3D Mark Vantage Teszteredmények és Tapasztalatok! :)

Szerző: pakai93, 2010. April 11., téma
Fórum » Asztali PC
Ide rakhattok fel teszteredményeket a 3D Mark Vantage programból :) A tesztet 1280x1024-es felbontásban csináljátok és performance beállításokkal h össze tudjuk hasonlítani az eredményeket :) és az eredmény mellett legyen két CPU-Z (egyikben a processzor, másikban a memória) és egy GPU-Z program megnyitva h láthassuk milyen beállyításokkal érte el a gép a pontszámot...

Feltételek:

-A 3DMarkot performance módba kell futtatni.
-Screenshot készítése, melyen látszik az eredmény, két cpu-z ablak, egyikben a processor, másikban a memória és egy gpu-z ablak.
-Geforce PhysX hasznalata nem megengedett. A PhysX-el keszult eredmenyek nem kerulnek fel a listara.

-A kép mellett írjátok le a gépetek adatait! CPU típusa/órajele, VGA típusa/órajele, memória mérete/sebessége


Jöhetnek tapasztalatok is a programmal, eredményekkel kapcsolatban, ám ne legyenek 1 teszteredmény után oldalnyi tuninggal kapcsolatos tapasztalat, mert arra ott a tuning műhely topic!
Egy-két építő jelegű hozzászólás jöhet, de ne több oldalnyi, mert elvesznek a teszteredmények, és nehéz lesz frissíteni a listát!


Egy kis újdonság: biztos észrevettétek, hogy egy új lista is indult a régi mellett, a felkerülés egyszerű, ha rendelkezel régi videokártyás vagy processzoros eredménnyel akkor felrakod a képet, jelzed, hogy a külön listára készült a teszt és felkerülsz az adott eredménnyel, továbbá lehetőség van olyan formában is felkerülni, hogy például gépfejlesztésen vagy túl, és kicserélted a videokártyádat, feltöltöd az eredményt, jelzed, hogy már korábban fenn voltál a listán, én már tudni fogom, hogy a régi listára a jobb eredményt kell feltenni az újra pedig felkerülhet mind a 2 eredmény ;)


Téma frissítve, köszönöm, hogy elolvastátok a módosításokat! :)


Lista:


1. Gaboo7 Core i7 2600k 5000Mhz 4GB DDR3 GTX570 SLI 930/4400Mhz/ P42085

2. Vigilante Core i7 920 4140Mhz 6GB DDR3 GTX480 SLI 840/1680/4000 P33603

3. laci503 Core i7 930 4Ghz 6GB DDR3 HD5970 925/4800 + HD5850 775/4500 P33102

4. Flash Core i7 920 4200Mhz 6GB DDR3 HD5870 CF 925/5140 P32037

5. dupipapa Core i5 2500k 4500Mhz 8GB DDR3 GTX560 Ti SLI 830/1660/4008 P29569

6. Imperator999 Core i7 2600k 3400Mhz 16GB DDR3 HD5970 735/4400 P27551

7. Recon666 Core i5 760 4315Mhz 4GB DDR3 GTX470 SLI 630/1260/3348 P27526

8. MaximumGame Core i7 2600k 5000Mhz 4GB DDR3 HD6970 1025/6000 P26746

9. pakai93 Core i7 2600k 5000MHz 8GB DDR3 HD6970 930/-/5720 P25682

10. northern Core i7 2600k 5000Mhz 4GB DDR3 GTX480 860/1720/4200 P25353

11. GamerDaPro i7 2600k 4400MHz 4GB DDR3 HD6950 810/5000 P23329

12. K1||rzzZ1||rzzZ Phenom II 1095T 3600Mhz 8GB DDR3 HD5970 725/-/4000 P22503

13. APC ADAM Core I5 2500 3800Mhz 8GB DDR3 GTX480 850/1700/2100 P22283

14. planbmokus Core i7 2600k 3400MHz 8GB DDR3 HD6950 800/5000 P20555

15. razor
Hozzászólások: 3 115
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Gobey avatar
3d mark eredményeim, az uj karival:
https://kepfeltoltes.hu/120508/3DMARK_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Processor: AMD ATHLON X2 3,5 Ghz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti OC
0
0
0
0
DarthRoni avatar
nem tom valaki vezeti-e még a táblázatot, de itt van egy friss eredmény 😀
https://kepfeltoltes.hu/120508/3d_mark_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DarthRoni
AMD Phenom II x4 B50 3,4 Ghz
2x2GB Kingmax 1066 Mhz
Gainward GTX 260 216 SP 896MB GDDR3
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok
Ma kaptam meg a vga-és rögtön küldtem rajta egy 3D Markot. Ezt Az eredményt adta, légyszi véleményezzétek. (Tudom nem egy csúcskategóriás gép, szóval csak finoman a negatív véleményekkel, ha kérhetem😀
Előre is köszönöm mindenkinek.
Szóval itt a link:
http://3dmark.com/3dmv/4071278
0
0
0
0
khaled98 avatar
Lett egy ilyenem, gyári órajelekkel!
https://kepfeltoltes.hu/120508/asd_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
northern avatar
ximo írta:
niteforce írta:
Valaki amúgy frissíti még ezt a listát?

Szerintem nem, legalábbis január 5 az utolsó frissítés, ha jól látom 😀 Ide is már csak vitatkozni járnak a tagok 😀


Én átvettem volna a lista frissítést, de más helyett nem fogom megcsinálni.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Légyszíves ezt a vitát, az Ati vs Nvidia topikban folytassátok, mert ott a helye!

[url]http://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread_id=73&rowstart=1775[/url]
0
0
0
0
xCube avatar
Az nvidia a játékos szegmensben valószínűleg nem fog megjelenni a GK104 -nél erősebb GPU -val, mert nincs értelme. A legerősebb Kepler már a HPC szegmensnek készül olyan felépítéssel, amiből a játékok semmit nem profitálnak. Azért nem valószínű, hogy megjelentetnek egy 300W fogyasztású kártyát 7 milliárd tranzisztorral, hogy +10% -ot tudjanak a GTX 680 -ra verni. Semmi értelme nem lenne. Kijön majd a GTX 690 két GK104 -el és az lesz a csúcs.
0
0
0
0
Keksz03 avatar
Kish24 írta:
Keksz03 írta:
csak h eloszlassam a homályt ami egyes embereket elvakít...
GTX685 nem játékra lesz kiadva hanem a komolyabb számításokra ugyanis, bármennyire is fáj ez most a zöld fanoknak a GTX680 gyenge ilyen téren, 7970 duplán ráver ha nem jobban, ezt tudják az nvidiánál is, ezért is jön a GTX685.
GTX690 ha jön biztos nem lesz 6GB-os, ebbe akár nyugodtan beletörődhetsz...Kish te folyamatosan jössz a pletyka szintű hírekkel, tájékozódj kicsit megbízhatóbb forrásokból, kár vitába kezdeni amikor nem mást mint alaptalan feltevéseket tartalmazó cikkeket linkelgetsz!

MaximumGame-el meg kár vitázni, úgysem tudjátok meggyőzni, az anyázásért meg felesleges pazarolni a helyet és a karaktereket...


Szerintem többször jött be ez a honlap nekem mint az itteni okoskodäs!Pontosan tudod,hogy a GTX 680-ra (ami akkor ezen a honlapon GTX 670TI-t szerepelt) 2011 szeptemberben megirtäk majdnem pontosan az adatokat.Csak a GPU-näl tevedtek egy kicsit,ami nem csoda,mivel ujitott az NV!De ezt is mär megbeszeltük!De kinek higyek PC Guru,Chip....azok is innen szedik a dolgokat,mivel ezt a linket a Chipöl olvastam ki! 😃 Enyit erröl!


Felőlem nyugodtan beszállhatsz a vitába a többiekkel, aztán mehet a találgatás, én nem szeretem ha megalapozatlan dolgokat vágunk a másik fejéhez mert annak semmi értelme, de mindenkinek szíve joga h hülyeségeket beszéljen, nem kívánlak ebben meggátolni...
PC Guru, Chip ezek nem jó példák, Techpowerup, Guru3D, Anandtech, ha problémád akad az angollal akkor ***,Prohardver általában megírja a főbb híreiket magyarul...
Én nem kívánok veled tovább vitatkozni, meggyőzhetetlen vagy hiába az észérvek, hagyom had idegesítsd magad a vitán aminek az alapja egy pletyka...sok sikert a továbbiakban! 😀
0
0
0
0
no avatar
Keksz03 írta:
csak h eloszlassam a homályt ami egyes embereket elvakít...
GTX685 nem játékra lesz kiadva hanem a komolyabb számításokra ugyanis, bármennyire is fáj ez most a zöld fanoknak a GTX680 gyenge ilyen téren, 7970 duplán ráver ha nem jobban, ezt tudják az nvidiánál is, ezért is jön a GTX685.
GTX690 ha jön biztos nem lesz 6GB-os, ebbe akár nyugodtan beletörődhetsz...Kish te folyamatosan jössz a pletyka szintű hírekkel, tájékozódj kicsit megbízhatóbb forrásokból, kár vitába kezdeni amikor nem mást mint alaptalan feltevéseket tartalmazó cikkeket linkelgetsz!

MaximumGame-el meg kár vitázni, úgysem tudjátok meggyőzni, az anyázásért meg felesleges pazarolni a helyet és a karaktereket...


Szerintem többször jött be ez a honlap nekem mint az itteni okoskodäs!Pontosan tudod,hogy a GTX 680-ra (ami akkor ezen a honlapon GTX 670TI-t szerepelt) 2011 szeptemberben megirtäk majdnem pontosan az adatokat.Csak a GPU-näl tevedtek egy kicsit,ami nem csoda,mivel ujitott az NV!De ezt is mär megbeszeltük!De kinek higyek PC Guru,Chip....azok is innen szedik a dolgokat,mivel ezt a linket a Chipöl olvastam ki! 😃 Enyit erröl!
0
0
0
0
Keksz03 avatar
csak h eloszlassam a homályt ami egyes embereket elvakít...
GTX685 nem játékra lesz kiadva hanem a komolyabb számításokra ugyanis, bármennyire is fáj ez most a zöld fanoknak a GTX680 gyenge ilyen téren, 7970 duplán ráver ha nem jobban, ezt tudják az nvidiánál is, ezért is jön a GTX685.
GTX690 ha jön biztos nem lesz 6GB-os, ebbe akár nyugodtan beletörődhetsz...Kish te folyamatosan jössz a pletyka szintű hírekkel, tájékozódj kicsit megbízhatóbb forrásokból, kár vitába kezdeni amikor nem mást mint alaptalan feltevéseket tartalmazó cikkeket linkelgetsz!

MaximumGame-el meg kár vitázni, úgysem tudjátok meggyőzni, az anyázásért meg felesleges pazarolni a helyet és a karaktereket...
0
0
0
0
no avatar
MaximumGame írta:
Kish24: GTX690 előbb jön... és kérlek szépen a GTX685 átnevezik és év végén az jön ki GTX780 nak....
GTX690 4GB lesz... ki vesz full HD ra 300ezres kártyát ? senki...
tök felesleges....

nah off vége .. inkább csinálj te is tesztet amit beírhatsz ide 😜


xCube: Ismerős programozást tanul.... nincs pénze Quad ró ra ATI ja van
Szóval max ha a cég állja akkor éri meg.... Quad rót kb 1% vesz az embereknek az egész világon .... a nagy zséé miatt éri meg csak nekik másért nem 😀 ez hülyeség hogy akinek az kell azt vesz....
aki megteheti az vesz azt ...


Mär ertem miert offoltak! 😃 A 700-as szeria csak jövöre jön!Teljesen mäs felepitessel! 😃 3Gb Vram es 384-bit!De itt a link: [LINK]
Kerlek linkeld mär be,hogy hol olvastad a 685-t ätnevezik 780-ra!Mert ez oltäri baromsäg!
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Kish24: GTX690 előbb jön... és kérlek szépen a GTX685 átnevezik és év végén az jön ki GTX780 nak....
GTX690 4GB lesz... ki vesz full HD ra 300ezres kártyát ? senki...
tök felesleges....

nah off vége .. inkább csinálj te is tesztet amit beírhatsz ide 😜


xCube: Ismerős programozást tanul.... nincs pénze Quad ró ra ATI ja van
Szóval max ha a cég állja akkor éri meg.... Quad rót kb 1% vesz az embereknek az egész világon .... a nagy zséé miatt éri meg csak nekik másért nem 😀 ez hülyeség hogy akinek az kell azt vesz....
aki megteheti az vesz azt ...
0
0
0
0
no avatar
Mivel a 680 (valojäban a 670Ti) nem a 600 csucs szeriäja!Jön a 685-is (valojäban ez a 680)!Nyära värhato!Az meg ha minden igaz 4GB-os lesz! [LINK] Az adatok pletyka szintüek,de biztos hogy jönni fog a 685!
Ezert is beszelnek olyanokrol,hogy 4-6 v. 8Gb Vram-os lesz a 690!Szoval tök fölösleges talälgatni!Amugy meg a 4Gb Vram is brutälisan sok!Nem hinnem,hogy 3-näl több monitorral toljätok vagy esetleg 300 ezer forintot akarsz költeni egy kärtyära!Abbol összeraksz egy erös közepkategoriäs gepet + egy konzolt es märis tudsz välogatni!
De a 600 szeia csak egy teszt szeria az NV-töl.A 700-tol värnak nagy durranäst,de ez is csak märketing!!! 😃
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Miért lenne 6GB-s? 2x2GB lesz valószínűsethetően 2db 680-s mag😊
A 4GB-s moddelekre meg ne úgy tekints,hogy 1db-t fognak belőle használni aki azt megveszi. Hanem min 2-t és több monitorral ahova kell az erő + vram.
0
0
0
0
no avatar
MaximumGame írta:
Azért megnézem GTX690 et kiveszi meg full HD ra 😂 feljebb kevés a 2x2GB Vram ..... 7990 bek meg 2x3GB el lesz

és igen ahogy mondod Nvidia megint túl lett árazva 😀 és AMD karik ára még nem csökkent .. csak most fog... akkor meg nem éri meg a 130k+ a GTX680
jövőre cserélheti úgyis aki maxot karja majd 2Vram al nem fogja 2-3évig-használni 😢

GTX680 megáll + 100-150Mhz OC nál...
HD7970 nél meg megvan a 250-300MHz
OC maxon alapon 20% gyorsabb és 90% a viszi az OC maxot....


GTX 690 4GB????? Hät szerintem 6GB-os lesz!!!!Olvas utäna a neten!
Gtx 680-nak pedig most jön a 4GB-os verzioja,ami igencsak parasztvakitäs!2GB VRAM-mal tökeletes a 680-n!
Szerintem mielött irsz valamit nez utäna mert offolni fog mindenki!
0
0
0
0
ximo avatar
niteforce írta:
Valaki amúgy frissíti még ezt a listát?

Szerintem nem, legalábbis január 5 az utolsó frissítés, ha jól látom 😀 Ide is már csak vitatkozni járnak a tagok 😀
0
0
0
0
niteforce avatar
Valaki amúgy frissíti még ezt a listát?
0
0
0
0
xCube avatar
MaximumGame írta:
Ha GTX680 lenne mindenki mondaná miért nem HD7970 ed van ???? ha már ez van és nincs lemaradása , tök8 nekem
lehet Bucalibre730 as VGA is, semelyik se jobb...

Aki meg ne ezt állítja az elfogult semmi más 😜

AMD se hülye, nem véletlen csináltak ilyen VGA at... pl aki 3D medelezést készít suliba AMD fog venni.... és nem 1 milliós Nvidia Quadró kártyát....

Nvidia csak játékra készítette ezt a model sorozatot és ezzel nincs is baj....
de ha azonos teljesítményért a másik kártyája több mindenben jobb...
és ki tudja mikor jön jól.... mint pl 2500k és 2600k között....
azért az a HT is jól jön.... ha van...


Ha azt hiszed, hogy mi ezt irigységből írjuk, akkor nagyon rossz nyomon jársz.

Egyébként ha valaki munkára vesz gépet, akkor jelenleg Quadro -t fog venni. FireGL -t csak akkor, ha az adott szoftverek rendesen támogatják. A CUDA nagyon sok helyre beférkőzött már, ilyen szempontból az AMD lemaradásban van. Ezért is készült a GCN architektúra.

Superlompos: Bocsánat, ezt még muszáj volt a lelkemnek 😀 .
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Légyszíves fejezzétek be az offolást!
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Ha GTX680 lenne mindenki mondaná miért nem HD7970 ed van ???? ha már ez van és nincs lemaradása , tök8 nekem
lehet Bucalibre730 as VGA is, semelyik se jobb...

Aki meg ne ezt állítja az elfogult semmi más 😜

AMD se hülye, nem véletlen csináltak ilyen VGA at... pl aki 3D medelezést készít suliba AMD fog venni.... és nem 1 milliós Nvidia Quadró kártyát....

Nvidia csak játékra készítette ezt a model sorozatot és ezzel nincs is baj....
de ha azonos teljesítményért a másik kártyája több mindenben jobb...
és ki tudja mikor jön jól.... mint pl 2500k és 2600k között....
azért az a HT is jól jön.... ha van...
0
0
0
0
xCube avatar
MaximumGame írta:
Gaboo7 írta:
MaximumGame írta:
😉 egyetértek mindennel

Azzal még kiegészíteném most jön az új Konzol generáció...
és lesz mit számolni ... pl Metro 2033 ba nagyon csúnyán kikap a GTX680 minden felbintáson ..
legyen az 1600x900 1920x1080 vagy 2560x1200 akár nagyobb
lehet ez csak 1 játék, de ez az egyetlen játék, ami tényleg DX11 ad a Crysis 2 kivűl .. szerintem mind2 kártya jó..
de ha ingyen van + 1GB ram akár kell akár nem nagyon jó 😃
nvidia politika nem tetszik, direkt mindig kevés Vramot raknak rá, ha mármi áron de kevés lenne.... már senkinek se kell.... most mindenki dobja el a GTX470 et mert 1.2GB vram semmire se jó szinte


A GTX470 sebességéhez bőven elég az 1280MB memória azokon a beállításokon ahol ez a memória mennyiség elfogyna már a GPU is kevés. Ésszel csinálnak kártyákat, mert nem a melyik kártyán van több memória versenyre neveztek be hanem a ki csinál játékok alatt gyorsabb VGA-ra... 😆 A 3GB memória meg parasztvakítás FullHD felbontáson (vannak akiket még meg lehet ilyen baromsággal etetni), több monitor esetén meg a kártya lesz kevés, ahol elég a kártya ekkora felbontásra ott a memóriának csak a töredékét használja...


Én csak annyit mondtam ... 6970 szét akadta magát... mert elfogyott a 2GB Vram 😉 szóval paraszt vakítás ide vagy oda... nekem kell a 3GB
még ha full HD ra elég is... de jön egy játék ami 1024x vagy 4096x texturával és sehol nincs a 2GB

persze akit nem érdekel ... + ahogy nézem egyik kártya se jobb a másiknál..
itt az ember dönti el.... főleg hogy 5hónap és + 180Mhz nagyobb órajelen megy esetekben a GTX680 😶
925 alap nekem GTX680 meg ha kell 1080-1100Mhz ig emeli az órajelét... 😲


A legtöbb játék eleve 32 bit -es. Hiába van 620GB -RAM (VRAM -al együtt) a gépedbe úgysem fogja tudni használni. A 4k textúrák is bőven elférnek 2GB -on, ez teljesen alaptalan érv. Akkor ha már a legtöbb játék 64 bit -es lesz, akkor már lehet gondolkodni azon, hogy mennyi az annyi VRAM terén 😉 .
0
0
0
0
Cooley avatar
MaximumGame írta:
😂 😂 😂 biztos jó nagy az orrod hogy azt hiszed okos vagy 😀
nem abból áll hogy itt lengeted a nyálad az oldalon....
és látod , minden kiderül 1x 😉 1x csak daganatod lesz azt meghalsz benne , olyan okos vagy 😃

Hűha! Most aztán keményen leoltottál. Erre már nem is tudok mit reagálni... Tudod mit? Tök okos vagy. Minden csak viszonyítás kérdése. 😉
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
Látom az off és a szájhősködés elég jól megy. Jó lenne vizzazörrenetek a témára és nem a vakvilágba írni a kemény szavakat....
0
0
0
0
MaximumGame avatar
😂 😂 😂 biztos jó nagy az orrod hogy azt hiszed okos vagy 😀
nem abból áll hogy itt lengeted a nyálad az oldalon....
és látod , minden kiderül 1x 😉 1x csak daganatod lesz azt meghalsz benne , olyan okos vagy 😃
0
0
0
0
Cooley avatar
MaximumGame írta:
Több eszem van mint neked 😂 de ezt nem fogom neked bizonygatni , nem állsz azonos szinten 😊 max a cipőmet pucolhatnád ...

Látod, még te sem tudod röhögés "😂" nélkül azt állítani, hogy több eszed lenne. Nem kell bizonygatnod, tisztában vagyok az értelmi szinteddel, fel is kötném magam, ha azonos szinten állnék veled. Bár gondolom még egy akasztókötelet sem tudnék annyi ésszel megkötni...
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Több eszem van mint neked 😂 de ezt nem fogom neked bizonygatni , nem állsz azonos szinten 😊 max a cipőmet pucolhatnád ...
0
0
0
0
Cooley avatar
MaximumGame írta:
Nem baj ha osztanak , mert nem érint ....
Van 1 véleményem másokkal ellentétben, még ha 10000x is írjátok akkor is az marad....

Ezért maradsz buta...

ricshard004 írta:
Mindenki oltja szegény gyereket,PH-n is ugyanez a helyzet😆

Az i Pon-on is... 😂 Azon lepődnék meg, ha nem így lenne. 😆
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
MaximumGame írta:
Gaboo7 írta:
MaximumGame írta:
😉 egyetértek mindennel

Azzal még kiegészíteném most jön az új Konzol generáció...
és lesz mit számolni ... pl Metro 2033 ba nagyon csúnyán kikap a GTX680 minden felbintáson ..
legyen az 1600x900 1920x1080 vagy 2560x1200 akár nagyobb
lehet ez csak 1 játék, de ez az egyetlen játék, ami tényleg DX11 ad a Crysis 2 kivűl .. szerintem mind2 kártya jó..
de ha ingyen van + 1GB ram akár kell akár nem nagyon jó 😃
nvidia politika nem tetszik, direkt mindig kevés Vramot raknak rá, ha mármi áron de kevés lenne.... már senkinek se kell.... most mindenki dobja el a GTX470 et mert 1.2GB vram semmire se jó szinte


A GTX470 sebességéhez bőven elég az 1280MB memória azokon a beállításokon ahol ez a memória mennyiség elfogyna már a GPU is kevés. Ésszel csinálnak kártyákat, mert nem a melyik kártyán van több memória versenyre neveztek be hanem a ki csinál játékok alatt gyorsabb VGA-ra... 😆 A 3GB memória meg parasztvakítás FullHD felbontáson (vannak akiket még meg lehet ilyen baromsággal etetni), több monitor esetén meg a kártya lesz kevés, ahol elég a kártya ekkora felbontásra ott a memóriának csak a töredékét használja...


Én csak annyit mondtam ... 6970 szét akadta magát... mert elfogyott a 2GB Vram 😉 szóval paraszt vakítás ide vagy oda... nekem kell a 3GB
még ha full HD ra elég is... de jön egy játék ami 1024x vagy 4096x texturával és sehol nincs a 2GB


Ideális vásárló vagy! "Jó me sok memória van rajta és ha a szomszéd megkérdezi büszkén mondhatom hogy 3GB" Kisgyereke is mindig azt kérdezik először: "És mennyi memória van a karin?" Ezért van létjogosultsága pl a 2GB-os GT520-nak is. 😀
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Nem baj ha osztanak , mert nem érint ....
Van 1 véleményem másokkal ellentétben, még ha 10000x is írjátok akkor is az marad....
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Mindenki oltja szegény gyereket,PH-n is ugyanez a helyzet😆
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Gaboo7 írta:
MaximumGame írta:
😉 egyetértek mindennel

Azzal még kiegészíteném most jön az új Konzol generáció...
és lesz mit számolni ... pl Metro 2033 ba nagyon csúnyán kikap a GTX680 minden felbintáson ..
legyen az 1600x900 1920x1080 vagy 2560x1200 akár nagyobb
lehet ez csak 1 játék, de ez az egyetlen játék, ami tényleg DX11 ad a Crysis 2 kivűl .. szerintem mind2 kártya jó..
de ha ingyen van + 1GB ram akár kell akár nem nagyon jó 😃
nvidia politika nem tetszik, direkt mindig kevés Vramot raknak rá, ha mármi áron de kevés lenne.... már senkinek se kell.... most mindenki dobja el a GTX470 et mert 1.2GB vram semmire se jó szinte


A GTX470 sebességéhez bőven elég az 1280MB memória azokon a beállításokon ahol ez a memória mennyiség elfogyna már a GPU is kevés. Ésszel csinálnak kártyákat, mert nem a melyik kártyán van több memória versenyre neveztek be hanem a ki csinál játékok alatt gyorsabb VGA-ra... 😆 A 3GB memória meg parasztvakítás FullHD felbontáson (vannak akiket még meg lehet ilyen baromsággal etetni), több monitor esetén meg a kártya lesz kevés, ahol elég a kártya ekkora felbontásra ott a memóriának csak a töredékét használja...


Én csak annyit mondtam ... 6970 szét akadta magát... mert elfogyott a 2GB Vram 😉 szóval paraszt vakítás ide vagy oda... nekem kell a 3GB
még ha full HD ra elég is... de jön egy játék ami 1024x vagy 4096x texturával és sehol nincs a 2GB

persze akit nem érdekel ... + ahogy nézem egyik kártya se jobb a másiknál..
itt az ember dönti el.... főleg hogy 5hónap és + 180Mhz nagyobb órajelen megy esetekben a GTX680 😶
925 alap nekem GTX680 meg ha kell 1080-1100Mhz ig emeli az órajelét... 😲
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
MaximumGame írta:
😉 egyetértek mindennel

Azzal még kiegészíteném most jön az új Konzol generáció...
és lesz mit számolni ... pl Metro 2033 ba nagyon csúnyán kikap a GTX680 minden felbintáson ..
legyen az 1600x900 1920x1080 vagy 2560x1200 akár nagyobb
lehet ez csak 1 játék, de ez az egyetlen játék, ami tényleg DX11 ad a Crysis 2 kivűl .. szerintem mind2 kártya jó..
de ha ingyen van + 1GB ram akár kell akár nem nagyon jó 😃
nvidia politika nem tetszik, direkt mindig kevés Vramot raknak rá, ha mármi áron de kevés lenne.... már senkinek se kell.... most mindenki dobja el a GTX470 et mert 1.2GB vram semmire se jó szinte


A GTX470 sebességéhez bőven elég az 1280MB memória azokon a beállításokon ahol ez a memória mennyiség elfogyna már a GPU is kevés. Ésszel csinálnak kártyákat, mert nem a melyik kártyán van több memória versenyre neveztek be hanem a ki csinál játékok alatt gyorsabb VGA-ra... 😆 A 3GB memória meg parasztvakítás FullHD felbontáson (vannak akiket még meg lehet ilyen baromsággal etetni), több monitor esetén meg a kártya lesz kevés, ahol elég a kártya ekkora felbontásra ott a memóriának csak a töredékét használja...
0
0
0
0
Cooley avatar
MaximumGame írta:
2GB Vram nem 1x kifogyott nekem pl Skyrimba....
Szerintem meg fogd be a szodat. és töröld magad te az oldalról....
szarok a te véleményedre ezentúl .... 0 vagy....

Felőlem aztán szarjál, nem érdekel, de már rohadtul bosszantó, hogy állandóan okoskodsz nulla tudással. Azt meg ki nem szarja le, hogy egy agyonmodolt játék mennyi vramot használ? 😃 A sok optimalizálatlan mod nélkül a high res pakkal fullon simán megelégszik ~7-800megával fullhd-n. Az szerintem senkit sem érdekel rajtad kívül, hogy pár szar mod ezt a triplájára emeli...
Egyenlőre szerintem én segítettem itt több embernek, és te vezettél félre többet, akkor miért is én fognám be a számat, és törölném magam? Ezt kérlek fejtsd ki bővebben! 😀

MaximumGame írta:
Nincs mit mondanom neked, Auto OC azért állítom be ,mert 10perc miatt nem fogok órákat *** a Voltok miatt .... remélem minnél előbb eltűnsz az oldalról 😎
azokkal beszélek az oldalon akik szeretnek....
és ki a ***om mondta neked hogy programozó zseni vagyok ?

És ha a 10 perc miatt leég a procid vagy a lapod? Ja igaz, majd apuci vesz másikat... Nem mondta nekem senki, hogy programozózseni lennél, de jól pofán röhögném az illetőt, az fix! 😃
0
0
0
0
xCube avatar
MaximumGame írta:
😉 egyetértek mindennel

Azzal még kiegészíteném most jön az új Konzol generáció...
és lesz mit számolni ... pl Metro 2033 ba nagyon csúnyán kikap a GTX680 minden felbintáson ..
legyen az 1600x900 1920x1080 vagy 2560x1200 akár nagyobb
lehet ez csak 1 játék, de ez az egyetlen játék, ami tényleg DX11 ad a Crysis 2 kivűl .. szerintem mind2 kártya jó..
de ha ingyen van + 1GB ram akár kell akár nem nagyon jó 😃
nvidia politika nem tetszik, direkt mindig kevés Vramot raknak rá, ha mármi áron de kevés lenne.... már senkinek se kell.... most mindenki dobja el a GTX470 et mert 1.2GB vram semmire se jó szinte


Az nvidia nem politika miatt rak kevés VRAM -ot a kártyáira, ahnem azért, mert valami érthetetlen módom még mindig az elavult Crossbar memóriavezérlőt használják, amit még a GeForce 3 -hoz fejlesztettek ki (2001 -ben, te jó isten 😂 ). Igazából teszi a dolgát a rendszer, de sokkal kevésbé rugalmas, mint a Hub vagy a Ring, amit az ATi (AMD) -től láttunk. Ezért van az, hogy mindig nagy bitsz élességű vezérlőt használnak és azt töltik ki chipekkel. Ha kétszeres memóriamennyiséget használnának, az tovább drágítaná a kártyát.

A Metro 2033 DX11 -ben olyan DoF eljárást használ, ami bonyolult számításokra alapoz. Nem véletlen, hogy ez a legszebb DoF az eddigi játékokban. Ez kedvez a Tahiti -nek viszont nem kedvez a GK104 -nek. Ha megnézed a GK104 még a GF110 -től is majdnem kikap. Ez viszont nem a memória miatt van, hanem a számítási kapacitás miatt.

A RAM kérdés egyértelmű. 2GB VRAM jelenleg minden játékhoz elég FullHD -ben ésszerű AA alkalmazása mellett. Sem a textúrázáshoz sem az egyáb műveletekhez nem kell több egyelőre.

Az pedig, hogy ingyen +1GB az valahol igaz, ha azt nézzük, hogy gyakorlatilag egy áron menek a GTX 680 -ak és a HD 7970 -ek.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
😉 egyetértek mindennel

Azzal még kiegészíteném most jön az új Konzol generáció...
és lesz mit számolni ... pl Metro 2033 ba nagyon csúnyán kikap a GTX680 minden felbintáson ..
legyen az 1600x900 1920x1080 vagy 2560x1200 akár nagyobb
lehet ez csak 1 játék, de ez az egyetlen játék, ami tényleg DX11 ad a Crysis 2 kivűl .. szerintem mind2 kártya jó..
de ha ingyen van + 1GB ram akár kell akár nem nagyon jó 😃
nvidia politika nem tetszik, direkt mindig kevés Vramot raknak rá, ha mármi áron de kevés lenne.... már senkinek se kell.... most mindenki dobja el a GTX470 et mert 1.2GB vram semmire se jó szinte
0
0
0
0
xCube avatar
MaximumGame írta:
Gaboo7 írta:
MaximumGame írta:
de GTX690 vennél full HD ra ? 😉 300ezret nincs az aki kidob arra .... GTX680 igen full HD ra van csak


Nekem csak FullHD-ra kell oda pedig tökéletes még a 1,5GB is. 😀 Először veszek 1db 680/7970 -et majd ha nem lesz elég a 60 FPS-hez akkor jön a második.

3DMark11:
2600k@5400Mhz + 7970@1275Mhz GS=10593
2600k@4900Mhz + 680@1285Mhz GS=11432


csak számításba gagyi a kicsike 😃 amúgy tényleg jó


Baxhatod a Tahiti számítási teljesítményét, ha a játékok 95% -a nem igényli, mert egyszerű módszereket használnak. És ez nem fog most egy éven belül megváltozni.

Ne érts félre, nem azt akarom mondani, hogy rossz a Tahiti, sőt... . Nagyon is jó, csak az nvidia most a GK104 -el olyan GPU -t alkotott, ami a mai és közeljövőbeli játékokhoz kiváló lesz.

A játékok programozói az egyszerűbb utakat járják, sok esetben lusták is a fejlődésre. Sajnos el kell még telnie pár évnek, mire elkezdik használni a bonyolultabb és cserébe látványosabb, illetve reálisabb megoldásokat.

A VRAM kérdése miegint olyan dolog, hogy elvétve találni olyan játékhoz olyan modot, amihez kell a 2GB+ . Abban nem vitázok, hogy 1GB már csúcs játékok és nagy felbontás mellett nem elég, az már évek óta nem elég. De a 2GB magonként még teljesen jó.

Persze ehhez azt is tudni kell, hogy a GTX 680 igazából nem HD 7970 verő kártya, mindössze a játékteljesítménye olyan, hogy simán eléri, néhol meghaladja. A Tahiti, ahogy az előbb is leírtam nem egy kimondottan játékos GPU, az AMD éppen most tért át a komples útra, az nvidia pedig most hagyta ott.

Ha úgy tetszik, akkor most cserélt szerepet a két gyártó a jelenlegi GPU -ik esetében.

A GTX 680 nem lett túlárazva. Pontosabban nem mindegy, hogy milyen oldalról nézzük. A gyártási költségek arányai alapján igen túl van árazva a Tahiti -hez képest. A teljesítménye szempontjából viszont már nem igazán. És manapság már nem az dívik, hogy lefölözzük a piacot alacsony árral, hanem az, hogy szépen kivárunk és versenyzünk. Őszintén szólva teljesen érthető dolog, hiszen ha kicsivel olcsóbban adnák a GTX 680 -at, akkor is ugyanannak a vásárlóbázisnak kéne eladni. Emellett pedig az is komoly szempont, hogy nem készül elég GPU, tehát nem szabad bagóért elszórni azt, ami van.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Cooley írta:
MaximumGame írta:
Gaboo7 írta:
MaximumGame írta:
de GTX690 vennél full HD ra ? 😉 300ezret nincs az aki kidob arra .... GTX680 igen full HD ra van csak


Nekem csak FullHD-ra kell oda pedig tökéletes még a 1,5GB is. 😀 Először veszek 1db 680/7970 -et majd ha nem lesz elég a 60 FPS-hez akkor jön a második.

3DMark11:
2600k@5400Mhz + 7970@1275Mhz GS=10593
2600k@4900Mhz + 680@1285Mhz GS=11432


csak számításba gagyi a kicsike 😃 amúgy tényleg jó

Számításban? Miért a 3DMarkok alatt nem számítások tömkelegét végzi? A dupla pontosságúakban szar, de az kit érdekel egy gémer videokártya esetében? Szart sem értesz hozzá, és olyan hihetetlen idiótaságokat tudsz mondani, hogy az már kín... A te "komolyabb" számítástechnikai tudásod kimerül abban, hogy el tudod indítani a bios-t, és be tudod lőni az auto OC-t. Mondjuk abban legalább kiváló vagy, hogy verd a nyálad, milyen ügyesen auto OC-zol. Inkább töröld magad az oldalról, vagy ne szólj hozzá olyanhoz, amiről fogalmad sincs, mert akik még annyit se tudnak, mint te, elhiszik a hülyeségeid, mert full komolyan írod a dolgokat, mintha értenéd is, aztán majd ők is azt hiszik, hogy értenek hozzá, és kezdődik az egész előröl... Amúgy elárulom neked, hogy a legtöbb játéknak 5760x1080-hoz is bőven elég a 2GB vram, és a legcsúcsatomkirályabb 16k-s textúrájú játékoknak is elég 2560x1600-hoz is a 2GB...


2GB Vram nem 1x kifogyott nekem pl Skyrimba....
Szerintem meg fogd be a szodat. és töröld magad te az oldalról....
szarok a te véleményedre ezentúl .... 0 vagy....

Nincs mit mondanom neked, Auto OC azért állítom be ,mert 10perc miatt nem fogok órákat *** a Voltok miatt .... remélem minnél előbb eltűnsz az oldalról 😎
azokkal beszélek az oldalon akik szeretnek....
és ki a ***om mondta neked hogy programozó zseni vagyok ?
0
0
0
0
Cooley avatar
MaximumGame írta:
Gaboo7 írta:
MaximumGame írta:
de GTX690 vennél full HD ra ? 😉 300ezret nincs az aki kidob arra .... GTX680 igen full HD ra van csak


Nekem csak FullHD-ra kell oda pedig tökéletes még a 1,5GB is. 😀 Először veszek 1db 680/7970 -et majd ha nem lesz elég a 60 FPS-hez akkor jön a második.

3DMark11:
2600k@5400Mhz + 7970@1275Mhz GS=10593
2600k@4900Mhz + 680@1285Mhz GS=11432


csak számításba gagyi a kicsike 😃 amúgy tényleg jó

Számításban? Miért a 3DMarkok alatt nem számítások tömkelegét végzi? A dupla pontosságúakban szar, de az kit érdekel egy gémer videokártya esetében? Szart sem értesz hozzá, és olyan hihetetlen idiótaságokat tudsz mondani, hogy az már kín... A te "komolyabb" számítástechnikai tudásod kimerül abban, hogy el tudod indítani a bios-t, és be tudod lőni az auto OC-t. Mondjuk abban legalább kiváló vagy, hogy verd a nyálad, milyen ügyesen auto OC-zol. Inkább töröld magad az oldalról, vagy ne szólj hozzá olyanhoz, amiről fogalmad sincs, mert akik még annyit se tudnak, mint te, elhiszik a hülyeségeid, mert full komolyan írod a dolgokat, mintha értenéd is, aztán majd ők is azt hiszik, hogy értenek hozzá, és kezdődik az egész előröl... Amúgy elárulom neked, hogy a legtöbb játéknak 5760x1080-hoz is bőven elég a 2GB vram, és a legcsúcsatomkirályabb 16k-s textúrájú játékoknak is elég 2560x1600-hoz is a 2GB...
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Gaboo7 írta:
MaximumGame írta:
de GTX690 vennél full HD ra ? 😉 300ezret nincs az aki kidob arra .... GTX680 igen full HD ra van csak


Nekem csak FullHD-ra kell oda pedig tökéletes még a 1,5GB is. 😀 Először veszek 1db 680/7970 -et majd ha nem lesz elég a 60 FPS-hez akkor jön a második.

3DMark11:
2600k@5400Mhz + 7970@1275Mhz GS=10593
2600k@4900Mhz + 680@1285Mhz GS=11432


csak számításba gagyi a kicsike 😃 amúgy tényleg jó
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
MaximumGame írta:
de GTX690 vennél full HD ra ? 😉 300ezret nincs az aki kidob arra .... GTX680 igen full HD ra van csak


Nekem csak FullHD-ra kell oda pedig tökéletes még a 1,5GB is. 😀 Először veszek 1db 680/7970 -et majd ha nem lesz elég a 60 FPS-hez akkor jön a második.

3DMark11:
2600k@5400Mhz + 7970@1275Mhz GS=10593
2600k@4900Mhz + 680@1285Mhz GS=11432
0
0
0
0
MaximumGame avatar
de GTX690 vennél full HD ra ? 😉 300ezret nincs az aki kidob arra .... GTX680 igen full HD ra van csak
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
MaximumGame írta:
Azért megnézem GTX690 et kiveszi meg full HD ra 😂 feljebb kevés a 2x2GB Vram ..... 7990 bek meg 2x3GB el lesz

és igen ahogy mondod Nvidia megint túl lett árazva 😀 és AMD karik ára még nem csökkent .. csak most fog... akkor meg nem éri meg a 130k+ a GTX680
jövőre cserélheti úgyis aki maxot karja majd 2Vram al nem fogja 2-3évig-használni 😢


1920x1080-ban mindenhez elég 2GB memória. 2-3 évig nincs olyan VGA ami elég lenne maximális részletesség mellett és nem a video memória miatt...

GTX680 gyorsabb ez tény, halkabb ez is tény ha azonos áron lesz akkor biztosan a 680-at választom.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Azért megnézem GTX690 et kiveszi meg full HD ra 😂 feljebb kevés a 2x2GB Vram ..... 7990 bek meg 2x3GB el lesz

és igen ahogy mondod Nvidia megint túl lett árazva 😀 és AMD karik ára még nem csökkent .. csak most fog... akkor meg nem éri meg a 130k+ a GTX680
jövőre cserélheti úgyis aki maxot karja majd 2Vram al nem fogja 2-3évig-használni 😢

GTX680 megáll + 100-150Mhz OC nál...
HD7970 nél meg megvan a 250-300MHz
OC maxon alapon 20% gyorsabb és 90% a viszi az OC maxot....
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
MaximumGame írta:
Gaboo7 írta:
MaximumGame írta:
Gaboo7 írta:
MaximumGame írta:
Azt majd ha lesz kedvem... már egy ideig nem húzom a karit 😀
ez is bőven jó 😃


Szerintem olyan 9-10k lenne kb.


az se rossz elvileg 😜


Az már elég szép 1db VGA-tól. Láttam most fenn PH-n egy 7970-et 110k-ért, erősen elgondolkodtam rajta de várok még kicsit. Lassan kijön a 670 és a 670 Ti és használtan valószínűleg beesik az ára 100k alá. 😀


Hát használtan tuti kapsz 100k ért akkor 😂 és jobban megéri mint a GTX680


A 680 szimpatikusabb mert csendesebb és hát két kártya esetén ez sem utolsó szempont, de ha 20-30k lesz a különbség a két kártya között akkor maradok a 7970-nél. Nekem még sok a 110k is, egyenlőre nem is jött ki olyan játék amihez kellene ekkora VGA és engem is érdekelne.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Gaboo7 írta:
MaximumGame írta:
Gaboo7 írta:
MaximumGame írta:
Azt majd ha lesz kedvem... már egy ideig nem húzom a karit 😀
ez is bőven jó 😃


Szerintem olyan 9-10k lenne kb.


az se rossz elvileg 😜


Az már elég szép 1db VGA-tól. Láttam most fenn PH-n egy 7970-et 110k-ért, erősen elgondolkodtam rajta de várok még kicsit. Lassan kijön a 670 és a 670 Ti és használtan valószínűleg beesik az ára 100k alá. 😀


Hát használtan tuti kapsz 100k ért akkor 😂 és jobban megéri mint a GTX680

Én nekem már 1 hete itt lesz az új kari... nem rég jött meg a bontatlan 😀
nekem megérte 120k ba 😉
már nem 1 embert láttam, siránkozott csak full HD ba a Nvidia 😎
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
MaximumGame írta:
Gaboo7 írta:
MaximumGame írta:
Azt majd ha lesz kedvem... már egy ideig nem húzom a karit 😀
ez is bőven jó 😃


Szerintem olyan 9-10k lenne kb.


az se rossz elvileg 😜


Az már elég szép 1db VGA-tól. Láttam most fenn PH-n egy 7970-et 110k-ért, erősen elgondolkodtam rajta de várok még kicsit. Lassan kijön a 670 és a 670 Ti és a 7970 ár használtan valószínűleg beesik 100k alá. 😀
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Gaboo7 írta:
MaximumGame írta:
Azt majd ha lesz kedvem... már egy ideig nem húzom a karit 😀
ez is bőven jó 😃


Szerintem olyan 9-10k lenne kb.


az se rossz elvileg 😜
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
MaximumGame írta:
Azt majd ha lesz kedvem... már egy ideig nem húzom a karit 😀
ez is bőven jó 😃


Szerintem olyan 9-10k lenne kb.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Azt majd ha lesz kedvem... most egy ideig nem húzom a karit 😀
ez is bőven jó 😃

3DMark06 DX9 es... és mai napig több a DX10 es game 😊
0
0
0
0
nyozo avatar
Üdv!

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 Ghz
4GB DDR2 800 Mhz
HD 5770 1GB 910/1300 Mhz
P10073



https://kepfeltoltes.hu/120418/3dmarkvantage_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció