Mennyi időt töltesz egy nap alatt videojátékokkal?

2018. October 13., téma
Fórum » Játékokról általában
Csak őszintén! XD
Hozzászólások: 90
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
zsiroslangos avatar
Általában 1-2 órát szoktam. Most viszont nagyon rá vagyok függve a red dead online-ra. (akár 8-9 óra is) Felkeresem kezelőorvosom, gyógyszerészem. 😆
0
0
0
0
MrSzakember01 avatar
Télen szinte az egész napot, de nyaranta és tavasszal sokan keresnek ha elromlik valami: olyankor nem sokat tudok játszani, mert első a munka.
Télen viszont furcsamód nem sokan keresnek.

Amikor pedig játszok, a stratégiai játékok beteges szinten lekötnek és van hogy hajnali 4-ig is fent vagyok miattuk.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
no avatar
A kiégés első jelei

A kiégés mint probléma már igen régóta megfigyelhető, de érdemben csak néhány évtizede kezdett el vele foglalkozni az orvostudomány és a közvélemény. Ahogy a stresszről is sokáig azt gondolták, hogy menedzserbetegség, tehát a dolgozóknak csak egy részét érinti. A burnout is mint egy szűk kis csoport esetleges problémája fogalmazódott meg.

Mi a kiégés? A kiégés fogalma egyelőre összemosódik a munkahelyi stressz, a munkával való elégedettség és a munkapszichológia fogalmával. Olyan emocionális és fizikai kimerülést jelent, amely a reménytelenség és az inkompetencia érzésével párosul, és sok esetben az ideálok, célok teljes elveszítésével jár. A burnout-szindróma kialakulása egyértelműen elkülöníthető szakaszokból áll. Az eleinte megnövekvő lelkesedés napról napra elégedetlenségbe, szorongásba és félelembe csap át, melyet – ha az érintett személy nem tud megfelelően kezelni – a teljes frusztráció és apátia jellemez.

Első szakasz: a lelkesedés A lelkesedés szakaszában önként vállal feladatokat. Örömmel tűz ki nehéz célokat és szoros határidőket maga elé, melyeket lelkesen be is tart. Élmunkássá változik, aki málhás lóként cipeli az iroda minden gondját és elvégzendő feladatát. A rengeteg feladat és munkával töltött idő, a folyamatos elérhetőség lassan nélkülözhetetlenné teszi. Ennek hatására egyre több munkafolyamatban vesz részt, egyre fontosabbnak érzi magát, és mind inkább beleéli magát mások – ügyfelek, főnök, beosztott – szerepébe.

Második szakasz: a döntés A burnout második szakasza egyszerre jelenthet megoldást és a helyzet romlását is. Ha ugyanis észbe kap, és sikeresen vissza tudja állítani a magánélet és a munka, a feladatok és a szabadság egészséges egyensúlyát, fáradtsága elmúlik, és a korábbi hiperaktív lelkesedésből kialakulhat a munka iránti kiegyensúlyozott szeretet. Ha viszont képtelen leállni, a lelkesedést erős frusztráció váltja fel, melyben a nélkülözhetetlenség érzése már nem kiváltság, hanem átok. Beleérző képessége telítődik, és általános undor vagy gyűlölet fogja el munkatársaival, főnökeivel, ügyfeleivel szemben. Ebben a szakaszban csökken az elvárása önmagával szemben, ellenben nő a bűntudata. Sírásrohamok törnek rá, hangulata változékony, munkabírása gyenge.

Harmadik szakasz: az apátia A burnout harmadik szakaszát, akárcsak az elsőt, heves érzelmek jellemzik, csak éppen azokkal ellentétesek. Visszahúzódik,. Elhanyagolja a munkáját, kerüli az újabb célkitűzéseket, fél az esetleges valós vagy vélt kudarcoktól.

Sorry, túl sokat kellett várnom raid előtt 😆
0
0
0
0
no avatar
@susguy: Az nem a WoW mostani (Activison óta) férjezett neve? 😃
0
0
0
0
FreyjaGoddess avatar
naponta átlagosan kb. 12 órát, élvezem 😃
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
Hétköznapokon 5-9 órát, hétvégente 12-15 órát.
0
0
0
0
no avatar
Napi szinten átlagnak mondható a 6 óra, de cím függő, lehet 10 is akár.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Ha éppenséggel van játék, ami nagyon le tud kötni, akkor 2 óra.
0
0
0
0
no avatar
2-4 miota megvan az uj gépem...
0
0
0
0
xCube avatar
Az utóbbi időben az időjárás miatt kicsit több időt töltöttem játékkal. Hétköznap változatlanul 1 - 3 óra attól függően, hogy hogyan alakul a nap, hétvégén viszont képes vagyok 10 - 12 órát is kockulni.
0
0
0
0
gaslamp avatar
Szinte csak hétvége de az is változó 2-6-10-ig!Így pótolva a hetet! :-)
0
0
0
0
NagyGegike avatar
Hétköznaponként 2-3 kb, hétvége 5 is akár 😃
0
0
0
0
marcitoth870 avatar
Inkább hétköznaponként 1-2 óra pokemon gozás a városban, de mostanában már nem annyira gépezek
0
0
0
0
tekashii69 avatar
Kettő - négy óra között hétvégén , hétköznap 1-2 óra max 😃
0
0
0
0
Wordi avatar
Hát hétköznap napi 2-3 órát, de hétvégén hát nem is tudom, talán ha a kajaszünetet leszámítom akkor 12+ órácskát 😃
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
6 éve vagyok steamen ez idő alatt 4170,4 óra játékidőt szedtem össze minden játékommal az 1,9 óra naponta plusz origin hozzá jön plusz overwatch szal szerintem kb 2,5 óra az elmúlt 6 évben naponta. 😀
0
0
0
0
Atika33 avatar
Az gáz ha, 6-8 óránál többet Stalker Call of Chernobylozok? 😃
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Atika33: Nem, előfordul az ilyen sokaknál 😃
0
0
0
0
Atika33 avatar
@LordSzalko: Nagyon rá vagyok mostanában függve a Stalker játékra egész napra is leköt
0
0
0
0
no avatar
@Atika33: Mikor először játszottam velük én is huzamosabb időket tettem a játékba egyhuzamban.
0
0
0
0
GamereBLUE avatar
ha leülök játszani akár egész nap reggelig 6-8 órát is de van ,hogy maratonba nyomom ,ha rá kattanok valamelyikre... ilyenkor " nem túlzás a 20óra " prince4
0
0
0
0
💬 1
Tibor567 avatar
@GamereBLUE: Az szép. Én a Borderlands 2-vel voltam így. 😆 Meg a BioShock-al, na azt nem bírtam letenni.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Hétköznaponként 8 óra stream + content creationnel egy kis foglalkozás előtte és utána, hétvégén meg van h 0 gép de van, hogy végig 😀
0
0
0
0
prince4 avatar
Napi 20 óra az még nem túlzás szerintetek? 😆
0
0
0
0
Imre1023 avatar
2-3órát szoktam nyáron egy kicsivel többet 😀
0
0
0
0
no avatar
Hát nem is tudom.Egész nap a gép előtt ülök , ha itthon vagyok.Egész nap nézem a BÉT papírjit az ERSTE-s számlámon, közbe játszok :Fortnite, Call of the Wide, Pyramid Solitaire Saga, Zene Youtub-ról , filmezés bár az is elég gyér felhozatalú.Most igazából semmi nem köt le, a resident evilek se nagyon már, pedig 1000 órákat öltem beléjük.
0
0
0
0
💬 1
Andris18 avatar
@Dpoci: Kíváncsi lennék mia foglalkozásod, pirvát üzenetben is akár. amennyiben indiszkrét vagyok, elnézést kérek!
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sajnos keveset ahhoz képest, hogy időm van mint tenger. Játékom még több! 😃
0
0
0
0
Korryenz avatar
őszintén szólva azzal megy el a napom hogy játékot keressek ami lefog...de nem igazán találok olyat..:/
Mafia II (ami azért évekkel ezelőtt volt) azóta SEMMI nem tud lekötni...:/
0
0
0
0
💬 7
vyne avatar
@Korryenz: En a maffiat mindig is egy olcso gta masolatnak ereztem. Szemelyes velemeny, nem kell most minden maffia fanboynak ide ozonleni. Jon a gta vice city remaster, nagyon varom foleg ha megfelelo merteku lesz az az ujradolgozas. Nem ugy, mint sok mas remaster eseteben, hogy valtoztatnak a szinbeallitasokon es ennyi.
0
0
0
0
Fatotem avatar
@vyne: Honnan veszed hogy lesz VC remaster?
0
0
0
0
vyne avatar
@Fatotem: Csiripelik a madarak. 😜
0
0
0
0
no avatar
@vyne: Esetleg el tudnál küldeni valamilyen infót róla? Engem is érdekelne!
0
0
0
0
vyne avatar
@Identity0: Hallottam egy ismerosomtol, altalaban igaza van ilyen dolgokban.
0
0
0
0
no avatar
@vyne: Szerintem jobb lenne ha most nem hinnéd el neki ezt.
0
0
0
0
vyne avatar
@Identity0: Semmi sincs kizarva. 😃
0
0
0
0
PatkosXX avatar
Pár hete semennyit, nincs 1 értelmes játék sem, amiket meg kivittem azokat annyiszor kivittem, hogy rossz rájuk nézni. Félévente-évente ha van egy játék ami kb leköt... Meg hát idő sincs nagyon rá.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
Ki hányszor vitt már ki egy játékot?
0
0
0
0
💬 4
xCube avatar
@gyuri191: Én általában csak akkor viszem ki őket, ha költözöm.

Viccet félre téve itt most arra gondolsz hogy kinek melyik az a játék amit a legtöbbször játszott végig? Vagy általában ki mennyi játékot hányszor játszott végig?

Én a DOOM -ot és a DOOM II -t megszámlálhatatlan alkalommal végigjátszottam már. Amikor olyanom van gyorsan kipörgetek egy epizódot. Quake 1 - 2 dettó. Az összes id játékot végigtoltam már legalább ötször.

De ott van montjuk a Transport Tycoon. Isten tudja hányszor pörgött már le a száz év.

A kilencvenes évek RTS, FPS és autós játékainak nagy részét többször is végig játszottam. Az újabb címek közül ez már ritkább eset. Ha valami nagyon tetszik, akkor azt általában kapásból kétszer. A Wolfenstein The New Ordert háromszor, utoljára 100%, de biztosan fogok még játszani vele valamikor.

Szóval nem egyszerű ez a kérdés, kérünk egy kis pontosítást 😃 .
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@xCube: menyi játékot hányszor vitt ki?
0
0
0
0
xCube avatar
@gyuri191: Hát jó. Körülbelül 700 - 800 játékot legalább egyszer. De lehet, hogy többet. Egy ideje nem vezetem a nyilvántartást.
0
0
0
0
vyne avatar
@gyuri191: Fable lost chapter legalabb 7x.
0
0
0
0
no avatar
Amikor el regisztráltam az oldalra, elég sokat.
De sajnos munka és időhiány miatt elég kevesett.
0
0
0
0
Bicike avatar
A szakdolgozat miatt egyre kevesebbet sajnos. 😞
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@Bicike: Hajrá, hajrá. Utána majd megint lesz rá időd. (Gondoltam én is, aztán közbeszóltak a dolgos hétköznapok).
0
0
0
0
Bicike avatar
@xCube: Igyekszem. 😀
0
0
0
0
WeKing avatar
Napi 3-5 óra, attól függ, hogy dolgozom, illetve, hogy milyen ügyes bajos dolgaim vannak.. hétvégén meg kb 0-24 😆
0
0
0
0
Kodi06 avatar
Napi 3-4 ora fer bele maximalisan, hetvegen pedig had szoljon 😃
0
0
0
0
vitoscallone avatar
foglalkozásomból eredendően akár napi 14 órát vagy többet 😃
0
0
0
0
💬 6
Andris18 avatar
@vitoscallone: Mi a foglalkozásod?
0
0
0
0
vitoscallone avatar
@Andris18: biztonsági ör vagyok :É
0
0
0
0
Andris18 avatar
@vitoscallone: Jaa, de akkor gondolom nem csak játékkal, azt hittem egy híres youtuber vagy. 😂
0
0
0
0
vitoscallone avatar
@Andris18: dehogynem szigorúan csak PES19 na jó egy kis GTA V meg egy kis TEKKEN7 😃 de nálam nagyobb kocka nincs 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
@vitoscallone: Jó játékot hozzájuk 😀
0
0
0
0
vitoscallone avatar
@Andris18: meg van köszi 😃
0
0
0
0
sean avatar
12 óra meló mellett nem sokat. Heti 1 nap van mikor hazaérek és mehet a kockulás késő estig, mert nem kell korán kelni. Persze ehhez olyan játék is kell amit nem unok meg 10 perc alatt. De hát ez van, szépen lassan kinövök a játékokból. Legalább nem b@szom el a pénzem mindenféle gamer f@szságra 😃
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
Napi? Heti 2-3 óra. Újra gyerek szeretnék lenni. 😢😃
0
0
0
0
repulomajom-legikoz avatar
Nalam mindig jatek fuggo volt hogy mikor menn,it jatszok volt amikor napi 15 orat de sokszor csak 1-2 orat, evek ota meg mar megkevesebbet. Egy-ket jatek miatt fordult csak elo hogy tobbet. Telomon soha nem irok de nem latok etlezetes betuket.
0
0
0
0
Esprimo79 avatar
1-4 óra között mozog..
0
0
0
0
KalmarErik avatar
Őszintén? Változó. Most kb. 30 perc se, nagy átlagban 1-2 óra, és ritkán ha a csillagok állása úgy adja akkor szokott olyan lenni hogy ha nagyon nagyon belemélyülök egy játékba akkor az szokott lenni 3-4 óra.
0
0
0
0
Anonycat avatar
Hát én még nem vagyok az akinek van értelme mást csinálni, úgyhogy 16 óra biztos 😃 (8 órátol amíg bírom 😃😉
De ez változni fog mert csak el van törve a lábam 😞
0
0
0
0
💬 2
Wihay avatar
@Anonycat: Jobbulást mindenképpen, ez mellet pedig jó játékot!
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
1-2 óra naponta, hétvégén több 😉
0
0
0
0
Bandibacsi avatar
Én egész nyáron távol voltam a gépemtől, néha úgy kedvem lett volna GTA-zni. Most hogy visszajöttem, most meg nincs kedvem 😃 Szal mostanság átlagban max pár perc naponta 😜 Sajnos való igaz, mint ami sok más korombelinél, hogy ezek az új játékok már nem annyira tudnak lekötni. Pedig a GTAV tényleg jóra sikeredett 😀
0
0
0
0
xCube avatar
Ha elkap a gépszíj, akkor képes vagyok 4 - 8 órát is játszani kisebb nagyobb megszakításokkal (szabadság alatt vagy hétvégén, amikor nincs kedvem kimozdulni), de alapvetően maximum 1 - 2 óra naponta ha ráérek.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Marhátra változó a való életemből kifolyólag ami a mezőgazdaság. Ilyenkor ősszel a hajtásban van hogy napi 10-15 perc, illetve ugye a mezgazdaságban nincs folyamatos meló, hanem bizonyos szinten szakaszos, így amikor van időm akkor nekem napi 2-4 óra közé esik a játékidő. Igaz gépem úgy ahogy volna az újabb játékokhoz is, de a nagy része nem érdekel, egy két játékot leszámítva. Sőt van olyan amivel játszanék, de folyamatos, és stabil internet kéne neki, az meg sajnos nincs, így azzal nem játszok, csak ha végre lehetséges lesz stabil és normál sebességű internetet beköttetni a kicsiny falumban. (jelenleg Invitel van ami 15mbit/s, ami önmagában ha stabilan tartaná a 15-öt és nem szakadozna sokszor akkor még elég lenne.)
0
0
0
0
santakigyo avatar
Kikerültem külföldre dolgozni,így 1-2 apró játékkal játszok néha.Szóval nekem a heti 1-2 órában kimerül már a dolog.
Eleinte az volt a terv,hogy összerakok egy ütős gépet,de közbe rájöttem ezek a játékok már nem az én világom(generációm) úgymond.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
CS:GO-ba 1 mm-et megyek úgy 2-3 naponta,szóval egyre kevesebbet.
0
0
0
0
💬 11
vyne avatar
@Sicu33: Hogy az istenbe vagy 137es? 😃
0
0
0
0
Sicu33 avatar
@vyne: Régen sokat fórum játékoztam 😃 gondolom azért,meg csak 8 éve vagyok tag,és mindennap (amikor csak tudok) felnézek az oldalra 😃
0
0
0
0
vyne avatar
@Sicu33: Jo,hat en is 8 eve vagyok tag,bar en nem forum jatekoztam egyaltalan. 😃 Mondjuk a 8 evbol nem minden evben voltam aktiv sem ugyhogy ertheto. 😃
0
0
0
0
Sicu33 avatar
@vyne: Én nem is keveset,és a sok hozzászólás miatt vagyok ilyen magas szintű (ami engem is meglepett,mert amikor utoljára néztem még csak 41-es volt 😆😉
0
0
0
0
vyne avatar
@Sicu33: Minden esetre grat 😃
0
0
0
0
Sicu33 avatar
@vyne: Köszönöm 😎
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Sicu33: Elismerésem! 😃 én lassan 10 éve tag vagyok szinte én is felnézek minden nap, bár volt egy időszak amikor hanyagoltam az oldalt, de a közel 10 évből sztem 8-8 és felet full aktív voltam
0
0
0
0
Sicu33 avatar
@bukta2: Köszönöm 😎 Egyre kevesebben vagyunk mi 'régi arcok' az oldalon,sajnos 😕
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Sicu33: Valóban egyre kevesebb a régi arc, főleg olyan aki értelmes és segítőkész is ráadásul igaza is van. Én 7-es éve vagyok, de jó pár évig nem is fórumoztam kb 2-3 évig csak fel fel néztem az oldalra olvasgatni. Sőt volt hogy hetente lépegettem be, de manapság napi szinten megfordulok, és ha látok valamit amihez hozzá tudok szólni esetleg segíteni, akkor írok.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
@reszler112233: A régi arcok eltűnése szerintem nagyban közrejátszik az,hogy valamelyik játéknál csak az olvasható,hogy ('Sz@r az Intel vegyél AMD-t,vagy Sz@r az AMD vegyél Intelt'😉,ha valaki meg segítséget kér,akkor meg 80%-ban azt kapja,hogy sz@r a géped,vegyél jobbat... A 8 év alatt elég sokat változott a közösség,sajnos rossz irányba 😕
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Sicu33: Jogos amit írsz. Én pont emiatt nem írok általában játékok alá semmit egy embernek se hogy hogyan futna a gépén, meg hogy rossz a gépe főleg nem. Ha mégis írok neki akkor azt írom, nézzen utána van-e belőle virágbolti verzió. ha van próbálja ki hogy viszi a gépe. Ha tetszik neki és a gép is bírja akkor vegye is meg eredetiben és tisztelje vele a fejlesztőket. Nagy vonalakban ez volna fer szerintem minden ilyen kérdésre válaszolva, de mint írtad elszállt az a társadalom aki nem csak leszólni tudott másokat ezért vagy azért.
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Én napi 2-4 órát játszom, de van hogy csak kevesebb fér bele.
0
0
0
0
vyne avatar
Munkabol is,otthon is jatszom 😃
Szerintem boven megvan a napi 12 ora, attol fugg van e valami dolgom a rideg valosagban. 😃
Virtualis valosagban multkor reggeltol estig voltam peldaul, eszre sem vettem es mar ramsotetedett..ez a jovo sracok. 😃
0
0
0
0
💬 2
H-ECTOR avatar
@vyne: ready player one 😊
0
0
0
0
vyne avatar
@H-ECTOR: Pont nemreg neztem meg azt is. Teljesen el tudom kepzelni,hogy ez lesz. Mar most is errefele halad a vilag 😜
0
0
0
0
bukta2 avatar
2-4 óra között! Lenne ez több is csak munka mellett nincs időm
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció