A Microsoft feltehetően csökkenteni fogja a Windows 11 CPU-igényét
Néhány nappal ezelőtt a Microsoft felfedte a Windows 11-et támogató CPU-kat. Az új operációs rendszerhez legalább egy 8. generációs Intel Core vagy pedig egy 2. generációs AMD Ryzen CPU kell, de szerencsére a Microsoft régebbi termékek támogatását is tervbe vette.
Kompatibilitás, biztonság és megbízhatóság szempontjából továbbra is az említett processzorokat, illetve a Qualcomm 7 és 8 szériákat tartják a Windows 11 minimális rendszerkövetelményének, de a teszt időszak után a 7. generációs Intel Core és az AMD Zen 1 CPU-k is bekerülhetnek a támogatott processzorok közé. A Microsoft egy friss blogbejegyzésben fejtette ki mindezt, amelyben további műszaki blogokat is ígértek, illetve a különböző tesztek eredményeit szintén közzéteszik majd.
Sajnos egyelőre még nincs kőbe vésve, de úgy tűnik, a Microsoft csökkenteni fogja a Windows 11 CPU-igényét, amely lássuk be, elég magas, hiszen rengeteg, ezeknél régebbi CPU még mindig megállja a helyét a modern játékokban is. Egyébként az operációs rendszer hivatalos megjelenése még egy kicsit odébb van, szóval addig akár több régebbi generációs termék is felkerülhet a támogatott CPU-k listájára.
Sorolhatnám mennyi játékkal elbír egy ősrégi i5-3340M proci (+ egy NVS5200M-es dedikált gpu).
Ha a processzorok sebezhetősége a gond akkor meg 10. generációnál kellett volna meghúzni a határt.
Megint csak a fogyasztás mesterséges felpörgetéséről van szó.:/
Viszont azt azért itt is leírom, hogy ne akarj gyors, modern, mai rendszert 4-5 évesnél öregebb hardware-en. Úgy nem lehet fejlődni. És itt nem a pénzről van szó. Nem fogják jobban felpörgetni azt, ami egyébként is jól megy...
Mindenki modern rendszerre vágyik, de úgy nem lehet modernizálni, ha valaki mindig csak annyit mond, hogy "nekem ez elég"
Ugyanakkor kiválóan ráéreztél arra is hogy engem zavar hogy egy alaprendszer (Windows) előforrásigényeit az egekig tornásszák külsőségek és (számomra) szükségtelen szolgáltatások bevezetésére hivatkozva.
Az hogy a Windows 10 telepítője ellenőrzi van-e 1GB memória a gépben, értelmes és logikus, de hogy mi olyat tud a Windows 11 amire nem elég neki egy régebbi processzor, nem tudom.]
Átlag felhasználónak a TPM sem fog kelleni, és erről is volt már szó, hogy kikerül.
Amúgy viszont... Egy modern, végre tényleg gyors rendszert akarnak összehozni, akkor miért fáj, hogy (halkan jegyzem meg amúgy) 4, lassan 5 éves platform a minimum elvárás hozzá?
Most ez a baj, ha meg minden szaron elindulna, aztán szanaszét töredezne, meg anomáliák lennének benne, akkor az lenne a probléma...
Az emberek többsége addig támogatja a fejlődést amíg az neki nem jár anyagi vonzattal, ellenkező esetben szar, fölösleges, lehúzás és társai ¯\_(ツ)_/¯.
Majd felerőltetem amúgy az Athlonra kipróbálni. Elég öreg, elég szar. Csak kell bele gyömöszölnöm még memóriát.
Ha meg nem megy, nem megy. Ez van.
Annyit változtak az utasításkészletek, hogy ha értelmes rendszert akarsz összerakni, nagyobb sallangok, és hátráltató, régi utasításkészletek és régi keretrendszerek nélkül, akkor ez van.
Ez cyberpunk szindróma, amikor olyan hardware-en akar valaki futtatni dolgokat, amik már nem támogatják azt a szintet, de fel vannak háborodva, hogy a program a sz@r.
Ez mindig ugyan így megtörténik. Végre mernek ugrani, fejleszteni, amire vár mindenki, aztán szarozzák. Ha meg nem ugrana, azért lenne szar....
Meg az instabilitásból az évezred díjat kapná meg,hogy minden egyes szutyok,nem használt alkalmazás ott fut a háttérben,amit csak ügyeskedve lehet kiiktatni.A ryzen CPU-kat nem használja,nem képes normálisan kezelni,csak az ezeréves intel arhitekturát,azt is 4 magon kb...
De biztos ebben másképp lesz és egy szuper rendszert okád ki magából a mikrofos 😆 😆 😆
Féljen tőle az akinek rejtegetni valója van.
itt mire gondolsz?