A PCIe 4.0 SSD-k gyorsabbak lehetnek 11. generációs Intel CPU-k mellett
Három generáción át tartó AMD-exkluzivitás után a 11. generációs processzorok megjelenésével végre az Intel oldaláról is megérkezik a PCIe 4.0 támogatása.
Úgy tűnik, az Intelnél a késést gyorsasággal próbálják majd ellensúlyozni, mivel a cég állítása szerint a 11. generációs Rocket Lake széria 11%-kal jobb teljesítményt nyújt a PCIe 4.0 buszon keresztül az AMD Ryzen 9 5000 platformhoz viszonyítva. A kijelentést egy benchmarkkal is alátámasztották, mely során egy 1 TB-os Samsung 980 Pro SSD-t teszteltek felsőkategóriás gépeken, flagship CPU-k használata mellett.
Az Inteles gépben egy Core i9-11900K, egy Asus Z590 ROG Maximus XIII Hero alaplap, 32 GB DDR4-3200 RAM és egy Nvidia GeForce RTX 3090 grafikus kártya került. A másik tesztgépbe egy Ryzen 9 5950X és Asus X570 ROG Rampage VIII alaplap páros került, a RAM és a videokártya pedig maradt ugyanaz. Az operációs rendszert (Windows 10 20H2) egy 512 GB-os Intel 760p SSD-re telepítették, hogy semmilyen extra folyamat ne legyen hatással a tesztekre.
Ryan Shrout a fenti grafikont Twitteren tette közzé, hogy korai betekintést kapjunk a Rocket Lake PCIe Gen 4 teljesítményébe. Shrout később megerősítette, hogy a tesztet nem az M.2 aljzat használatával készítették, hanem egy kiegészítő kártyával, hogy az SSD-t az x16 aljzatba tehessék annak érdekében, hogy mindkét platformon CPU-kapcsolat legyen.
Természetesen ez alapján még nem jelenthetjük ki, hogy ilyen téren az Intel CPU-i lesznek a jobbak, hiszen egyetlenegy tesztről van szó. A teljesítménybeli különbségekre kihatással lesznek a különböző hardverkonfigurációk is, vagyis több helyzetben az AMD platformja is diadalmaskodhat. Mindenesetre a Rocket Lake CPU-k márciusban érkeznek, szóval legkésőbb ekkor mindenre fény derül majd.
Persze ha valóban gyorsabb és nem csalnak kalapom emelem, de az intel párszor megmutatta az évek alatt nem a tiszteségről híresek.
Én AMD felé mentem Intel után, és nem bántam meg. Nincs az a probléma vele mint amit te itt írsz.
2X16GB 3200MHZ G.skill Aegis+ Gigabyte B450 Aorus elite 1.0
Most a kártya csöves kicsit,(R7 240 1GB) Eladtam az Rx 580 8GB-om 75k-ba pofátlankodás nélkül.
Egy korrekt úr vagy 😉
Türelmes várakozás amíg le mennek az árak, pótlok hozzá, és veszek majd egy komolyabbat.
De ami meglepett Doom 2016 full low hd 30-40fps😊 Vulkan
Spoiler!
Még meg vót az rx 580, chernobylite high full hd saját videó:
CPU-nál: tempereture / usage / clock
VGA-nál: tempereture / usage / memory usage / core clock / memory clock / fan tachometer
Memória: ram usage
Ahogyan az Intel műszert az AMD-t sem húzom semmilyen formában.
A bios egyszer lett beállítva, (pár opciónál kellett bizony baráti segítség) és azóta sem nyúltam hozzá.
Az első különösen igaz hiába combos a hardver, ha jön a Win 10 és mindenkit elfenekel amíg be nem kékülnek. 😃
A második videó sem kutya 😆 😆 😆
Nagyon jó jelenetet választott a Joker filmből a videó alkotója. 😃
De mikor azt a "névjegykártyát" előveszi a fickó... 😆
A baráti segítség azért kellett, mert az Inteles gépem alaplapjához (Asus WS Z390 Pro) képest jelentősebben kevesebb funkcióval bír az AMD-s gépem lapja (ASRock X570 Phantom Gaming X) vagyis, csak a legfontosabb opciókat tartalmazza és egyszerűbb a Bios felépítése.
Nem olyan útvesztős mint a WS lapomé volt anno és nincs annyi kiegészítő funkció mint ott volt.
Ez nekem újdonság volt és hirtelen azt sem tudtam mit kezdjek vele.
Miután minden le lett tisztázva, kiderült számomra, hogy az egyszerűbb illetve csak a legfontosabb opciókkal operáló lap sokkal jobb.
Mindig várjuk a te Ryzen összerakó konfigod és reagálásodat. Addig ne vagdalózzál ezzel a szöveggel,mert pofára fogsz esni. 😀
Nincs semmi tapasztalatod csak netes user error véleményekre támaszkodsz és azt is megerősíted.
Humorosnak találom az 1600, 2600 teljesítménye közel áll a nullához, a 120e 3600as, amd verő inteles, órajeldobálós-melegedős amds és a stabil inteles mondataid. 😀
Mikor sokkal több erőforrásból (mind emberi, mind anyagi) jobbat mutatnak az nem akkora teljesítmény, annak kéne az alapnak lennie. Erre most nyáladzanak a marketing osztályon 11% teljesítmény többletre, és az apróbetűs részben ott van, hogy 15% hibahatárral jött össze a 11%, vagyis az a +11% simán lehet -4% a gyakorlatban.
Nem vagyok fanboy, a Zen-ekig elismertem, hogy az intel jobb, de mocskosul túlárazott az AMD-hez képest, vagyis ha a pénz nem számít csakis Intel, ha elsősorban a pénz számít AMD. Ma már ez nem igaz, de ezt sokan nem ismerik el és a kirívó esetekkel példálózva próbálják bizonygatni, hogy még mindig az Intel a "numero uno". (órajel dobáló, melegedő Ryzen)
De ha nem, már akkor is kezdem nevetségesnek érezni ezt a számháborút.
Ez a tipikus marketinges szenvedés hogy mivel adják el....
Ennél már csak azok a jobbak amikor FPS összehasonlítgatás van és az egyik fél arra veri a nyálát hogy kerek 2 fps-el jobb az átlag 😀