Feltűnt egy 16 magos Ryzen CPU Cinebench R15 benchmarkja
Az AMD nemrég leleplezte a következő generációs Ryzen processzorokat, viszont néhány későbbi modellről nem esett szó.
A Ryzen 3000-es szériába tartozó Ryzen 9 3900X egy 12 magos és 24 szálas CPU, amelynek boost órajele 4.6 GHz. Jelenleg ez a modell rendelkezik a legtöbb maggal, viszont biztosan kapunk majd 14 és 16 magos termékeket is, amelyek remélhetőleg még idén meg is jelennek az ünnepi szezon környékén.
Egy titokzatos 16 magos AMD CPU benchmarkja most szintén megerősítette, hogy úton vannak a több magos modellek is. Korábbi szivárgások alapján a 16 magos és 32 szálas Ryzen CPU 4200 MHz boost órajelet kap majd, és ez az információ szintén megegyezik a képen láthatóval. A képekből az is kivehető, hogy egy overclockolt példányt teszteltek. Úgy tűnik, az AMD processzora 4346 pontot ért el, amely körülbelül a Threadripper 2970X környékére tehető.
egyébként is az amd hiába megy a teljesítményre ha közben szénné ég a proci mert semmit se ér a hűtője túl sok hőt termel.
de,akkor se állnék csak úgy át az intelről amdre nem azért mert az szar lenne csak még sose volt amd gépem eddig mindig intel nél gondolkodtam ha venni akartam valamit a gépbe.
- Standard - 1 mag max 78C fok - 3948 pont
- 8/16x 5.0@ - 2 mag elérte a 100C fokot - 4630 pont
- 8/16X 5.1@ - 2 mag elérte a 100C fokot - 4687 pont
- 8/16X 5.2@ - 3 mag 100C fokon - 5073 pont
Cinebench r15 -
Standard
opengl 126.74
cpu 1854
@5ghz x 8/16
opengl 133.53
cpu 2073
@5.1ghz x 8/16
opengl 134.49
cpu 2121
@5.2ghz x 8/16
openg 135.43
cpu 2142
I7-10700K 10/10 szálas lesz majd szerintem, az i5 meg megkaphatja a 8 magot és 8/8 szál. Csak magszám változás lesz, órajelet nem nagyon tud már emelni. De még az ezeket meg is lépi az intel ismét alá tud licitálni 😆 Másrészt a Comet lake nem lesz más mint a a Coffee Lake csak magszám emelkedés lesz, ipc nem. 😃
Szóval számológépben is ki lehet számolni mennyi pontot kaphat egy 10/20 szálas 10900K.
Ha jön egy 10/20 szálas intel jövőre ami azonos all core turbo órajelen fut majd mint a 9900K akkor 2600 pont körül gurithat majd cinebench 15-ben.
Jövő éven veszek bele nagyobbat és erősebbet. Egyenlőre elég ez bőven.
Húzni nem fogom szerintem 2-3 évig ezt a procit.
Egyébként...túl nagy fps különbséget nem fog produkálni a gyorsabb ram, olvastam tesztekből hogy max. 10 fps-t + tudok benne nyerni átlagban, ez viszont 4K-nál érvényesül jobban. A monitorom 2K, szóval erre tényleg elég a mostani, a jövőben kívánok majd 1400-1600p-ét venni, a 4K nem izgat, nem látom a különbséget a képen (ilyen a szemem).
Így is jelenleg az RTX 2070-el, alap beállításon, meg a proci alap beállításon olyanokat produkál, hogy átlagban 2 magnál többet használ a cpu kockulás alatt, a gpu meg 300rpm-en pörög, ha pörög, ram-ból meg 7 gigánál többet nem használ - játékokban.
Streamnél kicsit többet kajál, meg felvételnél jobban bekapcsol az RTX 2070, de szinte áll a langyosban a rendszer.
Vágásnál, renderelésnél 1-2 izzadságcseppet produkál, ilyenkor felmegy 63 fokra a proci, a vidikari meg 57 fokra, de alig van terhelve.
Egyébként átlag felhasználásra alulfeszelem, az összes magot 4.4-en használom, a gpu meg be sem kapcsol 55 fok felett.
Csak eltelt 7 év, de meglett a haszna 😂
Dolog lényege: egy processzormag két szálat tud futtatni egyszerre, mert úgy építették meg hardveresen. A két szál jobban kihasználja a processzor különböző részeit, nincs nagyon üresjárata semminek, mert amire az egyik szálnak épp nnics szüksége azt tudja használni a másik. Ezzel a többszálas teljesítmény ha nem is 2 szeresére, de kb 1.3 szorosára növelhető az SMT mentes procikhoz képest. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a 6/12 es proci kb annyit tud, mint a 8/8 as proci többszálú teljesítményben. Az intel elnevezte a saját megoldását ebből a technológiából Hyperthreadingnek, az AMD nem adott neki saját nevet. Az intelesa megoldás gyengébb, és találtak benne nemrég egy újabb biztonsági rést, ami miatt egyelőre a kikapcsolását javasolják.
A másodikban meg nyilván tudjuk, hogy nem 12 fizikai magról van szó... 😊
De amíg a szoftvernek mag, nekem is. 😉
Ellenben akkor nem is annyira hejj de jó ez az eredmény. Háromszor annyi thread mellett, tud 3x annyi pontot? Akkor már tudnak olyan procit csinálni mint az intel 14nm-en? Az nem nagy eresztés.
Ha nincs meg a pénz egy rendes procira, várni kell még egy hónapot és meg lehet venni az erősebbet.
És mindegy hogy intel vagy amd. Ha az amd foga másfélszeres áron adni a jobb teljesítményt nyújtó processzorát akkor azt kell venni. De ez csak az én véleményem. 😀
De a két cég közül most is látjuk ki diktálja az íramot, az intel foltozgat és szerencsétlenkedik. Az AMD meg megadja azt a piacnak és vásárloknak amire vágynak.
Ráadásul az intel még sebezhetőség is ott van mellette. Szóval a Hyper Treadingot kapcsold ki, és utána mondhatjuk azt teljes a védelem...... Az Intel HT-val se igazán tartja magát a zen ellen nem hogy nélküle.
Az intel elég szar taktika szerint focizott az elmúlt években. Gyártotta szépen a csúcshardvereket, csúcs árakon, az amd meg ezalatt szépen belepte a középkategóriát. Árban és teljesítményben is nameg ár érték arányban is uralták a szegmenst. Úgy értem, hogy aki budget riget épített játékra, annak egyértelmű volt, hogy amd procit tesz a vasba. Hiszen -legyünk őszinték- játékban nem volt akkora a különbség a két gyártó procijai közt mint a boltban az árcédulákon. Yep, volt vagy 3-4 fx konfigom is. Tudom, hogy annyi pénzért amennyiért adták őket az fx széria igen is király volt.
Sebezhetőség dologra csak annyit tudok mondani, hogy soha nincs egy tetves tűzfalam se bekapcsolva, vagy valami víruskergető szoftver sem. Soha nincs egy egy néhány havonta történő ellenőrzésnél tovább ilyesmi a gépen. Soha nincs vírusom, nem kaptam még zsaroló mailt, nem lopták még el a cicás videóim meg a pornógyűjteményem sem a gépről. 😆
Nem is tudom mennyire reális veszélyek ezek a biztonsági rések az egyszeri gémernek. Egyébként meg volt az amd-nek is ilyen kalandja, meg még lehet is. Biztonsági rés valószínűleg százával van minden egyes rendszerben. Legyen az hardver, vagy szoftver. Amit fel lehet törni feltörik, amit meg lehet kerülni megkerülik. Mint az autóknál. Vehetsz kerékőrt váltózárral, 2 immod is lehet, a padlóra is hegesztheted a kocsidat a dagobert bácsi dizájnos széfedben. Az autótolvajnak mindig lesznek módszerei ezek kiiktatására. Ez a szakmája. Ha kell neki a kocsid ellopja. Nem a papától örökölt oxidált 100 éves elzett lakat fogja megvédani a kocsidat. Aki meg hacker és nagyon be akar jutni valahova, nem egy szem árva védvonal fogja megakadályozni benne. Majd kipatchelik ezt a rést is mint a meltdown meg a spectre esetében történt. Most azt hiszem amúgy is egyre több ilyet fognak találni, gondolom most a megszaporodott észlelésekre tekintettel jobban is keresik ezeket a hibákat.
A 9900K is úgy lett a piacra dobva hogy a Intelnek lépnie kellet valamit mert nem volt a zennek konkurenciája, de még lehet mindig 4/8 szálnál tartanánk.
Az FX platform meg akkoriban személyes tapasztalatom alapján nem volt túl jó, én is gondolkodtam hogy vegyet-e. Mikor kipróbáltam az FX 6300-at hát nem olyan volt mint ahogy elképzeltem, egy I5-3470 rommá verte. GTA 5 azonos beállításon, I5-3470 Fix 60 fps, a GTA átlag 45, minimum 30.... 😃 Nem kellet sokat gondolkozni melyikre esik a választás.
Most a Zen1/+ vs intelnél volt esetleg 100 vs 120 fps átlag, az meg egy átlag felhasználónak ugyan mindegy ha 60/75 fps-el játszik nem fog neki számítani a különbség. De inkább ez a felhasználó réteg árbarát árazást kereset/ egy jó vételt. De az intelnek jelenleg nincs ilyen ajánlata, és az intel"Hívők" is ez miatt pártolnak majd át a Zen 2 oldalára. Intel eredeti roadmapja szerint halad már 2 éve 7 nanométeren lenne.
Nem kell félteni az intelt, mert tele vannak pénzel most biztos gőzerővel fejlesztenek. De pár év múlva biztos dobnak a piacra valami brutálisat ami újra átveszi a vezetést, de jelenleg nem igazán tudnak mit lépni.
egyrészt 3 szor 12 nem 32
másfelől egy sokmagos processzor frekvenciája sokkal kisebb mint egy mainstream 6 magos desktop processzoré, így azt várni, ohogy az egyszálas teljesítmény több legyen egy 16 magos procin mint egy 6 magoson elég irreális elvárás.
6 magot sokkal könnyebb felhúzni magas órajelre mint 16 magot. Az intelnek nincs is 8nál több magos asztali mainstream desktop procija. nézd meg az intel 12 magost ami a képen van, 2.66 Ghz en fut.
Az intel mellett jelenleg semmilyen érv sem szól.