A Xiaomi átvette a vezetést az okostelefonok európai piacán
2021 mindenképpen egy remek év volt a Xiaomi számára, hiszen évről évre egyre jobb pénzügyi eredményeket értek el. A cég korábban már letaszította az Apple-t a második helyről, de ezúttal már az első helyet is sikeresen bezsebelték.
Az európai piaci részesedéssel kapcsolatos adatok szerint a cég a későbbiekben is folyamatosan törni fog előre. A Strategy Analytics jelentéséből kiderült, hogy a Xiaomi átvette a vezetést az európai piacon, lekörözve az eddigi csúcstartót, a Samsungot.
A Xiaomi 12,7 millió leszállított példánnyal szerezte meg a piac 25,3%-át 2021 második negyedévében. A Samsung 12 millió leszállított példánya igazából nem sokkal marad el ettől (24%), de ha így folytatják, később sokkal nagyobb előnyre is szert tehetnek. Fontos még kiemelni, hogy az előző évhez képest a Xiaomi 67%-kal teljesített jobban, miközben a Samsung 7%-kal rosszabbul. Az Apple jelenleg a harmadik helyen áll 9,6 millió példánnyal (19,2%), és 2020 második negyedévéhez képest 15,7%-kos növekedést értek el.
A Xiaomi ezúttal diadalmaskodni tudott, de felvetődik a kérdés, hogy vajon képesek lesznek-e megtartani a vezetést, hiszen két héten belül befutnak a Samsung valószínűleg eddigi legnagyobb hype-ot kapó eszközei.
Így engem ez nem izgat.
a hirdetések alapból bevannak kapcsolva, de csak opcionálisak, kitudod őket kapcsolni végleg.
egy alkalmazást vagy játékot, de valóban valahol ki lehet kapcsolni.
Volt Xiaomi Redmi 5A mobilom kb. 2 évig és még el is tudtam adni,
lehet hogy csak szoftver csere kellet rá vagy frissítés, mert a vége felé
a kezdőképernyő néha nem jött be, pl. ahonnan hívást tudok kezdeményezni.
Második Xiaomi mobilom a Redmi Note 9 Pro a sorban,
olcsóbb mint a Samsung megfelelője és ugyanazt tudja Qualcomm processzorral.
hogy a kijelző csúnyán betört.
Bár működik, mégsem csináltatja meg olyan sokba kerülne, hogy nem éri meg,
de maga az érintő panel nem szállt el szerencsére, Gorilla Glass xy, persze...
voltak nálam már jópár olyan szoftverhibás huawei telóval amit bootloader nyitás nélkül nem is lehetett újraszoftverezni, és azt is csak fizetős programmal mert már nem lehet szabadon bl-t nyitni.
azért ilyen eddig még xiaomi/samsung/sony/iphone al sosem fordult elő nálam csak a hüvelyekkel és a ratyi noname telókkal.
egyszer volt nokia 2-m akkor is meguntam az életem, előbb leszek iphone os minthogy mégegyszer AO-s telót vegyek.
sokkal jobb a miui, kicsit bonyolultabb kezelni mert van ezernyi beállítás, de ha szeretsz bűvészkedni a beállításokkal akkor teljes mértékben személyre tudod szabni az egészet ahogy neked tetszik.
engem még az is rohadtul idegesít hogy a global verziós telójaikban nem a gyári xiaomi hanem a sz@ros google tárcsázó/névjegyek/üzenetek van, és arra nem tudja alkalmazni a témámat a teló.
a hab a tortán hogyha visszaakarom kapni a gyári xiaomi appokat akkor meg xiaomi.eu romot kell feltennem amihez bootloadert kéne nyitnom és azzal valszeg buknám a garit, tehát görönyűek.