Segítség kérése a géped adatainak kitöltéséhez

2008. May 18., téma
Fórum » Az oldalról
Ha bármilyen probléma vagy kérdés merülne fel a "Géped adatai" rész kitöltésével, akkor nyugodtan írd meg és segítünk!
Hozzászólások: 520
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
bagoly14 avatar
2db E5645 cpu van a gépemben. Ez milyen teljesítménnyel helyettesíthető? És majdnem egy 10 processzoros gépet vettem, hogy írok be 10 különböző processzort? nem is beszélve hogy 2db rx 580s van a gépemben, na azt hogy adjam hozzá? Mert rx580 sima és mobile van, a módosítottam nincs amúgy annyi külömbség van hogy 2 helyett 4ghz. És se a processzorom pontos típusát nem találom se a komponensek számának beállítását.
0
0
0
0
💬 5
Bronson avatar
@bagoly14: Számít egyáltalán...? 😊
0
0
0
0
bagoly14 avatar
@Bronson: Számít. Mert rengeteg játékhoz kevés a processzor. Néztem egyetlen xeon E vagy X processzor sincs listán. Hogy lehet bejelenteni az oldalnak a processzorom?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bagoly14: Nyilván ez azért van mert:
1.Xeon nem gaming és nem úgymond átlag
2. Elég kevés ember használ két videókártyát összekötve ,mert ma már nem cél ez a technológia,maximum modellezésnél vagy egyéb tervező szoftverekben lehet kihasználni,máshol érdektelen esetleg még instabil is.
0
0
0
0
Bronson avatar
@bagoly14: Nem fogják a kedvedért átszabni az oldalt, mert olyan hardvert akarsz használni, ami nem is játékra való... 😊 és most komolyan, őskövület xeon procikkal akarsz játszani és az % annyira fontos? 😶
0
0
0
0
FLaci81 avatar
Sziasztok!

Az eszközökön belül a gép adatainak kitöltésénél a cpu kiválasztásánál AMD vonalon nem lehet Opteron processzort kiválasztani!
Intel vonalon se engedi a Xeont (E5450), csak az azzal majdnem egyenértékű Core 2 Quadot!
Csak a leírást engedi módosítani.

Köszönöm ha tudtok ezzel kapcsolatban segíteni.
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@FLaci81: Az összehasonlításnál számít csak. Beállítasz egy hasonló teljesítményű procit és kész. Leírásnál meg beírod pontosan.
0
0
0
0
no avatar
Intel Core i3 6006U-m van de nem találom.
Hogy tudom beállítani?
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@light1994: Mivel az alacsonyabb szintű laptopok nem képezik nagyon a Gamer szintet (hiszen laptopnál csak az a mérvadó) ezért nincs benne a listában.
0
0
0
0
gamer1989 avatar
Sziasztok!
Az intel limitált kiadású processzora az i7-8086k bekerül majd az adatbázisba?
A választ előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 1
_AsheXp avatar
@gamer1989: Írd be 8700K-nak oc-val, ha már voltaképp az, csak válogatott 😃
0
0
0
0
zsoltka avatar
Sziasztok!
Nekem nem menti el a gépem beállításait. Többször próbáltam ,de nem sikerül!
Van ez ellen valami "orvosság?
Előre is köszönöm a választ.
0
0
0
0
no avatar
Tyrion Lannister!Köszönöm a választ,így már oké!
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
katkaa: A Xeon procik még nincsenek benne az adatbázisban, de már dolgoznak rajta. Addig írj be helyette egy olyan procit, aminek az adatai ugyanolyanok.
0
0
0
0
no avatar
Üdv!A játék összehasonlításnál hiába írom be a procimat nem találja!Intel Xeon!Jobb volt a régi összehasonlítás egyébként!Az alapértelmezett konfim ki van töltve hiába jelölöm be a saját konfit kéri,hogy töltsem ki az adatokat!Be vagyok jelentkezve!Tipp?
0
0
0
0
hashimoto avatar
peterr80: Hát, ez az új rendszer, nekem is hiányzik a régi, ahol, azonnal kiírta, hogy hogy menne. De így több géppel is meg lehet nézni. Mindkettőnek van előnye/hátránya.. 😃
0
0
0
0
xoki avatar
Ha egyszer összehasonlitottad akkor mindig az lesz az alapértelmezett szóval csak automatikus az összehasonlitásra kell kattintani, tehát lényegében egy kattal több mind a réginél... (már ha ugye mindig bejelentkezve vagytok mint én)
0
0
0
0
Krissz avatar
Hátsz szerintem sajnos nem lehet :/ Nekemis hiányzik amúgy ez a funkció
0
0
0
0
peterr80 avatar
Így rendben van, viszont nem lehet úgy ahogy régen volt? Hogy feljövök az oldalra és csak beírom a játékot amire kiváncsi vagyok és kidobja. régen nem kellett összehasonlítani stb. Azért kösz bszilvagyi mert már ez is nagy segítség volt.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Alul van, hogy "Válassz egy minta konfigurációt...stb.", ott válaszd ki a saját konfigurációból a sajátod, és nyomj az összehasonlításra!
0
0
0
0
peterr80 avatar
Sziasztok

Kitöltöttem a gépigyénynél az adatokat, de mikor rámegyek egy játékra akkor nem jelzi vissza a dolgokat, se zöld, se piros pipa semmi, segítsetek ebben légyszives
0
0
0
0
sokeszter avatar
Sziasztok, módosítottam a gépem adatait,vagyis csak szeretném,na nem sokat változott a pc-m konfigja 😀 kicsit a ram lett több 😀, az a lényeg,hogy a CPU magadásánál van gondom ami nekem van: Intel Celeron dual core E3300 procim van,de nem találom a listában,hogyan tunám akkor megadni? 😕 Előre is köszi 😀
0
0
0
0
lajos6791 avatar
sziasztok kitöltöttem s át állítottam ami módosításra került a gépemben s nem látszik az össze hasonlítás ,hiába megyek ,, Újítottunk az összehasonlító rendszerünkön, kérlek frissítsd az eszközeid adatlapját ide kattintva!" nem történik semmi az profilom helyes van kitöltve nem értem segítetek ,? előre is köszi sziasztok
0
0
0
0
Su Metal avatar
frissítés óta: "sajnos nem lehetséges az összehasonlítás" pedig az új kitöltendő adatok meg vannak adva.
0
0
0
0
Joker avatar
Nekem is 900p re magas beállításra 25 fps-t ír,azt simán megvan a 50.
0
0
0
0
xoki avatar
Rengeteg mindentől függ, esélytelen, hogy pontos legyen mindig a rendszer. Alapból a kiadott gépigények se valósak minden esetben. PL az új The Technomancer játék gépigénye meg az én gépem nincsenek közel egymáshoz még is simán megvan a 30 fps, de a rendszer alapból gyengének veszi, ami igaz is ha a gépigényét nézzük.
0
0
0
0
19ati93 avatar
Hasznos szerintem az új funkció,bár néha eléggé fals,de úgyis fejlődik majd remélhetőleg.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
Zsoltdeak: Kb egy játéké se áll közel a valósághoz. (Legalábbis az én gépemhez hasonlítva) Mindhez meg nem fogok írni, amúgyse lenne javítva. Sőt, még rengeteg játékhoz nem is elérhető az összehasonlítás, addig amig nincs kész azokhoz addig maradhatott volna a régi.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Mert a régi még ettől is jóval pontatlanabb volt.
Ez az új egészen jó lehet, ezért érdemes visszajelzéseket küldeni hogy mennyire állt közel a valósághoz az oldal által generált eredmény.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Nem értem miért nem volt jó a régi összehasonlítós dolog.
0
0
0
0
MoonW avatar
wolfiu: sajnos jelenleg nincs az adatbázisban ez a GPU
Vass Gabor: Csak keress rá és jelöld ki a gpu-t, aztán mentés.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Ebben az új rendszerben, erre a videókártyára hogy keressek rá?
NVIDIA GeForce 7025 / NVIDIA nForce 630a
0
0
0
0
no avatar
Kivan töltve az adatok de gpu nincs megadva és nem tudom összehasonlítani a gamekat.
0
0
0
0
realman11111 avatar
Oké, szoval ha 2 VGA-m van akkor tegyek 2-öt a SLI/FChez ? Ha pedig egy van mint most akkor hagyjam üresen ?
0
0
0
0
InfernoDante avatar
SLI/CF: ha több video kártyád van a gépben, akkor fontos.
CPU OC: ha tuningolva van a procid, akkor hogy menyivel (órajel emelés pl.)
GPU OC: videokártya tuning ha van
VRAM: a videokártyában lévő memória menynisége
0
0
0
0
realman11111 avatar
Én egy valamit nem tudok :/ Mi az a CPU OC es a GPU OC %-a es a SLI-FC !!?
0
0
0
0
csuz-li avatar
suranyidani: 1800MHz a maximum, de ez gyártónként nagyon eltérhet. A DX-hez is beírhatod nyugodtan, hogy támogatja a DX12-t. (Persze nem tökéletesen, de támogatja, szóval ezért nem kell "X"-et kapnod a legújabb játékokra sem.)
0
0
0
0
no avatar
csuz-li: köszönöm a gyors választ, ebben az esetben itt van újabb két link, mit javítsak?
videókártya memória órajelt nem tudom. :S
http://kepfeltoltes.hu/160530/1225613332N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160530/N_vtelen1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
csuz-li avatar
suranyidani: Amiről a képernyőkép készült, nem mond semmit. Amit azon látunk, az lényegtelen az oldal szempontjából. (Nekünk persze jó, lásd lentebb.)
Ami fontos: a "Processzor adatai:"; "Memória mérete:"; "Videókártya adatai:" mögötti részek kitöltése, Az "Op. rendszer"-nél a legördülő menüben kiválasztott oprendszer típus.
0
0
0
0
no avatar
sziasztok!
Elnézést, ha százezredik kérdés, de : "A géped megadott adatai hiányosak, ezért nem lehet összehasonlítást készíteni!" AIDA64 Extreme használatával töltöttem ki. Minden fontos ki van tölve pedig. Minden sort ki kell tölteni?
http://kepfeltoltes.hu/160530/682328427N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
köszönöm 😊 😕
0
0
0
0
no avatar
piero: ezeket hol tudom bővebben megnézni? Köszönöm
ja, értem, azt hittem, hogy a képek alapján nem látodod.
már módosítottam .
0
0
0
0
csuz-li avatar
vileera: Piero arra céloz, hogy írd oda, hogy i5-4210u és geforce 840m a szöveges részhez, mert mi csak azt látjuk. Ha kérdezel valahol valamit a gépeddel kapcsolatban, csak ez alapján tudunk segíteni. (Írd oda a gép a megnevezéshez, vagy a megjegyzéshez, hogy mi a laptop márkája és típusa, ugyan ezért.)
0
0
0
0
Puffin avatar
vileera: azért utána írhatnád milyen i5? Milyen Geforce? Mert így nehéz lesz segíteni ha valami kell...
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Hogy jó eredményeket mutasson az oldal szerintem igen.
0
0
0
0
no avatar
sziasztok!
egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy jól töltöttem-e ki az adatokat.
Előre is köszönöm!!!!
http://kepfeltoltes.hu/view/160506/g_pig_ny3_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/view/160506/g_pig_ny1_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/view/160506/g_pig_ny2_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Piero: Végül is igazad van! nem igazán számít. 😃 Már mind az oldal hogy mit ír ki az adott játéknál. 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
Szerintem meg tökmindegy! 😃
0
0
0
0
gigazte avatar
Üdv! Vettem egy új kártyát: ASUS TURBO GTX960 4GB, és az lenne a kérdésem, hogy kitöltésnél melyik órajelet használjam? Előre is köszönöm a segítséget!
https://kepfeltoltes.hu/160415/nv_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
Barracuda6 avatar
De az oldal kiírja minden játék alá, hogy nem tudja összehasonlítani, mert hiányos a gépem adatai. A zöldet kitöltöttem pedig
0
0
0
0
csuz-li avatar
Barracuda6: Alapból azokat kell kitöltened pontosan, amik zölddel vannak jelezve az adatlapon. Ez kell ahhoz, hogy a rendszer össze tudja hasonlítani a gépedet a játékok gépigényével. A többi inkább arra kell, hogy ha kérdésed van a gépeddel kapcsolatban, akkor arra ránézzünk és lássuk, milyen.
A memóriánál jó lenne a mennyiség is.
A processzornál nem kell feltétlenül az órajel, mert adja magát, de azért az sem haszontalan ha kiírod, főleg, ha tuningolva van.
Nem árt a monitort is feltüntetni felbontással együtt, mert nagyban befolyásolja a teljesítményt, hogy mekkora felbontáson játszol, hiszen nem mindegy, hogy hány millió pixelt kell a gépnek kiszámolnia.
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
Gondolom laptopról van szó. A procinál még talán az órajel ( hány GHZ ), memória órajele, mérete ( hány GB ). Talán ezek.
0
0
0
0
Barracuda6 avatar
Segítsetek 😞 Nem tudom hogy mit kéne még kitöltenem a gépem adatainál, nézzetek rá, és mondjátok el hogy mit csináltam rosszul, mert úgy érzem megtettem a tőlem telhetőt 😞
0
0
0
0
csuz-li avatar
lacika54: Ha megmondod, hogy milyen a processzorod, hogy hívják, akkor is meg tudjuk mondani, hogy mik az adatai... (win10-nél pl: jobb egér a tálcán -> feladatkezelő -> Teljesítmény fül és ott a processzornál ki van írva., vagy jobb egér a start gombon -> Rendszer és ott is oda van írva a processzor neve a processzornál)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció