Az Intel rekordbevétellel zárta a 2019-es évet
Az Intel közzétette legújabb pénzügyi jelentését, amelyben 2019-re, illetve annak utolsó negyedévére tértek ki.
Az Intel a vártnál sokkal jobb eredményt ért el a tavalyi évben. Az eladások 8%-kal, 20,21 milliárd dollárra növekedtek, amely lekörözte az elemzők által megjósolt 19,23 milliárd dollárt is. Az adatközpontok szegmensében 19%-kal jobban teljesítettek, ugyanis 2018 utolsó negyedévében elért 6,1 milliárd dollár helyett most 7,2 milliárd dollárra tettek szert.
A PC szegmens esetében mindössze 2%-os növekedés figyelhető meg, viszont ez még mindig jobb, mint amit az elemzők jósoltak.
Az Intel jelenleg nem tudja teljesíteni a partnerei által elvárt chip mennyiséget, illetve az AMD is kezd felzárkózni, és egyre nagyobb piaci részesedésre tesznek szert, szóval mindenképpen össze kell szedniük magukat, ha a jövőben versenyképesek akarnak maradni. Az Intel 2019-ben 72 milliárd dollárra tett szert, és a 2020-ra vonatkozó elemzések alapján 73,5 milliárd dolláros bevételt várnak az idei évre.
[LINK]
Azóta illusztris személyekkel bulizik együtt:
Spoiler!
De, nagyon is jól fogy a saját maguknak PC-t építők körében, de ez a piac csak egy porszem a sivatagban a prebuilt-ek mellett. Amíg az OEM partnerek foggal körömmel ragaszkodnak az intelhez addig ez nem is fog változni. Márpedig nekik sincs más választásuk ha profitot is akarnak termelni mert az átlag usernek sokkal hamarabb adnak el egy intel matricával szerelt gépet. Teljesen mindeg hogy mennyire jó vagy éppen nem, a márka és annak a kultusza az ami számít. Meg amúgy persze van még mellette rengeteg más bevétel forrásuk is, pl a modem chipek, szóval nem kell félteni őket.
HEDT és szerver fronton viszont abszolút fölényben vannak, de attól még hogy 10 év után újra vezetnek a csúcskategóriában még nem fog az összes cég fejvesztve szaladni hogy lecseréljék az Inteles szerverparkot.
Ellenben újonnan épülő helyeken kapnak már megrendeléseket, pl az oak ridge laboratory is Epyc alapokra épít majd. Lényeg a lényeg hogy hosszútávon kell megtartania egy gyártónak az előnyét ezen a piacon hogy ha érdemi növekedést szeretne piaci részesedés tekintetében. Az intel pedig soha nem fog eltűnni a piacról, valószínüleg akkor is maradnának vevők ha a mai naptól felraknák a lábukat az asztalra és nem fejlesztenének semmit az ég világon. Van egy tudatlan vevőkör akinek teljesen mindegy hogy mit vesz, csak a megszokott logo legyen rajta és akkor biztos jó.
VGA-ról kár beszélni, nem is tudom amúgy hogy jött ide, mert CPU-ról volt szó, de lényegtelen is, a radeon részleg már évek óta csak vergődik. Időről időre kiadnak egy jó középkategóriás kártyát (RX 480, 5600XT) amivel el tudják csípni a piac egy kis szeletét, de látszik hogy igazából képtelenek összekalapálni egy normális high end GPU-t.
Egyébként a 9900K milyen szempontból képviseli a csúcskategóriát egy 3950X ellenében? 1080p-ben játékok alatt átlagban hoz + 10 FPS-t és 150 helyett 160 FPS-t fog pumpálni a VGA az átlag emberek 60Hz-es, jobb esetben 144 Hz-es monitorára? Vagy ha felbontásban megyünk feljebb akkor meg majdnem teljesen mindegy hogy milyen CPU-t raksz a konfig alá, úgyis a GPU lesz a szűk keresztmetszet még 2080 Ti-al is.
4K-ra jelenleg a GPU-k vannak lemaradva utcahosszal a processzorokhoz képest. Már elég régóta ez a helyzet egyébként.
Túltárgyaltuk amúgy szerintem, engedjük el a témát.
Egyébként hatékonyabb API-k fejlesztésével + ha a devek jobban odafigyelnének az optimalizálásra akkor valamennyit javulhatna a helyzet, de közel sem foglalkoznak ezzel annyit amennyit kéne.
Ezt lényegében minden Inteles cikk alá leírod, némi változtatással. De semmi proof nincs mellette ami igazolná a hitelességet, esetünkben CPU témára különösképp igaz. Random állításokat tény ként közölni nem egy nehéz dolog, alapot keresni hozzá már más tészta. Ha annyira sok gyári hibás modell lenne, arról szállingóznának a hírek sűrű számra.
Én sajnos hivatalos tesztoldalakon másképp látom a proci témát, igaz azok hiteles források. Nagyjából az Intel jelenleg egyedül annak hoz minimális pluszt aki javarészt játékra használja a gépet és fél belépni a bios-ba. Bár a játékon belüli plusz is egyre kevésbé igaz. Szóval, hogy CPU szinten nem látod a helyzetet, az már kérdőjeles.
Navi driver-t sem atomfizika helyre pofozni, mókolni kell vele jelenleg, ez van.
Megint hasraütésszerűen próbáltál okos lenni, már csak a másik tag válaszból kiindulva. Néha kérdezz feltételezés előtt 😜
Írásaidat nehéz komolyan venni, bár látszólag nem csak nekem. Zárom a témát részemről.
Memória szokott még a ludas lenni néha, és így tovább az alkatrészek, de mondom, az a legritkább eset hogy a CPU a rossz, és ha mégis, akkor is előfordul hogy csak kontakt hibás. (Intelnél az alaplapi LGA aljzattal nem érintkezik rendesen mert el van deformálódva valamelyik tű, vagy AMD-nél meg van hajolva valamelyik láb)
Amennyi random példát felhozol AMD ellen, hogy mit "nem" tud, Én annyit felhozok Intel-re. Eleve a kijelentés is értelmetlen.
Szakembernek nem kell lenni ilyen dolgokhoz, némi utána olvasás és bárki képes elvégezi egy két kattos bios frissítést, vagy legyen az OC, alulfesz oly mindegy, ha érdekli. Egyik sem lételeme annak, hogy működjön az adott cucc.
csak ti itt a gépigényen.
Tudtommal más számtech alapú fórumokon is túlnyomó többségben olyanok vannak akik azért értenek a témához (vagy minimum érdekeltek), igaz nem feltétlenül szakemberek, de ez nem hiszem, hogy követelmény lenne már 😀
Tegnap cseréltem ki 1600X-ről 2700X-re szintén BIOS default és csak pár kattintás volt újra kalibrálni. Nem értem mit kell ezen tökölni. 😃
Aki akar és van akaratja az megtanulja,aki meg lusta az így járt.