Az AMD leleplezte az RX VEGA-t
Nemrég ért véget az AMD Capsaicin & Cream GDC eseménye, ahol Raja Koduri bejelentette a Vega hivatalos márkanevét, valamint néhány apróbb információt is elárultak. Persze nem maradtak el a technikai bemutatók sem.
Az eddig Vega néven emlegetett kártyák a Radeon RX Vega nevet kapták, amelyekről néhány egyedi, új funkció is kiderült. Az új architektúra tette lehetővé az alábbiakat: nagy sávszélességű vezérlők, új generációs számítási egységek, programozható geometriai képmegjelenítő rendszer, valamint továbbfejlesztett Pixel Engine.
Más konkrétumról nem nagyon esett szó, ahogy az sem derült ki, mikor jelennek majd meg. Lehet, hogy az AMD vár az Nvidia GTX 1080Ti bejelentésére, amely hamarosan megtörténik.
Az AMD mutatott néhány teljesítmény demót is (például TressFX), amelyekben a fenti új funkciókat mutatták be. Ezenkívül a kiszivárgott új logó is valós, mivel az is látható volt az eseményen.
A teljes bemutató megtekinthető itt:
Ha meg már átcímkézés: Lassan ott tartunk, hogy annak is örülni kell ha más néven fut, hogy legalább el lehessen igazodni. Az r7 370 gyengébb lett, mint az r9 270 volt. De legalább ott volt előtte az r7, hogy a szemfüles vásárló azért tudja, hogy ez már nem az az osztály. Az Nvidia megcsinálta a gtx970-el, hogy egy idő után ugyan azon a néven egy gyengébb kártyát kezdett forgalmazni. Azt meg ki tudta eldönteni, hogy a két gtx 970 közül melyik a régebbi a 64 ROP egységgel és a nagyobb L2-es gyorsítóval és melyik az újabb az 56 ROP egységgel és kisebb L2-vel?
Mindez az egész csak azért van, mert rég rájöttek a gyártók, hogy ha jól működik a marketinggépezet, akkor kialakul egy fan-club, akinek mindegy mit adnak el, csak rajta legyen a brand logója. És akkor itt sorolhatnánk a túlmelegedős pasztahiányos Intel processzortól kezdve sokáig a dolgot. A marketingesek elintézték, hogy a közbeszéd az amúgy csak 61°C-on üzemelő fx-et tartsa túlmelegedőnek, "kályhának" és ne az amúgy 72°C-os üzemi hőmérsékletű, de efölött még ténylegesen is túlmelegedő Intelt.
Szóval rajtunk, vásárlókon műlik elsősorban, hogy mit tűrünk el, és mit nem; hogy bedőlünk-e a marketingnek, vagy nem, hanem megnézzük, mire adunk ki pénzt. Ha nem rohannánk a boltba megvenni nagyjából ugyan azt a terméket, mint ami már megvan csak azért, mert új nevet kapott, jobb esetben egy számjegyű teljesítmény-növekedéssel, akkor leszoknának ám hamar az átcímkézésről.
De azért vegyétek csak a vegátokat 😂
Szerk: Dolga azért AMD-nek is lenne GTA5-el.Idén áprilisba lesz 2 éve hogy megjelent PC-n.Akármilyen szerződés van Rockstar és NV között vagy lejárt vagy mostanába jár le.Szóval Lisa Su odasétálhatna egy táskányi lóvéval: csináljatok végre valamit,ilyen népszerű címeknél jó lenne látni AMD töri magát, sajna nem látom.
Ha nagyon vagány lenne felajánlaná hogy segítik megcsinálni DX12/Vulcan updatet, egy kis Async Compute,CPU limit kiütés,megnövelt rajzolási parancslimit(elvileg ebből hajlamos kifutni, ilyenkor esik le az FPS is,Rise Of The Tomb Raider valamelyik pályájánál ugyanez van DX11-alatt,DX12-nél sokkal magasabb és stabil is minimum FPS), ha mindez megvan ki lehetne adni a VR-ra(oda 90 köröli Fix FPS kell,és az ugráló FPS-t leszámítva nincs paks 2 gépigénye ).Szerintem sok VR gyártó és fogyasztó fizetne azért ha GTA5-el játszhatna mondjuk Medium/High de izmosabb gépeken akár Ultra beállitások mellett(pedig még Lowon is szép ,de ami még királyabb hogy tök dinamikus szóval jó a fizika,szépek az animációk meg minden és lejjebb vett grafikai beállítások ezeket nem csökkentik csak a tesszellálást ,árnyék textúra felbontásból és részletességből/objektum számból vesz lejjebb,szóval a játékélmény lényegében nem változik).Szerintem GTA5-el ez megoldható lenne,nem is értem miért nem csinálták meg,biztos ő fejükbe is megfordult a dolog.Ezért is nem megy a VR, többség arra számitott hogy Witcher 3-azni stb fogunk szóval AAA játékokat játszunk. Nekem is sikerült elkanyarodnom témától, szeretek hangosan gondolkodni.
Mondjuk elkanyarodtunk a témától rendesen...
http://www.guru3d.com/articles_pages/deus_ex_mankind_divided_pc_graphics_performance_benchmark_review,9.html
Support meg tapasztalatom szerint jobb, mint az NV-nél. Hogy mást ne mondjak, nem kézzel kell levadásznom a drivert, hanem jön automatikusan a frissítés és a kezelőfelületről eldönthetem, hogy a két javasolt (pontosabban egy ajánlott és egy opcionális) verzió közül akarom-e bármelyiket telepíteni, ha igen, akkor melyiket és meg is oldja magától. Azelőtt mindig fel kellett fáradnom az Nvidia oldalára (2014-ig mindig NV kártyáim voltak) és leszednem a megfelelő drivert, majd elindítani a telepítést és reménykedni, hogy nem akad el félúton. Ja: és azóta nem találkoztam az "illesztőprogram ne válaszolt, de újraindult" szöveggel. Ettől függetlenül az vitathatatlan, hogy a felső kategóriát az NV vezeti, még mindig tőlük lehet megvenni a legerősebb kártyákat.
csak nem ott dolgozol?
Sosem voltak gyengék az ATI/AMD kártyák, csak nincs mögötte kellő support így egyáltalán nem jön ki az a "baromi nagy" teljesítmény.
Ez csak akkor igazán látványos, amikor a piacon olyan változás történik, amit egy másik nagy szereplő külső kényszere hoz, mint pl a dx12 bevezetése. A Microsoft ezzel olyan technikák használatát erőltette be, amit már rég készen volt, csak az Nvidia, mivel nem fejleszt, csak követ, nem volt rá felkészülve, aminek következtében a dx12 megjelenésekor az ezt kihasználni képes AMD kártyák már sok-sok éve piacon voltak (gyakorlatilag akkora már kifutott termékeik is tudták ezt), míg az Nvidia utólag adott ki olyan sorozatot, ami legalább részben képes az új technológia használatára.
A speciális effektek meg megint egy másik kérdés. Például: Az Nvidia specifikus HairWorks egy zárt szoftver, amit ugyan tudna futni az AMD kártyáin is, de mivel ezt az Nvidia nem engedi, így nem is fut rendesen, az AMD hasonló megoldása a TressFX nyílt szoftver, így minden VGA-n működik rendesen (már, ha az Nvidia hajlandó a drierét hozzáigazítani az újabb verziókhoz). Persze ez minket vásárlókat nem kell, hogy érdekeljen, ha akarom a HairWorks-öt, akkor veszek Nvidiát és kész.
Volt nekem AMD karim HD5770 meg HD7970 nem volt velük bajom különösebben, csak a szoftveres támogatással. Ez miatt mentem át NV-re és eddig rosszat nem tudok róla mondani, de nemsokára majd Surround ügyileg is kiderül.
pl: Final Fantasy XIII-2.