Internet szolgáltatók

2009. April 25., téma
Fórum » Társalgó
A témacímnek megfelelő hozzászólásokat várunk ide. Kinek milyen nete van, stb.

Linkek, reklámok továbbra sem engedélyezettek!
Hozzászólások: 597
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Dwight Schrute avatar
Jó estét kollégák!

Vodafone online fiókba ma az alábbi értesítő jelent meg.


Általános Szerződési Feltételeinek 5.6 pontjában foglalt díjkorrekciós mechanizmus alapján az Ön díjcsomagjához tartozó havi előfizetési díj 2024. március 1. napjától automatikusan kiigazításra kerül.


Én jelenleg hűség nélkül (mert már lejárt) kb 8000 ezret fizetek az igényelt szolgáltatásokért. Viszont ha most eladnám a lelkemet egy újabb két éves elköteleződésért, és egy új szerződést kötnék akkor ugyanaz az a két szolgáltatás már drágább lenne, 15 ezer havonta. Most akkor ezt úgy kell értelmezni hogy van joguk automatikusan márciustól szerződésmódosítás nélkül magasabb árba pakolni, vagy pusztán inflációs áremelésről van szó? ( Ami max 1-2 ezer forint drágulást jelent?)
0
0
0
0
💬 3
Pokman avatar
@Dwight Schrute: Azt nem tudom, de a vodafone nagyon szemét az internetes szolgáltatásával. Én a te helyedben előre beszólnék nekik hogy amint lejár a szerződésed le akarod mondani és menj át máshová.
0
0
0
0
Dwight Schrute avatar
@Pokman: Nincs hűségvállalásom így akár holnap közölhetem hogy köszönöm de más szolgáltatóhoz megyek.
0
0
0
0
Pokman avatar
@Dwight Schrute: Jobban járnál, sok esetben még olcsóbban is kapod ugyanazt.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Végre ide is elért a T 1gibaites rendszere:

https://abload.de/img/tgigabitd2i3m.jpg
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Utóbbi időben lassú a net. ( Oroscom) 60mbps helyett csak 20mbps-el tudok tölteni meg speedtest is csak ennyit mutat. Cseréltem már netkábelt meg újraindítottam stb...
(Modem az fél éve hozták. Router (TP-link) kb 15.000 volt azt meg 1 éve vettük.
Édesanyám gépén is ennyit mérek speedtestel meg az enyémen is.

Felhívtam a szolgáltatót azt mondták vírusos a gépem de az lehetetlen meg amúgy is 1 hete raktam újra+nem szoktam letölteni minden hülyeséget...

Meg hogy van 15 eszköz csatlakozva rá. Mármint telefonok pl haki haverom vagy ilyesmi itt volt és megadtam a jelszót.
De amúgy megnéztem és 2 eszköz van csatlakozva rá folyamatosan az az én gépem és az anyámé.

Szerintetek mit tegyek?
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@GabZkp10: telefonrol is csinalhatsz egy speedtestet ugy hogy a szamitogep ki van kapcsolva. Ha akkor is annyi, akkor valszeg ennyit tud a neted, a szolgaltatonal kopogj
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
Üdv.! :-) Remélem nem gond,hogy ide íróm! DIGI routerem van itthon, ZTE márkájú.
kb. 30 méterrel arébb a teraszon már alig fogja a jelet,ha fogja is utána ledob,de a lakás nagy részébe jó. Szerintetek vegyek egy WIFI erősítőt és azt a másik szobába bedugom vagy mit javasoltok? Mert elég fura,hogy nem fedi le a lakást.
Válaszokat előre is köszönöm szépen! :-)
0
0
0
0
💬 1
visor261 avatar
@PrekopDavid1993: én inkább egy másik routert vennék.
0
0
0
0
Omis avatar
Kár hogy az ingyenes lelőhely oldalak 😁nem használják ezt ki,😏ott max 18 MB/s🙂
https://keptarhely.eu/view.php?file=20211009v00xfa46t.png
0
0
0
0
💬 2
visor261 avatar
@Omis: Feltudnád rakni pl egy [LINK]-ra?
0
0
0
0
Omis avatar
@visor261: Sajnos nincs ilyen fiókom :)

De hátha ez jó ,[img]https://ibb.co/jwnKXxc[/img]
0
0
0
0
TRACERHD avatar
Előtte 30-as netem volt. Ősember korszak vége.
https://www.speedtest.net/result/11795064474.png
0
0
0
0
💬 4
visor261 avatar
@TRACERHD: 1000 le 30 fel?
0
0
0
0
visor261 avatar
@TRACERHD: Én úgytudtam hogy 300/50 a min, nem 1k/1k a csomagod?
0
0
0
0
TRACERHD avatar
@visor261: Falun csak 1000/25 van. De mocskosul nem érdekel a feltöltés csakis a letöltés.
0
0
0
0
TRACERHD avatar
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ VÉGRE MEGJÖTT A TELEKOM A FALUBA!!!!!!!!! 1000-ES NET MÁR JÖVÖK IS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
1
0
0
szilver avatar
Üdv Mindenkinek!4G mobilnettel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Szóval jelenleg a telefonomról osztom usb-n keresztül a mobilnetem a gépre.(Telekom,korlátlan mobilnet csomag).A térerőm full a telefon szerint.Network cell info app-al mérve -80, -90 dbm az rsrp b20 hálózaton.Speedtesten a pingem 20-30közötti.És most jön a gond.Online játéknál már viszont 90-100 pingek szoktak lenni amit egyáltalán nem értek hogy miért.Jó,tudom jóval messzebb van a server mint a speedtestes méréskori,de anno a régi vezetékes netem is hasonló speedtest eredményeket hozott és mégis csak 60-70 ping volt a max. játékok alatt.Kérdésem annyi lenne hogy,ha vennék egy Mifi routert és külső LTE antennát hogy javítsak a jelerősségen olyan -70dbm körülire,akkor lenne változásom ping ügyben?
0
0
0
0
💬 5
visor261 avatar
@szilver: Max(elméleti)letöltési sebesség!=Garantált letöltési sebesség!=Aktuális letöltési sebesség!=késleltetés.
1000Mbit/s > 200Mbit/s > 945Mbit/s > 1 - 0-999

1- hirdetés
2- reklamálhatsz ha alá megy
3- ilyen gyorsan kapod meg az adatod
4- ilyen gyorsan kapsz és küldöd vissza

Mitől függ? Amin játszol,amivel kapcsolódsz,amin kapod a netet,amivel a szolgáltatóhoz kapcsolódsz,amilyen a szolgáltatód,akihez csatlakozol és az ő hálózata és persze a szokásos mint az év napja, bolygók együttállása, reggeli kávé.

Kérdésre a válasz: lehet, De megéri e? -nem biztos, 20 válaszidő helyett lehet hogy 10, lehet 19 lesz.
Ami biztosabb: gépből-kábel-szolgáltató modeme, ezen kívül a szolgáltatón belül másik csomagot választasz amiben nagyobb a feltöltés, másik szolgáltató választása ahol gyorsabb a rendszer ezáltal jobb a válaszidő.
100/20 net de 5 válaszidő, 1000/200 net de 50 válaszidő, de megeshet fordítva is.

A nagy net jó letöltésre mert sok adat jön át, a válaszidő lehet magas mert neki mindegy hogy milyen rendszerességgel pl: TV jön az adás és nézed.
Egy játéknál nem mindegy a válaszidő mert ott megadott a dolgok menete pl: telefon - te beszélsz, aztán ő, aztán megint te... és így tovább.
0
0
0
0
szilver avatar
@visor261: Sajnos nem jó opció a vezetékes net a jelenlegi lakóhelyemen.Van a telekomnak 30megás netje.Használjuk is.De 2 iptv is megy és ha pluszban még a géppel is csatlakozok kábellal,akkor szakadozik az adás.Valamint a ping kisértetiesen hasonlít a 4G mobilnettel mért adatokhoz.Vagyis ugyanúgy 20-30ms speedtest és 90-110ms az online játék.(német szerver,800km-re).Kihúztam a tv boxokat a modemből,akkor sem javult semmi.Telefonról is mértem hogy hátha a géppel van valami hálózati gubanc szoftveresen,de ugyan azok az értékeket hozta.Szóval dettó ugyanazt tudja a 30megás otthoni kábeles net mint a 4g mobilnet.Érdekes.Szóval csak ezért agyalok a 4g mobilnet mellett,mert ez a gyatra vezetékes kapcsolat 2 tv mellett kilőve sajnos.Más pedig nem8gen van.Sajnos falun élek.
0
0
0
0
visor261 avatar
@szilver: Hát ez ilyen valakinek még mindig ilyenek vannak mint reszler112233-nek a Telekomos NetSplusz 10/1 valaki meg válogathat hogy most ezt a 1000/200 2k-ért vagy amazt a 1000/500 de 2.4k-ért... Valakinek 3óra lemenni a balatonra, valakinek megy 10perc. Nekünk is 2 net van bekötve, a lassú de stabil, és amelyik néha elmegy de gyors amikor van.
0
0
0
0
szilver avatar
@visor261: Persze vágom én hogy nem lehet minden tökéletes mindenhol.Régebbi lakhelyemen mikrohullámú netem volt és egy mikrotik sxt külső routert adott a szolgáltató.Aminél észrevettem hogy nagyon rossz helyre rakták fel mert beárnyékolt szinte minden a torony között lévő távolságban.Így rossz volt ,szakadozott,magas ping...minden kínja volt.A telek félig hegyoldalon volt,így vettem 30méter utp kábelt és egy oszlop9t felállítottam a hegyen,arra szereltem fel az eszközt a torony irányába nézve és láss csodát máris tökéletes lett a jelerősség,megszüntek a lefobálások,a ping jrlentősen csökkent.stb.Szóval ebből indultam csak ki hogy ha mikrós netnél sokat számított ez,vajon a 4g mobilnetnél is működhet-e egy kis ,,tuningolás,,.
0
0
0
0
visor261 avatar
@szilver: Ahogy írtad jobb rálátással jobb jelerősség jobb net, DE:

1 megengedi a szolgáltató hogy belerakd egy ilyen eszközbe?
2 megveszed kipróbálod és kiderül hogy csak 1 fokkal jobbSpoiler!
bár nem merülne a telo


ha ezek ok akkor hajrá.

Jelerősségről csak annyit hogy ablak zárva alig van térerő, nyitva tele, de mindegy hogy 3m-re vagy 3 cm vagyok a router-től nem tapasztalok érezhető változást.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Végül csak meglett a Fiber 200-as csomag.
Nagyin megérte eddig és végre egy valamire való internet is van a kicsiny falunkban.
Azt viszont nem tudom a szolgáltatónál miért Telekomot írt a speedtest, mert valójában az Elektronet a szolgáltató.

https://www.speedtest.net/result/11593145837.png
0
0
0
0
💬 7
NTSC Jani avatar
@reszler112233: Nem rossz, bár látom nem túl olcsó a net. Úgy látszik Pesten tényleg olcsóbb a net, én meg vagyok elégedve a Digi-vel, 2800 Ft-ért jön az 1000-es net. S hiába olcsó nem akadozik úgy, mint a telekom. A Telekom drága volt, s cserébe ákkandóan be kellett telefonálni, hogy csinálják meg normálisan. A Digi-vel még sose volt gondom, pedig már 6 éve be van kötve.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@NTSC Jani: 10/1 után ez is nagy ugrás. Viszont annyi árat írnak amit akarnak, mert nincs ellenfele, ugyanis ez az egy szolgáltató az Elektronet ami optikai kábeles netet ad. Ami mellette van az a régi telekomos 10/1 és a koax kábelen érkező Invitel 15/2-es, de az még instabilabb, mint a T-s 10/1.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
@reszler112233: Igen, nincs ellenfél, így monopol helyzetben vannak, ezáltal az ár akár a csillagos ég is lehet. Hát elhiszem, hogy nagy ugrás ez is. Nem is azért írtam, csak elszomorít, hogy nincsenek egységes árak.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@NTSC Jani: Kaptárakba kihúznak x kábelt van 50 előfizető, amíg egy kertváros utcába x kábelre 1-2. Azért adják annyiért amennyi, más árakon. 😉
Bár aki városközpontba lakik kaptárban, nem is tud mást csinálni csak otthon ülni és netezni 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
@Warlordcommander: 16. kerületben lakok, kertvárosi részen, családi házban. Budapesten is van élet a 4 falon kívül, lehet sétálni menni bőven. 😉
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@NTSC Jani: A rokonság egy rész pont a 16. kerületben lakik szintúgy a kertvárosi részben Rábaszentmihályon a Párta utcában. Nem tudom pontosan milyen netük van, de sokkal jobb mint a 10/1-es volt nekünk. A járványhelyzet előtt, minden éveben mentünk az agrárkiállításra az AgroMash Expora, és náluk mentünk először, de először csak beköszöntünk és mentünk mindig a kiállításra. Délután visszamentünk hozzájuk, és ott is maradtunk, csak másnap délben indultunk mindig haza. De minden alakosommal nálam volt a laptopom is, amin ugyan sebességet nem mértem, de kíváncsiságból elindítottam ott egy letöltést mikor utoljára ott voltam, és N szabványon 6-8MB/s sebességgel jött lefele az anyag.

Ezen amit meg most bekötöttek 20-23MB/s a letöltési sebesség kábelen. Wifin még nem próbáltam, és nem is igen fogom mert csak 2,4-es wifis routerem van, így a laptop is amikor nem kell vinnem valahova és itt van mellettem az is kábelen kapja a netet.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
@reszler112233: A Párta utca csak pár megállóra van tőlem. Én a Szent Korona Utcai Lakótelep közelében lakom.

Nyilván kábelen sokkal jobb, én nem szeretem a Wifi-t. Lassú, s instabil. Mondjuk én gépen szeretek netezni, telefonon szinte már nem is netezek. Van hogy minden 4. napon töltöm fel a telefonom, mert annyira nem használom. 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

Végre hamarosan indul a már jó ideje kiépített optikai hálózat az Elektronet által. Na most árlista már van az internetre.
Szerintetek melyik csomag éri meg a legjobban. Most Telekomos NetSplusz 10/1 van.:
Fiber 100 (100/40) - 4.250 Ft
Fiber 200 (200/80) - 4.400 Ft
Fiber 500 (500/200) - 6-300 Ft
Fiber 1000 (1000/400) - 8.400 Ft
0
0
0
0
💬 6
Gyrger72 avatar
@reszler112233: Attól függ, hogy mennyi a garantált sebesség, mire használod a nettet és menyibe kerül a jelenlegi interneted.
0
0
0
0
zsolo avatar
@reszler112233: Hát elég drága árak, én a legnagyobb Telecom netért(2000Mbit/s) fizetek 7ezret! Ezt te tudod neked melyik lenne a jobb, csak te használnád, vagy meg lenne osztva...mennyit töltesz...stb
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zsolo: Az a bibi hogy hiába ez a harmadik szolgáltató, de csak ő tud 100 Mbit/s fölé menni a többinek max 10-15 a plafonja, így az ár nem hiszem hogy lejjebb fog menni.

Gyrger72

Garantáltat nem tudok, de jelenlegi 10/1-nek a garantáltja 1/0.5. Attól csak jobb lehet akármelyiket választom.Használva meg mindenre van. Játék, internet és néha letöltés is. És a mostani Telekomos netért is 4-ezret fizetünk úgy hogy benne van a Magenta kedvezményben.
0
0
0
0
zsolo avatar
@reszler112233: Én akkor az 500ast választanám,az még elfogadható árban van!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zsolo: Még van időm gondolkodni, de eddig a 200-as lesz a befutó. Ha ki lehetne venni a Telekomos szolgáltatásból, a netet anélkül hogy kivennének a Magenta csomagból akkor kérdés nélkül az 500-ast venném, mert úgy 2300 forinttal nöne a költségem ami jó lenne, de sajnos ha kiveszem a T-s netet akkor ugrik a Magenta kedveumény és így több mint 10 ezerrel nőne a havi költség. Így valószínű a T szolgáltatása mellé éesz kötve ez, így ezután 4400 pluszért az érheti meg.

De mint írtam még megy dilemma mi legyen.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@reszler112233: Ha nekem kéne ezekből választanom én is a 200-ast választanám.

Itt minálunk meg pont a Telekomosok építik az optikai internetet.
0
0
0
0
no avatar
Ezek a mega brutal letoltesek a Diginel, Telekomnal, Vodafonnal optikai kabelel van megolva az Internet? Meg igaz az hogy elvileg fenysebessegel kuldi a jelet?
0
0
0
0
💬 1
kolbaszkarika avatar
@ELERY: Nem mindenhol optikával van megoldva a Digi, csak ott ahol muszáj. A többi szolgáltatót passzolom.
A szálban a fény sebessége nem éri el a légüres térben meghatározott fénysebességet, amit mindannyian fénysebességnek ismerünk. Hálózatfüggő, de általában a fénysebesség ~70 százalékával vereti.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
https://www.speedtest.net/result/10051752086.png
Nekem is Telekom, mióta pár hónapja már optika van semmi gond nincs vele, hibátlanul megy.
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
https://www.speedtest.net/result/9815060691.png

Telekom után megváltás. Nem szakadozik, nem akad, minden hibátlan. 6500at fizetek érte, abból kb 1000 forint a telefonszámlám.
0
0
0
0
💬 2
zsolo avatar
@NeTuddMeg: Nálam a Telekom is hibátlanul működik, és a legnagyobb van, asszem 2000 megás!
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@zsolo: én még az oldschool időkből ismerem őket, amikor a 120as volt 15körül árban.
viszont náluk még koax van, ami széles körben nem fogja bírni a gigát. optikán sokkal zökkenőmentesebb lenne, kevesebb karbantartással, viszont nagy beruházás kiépíteni, meg nem elég 1 fogó meg 2 csatlakozó, hogy bekössék, ezért hanyagolják.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
https://kepkuldes.com/images/01dd4b07cea57546d57f2a634fc61b74.png

Telekom avagy a "minőségi" internet szolgáltatás tapasztalataim....
Folyamat zaklatnak,hogy van nagyobb csomagra lehetőség... ennek ellenére amikor szerettem volna váltani,akkor meg már nem lehetett.. Ez az internet sebesség amit "küldenek" egyszerűen megöl... nagyon lassú...
Egyetlen előnye van hogy 3000FT/hónap,tehát nem drága.. de ezért a szarért nem dobnék ki ennyit az ablakon.. szóval előbb utóbb lesz szolgáltató váltás...
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
https://www.speedtest.net/result/9530011981.png
Vodafone 10 megás internyet. 30€/hó. Cserébe sose megy el és nincs hűségeskü! 😂😂
0
0
0
0
Rocky12 avatar
https://www.speedtest.net/result/8691678756.png

Sziasztok az én 300 Mbit/s csomagommal működne mondjuk a PS Now játék-streamelő szolgáltatás? Régebben próbálkoztam gyengébb nettel, akkor nem volt olyan jó, most gondoltam újra megpróbálnám 😀
0
0
0
0
no avatar
Hali, nálunk nemrég lett új net (telekom, és 1000mbs net csomag) és olyan gond lenne vele hogy pl töltenék le egy nagyobb játékot (Alien isolation, r6 siege, gta 5 stb) és kis ideig 50mb-el tölti, utána meg pl 2mbs -es 15 közöttivel. Tehát mindig visszaesik de nagyon durván. Mitől lehet ez?
0
0
0
0
💬 6
Kelori avatar
@Blade890: Egy szó: telekom
A legigénytelenebb, legtrógerebb szarrágó spúr cég magyarországon. Ha van lehetőséged rá akkor válts digire amint csak tudsz.

Amúgy ha nagyon régi lassú HDD-re töltöd akkor az is lehet hogy nem tudja olyan gyorsan írni mint ahogy jönne le a játék, ezért fékez néha a letöltési sebességen hogy utól tudja magát érni.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Kelori: 7200rpm-es nem gagyi pl WD,Seageate,Toshiba HDD simán bírja a gigabitet, SSD-vel persze jobb mert nem fullba rágcsálja neked a hdd-t, ha steamről tölti le akkor meg közben telepít is így meg érthető hogy közben fel-le esik a töltési sebesség.
0
0
0
0
xCube avatar
@Blade890: Steamen töltöd?
0
0
0
0
xCube avatar
@Blade890: Futtattál már olyankor sebességtesztet, amikor leesik a letöltés sebessége?
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Igen ott alapvetően jó volt.
0
0
0
0
no avatar
https://i.imgur.com/L4zivIE.png
Hm, 30MBit/s nettől ez nem rossz, ugye? 😀 Neeeeem, én neeeeem kíváááánok rosszat a Telekom-nak, áhh, dehogy. Tetszik az 1MBit/s garantált letöltési sebesség 30MBit-es csomagnál, imádom, hogy ez miatt nem lehet lemondani sem. De hogy a szar is felpofozzon engem, konkrétan nincs is más szolgáltató és több vonal SE ott, ahol lakom 😃 Természetesen az optikai kábel tavaly ki lett húzva az oszlopokra és a csóri 1 utcás falu két végén a földbe is le lett vezetve, de hát naaa... Szegény Vidékháló Telekommunikációs kft.-nek (akik nyerték a járásunkban a pályázatot) biztos nem volt pénze, így látszatmunkát csináltak és jobb ötlet híján lenyúlták a pénz nagyját. Igen, lenyúlták, mert a papírok szerint már teljesíteniük kellett volna a fejlesztést és már használhatónak kéne lennie kb. 2018 április óta...
Egyébként ha valaki segítenie jobban kihámozni ezt a szokásos módon kusza támogatósdit, azt meghálálnám. Amit én találtam eddig az egy táblázat a SZIP-pályázatot elnyert cégekről, illetve arról, hogy mikorra kell teljesíteniük és hol. Ez a szegény cég, a Vidékháló Telekommunikációs kft. 6 járásban nyert pályázatot amúgy az I.-II. fordulóban összesen, ezek egyike az én járásom is. Ami érdekelne, hogy miért késlekednek ennyit, hol tudom ezt megálmodni, hogy mikor óhajtoznak csinálni valamit ha már egyszer nyertek, vagy hogy lenyúlták-e tényleg a pénzt.
0
0
0
0
visor261 avatar
Hello ha van 1 [LINK] és 1 [LINK] a modemet újra kell indítani. Lehet ez a modem miatt? A szolgáltató azt mondja hogy húzzam ki a másikat mivel ha úgy működik akkor nem az ő saruk. Vélemény?
Spoiler!
MODEM_____Archer-C1200-----mi-router-3
0
0
0
0
Vigilante avatar
https://www.speedtest.net/desktop/24672418.png

Csak a DIGI. És ez TV-vel és telefonnal mindössze 5000 forint havonta. 😃
0
0
0
0
💬 10
F4T4L 3RR0R avatar
@Vigilante: Ha volna rá lehetőség persze. Már rég a DIGI lenne ha elérhető volna a szolgáltatásuk abban az utcában ahol lakom. Itt csak a UPC-nek van kábele senki másnak nincs ergo katasztrófa. A környéken kb. mindenhol elérhető a DIGI szolgáltatása csupán valamiért itt nem...
0
0
0
0
Andris18 avatar
@F4T4L 3RR0R: Itt csak telekom van. Alattunk lévő utcában pedig vagy digi vagy upc nem tudom. Mindháromról hallottam már jót és rosszat is úgyhogy csak azt tudom hogy a telekom azért drága a többihez képest és nem a leges legjobb. Akkor digi a nyerő?
0
0
0
0
F4T4L 3RR0R avatar
@Andris18: Ha mondhatjuk így akkor ár/érték arányban a DIGI a befutó. Szolgáltatás stabilitást tekintve nem rossz a UPC se csak kissé drágák.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@F4T4L 3RR0R: Hát akkor úgy kell nézni lakást / házat hogy melyik szolgáltató ér el odáig 😂
0
0
0
0
thug85 avatar
@Andris18: Nálunk viszonylag nagy a választék szolgáltató terén, így az árakat is másként mérik. Nekem Telekom kábelnet van 500 megás, ami stabilan jön majd 550-el. Digi jelen van optikával, olcsóbban is jönnék ki nagyobb sévszéllel, de ott az egyéb szolgáltatással van bajom. Nálunk speciel teljesen stabil a Telekom, bármi hiba van szinte azonnal reagálnak. Tv szolgáltatása szerintem sokkal jobb mint a Digié, legalábbis ami a beltéri boxot és a minőséget illeti. Van összehasonlítási alapom. Így én hiába fizethetnék kevesebbet akár a nagyobb net mellett is, mégis a Telekomnál maradok mert sokkal jobb a háttér szolgáltatásuk. Legalábbis nálunk.😀 Nem mindig a méret a lényeg.
Egyik alkalommal elment a tv szolgáltatás vasárnap reggel. Felhívtam őket, hogy nagy a baj, itt vagyok tv nélkül ráadásul délután forma 1.😆 2 óra múlva ott volt a szerelő egy új boxal, meg is akartam csípni, hogy valódi-e.😆
0
0
0
0
Andris18 avatar
@thug85: Mondjuk viszonylag gyorsak itt is de a ha 2 óra múlva jön az egy álom. Tv telefon plusz internet azért elég jó. Magenta 1 is lehetne de nem tudom hogy telenoros számot át lehet e vinni telekomosra.
Olyasmit hallottam egyik hálózatos tanártól hogy az egyik szolgáltató kábel (gondolom az optikai) volt olyan aki majdnem belenezett a lézerbe? mert a munkások nem voltak elővigyázatosak, na egy horror sztori nem is nagyon értettem. Hátha ti igen. 😆
0
0
0
0
thug85 avatar
@Andris18: Szerintem ma már bármelyik számot viheted bárhová.
A szolgáltatást illetően nálunk igen nagy létszámban jelen van a konkurencia lehet, hogy ez is közrejátszik a problémás esetek igen gyors kiszolgálásában. Apósomékhoz is egy sima kép akadozáshoz ami ráadásul nem rendszeresen jelentkezett Vasárnap reggel 10-re kimentek úgy, hogy Szombat 18 körül hívtam őket.
Ilyen lézeres horrorsztorit még nem hallottam. Józanon tanított az a tanár?😆
0
0
0
0
Andris18 avatar
@thug85: Akkor jó helyen laksz 😀.
A tanárról annyit hogy (elmeselese szerint) a férje rávette hogy nyisson egy számlát erre a tanárnő elkezdte sorolni a biztonsági réseket a banban, férje meg intette hogy hagyja abba mert baj lesz. A tanárnő körül kering egy legenda, miszerint külön gépe van netbankolásra (nyilván valamilyen linux). 😆
0
0
0
0
thug85 avatar
@Andris18: Kissé paranoiás. 😆
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Vigilante: +1 digi for president 😆
0
0
0
0
no avatar
Akit érdekel korlátlan mobilnet dobjon üzenetet.
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
1 Gigás internetet szeretném majd lecserélni. Remélem hamar betudom kötni majd a 2 gigás netet. 😃 remélem itt ahol lakom itt is elérhető lesz.
0
0
0
0
💬 21
Puffin avatar
@TheXperia1: Ahhoz kell ám gép meg hálózat is hogy ki tudd használni...
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
@Puffin: Ott az ASUS lapim 😉 Szerintem elég lesz hozzá.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@TheXperia1: Az ASUS lapid 1 Gbps sebességig támogat.😉
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
@KRZT963: Hát ez elég baj. Ebből csere lesz úgy érzem akkor :/
0
0
0
0
hashimoto avatar
@TheXperia1: Hova a francba nem elég gigabites net? 😃
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
@hashimoto: Ha van már 2 gigabites elég jó áron akkor miért ne ? 😀 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@TheXperia1: Hát nemtom, én az 50megás nettel is elvagyok, nem szenvedek soha hiányt semmiben..
Ahogy olvastam, jelenleg a Google Fiber tud ilyet külföldön, horribilisért, itt sem lesz szerintem másképp.. 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@TheXperia1: Ó ha nekem legalább 100 Mbit/s-re lenne lehetőségem! Jelenleg kábel Tv-s netem van aminek a plafonja 15 Mbit/s, és ez is van meg, d hogy szép legyen se a Vodafone, se a Digi, se a Telekom itt nem tud 10-15-nél többet. Most van kiépítés alatt az Elektronet által a digitális kábel kiépítése. Azon már elvileg lesz nagyobb internet is.Spoiler!
Legalábbis azt ígérték hogy a max 300Mbit/s lesz, de lehet több is, majd kiépülés és beüzemelés után megmondják mit fog tudni a rendszer maximum.
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
@reszler112233: Itt ahol lakom egész jó árak vannak jelenleg.

50 Mbit/s 3220,-
100 Mbit/s 3523,-
250 Mbit/s 3810,-
1000 Mbit/s 4214,-
2000 Mbit/s ?? Azt még nem tudom mivel nem érhető el.

Szerintem ezek egész korrekt árak 😀 Remélem majd még csökkennek 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@TheXperia1: Nálunk is így alakul az 50mega, de tovább sajnos nincs.. Kint meg gigabites van, szóval.. 😃
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
@hashimoto: Hát jah ez az érdekes itt a városba is, hogy össze vissza vannak. Valahol például a központba csak max 30 megás ne érhető el valahol 50 aztán 100 szóval össze vissza van az egész ahogy látom. Ezt se engedélyezném én. Legyen egységes kiosztás és ár is. Mert valaki a 30 megás netért fizet annyit mint a másik az 1000-ért.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@TheXperia1: Lehet, hogy 30-as net mellé van telefon és tv is, így már nem rossz összeg.
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
@KRZT963: Most csak internet árakat mondok 😀 Ebbe nem tartozik bele telefon se tv se mobilinternet 😀
0
0
0
0
visor261 avatar
@TheXperia1: Itt kicsit máshogy vannak az árak...
20,00 Mbit/s / 2,56 Mbit/s 6.490 Ft.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
@visor261: Hát igen a Telekom bácsi rohadt jó fej, mi a 10megáért ami egyébként nálunk csak 2,5 fizetünk annyit mint más a gigás netért. Teljesen rendben van.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@visor261: ha van az ember felé DIGI kábel akkor azért elég olcsón viszonlyag komoly sebességet kap
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
@19ati93: Hát igen sajnos az árak változók :/ Szóval érdekes ez az egész.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
@19ati93: Az a baj nálunk csak Telekom van. Van még ilyen ZNet-es mikrohullámú hülyeség de annak a sebessége aztán egyszer itt egyszer ott a ping-ről nem is beszélve. Szóval ez van. A falunkban van 3 utca, az egyikben már hetek óta felrakták az optikai kábelt, de nálunk még semmi. Ügyfélszolgálat azt mondta hogy ha ott megvan akkor hozzánk is elér az év végéig, bár mivel Telekomról beszélünk vannak kételyeim... :|
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
@tothricsi95: Elhiszem amit mondasz 😀 Sajnos ezek elég nagy problémák úgy érzem.
0
0
0
0
KERKO avatar
@TheXperia1: Annyira fölösleges 1000, 2000mb/s sebességű interneteket venni még ha a kettő csomag között csak 400 forint is a különbség...ahogy fentebb mondták ahhoz kell olyan számítógép is, illetve ha letöltesz lényegtelen hogy 100mb/s vagy 5000mb/s a garantált letöltésed, soha nem fogsz annyival letölteni semmit se csak 20mb/s+-al, és akkor inkább abból a havi +400 forintból vennél egy gombóc fagyit. Persze nem megmondani akarom, hogy mire költsd a pénzed, csak én így látom a dolgokat. Mindenesetre jól néz ki, ha speedtestnél 2000-nél akad ki a számláló.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@KERKO: Ez hülyeség. Nincs szuper PC-m és simán szedi 100-110 mb/s-al a torrentet a lassabb hdd-n is. (Ez ugye nem kerek gigabites sebességet jelent "csak valahol 800 és 950 mbps közötti tempót),de ha van egy átlagos vagy kicsit jobb géped még ssd se kell és kitudod használni legalább 85%-ban és akkor már megérte. Kb ennyit ad a szolgáltató.

2000-t már nem lehetne vele nyomatni az egyértelmű, oda már komoly pc kell és ssd. Na meg jó kis kábelezés is,alaplap router etc. 😆
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
[url]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/20289699_10212327679961370_783021063_n.png?oh=fc6d8d4bd2bb6f3b35dbcb1e850e30e1&oe=5978C153[/url]
Szerintetek ez játékra elég lenne?
0
0
0
0
💬 8
gigazte avatar
@mareszinho95: Hát az az 50gb adatkeret kicsit kevés. Még telón is jóval több nekem a havi adatforgalmam! A lassítás után elég pofátlan netsebesség lesz.
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
@gigazte: Az a baj egyszerűen annyira megvan fogva a kezem net ügyileg 😞 Semmi netet nem lehet beköttetni mert nem engedik kiépíteni a hálózatot.Mostani netem letőltés 4 mega/ feltőltés 0.90 mega 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@mareszinho95: Merre laksz?
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
@hashimoto: Mosonmagyaróvártól 15 km -re egy faluban Mosonszolnokon.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@mareszinho95: Kerüld el a vodafoneos netet ha jót akarsz magadnak. 2 évig nekem volt és borzasztóan szar. Elmegy visszajön és még adatkereted is van + sokba kerül.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@19ati93: Telenor korlátlan netei nem lennének jók? Nekem is telenoros a telóm szinte mindig 4Gn van a telóm. Ja és a korlátlan netek 6000forintól kezdődnek hűség nélkül!
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
@BenjaminHun: És azzal lehet játszani ? Cs:go-val játszok többnyire meg most akarok majd Pubg / overwatch játékkal még játszani.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@mareszinho95: Ilyen 15-20 pinged nem lesz de ha korlátlan akkor el-el lehet vele játszani.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok az mitől lehet hogy a speedtest.net szerint (és a telekomos szerződés szerint is) a letöltési sebességem max 30Mbit/s de általában ha letöltök akkor 3,7Mbit/s a max? Cat5e kábelem van ha ez számít valamit. Lehet hogy a kis switch doboz szabályozza le?
0
0
0
0
💬 6
Zoli869 avatar
@Andris18: Úgy kell kiszámítani, a sebességet, hogy van egy adott érték mbit/s -ban megadva, pl jelen esetben 30, ezt el kell osztani 8-al (megaBIT--> megaBÁJT), és akkor megkapjuk, hogy hány Megabájt/s, ezek után még megszorozhatjuk 1024-el, és kijön, hogy xyKb/s a névleges letöltési sebesség, de van egy garantált érték, az ennél sokkal alacsonyabb szokott lenni, azt biztosan garantálják, de talán 200-300Kbájtal szokott csak kevesebb lenni a valós a névleges értéktől.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Zoli869: Oh, köszönöm szépen. Imádom ezeket a trükközéseket hogy nem lehet mindenhol ugyanazt a mértékegységet használni. Köszi Zoli 😀
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@Andris18: Szívesen 😀
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@Andris18: Nekem 60 Mbit/s a letöltésem és 7,5 mega jön le másodpercenként szal teljesen jó a neted!
0
0
0
0
hashimoto avatar
@BenjaminHun: Nekem 40megás a netem elvileg, de 6,2megával jön nem ritkán a cucc 😃
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@hashimoto: Az is teljesen jó persze csak akkor ha azt stabilan hozza 😃
0
0
0
0
Floriian avatar
Igen, ez volt amikor még nagyon unatkoztam, mert nem volt net 😃 Igaz történet alapján.

Egyszer volt egy internet,
úgy hívták, hogy Invitel.
Száz megabit per szekundum
Minősége mint egy rossz autó.

Facebook oldala csak negatívval szerepel,
egy ranked meccset nem lehet lemenni vele.
Billentyűzetet ketté törtem,
a szüleim csak néznek.

Szerződést szónélkül hosszabítják,
hiába rúgták ki, folytatódik-e viszály.
Ez így mind tök király,
de ez úgy nézki mint egy pártviszály.
0
0
0
0
💬 1
black00 avatar
@Floriian: HA-HA ez jóvolt . Spoiler!
Ezért már , megérte lejjebb görgetni . 😆
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Nekem is kevesebb szokott lenni ,volt már 3MS is.
Igazából nem tudom... (megismételtem most 7ms) gyorsan nyomtam egy tesztet ennyit mutatott 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
Manyik75: A ping az mitől függ milyen kicsi ms? mert nekem kisebb csomagom van de a ping jobb? (hátha ma is tanulok valamit)
0
0
0
0
💬 1
CsehMedve avatar
@Andris18: A ping -ha jól tudom- egy adott szerver és a géped közötti kommunikáció sebességét mutatja.
Ez nem függ internet sebességétől, inkább a hálózati terheléstől. Minél terheltebb, a kommunikáció annál lassabb. (a ping pedig annál nagyobb)
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Sziasztok!
Nekem a "T"-s net van, és nincs vele gondom.
Előtte a 120/10-es volt és az is stabil volt, ez is remek és piszok gyors. 😀

https://beta.speedtest.net/result/6301630168.png

Annyi hogy hálókábelt kellett cserélnem ,mert ezt a sebességet csak a "cat5e" vagy a "cat6"-os kábel tudja.
a sima cat5 vagy régebbi kábel csak max 100Mbps-t tud.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
Arra én is kíváncsi lennék...
0
0
0
0
TheXperia avatar
Valaki bekötötte már a thome 1000-es netjét? 😀 Tapasztalatok?
0
0
0
0
lumosnina avatar
Sziasztok!

Internettel kapcsoatos a kerdes, de megsem ide vag a legjobban, bocsi, ha off...
Szoval egy Virgin 100mb netrol van szo, amibol 60-at kapunk csak...az egy dolog. 😀 A kerdes...
WOW mennyi adatforgalmat general? Olvastam mar olyat, tobb szaz gb-ot, volt akinek 1tb, masok atlagos ertekekrol beszelnek.
Kinek mi a tapasztalata?
Koszi
0
0
0
0
szilver avatar
Sziasztok!Van valakinek tapasztalata mikrohullámú internet téren illetve hozzá értő embert keresek,aki tudna valami tippet adni hogy mi lehet a baj nálam?Részleteket majd privátban illetve ha van a témában illetékes ember akkor majd leírom.Előre is köszönöm.
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
Sziasztok.
Vidanet adsl-ről és a telekom-ról mi a véleményetek?
Mosonmagyaróvár mellet lakom és nem igen tudok választani az internetek közül ki építés hiányában.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
3 napja lett újra kódolva csak 4 en tudjuk és wpa2-psk-ba van elvileg 😃
0
0
0
0
zelcsi avatar
The Emptiness: könnyen lehet valaki lopja a netet nálatok! változtass jelszót a routeren, de csak te és a családod tudja a jelszót! senkinek se ad meg, még a barátaidnak sem! 😉 ja és nem wep-be kódold le hanem wpa2-psk-ba! a wep-pet 5 perc alatt bárki feltöri! 😉
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Megpróbálom röviden.
Elkezdett random lassulni a netünk olyan este 8 és éjjel 3 időtartam között. De olyan szinten hogy az egy vicc mintha D- Dosolnának 80 megrá-ról le esik 0.05-re és router reset után sem jó. Rengetegszer ki hívtuk a szolgáltatót és nem tudnak vele mit kezdeni. Most hívjam ki őket este 10-kor amikor wow-ozok hogy: Küldjön valakit mert most laggolok? Ez már több hónapja fent áll és olyan nevetségesen random hogy nem igaz. van amikor 3 napon keresztül este van amikor 4 hétig nem történik semmi. Esküszöm már semmi ötletünk nincs se nekme se a szolgáltatónak hogy dosolnak. bitang routert vettünk WR941ND 12 ezer ft volt. Kicserélték a modemünket a legújabbra.. Az egész házat újra kábeleztük. Nem értek annyir ahozzá de a programozó haveromnak sincs már semmi ötlete. Nektek esetleg van valami ötletetek? Ha bármi infó kell csak írjátok meg.
Sajószentpéter Pariszat.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
A naracomtól legalább jobb...

https://www.speedtest.net/result/5533232640.png
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
BOMB: Akkor csesztetni kell őket, hogy csinálják meg! Én biztos hogy nem hagynám! Mikor nálunk szar volt akkor én minden nap telefonáltam! mikor el ment kapásból! Volt hogy napi 6x el ment! nézegették a modemet meg méregették meg minden aztán kiderült hogy valami szűrő halt be az oszlopon. Ki lett cserélve szóta kifogástalan. Igaz hogy nem DIGI netem van de ilyet nem szabad hagyni!
0
0
0
0
BOMB avatar
ti milyen szolgáltatót ajánlanátok? jelenleg digink van de nem annyira jó stabilitásban. sokszor elmegy a net
0
0
0
0
Rayden02 avatar
DIGI Győr , elméletben 100|100mb/s-ért fizetünk 7000 körül ,ebben benne van a TV+TELEFON
https://www.speedtest.net/result/5502851964.png
0
0
0
0
DDarkness avatar
https://kepfeltoltes.hu/160725/Screenshot_2016-07-25_15.37.01_www.kepfeltoltes.hu_.png
Woow. Jó is lenne ha ennyivel szedne a netem 😆 Mert csak 450kb al szed 😜 (És tegyem hozzá havi 4000FT, néha 5000 amikor rájön a lophatnék a netesekre). 😜 😆 😃
0
0
0
0
KERKO avatar
Ma lett beköttetve az új internetünk...hát mit ne mondjak a 300kb/s-es letöltési sebességnél és a 200kb/s-es feltöltési sebességnél ugyan azon az áron jóval többet tudd...30perc alatt lejött a the witcher 3 én meg csak néztem...öröm lesz ezzel mindenfélét össze-vissza töltögetni, és cs:go mm közbe végre nem lesz stabil 150-es pingem...
https://kepfeltoltes.hu/160725/sebess_g_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
wnorbert85 avatar
Dunaújváros, Digi

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
46 mb/s. Szóval csak beetetés volt, hogy megvegyük, pár napig adják a teljes sebességet, aztán meg felére veszik. Értem.
0
0
0
0
FekaRap avatar
célérték az ami a legalacsonyabb garantált sebesség: Tiednél 25/20. Ha ennyi megvan akkor nem nagyon tehetsz ellene.
Most mennyit mutat?
0
0
0
0
no avatar
FekaRap: Ja, hopp az kimaradt. 100/50-es.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nekem Invitel netem van ami 10 mb-os.Ezt mértem most.Elég jó ha nem töltök, se én se öcsém semmit se. A gépen kábelen megy, de öcsém wifin van rajta a másik szobában.Ezt most úgy mértem hogy seedel az utorrent nálam és öcsémnél is, sőt még egy netes rádió is szól.Ahhoz képest elég jó.Bár van hogy annyira lassú hogy meg se tudom mérni.(Szerencsére nagyon ritkán.)

https://www.speedtest.net/result/5341041813.png
0
0
0
0
FekaRap avatar
Slenderman: Szerződésben mennyi a célérték ?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció