Mit gondolsz a Directx 11-ről

Szerző: Gabor200, 2009. December 07., téma
Fórum » Szoftver
Ide leírhatod saját véleményed hogy mit gondolsz a Directx 11 -ről

/ Játék grafika összehasonlítás,a többi directx verzióval /
/ hibái /
/ stb.: /
Hozzászólások: 78
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
fox107 avatar
😜 Still on test... (for me)
0
0
0
0
winrar avatar
Egy API, ami teszi a dolgát 😃
0
0
0
0
NiXiT01 avatar
Szerintem jó cucc 😃
0
0
0
0
winrar avatar
Ja, mint a Dying Light 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Annyi az ideális. Megy az többel is, csak akkor olyant tapasztalunk mint a mai játékokban.
Kinőtték a fejlesztők. Far Cry 3-nál még teljesen jó volt.
0
0
0
0
winrar avatar
Várom a dx12-t 😃
Annyi a hibája a dx11-nek, hogy max 2000 rajzolást támogat 😜
0
0
0
0
At Il La avatar
Én még maradok a jó öreg dx9.c-nél majd ha lejebb megy az ára a dx11-es kartyaknak és több játék is látványosan kihasználja akkor lesz váltás de most szerintem sem elmenyileg se pénzügyileg nem annyira éri meg 😃
0
0
0
0
no avatar
hát tesselation miatt jó a dx11 meg fény árnyék hatások ha jol tudom szoal értelme az van csak ne legyen az hogy nem lehet majd dx11 es játékokal játszani dx10 es kártyán 😃
0
0
0
0
no avatar
Ha Dx11 lesz még jó néhány évig akkor reméljük a dx11.x ek elterjednek, mert kártyát sem kell cserélnem hozzá és jelentős újítást is hozhat lásd. dx11.2
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Azért fejlesztenek a Dx-en is pl. a win8.1-el jön a Dx11.2, ami lehetővé teszi a videokártya számára, hogy a rendszermemória használatával jobb minőségű textúrákat tudjon megjeleníteni.
0
0
0
0
19ati93 avatar
hát szerintem kb 0 a különbség vagy alig észrevehető az f1 2011-ben!
dx9 ultra és dx11 ultra között szinte semmi változást nem láttam! (csal az fps-t 😠 de az nem volt vészes kb 20 😶 ) kb a dx9 jobb volt vonal simitásban amúgy 😜 dx11-ben csunya volt minden 8x msaa-nál is! míg 9-ben 4x-es nél is szép egyenesek voltak a vonalak! 😀 (12.4-es catalyst volt közben a gépben)
0
0
0
0
Hitoshi avatar
Nem tudom. Nem találtam Physx témát. 😆
0
0
0
0
Feki1991 avatar
és ezt miért a DX11-es témába írod? 😀
0
0
0
0
Hitoshi avatar
Tudjátok mi a nagy változás ?

A physx. Aki teheti próbálja ki a Mirrors Edge-t úgy, hogy be van kapcsolva a Physx. Nagyon vadállat!
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
En az AVP-ben vettem eszre eddig leginkabb kulonbseget. 😀
Azt megjelenese ota sokat nyustoltem, jatszottam dX10-ben, igy egybol feltunt, h dX11-ben szebb a jatek.
Nemileg a feny-arnyek effektek is, de leginkabb az alien-ek mozgasan tunt fel, h sokkal szebb, finomabb, sz`al elethubb lett a mozgasuk dX11 alatt. Gondolom, a tesszallacio miatt.

Valoszinuleg persze me 1 jatekban sem lathattuk rendesen kihasznalni a dX11 kepessegeit, elvegre meg dX9 alatt is kepesek nehany uj dologra...nehany uj jateknak egeszen szep effektjei vannak dX9-dX10 alatt is szerintem.
0
0
0
0
tibor560sec avatar
SwitcX írta:
Én a DX20-at várom Duke Nukem Forever megjelenéssel 😃

Nekem az az egyetlen észrevételem, hogy még most sem tudom maxon élvezni a mostani játékaim nagy részét, drága dolog ez sajnos 😞


Hát igen 😠
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Azt gondolom , hogy jó volna pár ilyen kari a gépembe 😀
Amúgy szerintem parasztvakítás 😊
0
0
0
0
skincube avatar
nekem dx 11 es kártyám van és ez menő😃 olyan mintha "rakatlan" playboy csajokkal cs***lnád😃
0
0
0
0
villamdavid avatar
pinti100 írta:
szerintem a dirt 2 nel lehet latni jol a kulombseget DX-ek kozott

Majd kíváncsi leszek,mennyire lehet látni az F-1 2010-nél,mert ugye azt is a CODI csinálja,sztem lehet majd ott is különbséget találni,mert eddig úgy néz ki lehet DX 11-ben is futtatni...
0
0
0
0
no avatar
szerintem a dirt 2 nel lehet latni jol a kulombseget DX-ek kozott
0
0
0
0
Erik94 avatar
directx 12 az jobb lesz mindegyiknél...
0
0
0
0
AdamMcKraken avatar
Hitoshi írta:
hát persze ha így egymás mellé van állítva akkor persze h látszódik melyik mit tud de ha játszanál nem nagyon vennéd észre ha még nem próbáltad ki mindegyiket (DX 9.. 11)


részben igazad van, én személyszerint a 9 és a 10 között azért 1920x1200 és minden maxon beállításnál észlelek különbséget!!
De pl a Metro 2033at is fullosan nyomtam dx10el aztán meglestem a dx11es vidókat (merthogy a gagyi GTX 280am nem udja azt 😆😊 ) és úgy nem láttam a különbséget!!
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
Ezt a baromságot meg ki irta?
0
0
0
0
konsti avatar
Már bocs de h lehet ien hüeséget irni h dx10-10.1 kártyánmenni fog a dx 11...a lofact ...mikor krizstus alászáll..azon soha nem fog menni😀
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
az a játékhoz kell,ha nincs fenn a hépeden a szukséges directx akkor nem indul el a játék,vagy nem fog futni rendesen.
0
0
0
0
Szykla avatar
Lehet hogy hülyén fog hangzani de most mi az a DirectX program vagy valami cumo a házban😕
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
egyébként hogy megnézed azt a BattleForge s vidit szinte semmi különbség nincsen.Azért az az Fps os érdekes, 30 fps 1 olyan kártyával dx 10 ben?
0
0
0
0
Hitoshi avatar
hát persze ha így egymás mellé van állítva akkor persze h látszódik melyik mit tud de ha játszanál nem nagyon vennéd észre ha még nem próbáltad ki mindegyiket (DX 9.. 11)
0
0
0
0
AdamMcKraken avatar
Amúgy a DX11 egyértelműen nyerő dolog: [LINK]
a képek ebből a benchmark programból készültek: [LINK]
Vagy itt a S.T.A.L.K.E.R. új része [LINK]
Youtube példák:
Unigine Heaven Benchmark [LINK]
[LINK]
Battle Forge [LINK]
Battlefield Bad Company 2 [LINK]
Dirt 2 Night lights DX11 [LINK]
Metro 2033 [LINK]
0
0
0
0
AdamMcKraken avatar
Nem nagyon olvastam vissza mit írtak előttem, de szerintem a dx11 csak egy ugyanolyan marketing semmi mint a dx10, meg a 10.1 (bár az valamennyire hasznos azért)

Érdekesnek tartom egyébkéntis, hogy a dx9-et milyen sokat fejlesztették tovább meg milyen sokáig kibírta, aztán most, hogy rájöttek mennyire könnyen el lehet adni a videókártyákat egy új direktx-el szinte évente kidobnak egy újabbat...


1. Azért fejlesztették, mert a DX9 még visszanyúlik az elődök alapjaihoz, míg a DX10 már teljes újragondolt módszerrel lett megcsinálva, azért van a kettő között a viszonylag "nagy" hézag, mert az alapvető részeit kiszedték és újratervezték, hatékonyabbra, ez az oka pl h az elavultnak mondható WinXP nem kompatibilis vele

2. DX9 először 2002ben jelent meg, DX10 2006, DX11 2009... talán mégse csak kamu hanem tényleg van fejlesztés mögötte, ha évekig tart a következő megjelenése...

3. Légyszíves jácc a Crysisal DX9-en aztán DX10-en Ultra High-on! és gondold át a dolgot, ha nem látod a különbséget így se akkor nézz meg egy youtube-os videót amin összevetik őket!

4. DX11-et még nem aknázták ki a játékfejlesztők, mert még elég friss..
0
0
0
0
no avatar
Semmit!
Ugyanazt mint a többiröl!! 😆
0
0
0
0
Hitoshi avatar
😕 de szerintem nem fenyeget ilyen veszély minket egyenlőre
0
0
0
0
Core2 avatar
Attól nemkell félni, hogy bezár az nVidia...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát tegyük fel ha vége lenne az nvidianak akkor nincs konkurencia az ati kénye kedve szerint akár milyen áron árulhatná a videó kártyákat mert nem lenne egy másik cég akivel versengni kell az árak miatt
0
0
0
0
Hitoshi avatar
Kmisi99 írta:
Remélem nem mert akkor kegyetlenül megszívjuk mert az ati úgy fogja az árakat szabályozni ahogy csak akarja


ezt hogy érted ?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Remélem nem mert akkor kegyetlenül megszívjuk mert az ati úgy fogja az árakat szabályozni ahogy csak akarja
0
0
0
0
kakas avatar
hát ha kijönnek az új ati kártyák akkor az nvidianak vége
0
0
0
0
liliomtipro avatar
cucikam írta:
berki_zsolt írta:
És jön a HD 6000-res széria ősszel...

am.... ezt ki monta??? van már hír v csak találgtaás????


http://ipon.hu/hir/radeon_hd_6000_es_sorozat_mar_akar_osszel/11649

Nem nagyon olvastam vissza mit írtak előttem, de szerintem a dx11 csak egy ugyanolyan marketing semmi mint a dx10, meg a 10.1 (bár az valamennyire hasznos azért)

Érdekesnek tartom egyébkéntis, hogy a dx9-et milyen sokat fejlesztették tovább meg milyen sokáig kibírta, aztán most, hogy rájöttek mennyire könnyen el lehet adni a videókártyákat egy új direktx-el szinte évente kidobnak egy újabbat...
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
cucikam írta:
berki_zsolt írta:
És jön a HD 6000-res széria ősszel...

am.... ezt ki monta??? van már hír v csak találgtaás????


En is itt olvastam ma rola eloszor, kivancsian varom, h mi alakul majd Osszel. 😀
0
0
0
0
cucikam avatar
berki_zsolt írta:
És jön a HD 6000-res széria ősszel...

am.... ezt ki monta??? van már hír v csak találgtaás????
0
0
0
0
Hitoshi avatar
Gabor200 írta:
Még szerintem a DX 11 -nek kell 1-2 év hogy:
-Elérhetőbb legyen mindenkinek ( 11-es kártyák olcsóbbak legyenek)
-Stabíl legyen
-És hogy több játék is támogassa



ugyan ezen az állás pontok vagyok én is addig meg jó lesz a Radeon HD 4830-as kártya 😆
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
És jön a HD 6000-res széria ősszel...
0
0
0
0
BiGame avatar
aszondják, h a nVidia DX11-e ütős lesz!
0
0
0
0
Gabor200 avatar
Még szerintem a DX 11 -nek kell 1-2 év hogy:
-Elérhetőbb legyen mindenkinek ( 11-es kártyák olcsóbbak legyenek)
-Stabíl legyen
-És hogy több játék is támogassa
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
potidanon írta:
tehát ha nekem van egy 4890em akkor tudok használni dx11-et?😃

tesszelációval lehetséges, mégha nemis 100%ban...
0
0
0
0
ReSeth avatar
nem , de közeljövőben tuti hogy már nem DX10-re fognak gyártani játékokat. egyébként az ATI sokkal jobb teljesítményben és árban is. de kinek mi tetszik 😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
😆ANONEx írta:
nvidia nagyon lemaradt 😆 még nincs kint 1 darab dx11-es karijuk.


Minek (egyenlőre) a DX11-es kari?..2-3 játék végett? 😆
0
0
0
0
ReSeth avatar
nvidia nagyon lemaradt 😆 még nincs kint 1 darab dx11-es karijuk.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció