Videó-felvevő programokról minden!

Szerző: roberto888, 2009. March 06., téma
Fórum » Szoftver
Itt lehet feltenni kérdéseket, lehet véleményt kérni és miegymást videó-felvevő programokról!
Hozzászólások: 465
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok!

Sony Vegas Pro ill. Adobe Premier Pro prorgramokhoz tudnátok egy ajánlott konfigot írni, akár 4k felbontás esetén?

Köszi!
0
0
0
0
💬 3
Andor1997 avatar
@Raypapa: Proci:Ryzen 7 3700X/Ryzen 9 3900X
Procihűtő: Noctua Chromax NH-D15 vagy Be Quiet Dark Rock Pro 4
Alaplap:MSI MAG B550 Tomahawk vagy MSI X470 GAMING PLUS MAX vagy MSI X470 GAMING PRO MAX
Ram:Crucial Ballistix min:32GB (2x16) DDR4 3600MHz
GPU: Igény szerint bár a fent említett alkalmazások szeretik az Nvidia kártyákat segítségül hívni, ha kell rendereléskor és be vannak kapcsolva.
Ház:SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230 vagy SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB (SPC248) (utóbbit ajánlanám,ehhez normálisabb minőségű 4 belső venti jár, így azt nem kell venni hozzá)
Táp:Seasonic FOCUS PLUS 650W Gold Modular (SSR-650FX)
SSD: Nyilván valóan ha érdekelnek az új extragyors PCI-e 4.0 M2 SSD-k akkor valami olyat (De ahhoz a B550/X570 alaplapok kellenek.) Egyébként a jelenleg használatos PCI-e 3.0 M2 SSD is bőven elég, egy minőségibb a munkafolyamatig ,amíg dolgozol, vagy akár egy Sata3 SSD is.
Merevlemez meg igény szerint.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Spoiler!
Az ARGB-s ház árukeresős képén be van kapcsolva a gép, de a GPU-ból hiányoznak a tápkábelek. Sorry nagyon pihent vagyok 😆
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@LordSzalko: 😆 Lehet ez is valami Nvidia féle vezeték nélküli áramátvitel dolog.........😂😜
0
0
0
0
Puffin avatar
Sziasztok!
Aki használ OBS-t segítsen kicsit. Cod-ban akarok videót rögzíteni, de akad mint állat a felvett videó. Mit kellene állítani hogy jó legyen?
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Puffin: Szimpla gameplay videó rögzítésre egyszerűbb a GFE-t használni.

De általános megoldásnak számít a Win-es Game Mode vagy GFE cuccok kikapcsolása mint a highlights, instant replay stb., ha mindenáron OBS.
0
0
0
0
Puffin avatar
@LordSzalko: MSI Afterburnert szoktam használni, de az Istenért nem akar rögzíteni Cod-ban. Az Experience-t meg évek óta nem teszem fel.
Na majd holnap keresek valamit.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@Puffin: Én eddig bármilyen játékot szerettem volna felvenni OBS-el az bizony laggolt,bár a gépem gyenge hozzá szerintem..
Sajnos nem tudok ajánlani más programot 😞
0
0
0
0
Maros avatar
Sziasztok! Tudnátok nekem valamilyen játék felvevő programot ajánlani? Fraps-et használtam, de az már alig ha működik valamelyik játéknál.
0
0
0
0
💬 8
BenjaminHun avatar
@Maros: GeForce Experience (Shadowplay)
0
0
0
0
Maros avatar
@BenjaminHun: Köszi! 😆
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Maros: OBS..ezzel szoktak streamelni is ,de felvenni is lehet vele.Van hozzá sok beállítási lehetőség elég részletesen,magyarul olvasható tippek is YT tutorialok stb.
0
0
0
0
Maros avatar
@Andor1997: Ez ingyenes, vagy meg kell venni?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Maros: Full ingyenes,az összes streamer ezzel streamel bármilyen adást is indítasz el.
0
0
0
0
Maros avatar
@Andor1997: Köszi szépen! 😆
0
0
0
0
no avatar
@Maros: ShadowPlay a legjobb és legegyszerűbb felvételre (van számtalan egyéb hasznos funkciója is). Ha viszont a jövőben streamelnél is akkor mellé ajánlom használni az OBS-t.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Maros: Nekem az oCam jött be.
0
0
0
0
migist2 avatar
Sziasztok az lenne a gondom hogy fel szeretnék venni pár játékot de valamiért az OBS el akármit állítok akad/szaggat a videó pl 25000 Bitrate de ha csak 2500 Bitratel veszek akkor sima a videó de szét esik a kép régen is ezzel vetem fel és semmiféle hiba nem volt most újra telepítettem a gépet azóta van ez

CPU i5 3470

RAM 12 gb

VGA RX 570
0
0
0
0
💬 3
19ati93 avatar
@migist2: amd relive-t próbáltad már?
0
0
0
0
migist2 avatar
@19ati93: igen de sz@r minőség=nagy fájlméret
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@migist2: Én az oCam -ot használom felvételekhez. Próbáld ki. 😉
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
Windows 10 beépített felvevő progija mennyire működőképes /foglal nagy helyet az amit felvettem vele? Nem próbáltam még csak szeretném tudni nagy helyet csináljak-e hozzá 😀
0
0
0
0
💬 1
19ati93 avatar
@Warlordcommander: Nem csinál nagyobb fájlokat, mint egy Shadowplay, sőt inkább kisebbeket jóval. Személyre szabhatósága viszont kb 0. Én a helyedben maradnék a shadowplaynél. Géped megvan hozzá. Pl 1080p livestreamhez is lazán.
0
0
0
0
tibi211 avatar
Üdv. Tudnátok ajánlani egy jó felvevő progit és egy jó konvertálót is?
0
0
0
0
💬 2
19ati93 avatar
@tibi211: Konvertálónak: Adobe Media Encoder, ha valami egyszerűbb kell akkor Handbrake.

Felvevőnek meg Shadowplay tökéletes ha nVidia kártyád van. OBS még jó alternatíva.
0
0
0
0
Direwolf avatar
Üdv 720p-ben szeretnék felvenni 10 perces videót. Igazából közöm nincs a témához. OBS-el szenvedtem de nekem az bonyolult.
Mit ajánlanátok ami aránylag egyszerű és a lehető legkevésbé terheli a gépet? (nyilván minden felvétel terhel)
Valamint mik lennének az optimális beállítások?

HD7850
8 Giaga DDR3 Ram 1866 mhz
FX 6300

Köszi előre is 😀
0
0
0
0
💬 6
no avatar
@Direwolf: https://www.amd.com/en/support/kb/faq/dh-023
Amd Relive ot töltsd le.
0
0
0
0
Direwolf avatar
@barnabas96: És ez optimálisabb mint egy külön program?

Egyébként jó tudni hogy tud ilyet az én régi kártyám 😃
0
0
0
0
no avatar
@Direwolf: Más programokat nem használtam még ,szerintem otthoni felhasználásra ez is megteszi.
0
0
0
0
Barni57 avatar
@Direwolf: Még esetleg a videoProc-ot érdemes ki próbálni. +Még szerkeszteni is tudsz vele,és nem igényel nagy erőforrást.
Igaz,hogy angol de nagyon könnyű használni.
[LINK]
Vagy még a bandicam is elég jó program azt is ajánlom.
0
0
0
0
Direwolf avatar
@Barni57: Kösz. De az AMD programja nagyon jó 😃 Marad ez szerintem. 😀

Köszii nektek.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Direwolf: Próbáld ki az oCam -ot, én is azt használok. Egyszerű kezelni és van magyar nyelv is benne.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
19ati93 avatar
ha nvidia kártyád van akkor inkább a shadowplayt használd, a windowsos elég tré.. sok játékoknál a teljesítmény se a legjobb vele.
0
0
0
0
migist2 avatar
Sziasztok az lenne akérdésem hogy tegnap ujjra telepítettetm a gépemet és a gyári Drivert fel raktam a vga-hoz azzal engedte a Virtuális felbontást frisitettem az ujj Drivere mostmár nem enedi mi lehet a gond ? RX 570

https://p.coldline.hu/2018/12/30/3019828-20181230-M4O3GO.jpg
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Sziasztok, az nvidiának van az a programja, amivel van lehetőség játékot rögzíteni. Esetünkbe PUBG. A kill pillanatát és elötte/utánna lévő pár másorpercet rögzíti.

Nekem amd van. Nálam az Xbox alkalmazás segítségével tudok felvenni, tetszés szerinti hosszúságba. Van-e arra lehetőségem hogy úgy működjön mint az nvidiánál ?
Vagy minden mecset felveszek és kivágom belőle azokat a pillanatokat amik nekem kellenek.

Válaszotok köszi.
0
0
0
0
💬 5
Andor1997 avatar
@Schwin94: Nos sajnos nincs erre lehetőséged ,csak ha te magad felveszed és után a kivágod.Ez a technológia az Nvidia Highlights,amire te gondoltál,csak Nvidiaban vannak ilyen cuccok tudomásom szerint.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@Andor1997: Közbe belebújtam és utánna olvastam. " SHADOWPLAY HIGHLIGHTS / NAGY PILLANATOK "

"A legjobb pillanataink automatikus rögzítésére és megosztására szolgál. Ha ezt a funkciót bekapcsoljuk, a listából általunk kiválasztott történésekről (pl. double kill, triple kill és hasonlók) automatán felvétel vagy screenshot készül, nem kell nekünk bajlódni vele, és nyugodtan belefeledkezhetünk a játék élvezetébe. "
Na pontosan erre a fundációra lenne szűkségem, szóval akkor ez az én esetembe nem fog működni.

Andor1997: köszönöm a választ.

AMD ReLive nem tud ilyet ? Ez lenne az AMD-é
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Schwin94: Nem hinném ,de nézz utána.Úgy tudom csak az Nvidia van felszerelve ilyen okosításokkal.
0
0
0
0
Kelori avatar
@Schwin94: Használj plays.tv-t. Manuálisan kell kívágnod majd a klippeket de elég egyszerű kezelni és annyira nem erőforrásigényes.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@Kelori: Köszi. ha picit komolyabban belemerülök ki fogom próbálni, most még viszont elég a gyári xbox szoftver, amivel tudok venni és vágni, mást nem is kell hogy tudjon. Így megspórolok egy programot.
0
0
0
0
no avatar
Hello!

Az alábbi gép alkalmas lehet 4k videók szerkesztésére? Vágás, effektek...

i3 8100 processzor
2x4 GB DDR4 2400 mhz ram
GTX 1060 6GB Vga
960 evo ssd

Programok: Adobe premier pro és after effects.
0
0
0
0
💬 4
Andor1997 avatar
@tibi222: Fő kérdés,hogy milyen hosszú 4K tartalomról volna szó?
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Jó kérdés. 😀 Szerintem minimum 10 percesek, és max fél órás lesz egy félvétel.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@tibi222: RYZEN 5 1600al jobban járnál. + 8gb ram
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Hát, én az amd-vel úgy vagyok, hogy akkor inkább ne is legyen gépem.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
A Microsoft Mixer programja önmagában is tud videót készíteni egy játékról vagy külső program kell a streameléshez (pl. OBS)?
0
0
0
0
💬 3
Andor1997 avatar
@Gyrger72: A mixer maga az XBOX streamer program.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Andor1997: Például a Forza Horizon 4-et, hogyan tudom streamelni PC-n a Mixer programmal?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Gyrger72: YT-on találsz hozzá tutorialt 😉
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok !Tudja valaki miért írja azt az experience , hogy "A közvetítés a következőre sikertelen:Facebook".Milyen beállítás lehet a hibás?Talán a Face-en belül?Vagy inkább Windows?
0
0
0
0
💬 9
BenjaminHun avatar
@Dpoci: Szeva
experience-en belül be léptél facéba?
0
0
0
0
no avatar
@BenjaminHun: Szia!Persze többször is , de akkor sem közvetít.A minap még csinálta , most napok óta nem.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@Dpoci: Akkor sajna nincs ötletem.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Dpoci: Telepítsd újra. Egyszer nekem is volt ilyen de youtubeal, néha jó volt néha nem, ha van frissebb verziója mindenképp rakd fel.
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Megtettem tegnap este, de ugyanúgy rossz.
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Most ma megjelent a legújabb , frissítettem , de így sem megy.
0
0
0
0
no avatar
@Dpoci: A Facebook most rengeteg adatvédelmi szabályzatot váltosztatott meg a 3. féltől származó alkalmazások számára. Korábban a Tinder sem működött pl. gondolom ez áll a háttérben ennek az esetében is.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: A haveromnak ugyanez az Nvidia verzió miért működik, ezt nem értem?Föl nekem is fölvesz, de nem közvetít.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszi mindenkinek , tegnap este óta megjavult egyelőre.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok tudtok mondani egy 30 ezer ft alatti processzort amivel obs el tudok minecraftot hd vagy fullhd ban videózni?
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

Mire jó a geforce experience nevezetű progi, azon kívül, hogy fps-t mér, és hogy kép és videófelvételeket tudok készíteni játék közben?
Az optimalizáló része mit csinál? Megadja nekem, hogy különböző beállítások esetén hány fps-el fog menni a játék?
0
0
0
0
no avatar
sziasztok! egy kis segitségre lenne szükségem. az lenne az hogy felveszek a bandicam-al egy videót, megnézem, de a játék hangját nem játsza le. mi lehet a baj?
0
0
0
0
💬 1
THEMAX avatar
@solyomx: Be van állítva normálisan? Rögzítési beállítások > Hang > Hangrögzítés. Add hozzá a rendszer hangját.
0
0
0
0
Barni57 avatar
Sziasztok!

Ha használsz egy videó felvevő programot mondjuk az action-t, és felveszem a játékot akkor az tulterheli a gépet vagy nem?
Egy olyan 20 perc vagy ilyesmi időtartam.

A válaszokat előre is köszi
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@Barni57: Túl nem terheli, csak jobban használja a processzort. Lehet kevesebb lesz az fps.
0
0
0
0
no avatar
sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy tudnátok segiteni e abba hogy miert áll le a játék amikor elkezdem felvenni azt (bandicamot hasznák)
0
0
0
0
Spacsi avatar
Sziasztok !

Nekem az lenne a problémám, hogy vettem egy Logitec C922 webkamerát ami zöld háttér nélkül képes szoftveresen kivágni a hátteret.
Xsplit-hez vettem és hiába keresem a webcam menüben nem találja a Personify C922 Logitec-et. Letöltöttem a Personifynek a programját ami a kivágást csinálja, de hiábba kattintok-rá vagy futtatom rendszergazdaként nem indítja el ( szerintem ez lehet a fő gond ). Segítségeteket előre is köszönöm, további szép napot.
0
0
0
0
gamerINSANEdad avatar
Nagyon jó a Shadow Play, csak ugye az nem csinál egyben videót hanem több klipben. Ami még nem is lenne gáz, mert a Sony Vegas-al össze lehet őket illeszteni. Ez a kisebbik baj. A rossz az,hogy valami baromi nagy fájlméretben állnak meg a gameplay-ek. Ezért ruháztam most be a Mirillis Action!-re. Arról tudom,hogy mit tud, konkrétan nagyon jó ha nem a legjobb videó felvevő. Hozzáteszem csak azért vásároltam meg, mert a virágbolti állandóan blacklisted lesz. De nem bántam meg. Megéri az árát. Persze ha be tudsz ruházni rá. 😀
0
0
0
0
Arbalest avatar
Sziasztok.

Adobe Premier Pro CS6 -nál a "Többkamerás szerkesztés" funkciónál, hogyan lehet azt megcsinálni, hogy ha van pl. 8-9 olyan videóm, ami mondjuk egy zenés klipp (hangszóróval felvett videóklipp) és össze szeretném úgy vágni, mint a "nagyok" akkor mit kell tennem?
Szeretném, hogy az összes videónál egyszerre tátogjon egy hangsávra. Valami megoldás?

Nem tudom, hogyan kell azt megcsinálni, hogy a hangsávokat ismerje fel. Tudom, hogy lehet olyat, csak nem tudom, hogy hogy?!
Videó kezdési, és végpontot enged, meg egy harmadikat, de annál sem megfelelő az eredmény. Valaki tud valami megoldást?

Köszönöm.
0
0
0
0
gigazte avatar
Szeretnék kérni egy kis segítséget. Olyan problémám lenne, hogy a Shadowplayes felvétel egyik napról a másikra hibás lett nekem. A hanggal valami nem koser, mert torz a beszédhang. Eleinte csak egy kis rezonancia volt, de egyre rosszabb az egész. Először mikrofonra gyanakodtam, de a Frapsnél és Bandicamnál semmi hiba nincs. Szerintetek ez mitől lehet?


Először itt vettem észre!
0
0
0
0
Puffin avatar
Detox666: az Nvidia Shadowplay-t nem próbáltad?
0
0
0
0
Detox666 avatar
Sziasztok egy kérdésem lenne van egy Asus laptopom adatlapomon kint van mit tud így kb leírva i3 proci 2x2.3ghz virtuálisan 4mag 2gb nvidia 640m vga 8gb ram win 8.1 és ehez kellene valami értelmes felvevő program ami nem lagol be ha veszem fel a játékot mert általában nálam mindig esik ezek miatt a fps és rossz lesz a felvétel anno actiont! Használtam az bevált de azóta lejárt a licenc és innentől lett vége a bandicam meg nagyon leviszi az fps t nálam 30rol 20ra és úgy hogy lowon megy a játék valmai ötlet valakinek esetleg ? :/
0
0
0
0
19ati93 avatar
Radeon ReLive,csak szedd le a legfrisebb drivert a kártyához.
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Sziasztok. Egy RX 470-et tervezek venni a hónapban. Az lenne a kérdésem, hogy van hozzá valami jó kis felvevő program? Mint mondjuk az nvidiás kártyákhoz a Shadowplay? Lehetőleg valami ingyenes kéne. A legrosszabb esetben valami olcsó fizetős.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Teljesen jó videó, köszi 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok!
Lehet kicsit rossz helyen vagyok de olyan programot kerenék ami mutatja az FPS-t mutatja gpu és/vagy cpu hőmérsékletet, esetleg kihasználtságot és ha lehet legyen ingyenesen elérhető program.
0
0
0
0
no avatar
BOMB Ha pl. Xboxról szeretnél rögzíteni ahoz kell avermedia felvevőkártya.
0
0
0
0
leadstar94 avatar
Hali!
Mióta frissítették a Geforce Exp-et, azóta a shadowplayben nem tudom, hol lehet beállítani a videó hosszát, amit rögzíteni akarok.
Valakinek van ötlete, merre lehet?
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Még 1 napig ingyenes a Zd Soft Screen Recorder!
0
0
0
0
migist2 avatar
BenjaminHun: elméetileg most nekem a 372.90 van fent

Meg oldódót a gondom egyszerüen nem szabad frísiteni az GeForce_Experience-et

fel raktam a régebbi verziót GeForce_Experience_v2.11.3.5 ezzel tökéletes minden
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@migist2: Ugyanez a bajom , most remélem olvasva ezt a hozzászólásodat, én is megoldom a bajt.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
migist2 reinstall! display driver uninstallert szedd le azzal mindent el tudsz távolítani majd telepítsd a leg ujjabb nv drivert!
0
0
0
0
migist2 avatar
Sziatók neketek megfelelően működik az NVIDIA GeForce Experience mert nekem nem mindig akár hányszór lépek bele azt írja hogy újra kel indítani Most van először Nvidia kártyám úgy hogy nem nagyon értek még hozzá Mert szeretnék fel venni a shadowplay el

https://p.coldline.hu/2016/10/07/2351721-20161007-cNcJWC.pnghttps://p.coldline.hu/2016/10/07/2351722-20161007-vqG9fJ.png
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Valami oknál fogva nem lehet rögzíteni ShadowPlayel. Letöltöttem egy régebbi drivert de semmi. Ötlet?
0
0
0
0
BOMB avatar
sziasztok! hogy tudok konzolon felvételt rögziteni? lehet ilyet? xbox-om van
0
0
0
0
leadstar94 avatar
Úgy látom nem jön be senkinek az új GF Experience 😃
0
0
0
0
no avatar
AMD-re van valami ingyenes és jó felvevő program?
0
0
0
0
GodSie avatar
Sziasztok! Nivida Shadowplay programban,hogy tudom beállítani,hogy a gépem adatai ott legyenek rajta?😀 Régen sikerült most a legújabb verzió van fennt ,de nem sikerül :S Gtx 970 van
0
0
0
0
leadstar94 avatar
Kaktsumb Ha Nvidiás vagy, akkor Shadowplay. Más progi nem jut eszembe hirtelen..
0
0
0
0
no avatar
Van-e olyan felvevő program ami nem lassitja a gépet és 1080p-be vesz fel?
(Eddig a Camtasia Studio 8 Recorder-t használtam de az laggos :c )
0
0
0
0
leadstar94 avatar
Hali!
Valaki tudja, hogy merre lehet beállítani a Shadowplayben rögzített felvétel hosszát? Alapból 5 percen van, de nekem 1 is elég lenne. A régi Geforce Experienceben tudtam hol lehet beállítani, de az újban nem látom...
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Valaki találkozott már olyan jelenséggel, hogy ha Shadowplayel felvett egy videót és azt meg akarta vágni Premiere Pro-val akkor a hang elcsúszott? Pár másodperccel csak.
0
0
0
0
no avatar
Akkor próbáld meg valamelyiket a következők közül: D3DGear, Fraps, bandicam, xsplit.
0
0
0
0
DDarkness avatar
Jó de mikrofont és webkamot az nem támogat.
0
0
0
0
no avatar
zsoca1199: A blacklisted-et akkor írja ki amikor már felhasználták a kulcsot. Ha az Action-nál akarsz maradni, akkor keresned kell egy nem használt kulcsot. De egyébként a Win10-nek van saját rögzítő programja.
0
0
0
0
DDarkness avatar
Hello. Valaki tudja miért van az hogy Win 10-en egyetlen egy Mirillis Action se indul el? Mind vagy serial key blacklisted vagy mi, ha a simát rakom fel az meg trialozik és egyáltalán nem indul. Valaki kérem segítsen PLS...
0
0
0
0
Bargab85 avatar
nVidia Shadow Play milyen hosszú videókat rögzít?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció