Júniusban mutatkozhat be a Matisse Refresh
Több jel is arra utal, hogy az AMD egy frissített, harmadik generációs Ryzen processzor szériát készül kiadni, amelyet jelenleg „Matisse Refresh” néven emlegetnek.
A múlt heti pletykákat követően most újabb modellek bukkantak fel, név szerint a Ryzen 9 3900XT, a Ryzen 7 3800XT és a Ryzen 5 3600XT. Valószínűleg sokatok számára ismerősek lesznek ezek a megjelölések, mivel az új termékek állítólag az órajeleken kívül szinte minden téren megegyeznek majd az AMD már piacon lévő processzoraival, vagyis nem rendelkeznek majd extra Zen 2 magokkal.
Az új chipek várhatóan 200-300 MHz-cel lesznek gyorsabbak, amely azt jelenti, hogy a Ryzen 9 3900XT akár 4,8 GHz boostra is képes lehet. Ha ezek a processzorok tényleg megjelennek majd, akkor szinte biztosan az Intel 10. generációs CPU-i ellen szánják őket. A Comet Lake széria élén egyébként a 10 magos Core i9-10900K áll. A 14 nm-es gyártási folyamat miatt ezek a chipek egy kicsit többet fogyasztanak, de még így is tökéletes választás lehet egy high-end gamer számára.
A Matisse Refresh bejelentésére állítólag június 16-án fog sor kerülni.
cpu téren már nem kell semmit se bizonyítaniuk már így is földig alázták vele az intelt.
ha ennyire siker élményre vágynak akkor a videó kártyáikat fejlesszék inkább azon van mit fejleszteni és akkor az nvidia is vissza venne az arcából és nem adná olyan rohadt drágán a kártyáit.
Az amd csinálna olyan videó kártyát aminek jó az alap órajele és tuning alatt sem megy fel 50 fok fölé a hőmérséklet és minőségi ventilátorokat tennének rá akkor az nvidia labdába se rughatna és akkor tuti hogy vennék amd kártyát.
Az órajel csak egyetlen dolog a képletben, az AMD-nek még mindig inkább architektúrális lemaradása van. Az RDNA első variánsa amit most használnak még mindig túlságosan hasonlít a GCN-re, és viszi tovább annak a hátrányait is.
Ha igazak a pletykák akkor az RDNA 2 hozhat majd végre komolyabb változásokat.
A ventillátorok esetében meg nem tudom mire gondolsz, az AMD csak a referencia dizájnt alkotja meg, az AIB partnerek úgyis mindig a saját megoldásaikat használják a kártyáikon, GPU gyártótól függetlenül.
Szerintem ez bárhogy nézve komolynak számít, mindkét szegmensben tudnak domborítani CPU-nál meg pláne. Kíváncsian várom a Big-Navi-kat, habár valszeg idén ugyan úgy NV-től húzom be a következő modell-t, aztán ki tudja.
Az amd csinálna olyan videó kártyát aminek jó az alap órajele és tuning alatt sem megy fel 50 fok fölé a hőmérséklet és minőségi ventilátorokat tennének rá akkor az nvidia labdába se rughatna és akkor tuti hogy vennék amd kártyát.
?
egyébként meg mind a 2 túl van árazva. tesóm 170 ezer ért vette a 2070 et a mostani árak az rohadtul nevetségesen magasak hülye lennék ennyit kiadni 1 kártyáért legyen szó nvidiá-ról vagy amd-ről.
vagy asus vagy gigabyte ez a 2 márka amit vettem és használtam videó kártya téren.
A többi nem érdekel.
vagy asus vagy gigabyte ez a 2 márka amit vettem és használtam videó kártya téren.
A többi nem érdekel.
Ezzel nem tudok mit kezdeni, ez már a saját hülyeséged.
de,lehet hogy csak én bonyolítom túl
meg aztán a 1060 -al még nincs gondom szóval lehet hogy le se cserélem 1080p-be minden szépen fut és csak azért venni másikat mert az 10-20%-kal többet tud mint ez 60 herces monitornál édes mindegy hogy nem 300 fps tud hanem 500-at.
akkor se mész feljebb mint 60 mert a monitor csak a 60 at tudja és igazság szerint ez bőven elég is.
úgy is azt mondják hogy minimum 30 az élvehető széria 60+ meg ajándék.
aki a kicsit nem becsüli a nagyot nem érdemli.
Én itt be fejeztem!
Az nVidiánál is van hogy felmegy 60-70°C-ra, csak úgy megjegyzem (A tuningolásról ne is essen szó, ott is tud ám mászni felfele a hőfok). És nem a ventilátortól függ minden, hanem hogy milyen a hűtés kialakítása. Lehet aztán egy nagyon bitang ventilátor, a legcsendesebb akár, de ha a hűtőborda semmit nem ér, akkor ígyis-úgyis megszívtad, de ezt is gyártója válogatja.
Példának okáért [LINK].
A legolcsóbb műanyagból lett összerakva. Tudom, mert ez van a párom gépébe, ma már egy Arctic hűtővel. Hidd el, ég és föld a különbség.