The Witcher (Vaják) sorozat

Szerző: gigazte, 2019. December 22., téma
Fórum » Film, sorozat
Mivel gondolom több embert is érdekel a The Witcher, ezért egy átfogóbb fórumtémát nyitok a sorozatról. Itt lehet akár a történetről, a megvalósításról, illetve az egész koncepcióról beszélni, hogy kinek mi tetszett a sorozattal kapcsolatban! Remélem több embert is megfogott, és egy jó társaság kerekedik itt! :D Csak csínján a spoilerekkel.
Hozzászólások: 19
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
gigazte avatar
Na hát a végére értem. Direkt lassan haladtam a sorozattal, hogy nehogy 1-2 nap alatt ledaráljam. Hát nagyon sajnálom, hogy ez a 8 rész után most 2 évet várni kell majd a következő évadra, mert most jön a java majd csak! Szerettem a második könyvet, szóval remélem a Kaer Mohreni részeket jól megcsinálják majd.
Spoiler!
Ami Trisst illeti remélem most valahogyan kinéz majd ezután, hogy most egy kicsit megégett, és utána helyrehozzák, mert nagyon kilóg a sorból. Ezt a Fringillát meg úgy felrúgnám azzal a boci frizurájával, hogy csak na... 😆 Komolyan ezek a szereplők annyit rondítanak bele az egészbe! Ami a részeket illeti van benne pár belenyúlás, gondolom azoknak, akik nem nagyon olvasták a könyveket, hogy mindenkinek fogyaszthatóbb legyen. Nem baj ez, mert legalább az ember más jeleneteket is kap.

Összességében elégedett vagyok, és párszor még végignézem 2021-ig ezt az évadot az fix! Most majd jöhetnek harmadszor is a játékok! 😆
0
0
0
0
💬 4
kmetovics avatar
@gigazte: 2évet!!!???? Azta. Jó tudni. Köszi az infót. Akkor lehet várok vele egy kicsit.
0
0
0
0
gigazte avatar
@kmetovics: Jelenleg 2021 a 2. Évad premier dátuma! 😞
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
@gigazte: Nekem is megjött a kedvem a könyvekhez meg a játékokhoz, és közben nem tudom, hogyan bírom ki a várakozást 2021-ig. 😢
0
0
0
0
gigazte avatar
@Tyrion Lannister: Hát ez az. Remélem azért pár résszel többet csinálnak 2 év múlva, mert a karakterek korosodnak majd, ha ennyi év eltelik mindig az évadok között.
0
0
0
0
Vic04HUN avatar
Most végeztem a sorozattal, szerintem eszméletlen jó volt.😂 A könyvekhez sajnos még nem volt szerencsém, így csak nagy vonalakban ismerem azokat a történeteket. Pár apróbb dolog viszont, hát annyira nem jött be vagyis inkább furcsa volt. Első ilyen a macska szem ami szerintem barmi badass volt a játékokban. Illetve a medál, tudom, tudom a könyvekben is ilyen, utána néztem de a játékbeli jobban bejött na. Néhol talán gyenge volt a CGI de egyáltalán nem volt zavaró. Illetve még egy nagy negatívum, igen a Nilfgaardi páncél... de tényleg, ezt ,hogy gondolták?😃 A casting szerintem remek volt. Cavill baromira érzi, plusz nagy piros pont neki, a hangja miatt. Először paráztam, hogy milyen lesz az ikonikus játékbeli hang után, de kellemeset csalódtam. Egy szereplőt leszámítva nálam mindenki remek volt. Igen, az pedig Fringilla. Lehet csak velem van a baj de egyszerűen nem tudok vele megbékélni, hogy egy fontos fehér karakter (mert ugye Nilfgaardi) fekete lett😜 Illetve a zene és a jelmezek is jók lettek. Ha azt a pár hibát kijavítják a második évadra, mondhatni olyan lesz mint a játék, szinte tökéletes. De egy szó mint száz nagyon jó lett.😂

Spoiler!
És OMG ez a Sabrina leány [LINK]
0
0
0
0
💬 6
gigazte avatar
@Vic04HUN: Henry Cavill elviszi az egészet a hátán, pedig erre nem számítottam eleinte! 😃 A hangja meg ennél Geraltosabb nem is lehetne! Rá, Yenneferre, és Cirire egy rossz szavam nem lehet!
0
0
0
0
Vic04HUN avatar
@gigazte: Igen, a főbb karakterek nagyon jók. Viszont, mivel látom olvastad a könyveket, lenne két kérdésem. Persze ha végignézted az egészet😆

Spoiler!
A mágia a könyvekben is így elszívja a használója erejét, hogy akar meg is halhat? Illetve az utolsó részben egy ghoul megharapja Geraltot ő meg majdnem beadja a kulcsot. Akkor mégsem immunisak mindenre?
0
0
0
0
gigazte avatar
@Vic04HUN: Spoiler!
Persze a túlzott mágiahasználat megöli a testet, mert azért valamennyire emberek maradtak. A másik kérdésre, pedig valamilyen szintig immúnisak a mérgekre, de ők is ugyanúgy meghallhatnak tőle. Általában azért szokták inni a Witcherek a főzeteket, hogy minél nagyobb ellenállást tanúsítsanak a mérgekre. Ezek a könyvekben is így vannak.
0
0
0
0
Vic04HUN avatar
@gigazte: Spoiler!
Akkor a mágia oké. Illetve a főzetes dolog is csak furcsálltam, hogy szimpla ghoul harapástól ennyire kész van.


Nehéz lesz elvonatkoztatni a játékoktól😆
0
0
0
0
gigazte avatar
@Vic04HUN: Hát a játékban az ilyenek nem kottyannak meg Geraltnak, de a sorozatban, és a könyvekben jóval halandóbbak a Witcherek. Nem is baj ez, mert végülis nem istenek ők, hanem csak mutánsok! 😃
0
0
0
0
gigazte avatar
Amennyire dicsértem a szereposztást, most annyira nem értem a sorozatban Triss Merigold karakterét! Ennél a színésznőnél komolyan nem találtak jobbat? Nem is hasonlít se a könyvben, se a játékban lévőre, egyszerűen röhejes az egész jelenléte... 😆 Egyáltalán nem karakteres, nem is jó a színészi játéka, így a jövőbe el se tudom képzelni a Kaer Morhenes részeket vele! Arról nem is beszélve, hogy részről részre egyre több fekete karaktert erőltetnek bele a sorozatba... Ettől függetlenül továbbra sincs komolyabb problémám a sorozattal. Sok helyen belenyúltak a könyv történéseibe, de engem ez egyáltalán nem zavar! 😃
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Jövő héten fogom meg nézni barátnőmmel, addig még kell egy kicsi türelem 😆
Olvastam az első 4 könyvet, és még elég friss. Kíváncsian várom mit is tettek le az asztalra.
0
0
0
0
no avatar
Végignézve.

Nem spoileres gondolatok:

A fordítás elő osztályú munka, nem is emlékszem hogy lett volna benne olyan elbénázás mint ami nem egy Netflixes sorozatra jellemző sajnos. Legutóbb a The Blacklist s07e10 volt ami kiborított de annyira hogy írtam is a netflixnek hogy olyanra bizzák a fordítási munkát már aki az adott sorozat szlengjével is képben van és nem csak szótári találtok első eredményét teszi egymás után sorba.

A második rész végén az ének fordítása kiemelkedő és az előadás is odaveri mind az angol, mind a lengyel verziót. Na ez az amiért még pluszba fizetnék is hogy normális verzióban elérhető legyen, nem a filmből kiollózva vagy hangmérnök által elbaltázva, mint a YT-on fent lévő ilyen és hasonló verziók sokasága.
Kb ugyanaz mint a Wonder Woman 1984 trailerének a zenéje. Jött, látott, hódított, YT-n kismillió verzió megjelent, és alig van közötte hallgatható vagy nem a trailerből kiollózott. Végül az persze meglett az eredeti szerzőjétől és az eredeti előadás is, de inkább megvettem volna normális verzióban...

Spoileres gondolatok:
Spoiler!

Valahol olvastam és egyetértek vele, az egész sorozat olyan, mintha a főhős csak mellékküldetéseket csinálnia...bizonyos részek történéseinek nulla kihatása van a főszálra.

Plusz azért nulla ismerettel katyvasz hogy egyes jelentek és történések más időkben játszódnak. Persze a JAG féle minden jelenetnél pontos óra perc bemondás is gáz lenne, de legalább el lehetne helyezni valahol az időben azokat a cselekményeket.
0
0
0
0
💬 3
gigazte avatar
@Palanova: Spoiler!
Az első könyv is ilyen volt, hogy ugrált az időben, az összes fejezet más idősíkban játszódott, sőt még a fejezetekben is volt sokszor idő ugrás és egyébként nem mindegyik történés vitte ott se tovább a fő szálat. Én ezt Sapkovski számlájához írom. Nekem mondjuk így is tetszett az első könyv! 😃
0
0
0
0
no avatar
@gigazte: Spoiler!

Ha már a második részről volt szó:


Kár hogy nem lett ez idáig kiadva teljes terjedelemben a magyar verzió, normál minőségben, és nem a filmből kiollózva...plusz a közel hivatalos angol verzió lehet az én fülemmel van gond, de baromira el van cseszve a béna hangmérnöki munka miatt. Két harmadától üvölt a zene, az ének meg nem érthető tőle...



0
0
0
0
gigazte avatar
@Palanova: Hát ez az alacsonyabb költségvetés átka! Mondjuk a 2. rész nézése közben egyáltalán nem tűnt fel nekem, így is jó volt a zene. 😃 Angolul nézem a sorozatot, de látom a magyar szinkronos Dandelionnal sincs gond!
0
0
0
0
gigazte avatar
Az első két részt láttam eddig, szóval túl sok minden nem történt, de ezt így nem is tudom kijelenteni, mert nagyon hangulatos két rész volt! Jó kis nosztalgiafaktor lehet azoknak, akik olvasták a könyveket, mert minden egyes ilyen pillanat egy "hűha" érzés volt bennem! Elsőre szkeptikus voltam a karaktereket illetően, de azt kell mondjam, hogy eddig egyik főbb karakterbe se tudok belekötni. Remélem az egész évad hozza ezt a hangulatot, mert abszolút berántja az embert! A játékok, könyvek mellett simán elfér ez a harmadik opció, szóval remélem jó pár évadot megél a sorozat. Egyenlőre ennyit írok témaindítás gyanánt, aztán a többit majd szépen fokozatosan, persze legyen még olyan ember, akit érdekel... 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció