UEFA Euro 2016

2016. June 10., téma
Fórum » Sport
Minden az UEFA Euro 2016-ról, vagyis a 2016-os Foci EB-ről!
Hozzászólások: 97
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Bioritmus avatar
na akkor Izland - Magyarország 0-2 😃
0
0
0
0
CuRi avatar
Szegények nem tanultak az északi tesójuk, meg a sógorok hibájából. 😃 Ez nekünk csak jó, hogy ők mindenáron nekünk akarnak jönni. Remélhetőleg ki is nyílnak párszor hátul.

[LINK]
0
0
0
0
Bioritmus avatar
az ukránok ki-ki meccset játszottak a németekkel ugyan úgy ahogy az izlandiak portugáliával 😃 aztán a kövi meccsükön megégtek ugyan úgy ahogy majd megég Izland is 😃 minden esetre tudják a fiúk hogy be kell húzni és be is fogják 😃 most fel lesznek tüzelve és ki fogják hajtani a győzelmet 😃
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Engem eléggé meglepett az Ukrán- Észak-ír meccs, nem gondoltam volna, hogy utóbbiak kettőt rúgnak, amikor a lengyelek ellen kaput eltaláló lövésükből nem volt ennyi.
0
0
0
0
Funes avatar
A mérleg majd akkor billen a mi oldalunkra, ha 90 perc után mi jövünk le győztesen a pályáról, addig meg kár felesleges okoskodásba belemenni, hogy mi miben vagyunk jobbak... Elég csak megnézni, hogy azok az Ukránok akik egy nagyon élvezetes ki-ki meccset játszottak a Németekkel, most megégtek az Észak-Írek ellen..
0
0
0
0
CuRi avatar
Az izlandiak fizikálisan erősebbek ez tény. Ők is csapatként jók mint mi, mivel nekik sincsenek sztárjaik ez is tény. Viszont mi technikásabbak, mozgékonyabbak, és gyorsabbak vagyunk. Ők nem tudnak olyan játékot produkálni középpályán mint mi, mivel hihetetlen teherbírásunk van (bár a teherbírás rájuk is igaz), és képesek vagyunk a gyors összjátékra is. Pontrúgásainkról nem is beszélve... Ezek a tényezők azért már a mi oldalunkra billentik a mérleg nyelvét szerintem. Én most nagyon bizakodó vagyok.
0
0
0
0
no avatar
Izlandot meg kell verni,itt nincs izé,nincs X,1-0,aztán a Portugálok meg egyenlőek lesznek a földdel ha Böde jön. Tisztelem őket,hogy nagyot küzdöttek a Portugálokkal,de ők ugyan úgy elfáradtak mint mi.
0
0
0
0
Bioritmus avatar
az biztos hogy kemények fizikálisan de mivel olyan nagy sztárjaik nincsenek nekik is az az egyetlen esélyük hogy csapatként játszanak..majd meglátjuk hogy ez nekik vagy nekünk fog jobban menni minden esetre remélem legalább 1 góllal nyerünk (amire azért minden esélyünk megvan) és akkor már tényleg nem lesz min aggódni 😃
0
0
0
0
Funes avatar
Fizikálisan még nálunk is erősebb Izland, kicsin fog múlni, hogy mennyire leszünk frissek. Azt Osztrák meccs nagyon megterhelő volt a védők számára ! A két szélső védőnk Fiola és Kádár sem 100%-os Fiola játéka nem is biztos, ha láttátok nagyon csúnyán aláfordult a bokája, csoda, hogy nem lett belőle szakadás és végig játszotta a meccset.
Én amondó vagyok, hogy egy X-el már elégedettek lehetünk, azzal már biztos a továbbjutás, ami a legfontosabb cél ! Nekünk türelmesen kell játszani jó helyzetből várjuk a meccset.
0
0
0
0
Bioritmus avatar
És ha esetleg történnek csodák és jól alakul akkor továbbjutunk és mint előtte leírták már, még akár "könnyű" ellenfelet is kaphatunk 😃 minden esetre elértük azt a szintet végre hogy Magyarország az EB meglepetéscsapata lehet 😃
0
0
0
0
no avatar
Mindenesetre Izlandot nem szabad lebecsülni,a norvégok és az osztrákok is lebecsültek minket,nézd meg mi lett a vége. Mindenesetre ha nem okozunk magunknak nagyobb galibát,ez lehet a torna legkönnyebb meccse nekünk
0
0
0
0
Bioritmus avatar
Izland azért nem olyan kemény mint sokan hiszik ! 😀 tény hogy nem láttam a Portugálok elleni meccsüket de szerintem (azért hangsúlyozom hogy szerintem!) a Portugálok lettek sokkal gyengébbek az évek alatt..gondoljuk bele ha Ronaldo nem tud játékba kerülni akkor semmire sem mennek 😃 ez a Portugália már nem az a Portugália szóval felesleges túlsztárolni Izlandot hogy képesek voltak ellenük egy döntetlenre 😀 na meg aztán nem hinném hogy keményebbek az Osztrákoknál..Alaba, Janko, Junuzovic stb stb..tele vannak sztárokkal az Osztrákok az Izlandiak közül egyet sem tudnék kiemelni talán csak Sigurdson (az is biztos hogy rosszul írtam le de mindegy nem az a lényeg 😃 ) szóval 100 szónak is 1 a vége Izland talán még könnyebben meglesz mint az Osztrákok, aztán a Portugáloknál már jöhet a papírforma és akár 100 felé is verhetnek minket 😃
0
0
0
0
CuRi avatar
Elég kiegyenlített a mezőny, bármi megtörténhet. Már a spanyolok és a németek sem lógnak ki annyira mint 3-4 vagy 5 éve. Következő két meccsen reális képet kapunk. Abban biztos vagyok, hogy a játékosok nem szállnak el, hisz Storck ezt tudja kezelni. De egy szurkoló dolga nem az, hogy óvatosan fogadkozzon. Egy szurkolónak úgy kell hozzáállni, hogy minden meccset megnyerünk. A játékosainkban pedig már van annyi profizmus, hogy ezt kizárják, és a feladatukra koncentráljanak, mert az már valóban nem lenne jó ha ők is elszállnának. 😀

Az az előnyünk viszont nem lesz meg sajnos már Izland ellen, hogy lenéznek minket. Sorsdöntő és kemény ütközet lesz az biztos, de én bízom a srácokban 100%-ig!
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Bud-Fckn-Spencer: Én azért nem aggódom, nem leszünk csoportelsők...
0
0
0
0
Funes avatar
Azért ne száljunk el, srácok... Megint ordas nagy szerencsénk volt már az első percben ! Igaz régen még a szerencse se volt velünk, most legalább már az is velünk van ! 😀 És ennyit számít.
Szép volt ez a győzelem, Izland nagyon kemény meccs lesz keményebb, mint az Osztrák ! Főleg annak tükrében, hogy x-eltek a portugálokkal.
A továbbjutás szempontjából, ha egy kicsit előregondolkodunk, akkor legjobb lenne, ha másodikként mennénk tovább a csoportból, mert akkor verhető ellenfélt kaphatnánk, mondjuk egy Szlovák vagy Wales személyében, harmadikként semmiképp se lenne szerencsés tovább menni, mert akkor szembe találnánk magunkat egy Spanyol vagy Német csapattal...
0
0
0
0
Bioritmus avatar
Én azokat bírom akik ezek után egyből világbajnok verést akarnak 😃 de tudjátok mit? sose lehet tudni 😉 ez a csapat lehet egyszer majd legyőz egy világbajnok csapatot ! 😀
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Nekem tetszett a magyar játék, az első negyed óra teszetoszasága után magára talált a csapat. Én mindenesetre bizakodva nézek a következő meccsek elé.
0
0
0
0
CuRi avatar
A szurkoló azért van, hogy arcoskodjon. Nem egy világbajnok csapatot vertünk, de Alaba egymaga többet ér mint az össz magyar keret.
0
0
0
0
no avatar
Nem mertem volna fogadni arra, hogy Ausztria kikap, vagy legalább egy pontot szerezünk. Viszont elszállni sem kéne egy győzelemtől, nem egy világbajnok csapatot vertünk meg. Előbb kellenének eredmények, aztán arcoskodni, ugyanez vonatkozik a csodálatos hazai focitámogatásra is.
0
0
0
0
Bioritmus avatar
én azért remélem hogy nem ezzel fognak még foglalkozni a fiúk hogy ki hol kezdi majd a szezont 😃 ha most elszállnak és elkalandoznak akkor könnyen kicsúszhat a kezünkből a továbbjutás 😃
0
0
0
0
CuRi avatar
Izland, és Portugália is megfogható lesz ilyen játékkal, kiindulva a portugálok mai produktumából (de jó kimondani, főleg az utóbbit). Aztán ha továbbjutunk, akár még egy szerencsés sorsolással a legjobb 8-at is meglehet csípni. A portugálok ellen jó kis szintfelmérő lesz. Ma Ronaldo egy nulla volt, szóval tőle annyira nem kell tartani szerintem. Válogatott szinten biztos nem... Fiolának nehezebb dolga volt Arnautovical, mint az izlandi kollégájának Ronaldo ellen. Persze ez még csak álmodozás, de legalább már van mire alapozni ezt. Az is biztos szerintem, hogy ma a magyar játékosok eladták magukat. Sanszos, hogy fiataljaink ősztől német és angol középcsapatokat fognak erősíteni minimum. De ugye Nagy Ádámnak például már a Benfica is kérője.
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Portugália döntetlent játszott! Mi vezetjük a csoportot gyerekek!!! 😃
0
0
0
0
Bioritmus avatar
Ezt a magyar válogatottat már nem lehet leírni 😃 ez már nem a tavalyi vagy az az előtti válogatott ! Ezek a fiúk már nem azért mennek ki a pályára hogy ott legyenek és túl legyenek a meccsen..ezek a srácok küzdenek a végsőkig és ha másban nem is de küzdésben, odaadó játékban és mindenek előtt szívben már most megverték egész Európát !! Hatalmasat játszottak ma, odatették magukat, ütköztek, harcoltak a labdáért és ezt így kell ! Erről szól a foci ! A kapufa az elején pedig óriási szerencse (bár én tartom hogy Fülöp Marci tolta oda ezt is 😃 ) Még most órákkal a vége után sem tudom teljesen összeszedni magam és a gondolataimat, ez több millió ember álma amit valóra váltottak a srácok ! És hát igen ez az éjjel soha nem érhet véget 😃
0
0
0
0
CuRi avatar
Hát azért ez nem volt semmi. Megkockáztatom, hogy életem meccse volt a mai. Lassan újra eljön az idő, amikor tőlünk fogják tanulni a focit. Mégha nem is tiki-taka játékot, de a szervezett, harcias játékot biztos. Hatalmas gratula a srácoknak, és ma megint végre mindenki büszke lehet annyi év után. A foci ezért is több mint sport, mert magában hordozza a nemzeti identitást. Mekkora hangulat lehet most Bordóban, kár hogy nem vagyok ott! Slusszpoén, hogy jött a mix is. 2-0-át tippeltem nekünk 27x-es szorzó mellett 😀 Össze is jött bőven az új Doomra a pénz, méghozzá úgy hogy még marad is bőségesen!
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Vettem 😃 Javítva 😆
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Igy kell ezt csinálni. Végre valami komoly eredmény a Norvég meccs után. A sirás kerülgetet.


SZÉP VOLT!Öröm volt nézni!Köszönöm
0
0
0
0
zelcsi avatar
maxrobi94: melyiknek? a számítógép asztal fióknak vagy a konyha szekrény fióknk? 😃
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Nagyon meglepett a játékok. Az első 5 perc után nem gondoltam volna, hogy ilyen meccsel jövünk le. Innen is gratulálok a fiúknak. 😀
0
0
0
0
CuRi avatar
Osztrákok ellen szerintem nem lesz probléma a ritmus felvétele. Németek ellen is az első 5-10 perc volt az ami kritikusnak mondható. Utána már rendeztük a sorokat. Persze nyilván az első 15 percet meg fogják nyomni a labancok. Szerintem inkább azon fog múlni, hogy a lehetőségeinket milyen arányban használjuk ki. Egy gólos meccs lesz amiből remélhetőleg mi jövünk ki jól.
0
0
0
0
Funes avatar
Az első meccs vízválasztó lesz az Osztrákok ellen, ha egy szoros jó meccset játszunk, akkor nem lesz probléma a továbbiakra nézve. És ami még fontosabb lesz az az első 15-20 perc, hogy hogyan vesszük fel a játék ritmusát, mert azzal még bizony problémáink voltak.
0
0
0
0
CuRi avatar
Szó sincs tutujgatásról, de ismerve a magyar focisták mentális állapotát (remélhetőleg ennek a korszaknak már vége) óvatosan kell a terhet helyezni rájuk. Bár Nagy Ádámnak eddig nem nagyon kottyant meg ez a dolog, mivel még 1 éve a Fradiban padozott, mára meg a válogatott alapembere lett. Szerencsére úgy látszik, hogy ő tudja kezelni a helyzetet. Én mindenesetre tudom értékelni ezt a megbízható játékot is a részéről, mivel eddig ez sem volt alap dolog sajnos.
0
0
0
0
Funes avatar
Ne haragudj, de ez a dolga, egy középpályásnak, ezt tisztességgel el is végzi, de hangsúlyozom, hogy ezen kívül semmilyen extrát nem mutatott még, megbízható a játéka, de ennyi.. Se gólpasszai se kulcspasszai nincsenek és a lövések is elmaradnak tőle, pedig a posztját tekintve ez is elvárható lenne..
31 mérkőzésen ebben a nagyon "erős" magyar mezőnyben mindössze 2 gólpassz írható a nevéhez, egy ilyen színtű tehetségnek azért ebben a mutatóban is kéne valamit villantani, de mivel még ez volt az első éve, ezért aláírom, ennyi volt benne...
20 éves, igen csak nálunk van az, hogy mondogatják még fiatal stb.. Ezért sem vagyunk sehol utánpótlás szinten, máshol ilyenkor már kész játékosok vannak itt meg még tutujgatják !
0
0
0
0
CuRi avatar
Azért az erősen túlzás, hogy súlytalan. Gondolom akkor az csak mellékes, hogy rengeteg labdát szerez amit 70-80%-os hatékonysággal meg is tud játszani. És nem csak a magyar média nyomatja, mert az UEFA szakemberei válogatták be a top 10 vélt tehetség közé. 20 évesen még nem is neki kell a hátán vinni a csapatot, viszont van a srácban ráció ha ilyen ütemben fejlődik.
0
0
0
0
Bioritmus avatar
Osztrákok és Izland meglesznek szerintem 😃 Portugália ellen sima vereség de a továbbjutás így is meglesz utána meg az Isten tudja milyen csapat jön majd szembe 😃
0
0
0
0
Funes avatar
Nagy Ádám komolyabb csapatok ellen súlytalan... Németek ellen is eltünt, csak a magyar média nyomatja ezerrel.. A sráctól nem láttam még kapuralövést pedig sokszor mélységből indúlva 20-25 méterről egy-egy lövés beleférne, sőt tovább megyek se gólpassza se kulcspasszai nincsenek...
Rendkívűl agilisen mozog a pályán, ettől látjuk nagyon "jónak" de ez köszönhető a futsallos múltnak. Lényegében ez az Eb lesz a vízválasztó számára, ha itt beleszürkül a mezőnybe, akkor örök ígéret marad, úgy ahogy Németh.
0
0
0
0
no avatar
Nekem Guzmics a mostani kedvencem a védelemből,aki képest volt egy Juhász-t kiszorítani a keretből,illetve remélem,hogy a torna után valaki felfigyel Nagy Ádira.
0
0
0
0
19ati93 avatar
Mostanában a helyzetkihasználásunk kb olyan mint az angoloké,és látjátok mi lett belőle.. 😆😆
0
0
0
0
CuRi avatar
Az előre játékunkkal sem lenne probléma, ha a kevés helyzet ami adódik berúgnánk. Németek ellen is volt jó pár... Ehhez elengedhetetlen, hogy ne egy Szalai legyen a kezdő. Tudásával nem lenne gond, de mentálisan le van amortizálva, és szerintem már saját magában sem hisz. Helyette Böde vagy Nikolics, a mi játékunknak talán egy erős, "verekedős" Böde jobban fekszik, viszont Izland ellen, ahol vélhetően mi fogunk jobban játszani, jöhet egy Nikolics. Amiben még bízhatunk, azok Dzsudzsák szabadrúgásai, megindulásai illetve szögletei. Viszonyítási alapnak pedig a horvátok elleni 2. félidőnek kell lennie, ami szerintem nagyon jó volt. Védelmünk pedig nagyon rendben van. Elég stabilak vagyunk hátul ahhoz, hogy akár mind 3 meccset lehozzuk 0-val (mondjuk ehhez már egy rossz napot kifogó portugál válogatott is kellene). Kedvencem a védelemben Fiola, aki eddig semmilyen feladattól sem ijedt meg annak ellenére, hogy túl sok rutinja nem volt, és ráadásul idáig hiba nélkül hozott le minden meccset, felfutásai pedig rendre jók voltak, és a ritmusérzékére sem lehet panasz. Középpályán az erőszakos Kleinheisler és a technikás Nagy Ádám, akinek már a németek ellen is voltak jó labdái, és az EB Top 10 tehetsége közt is ott van, pedig még sok örömet okozhatnak 😀
0
0
0
0
no avatar
Osztrákoktól 1 gólos vereség,izlandot 2 góllal verjük,portugália ellen meg 0-0,és továbbjutunk
0
0
0
0
Funes avatar
A védelmünk valóban stabil, de az előre játékunk az utóbbi meccseken gyatra volt... És azért valjuk be itt most élesbe kell bizonyítani, akárhogy nézzük ez nem egy felkészülési vagy barátságos meccs, ahol nyomás nélkül kell játszani !
Most kiderül majd, hogy a fiúk fejben mennyire fejlődtek, mert fizikálisan jók vagyunk ez nem kérdés, de itt a mentális része a kérdés, hogy mennyire tudunk ott lenni fejben, ha ez megvan akkor okozhatunk meglepetést, de ha szétesünk, akkor semmi esélyünk. Osztrákok ellen én már egy döntetlennel is elégedett lennék, Izlandot meg úgy érzem mi megtudjuk fogni. Északi csapatok ellen jól megy nekünk !
0
0
0
0
no avatar
Csapatként jók vagyunk,ha minden meccsen találunk 1 gólt akkor lehet esélyünk simán akár még a 8 közé is jutni,mert a védelmünk jó. Az Olaszok meg villantani fognak,majd meglátjátok.
0
0
0
0
19ati93 avatar
Álomvilágban mindkét csapat nyerhet,valóságban nem.😆 Franciák jobbak a románoknál sokkal, csak hát a helyzetkihasználás elég gyatra volt. Csoportkör alatt remélem belendülnek, aztán az egyenes kieséses szakaszban meg se állnak a döntőig.
Ma már végre 3 meccs van. 😎
Estére meg lesz egy jó kis angol-orosz derbi.
0
0
0
0
no avatar
Igen,jobbak voltak egy román válogatottnál,de ebből nem lesz trófea,egy Belgium szintű CSAPAT már lefocizná őket. Egyénileg jók,de nincsenek összeszokva,olyan mint a Real Madrid,éveket kellett várni,amíg a dollár milliárdok beértek.
Nekem a mostani favoritok a Magyarok mellett az Olaszok,ha nem mi,akkor ők nyernek.
0
0
0
0
Funes avatar
Payet be***...😆 románok masszívan játszottak, de egyénileg jobbak voltak a Franciák és hát egy egyéni megmozdulás döntötte el a meccset ! 😀
0
0
0
0
MoonW avatar
Jöhet minden az UEFA Euro 2016-ról, vagyis a 2016-os Foci EB-ről!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció