Milyen kiegészítőket vegyek?

Szerző: Ferrari, 2009. October 01., téma
Fórum » Periféria
Itt lehet tanácsot kérni, hogy milyen kiegészítőt vegyél.
Pl: hangfal, mikrofon, webcamera...
Hozzászólások: 1 044
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Vin Diesel avatar
hát ilyen rendszerrel az embernek szinte semmi dolga sincsen. manapság olyan gyors minden hogy több idő mire kigondolja az ember hogy mit akar mint hogy megcsinálja a gép.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Tesla GoD írta:
MaximumGame írta:
Csak 1 a bibi 😃 minek erösebb proci ? ha i7 920 as se használja ki semmi de semmi????
ez mennyire igaz, én az SSD-vel is így vagyok, nem fogok idegrohamot kapni attól, hogy 20 másodperc alatt áll fel a windows, meg h kicsit lassabban tölt a játék, ahhoz meg kicsik az elérhető árúak, hogy eszméletlen mennyiségű adatot mozgassak rajtuk


De most én tegnap néztem 5.0Ghz en mit mozgat meg a 2600k....
hát valami büdületes... SSD vel pár másodperc egy 50GB os film...

Van neten 1TB os SSD ami 1.1 milla 😃 még az SSD se olyan gyors mint a proci....
Szóval érdekes 😃

Informácioum szerint : 4-8-16 magos bulldozert dobnak ki...
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
hát konkrétan erre a választ nem tudom. de az ember szereti ha nagyon sok az FPS a játékban. vagy csak a nagy teljesítményű tesztek miatt, nem tudom. Mert azért olyan játék még nincs ami olyan brutális processzort kérne mint Pl az i7 920.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
MaximumGame írta:
Csak 1 a bibi 😃 minek erösebb proci ? ha i7 920 as se használja ki semmi de semmi????
ez mennyire igaz, én az SSD-vel is így vagyok, nem fogok idegrohamot kapni attól, hogy 20 másodperc alatt áll fel a windows, meg h kicsit lassabban tölt a játék, ahhoz meg kicsik az elérhető árúak, hogy eszméletlen mennyiségű adatot mozgassak rajtuk
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Csak 1 a bibi 😃 minek erösebb proci ? ha i7 920 as se használja ki semmi de semmi????
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
hát kíváncsian várom. azért biztos kemény processzor lesz, főleg a 8magos.

hát én következő hónapban kezdem el venni a cuccokat. mindent lecserélek amit csak lehet.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Vin Diesel írta:
akkor marad a Sandy😀
de azért várom már a komoly teszteket hogy bírja a komoly játékok alatti terhelést a Buldózer. vagy is Metro 2033 mondjuk 2560x1600 3x GTX 580-al.


Én meg az várom hogy minden benne legyen már a gépbe 😞

Vizhütést megkell rendelni majd az proci után érkezik majd....
de Május körül már a Sata 3 mas SSD -t is beszerzem 😃 és ugy brutál gyors lessz a masina...

Vin Diesel írta:
akkor marad a SandySmiley
de azért várom már a komoly teszteket hogy bírja a komoly játékok alatti terhelést a Buldózer. vagy is Metro 2033 mondjuk 2560x1600 3x GTX 580-al.
elvileg erősebb lesz az i7 2600K-nál, szóval valszleg bírni fogja

😃 hát olcsó se lessz, és amig nincs itt a teszt addig nemhiszek benne...
beépitett VGA tesztekben erösebb mint a 2600k ... de hogy sávszéleségben nagyobb azt majd megnézem 😃
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Vin Diesel írta:
akkor marad a Sandy😀
de azért várom már a komoly teszteket hogy bírja a komoly játékok alatti terhelést a Buldózer. vagy is Metro 2033 mondjuk 2560x1600 3x GTX 580-al.
elvileg erősebb lesz az i7 2600K-nál, szóval valszleg bírni fogja
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
akkor marad a Sandy😀
de azért várom már a komoly teszteket hogy bírja a komoly játékok alatti terhelést a Buldózer. vagy is Metro 2033 mondjuk 2560x1600 3x GTX 580-al.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Vin Diesel írta:
azt mondják lesz 4 magos Buldózer. én arra gondoltam és nem a 8 magos bitang állatra😃


8 magos meg ugyan ugy 8MB ramos lessz.. nemhiszem hogy jobb lessz.. AM3+ os 😃 szóval nem újfajta lap kell hozzá...

épp 4órája számoltuk ki még 4db HD6990 et is kihajtana a 2600k 😃 szóval itt nincs miről beszélni 😃
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
azt mondják lesz 4 magos Buldózer. én arra gondoltam és nem a 8 magos bitang állatra😃

hát akkor nem fogok várakozni a Buldózerre. 2 hónap múlva megveszem az új gépet és az se lesz kutya a 2600K-val😃
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Vin Diesel írta:
azért az a 6.5 GHz már nem semmi eredmény lenne. én is szerintem i7 2600k-t veszek. csak nem tudom hogy inkább vegyem azt vagy várjam meg a Buldózert.


Bulldozer 160 ezer körül lessz 😃 szóval kb duplája... szóval én már lemondtam arról 😃 a másik hogy bulldozer minek??? kiselehet használni? akkor meg minek?
és a gyártás még minig ugyan az... és intelnek már nem 1 laprendszere van...
arról nem is beszélve... 6,0Ghz ig húzott 2600k a bulldozer még húzva se éri be szerintem 😃 majd meglátjuk 😂 Bulldozer nem lessz olcso mert 8magos és 16 szálat kezelö szörnyeteg lessz...
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
azért az a 6.5 GHz már nem semmi eredmény lenne. én is szerintem i7 2600k-t veszek. csak nem tudom hogy inkább vegyem azt vagy várjam meg a Buldózert.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Vin Diesel írta:
i7 2600K? a Sandy Britge-t nyugodt szível lehet akár 5,4-5,5 GHz-ig is húzatni. H70-el nem tudom mennyit lehet de szerintem kb 5,7-5,8. bár nem tudom hol a maximuma a procinak de kb ennyi lesz.


Elvileg kiszámoltam SB nek a határa olyan 6.5Ghz annál feljebb nem menne Vizel!
0
0
0
0
_AsheXp avatar
De a Thermeltake Frio sem utso, és CM V6GT-se, Meg V8 stb,
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
i7 2600K? a Sandy Britge-t nyugodt szível lehet akár 5,4-5,5 GHz-ig is húzatni. H70-el nem tudom mennyit lehet de szerintem kb 5,7-5,8. bár nem tudom hol a maximuma a procinak de kb ennyi lesz.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Vin Diesel írta:
hát gyenge procikra nem is érdemes. max azoknak éri meg akik nagy teljesítményt akarnak kihozni egy kicsivel gyengébb prociból. De a bika erős procikhoz már elengedhetettlen szerintem a vízhűtés mert ha vízhűtéssel hűtik akkor simán megy a proci MHZ-je ameddig csak bírja. és biztonságosan


Hát elhiheted ha én VGA ból meg CPU ból is mindent kihoztam 😃
2600k ból mithozok ki majd H70 el 😂 😂
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
hát gyenge procikra nem is érdemes. max azoknak éri meg akik nagy teljesítményt akarnak kihozni egy kicsivel gyengébb prociból. De a bika erős procikhoz már elengedhetettlen szerintem a vízhűtés mert ha vízhűtéssel hűtik akkor simán megy a proci MHZ-je ameddig csak bírja. és biztonságosan
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
MaximumGame írta:
Vin Diesel írta:
hát konkrétan még nem láttam hogyan hűt a Mugen 2 és a Ninja 3, de sok oldalon a Ninja 3-at dicsérték jobban a hűtés és a strapabíróság vagy is a tovább bírását.


Vizest azt ugyse veri és már jó árban van a viz hütés 😃 csak gyenge procikra nem érdemes rárakni 😃 X4 965 re azért nem vettem... mert minek....
persze azért felesleges, hogy rátehess 1 kiló oldalast is, ha épp tele van a mélyhűtő, de ha nem akar valaki nagyon beteg OC-t, és csak normál használatra kell a proci, akkor a jobb léghűtések is kihűtik
0
0
0
0
Osynho avatar
JackFeryll írta:
Ugye 20ezerért jobb hűtő nincs a Noctua NH-D14 -nél?
12-14 ezerért meg a Mugen 2 és a Ninja 3 a legjobb hűtő ?

Vin Diesel írta:
én is majd vízhűtést akarok mert egy komoyl gépet veszek és kell a jó hűtés. én is lehetséges hogy H70-et veszek.
Hát ezt jól eltalálta a Corsair mert nem csak hogy jól hűti a processzort és biztonságosabbá teszi a gépet, ha nem még jól is néz ki😀


Azért ezt odaállítanám a Noctua mellé:

[url]http://www.be-quiet.net/be-quiet.net/index.php?StoryID=59&ProductID=233&websiteLang=en#[/url]
😉
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Vin Diesel írta:
hát konkrétan még nem láttam hogyan hűt a Mugen 2 és a Ninja 3, de sok oldalon a Ninja 3-at dicsérték jobban a hűtés és a strapabíróság vagy is a tovább bírását.


Vizest azt ugyse veri és már jó árban van a viz hütés 😃 csak gyenge procikra nem érdemes rárakni 😃 X4 965 re azért nem vettem... mert minek....
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
hát konkrétan még nem láttam hogyan hűt a Mugen 2 és a Ninja 3, de sok oldalon a Ninja 3-at dicsérték jobban a hűtés és a strapabíróság vagy is a tovább bírását.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
JackFeryll írta:
Ugye 20ezerért jobb hűtő nincs a Noctua NH-D14 -nél?
12-14 ezerért meg a Mugen 2 és a Ninja 3 a legjobb hűtő ?

Vin Diesel írta:
én is majd vízhűtést akarok mert egy komoyl gépet veszek és kell a jó hűtés. én is lehetséges hogy H70-et veszek.
Hát ezt jól eltalálta a Corsair mert nem csak hogy jól hűti a processzort és biztonságosabbá teszi a gépet, ha nem még jól is néz ki😀


Mugen 2 töt már 11 875 ért kapsz 😃 Ninja meg 11 875 ezer 😃 szóval egy árban van.. Ninja 3 om 2 fokkal jobb hütésbe 😆 szóval az semmi kb...
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
a sima cort kell nézni hogy a magok hány fokosan mennek.
a Sandy Britge már nem melegednek úgy nagyobb Mhz-n mint a régebbi procik. nem tudom hogy miért de néztem teszteket és nem voltak nagyon forróak.


Ugye 20ezerért jobb hűtő nincs a Noctua NH-D14 -nél?
12-14 ezerért meg a Mugen 2 és a Ninja 3 a legjobb hűtő ?


igen. a 20 000Ft-os árkategóriában a Noctua NH-D14 a jó választás.
12-14 000 FT-osba meg a Ninja 3.
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Ugye 20ezerért jobb hűtő nincs a Noctua NH-D14 -nél?
12-14 ezerért meg a Mugen 2 és a Ninja 3 a legjobb hűtő ?

Vin Diesel írta:
én is majd vízhűtést akarok mert egy komoyl gépet veszek és kell a jó hűtés. én is lehetséges hogy H70-et veszek.
Hát ezt jól eltalálta a Corsair mert nem csak hogy jól hűti a processzort és biztonságosabbá teszi a gépet, ha nem még jól is néz ki😀
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Kmisi99 írta:
Jó az a 78 fok Nekem scythe mugennel az i7 920 már közel 90 fok volt 4GHz en 😆 Tudom nem ugyan az a cpu de gyanítom hasonlók a hőmérsékleti eredményei


jah lol 😃 aszitem az sok 😃
nekem 52-54 volt 4Ghz en a proci.. X4 965 és scythe mugennel
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Jó az a 78 fok Nekem scythe mugennel az i7 920 már közel 90 fok volt 4GHz en 😆 Tudom nem ugyan az a cpu de gyanítom hasonlók a hőmérsékleti eredményei
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Vin Diesel írta:
én is majd vízhűtést akarok mert egy komoyl gépet veszek és kell a jó hűtés. én is lehetséges hogy H70-et veszek.
Hát ezt jól eltalálta a Corsair mert nem csak hogy jól hűti a processzort és biztonságosabbá teszi a gépet, ha nem még jól is néz ki😀


nem sok szerinted 78 fokosan a proci 4.2 ön?

vagy a sima cort kell nézni ami 51-54?
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
én is majd vízhűtést akarok mert egy komoyl gépet veszek és kell a jó hűtés. én is lehetséges hogy H70-et veszek.
Hát ezt jól eltalálta a Corsair mert nem csak hogy jól hűti a processzort és biztonságosabbá teszi a gépet, ha nem még jól is néz ki😀
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Vin Diesel írta:
hát szerintem H70. a Corsair mindig is jól csinálta a vízhűtéseit és régen a H50 is nagy sikert aratott.
Vízhűtéssel jobban és biztonságosabban lehet húzni a processzor mert a keringetéssel stabil hőfokot tart a proci.


Kössz akkor H70 lessz hozzá 😃

Igazából az új laphoz néztem 😃 mert baromi jólnézne ki együtt...

https://i51.tinypic.com/2zdxf9x.jpghttps://i55.tinypic.com/vsluzm.jpg

Bár az a 78 fok szerintem sok 4.2Ghz en :S

vagy meddig mehet fel a vizhütésel? én ugytudom max 98c a max...
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
hát szerintem H70. a Corsair mindig is jól csinálta a vízhűtéseit és régen a H50 is nagy sikert aratott.
Vízhűtéssel jobban és biztonságosabban lehet húzni a processzor mert a keringetéssel stabil hőfokot tart a proci.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Kinek van valami ötlete érdemes ilyen vizeset venni :
Corsair Hydro CWCH70
vagy NOCTUA NH-D14

Igazából a Vizes az nem porosodik meg szerintem 2600k jobban lehet majd vele cibálni ! ?
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
a Logitech K300-nak nincs hátsó világítása. ami pirosnak látszik az csak a hátsó lap amit pirosnak csináltak meg hogy úgy tűnjön mint ha világítana.

mondjuk ez nem angol betűs de lehet látni amit mondtam.
https://www.fcenter.ru/img/article/input/Logitech_K300/142934.jpg
0
0
0
0
no avatar
JackFeryll írta:
Köszi, de azt írják, hogy ezen a valóságban csak a médiavezérlők vannak megvilágítva.
bartadavid94 írta:
JackFeryll írta:
Hali!
Olcsó billentyűzetet keresek. (néhányezer forint)
Legyen fekete és a gombokon a betűk világítsanak, ha ilyen nincs akkor a bekapcsolható háttérvilágításos is jöhet.

Logitech K300:[LINK]
Ez a legolcsóbb.

Pedig a képeken nem úgy nézett ki. De hát ha utánaolvastál...😀
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
Zalman CNPS5X
[LINK]

az ipon-on csak 775 meg 1156-ot írnak, de a Sandy Britge-re is rámegy.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
A 1156-os hűtők rámennek a 1155-re? És ha nem akk tudtok ajánlani max 10k-ért i3-2120-ra hűtőt, iponról?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Azt szeretném kérdezni, hogy nem tudtok olyan boltot Budapesten, ahol lehetne venni ventilátort gépbe anélkül, hogy ilyen meg olyan rendelést kelljen leadni?
Tehát olyan bolt kéne, ahova bemegyek, megveszem a cuccot és már vihetem is.
A választ előre is köszönöm. 😆
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Köszi, de azt írják, hogy ezen a valóságban csak a médiavezérlők vannak megvilágítva.
bartadavid94 írta:
JackFeryll írta:
Hali!
Olcsó billentyűzetet keresek. (néhányezer forint)
Legyen fekete és a gombokon a betűk világítsanak, ha ilyen nincs akkor a bekapcsolható háttérvilágításos is jöhet.

Logitech K300:[LINK]
Ez a legolcsóbb.
0
0
0
0
no avatar
JackFeryll írta:
Hali!
Olcsó billentyűzetet keresek. (néhányezer forint)
Legyen fekete és a gombokon a betűk világítsanak, ha ilyen nincs akkor a bekapcsolható háttérvilágításos is jöhet.

Logitech K300:[LINK]
Ez a legolcsóbb.
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Hali!
Olcsó billentyűzetet keresek. (néhányezer forint)
Legyen fekete és a gombokon a betűk világítsanak, ha ilyen nincs akkor a bekapcsolható háttérvilágításos is jöhet.
0
0
0
0
no avatar
xsebix írta:
Sziasztok!
Fontos kerdesem lenne...
Szeretnek venni egy 5.1es hangfal rendszert...
3 tipud kozott ragodok, de nagyon...Rengeteget olvastam mar, de valahogy nem tudok donteni...A kinezett cuccok a kovetkezok:
Logitech X530
Logitech X540
Logitech Z506 (errol ha valaki tudna irhatna 1-2 jo es rossz szot...A masik kettorol olvastam par dolgot, de errol nem talaltam velemenyeket)

Tehat a kerdes:
Melyiket valasztanatok a 3 kozul es miert pont azt?
Melyiket nem ajanlanatok es miert nem?

Elore is koszonom a valaszt/valaszokat!
Minden jot!

Logitech z506-ot biztos nem venném, mert már ránézésre is látszik, hogy gyengéb mint a másik kettő.
Az x540-et venném, mert:
-van hozzá távirányító(x530-hoz nincs)
-teljesen ki lehet kapcsolni a mélynyomót(x530-nál nem lehet)
-a vezetékek a mélynyomóba futnak, nem a jobb-első hangszóróba
-és elvileg jobb a hangja
Már csak a távirányító miatt is ezt venném.
És végül két MEGBÍZHATÓ shop, ahol megveheted őket:
x540:
[LINK]
x530:
[LINK]
0
0
0
0
xsebix avatar
Sziasztok!
Fontos kerdesem lenne...
Szeretnek venni egy 5.1es hangfal rendszert...
3 tipud kozott ragodok, de nagyon...Rengeteget olvastam mar, de valahogy nem tudok donteni...A kinezett cuccok a kovetkezok:
Logitech X530
Logitech X540
Logitech Z506 (errol ha valaki tudna irhatna 1-2 jo es rossz szot...A masik kettorol olvastam par dolgot, de errol nem talaltam velemenyeket)

Tehat a kerdes:
Melyiket valasztanatok a 3 kozul es miert pont azt?
Melyiket nem ajanlanatok es miert nem?

Elore is koszonom a valaszt/valaszokat!
Minden jot!
0
0
0
0
Lizard avatar
ZoZZo írta:
Van valakinek Cooler Master V6GT -je? 😀
Jó lenne pár szó róla 😃 Hyper 212 plus és v6gt között óriási az árkülönbség mégis azt mondják csúcskategória mindegyik.
Esetleg Ninja 3 vagy Rev. 2 B ? 😀


itt egy jó teszt a Hyper 212-ről, igen meggyőző:
[LINK]
amúgy ha van rá lé akkor Ninja 3 vagy Mugen 2 ezeknél nem sok jobb léghűtő van ebben az árkategóriában, sőt jóval drágább hűtőket is elvernek, csak arra vigyázz esetleg hogy elég méretes darabok😀
0
0
0
0
ZoZZo avatar
Van valakinek Cooler Master V6GT -je? 😀
Jó lenne pár szó róla 😃 Hyper 212 plus és v6gt között óriási az árkülönbség mégis azt mondják csúcskategória mindegyik.
Esetleg Ninja 3 vagy Rev. 2 B ? 😀
0
0
0
0
vorosroka avatar
én pl. Genius SW-F2.1 500 csak ajánlani tudom.6ezer ft körül megvan. már 1-2 éve használom, jó hangja van, tökéletes. szerintem fölösleges többet adni érte😃 de te tudod.

http://www.rufusz.hu/termek/genius-aktiv-hangfal-sw-f21-500-21-2x3-12w-rms
0
0
0
0
maniacc avatar
Sziasztok! Tudnátok pár jó hangfalról linket küldeni? 10-20k között kellene, jöhet 2.1 is de inkább 5.1-es volna jó 😀 Filmezésre, zenére kellene. Lényeg hogy jól szóljon 😃
0
0
0
0
NaVi avatar
ez tényleg jó ez a Sennheiser pc 360 G4me😀 hangzásilag tuti jó lehet és gondolom a mikrofon is tuti. akkor ez lesz. köszönöm szépen a választ Lizard😀
0
0
0
0
Lizard avatar
NaVi írta:
ez jónak jó csak nincs rajta mikrofon. főképp a mikrofon miatt kell, de azért az se hátrány ha jó a hangzása.
és ilyen Sennheiser-be van mikrofonos is? mert ha ez tényleg olyan jó minőségű akkor az lesz.
főképp azért kell mert idővel indulni akarok cs 1.6 bajnokságon és ott sokat számit már az is ha tisztán hallom a mozgást.


jham ha kifejezetten játékra kell akkor nemtom hogy szuperál ez a típusú Sennheiser,mert valóban ez inkább zenére való! Van mikrofonos Sennheiser pc 350 és 360 gaming! frekvencia tartományba veri mind a logitech, mind a razer csúcs fülesét, nem lehet rossz az tuti😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
A sennheiser zenére gyárt és nem játékokra! Itt van a megalodonról egy cikk
[LINK]
0
0
0
0
NaVi avatar
ez jónak jó csak nincs rajta mikrofon. főképp a mikrofon miatt kell, de azért az se hátrány ha jó a hangzása.
és ilyen Sennheiser-be van mikrofonos is? mert ha ez tényleg olyan jó minőségű akkor az lesz.
főképp azért kell mert idővel indulni akarok cs 1.6 bajnokságon és ott sokat számit már az is ha tisztán hallom a mozgást.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció