Továbbtanulás

Szerző: tibeee, 2011. September 25., téma
Fórum » Társalgó
Ezt a fórumtémát először is azért nyitottam, hogy mindenki meg tudja egymással osztani, hogy hova akar menni továbbtanulni!
És lehet ajánlani továbbtanulási lehetőséget is! :)
Hozzászólások: 77
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Andris18 avatar
Írjon privátban kérem bárki aki informatikával tálalt munkát, főleg a szoftveres szakmák érdekelnek a tanulmányaim miatt de ha hardveres munkával foglalkozik valaki az is jó.
Köszönöm!
0
0
0
0
KERKO avatar
Éljen az iskola...kereskedőnek készülök (műszaki, ruházati, élelmiszer) szóval nem úgy van, mint régen, hogy te eldöntöd a három közül, hogy mit akarsz tanulni....neeem, mind a hármat tanuld egyszerre...Aztán a 3. év végén lesz 50 élelmiszer tétel, 30 áruforgalmi, 21 műszaki, 25 ruházati.
Ezt mondd el Magyarul, Angolul...és mellette dolgozz.
Még, hogy a szakközép nehéz...
De egy dolgot biztosra állíthatok, amit az iskolában tanulsz annak semmi haszna nem lesz, legalábbis engem még egy vevő se tartott a fejemhez fegyvert, hogy mondjam el ennek a lisztnek az elkészítését, osztályozását, kártevőit meg egyéb hülyeségeket...arra persze nem tanítják a kereskedőket, hogy hogyan kommunikáljanak a vevőkkel, na meg a bánás mód.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Tanuljátok az angolt/németet és goo ki külföldre... mert M.O. még egy orvos se keres annyit mint pl itt németbe egy takarító... tehát nem azt mondom hogy mondj le az álom munkádról csak a pénz miatt de gondolj a megélhetésre is,ha tanulsz nyelvet akkor külföldön is több pénzért csinálhatod azt amit szeretsz... ennyire egyszerű. M.O.-on 5 hónapig kellene dolgoznom azért a pénzért amit németbe keresek 1 hónap alatt napi 8 óra laza munkával... oké kifogtam, tény és való mert vannak nehéz munkák is, dehát szerencsém volt.
A volt osztálytársaimnak a 70%-a külföldön dolgozik... biztos nem azért mert hűű de jó távol lenni a családtól... hanem mert M.O.-on nem lehet normálisan megélni, (A gazdagokat ne vegyük ide...) az átlag emberről beszélek.
0
0
0
0
driplo avatar
Nagyon köszönöm :-)
0
0
0
0
GTB_Doxxa avatar
driplo
Szia!
Ha jól értem, még általánosba jársz, igaz? Ha így van, akkor nyugodj meg, én sem csináltam semmit még általánosban. 6-7-8. osztályban ugyan azt csináltuk, átvettük évente a Neumann elveket, aztán Worddel dolgozgattunk egész évben. 😀 Majd mikor elballagtam, átmentem itt Miskolcon a Bláthy Ottó villamosipariba előkészítős infóra (ami ha jól tudom már nincs sehol, vagy legalábbis nálunk tuti nincs..) Az első évben 18 angolunk, 2-2 magyar és matek, 2-3 infó és ugye a testnevelésórák voltak csak. Hát nagyon itt sem tanultunk semmit, mondhatni az alapokat és egy kis könyvtárismeretet ami rohadt unalmas. Mondhatni ez az angol előkészítő év annyira volt jó hogy megtanultunk angolul és húztunk egy évet.. Mindenki döntse el hogy megéri-e neki.. Mivel én már középsuli előtt is 8 évig angolt tanultam, nem tudom hogy neked milyen lesz német nyelv után az átállás, de én az alatt az egy év alatt nagyon sokat fejlődtem angolból. Ez annyit jelent hogy szöveg alapján szinte mindent megértek, hallás után vannak problémáim és a kommunikáció is megy.
Aztán a következő évben, ahol már ugye van fizika, kémia, történelem stb... rendes óraszámban, elkezdtünk informatikával is foglalkozni. Értem ezalatt azt hogy külön van heti 2 informatika, 2 rendes és +1 elméleti adatbázis kezelés és programozás, 2 információs technológia gyak. Nos itt már van mit tanulni, de nem vészes.. Nekem sem tanítottak általánosban semmit informatikán, mégis szeretem ezeket az órákat és nem tartom túlzottan nehéznek sem. Szerintem ha mindenképp gyakorolni szeretnél otthon, próbáld ki a Pascal programozási nyelvet, valószínű ha már ti is programoztok akkor ezzel fogtok foglalkozni hiszen elég egyszerű. Sok sikert a továbbiakban, és ha érdekel még valami esetleg akkor írj rám vagy akár ide is nyugodtan! 😀
0
0
0
0
driplo avatar
Sziasztok. Infós közép suliba megyek, de ahova most járok, ott infó órán semmit nem csinálunk. Mit kellene itthon gyakoroljak, hogy ne legyen majd olyan nehéz? Ja igen, és Német nyelvet tanulok, de ugye majd angolt kellesz? És abból lesz valami probléma?
0
0
0
0
EowynTheHunter avatar
énis most leszek elsős a Pécsi Tudományegyetem anglisztika szakon 😀
0
0
0
0
Dawminator avatar
Engem most vettek fel a Pécsi Tudományegyetem angol-német tanár szakára! 😃
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
Na... frissítsük fel. 😜
Kit hova vettek fel? Hogy ha jelentkeztetek tova.. 😀
0
0
0
0
szabi96 avatar
Én most gimibe járok 11. osztályos vagyok és ha leteszem az érettségig akkor lehet stylist-nak megyek
tovább tanulni,de még nem biztos még gondolkodom rajta
0
0
0
0
Bicike avatar
Én jelenleg gépésznek tanulok, bár gondolkodok más szakmán, magam sem tudom, hogy mi szeretnék lenni.
0
0
0
0
acsricsi avatar
Van valaki aki jártas a zeneművészeti szakközépiskolába? Szóval mindent tud. Főleg olyanok válaszát várom akik tanítanak ilyen suliban. Szóval légyszíves írjatok rám. Nagyon sürgős lenne.
0
0
0
0
DonTuros avatar
Van-e zalai aki középiskolába jár/ járt nemrég.? 😃 mert akkor kiváncsi lennék pár dologra 😀
0
0
0
0
MoonW avatar
sznyoky: Erre jó a net. Ha valami problémával találkozok, kellene egy parancs vagy függvény vagy komplett eljárás, akkor a neten keresgélek, rengeteg fórum és egyéb cikk van erre, sok hasznos dolgot lehet találni, amivel már sokan foglalkoztak. Igaz, ehhez nem árt a középfokú angol tudás.
0
0
0
0
no avatar
Köszöntem. El is kezdtem olvasgatni nemrég újra a jegyzeteket, meg mindent. Aztán majd jöhet a gyakorlat. Csak valamivel jobb úgy csinálni, ha van valaki aki ért hozzá és tud segíteni ha nagyon elakadok. 😀
0
0
0
0
MoonW avatar
sznyoky: Az önképzést tudom ajánlani, anno én a sima Basic-kel kezdtem könyvekből, ma már a netről tanulom a további nyelveket. Eltervezel egy programot és az alapjaitól kezded megvalósítani, rengeteg megoldandó feladattal fogsz találkozni, amit rögtön gyakorlatban is tudsz használni.
0
0
0
0
no avatar
Egyenlőre még nekem sem jött össze a továbbtanulás, úgyhogy Pesten tanulok én is rendszergazdának. Jövőre érettségiznék emelt infóból, úgyhogy ha valaki konyít valamit a Visual Basic 10-hez az legyen szíves írni nekem egy privátot. 😃 A tanár 2 hónap alatt nem tudta megtanítani, csak a számba rágni, hogy mit hogyan, aztán nesze neked a tudás.. 😃
0
0
0
0
19ati93 avatar
attól függ hova akar továbbtanulni és milyen életkorban van az illető,nem mindegy hogy középsuli vagy egyetem/főiskola a cél 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
Ha Magyarországon tervezi leélni az ember az életét, akkor a továbbtanulásnak semmi értelme 😆D "Lásd;fél ország" 😃
0
0
0
0
megaone6 avatar
acsricsi: írd meg a felvételit, aztán kérdezd, anélkül elég nehéz megmondani.
0
0
0
0
sudosu avatar
Nekem sajnos nem jött össze a másik iskola, így Túrkevén tanulok rendszergazdának.
0
0
0
0
acsricsi avatar
Sziasztok. Most lettem 8.os. Anyukámék már nyúzna, hogy hova fogok tovább tanulni. Valaki aki Debrecenben lakik és a Mechwart-ban tanul/tanult. Az segítsen már nekem milyen feltételekkel lehet oda bejutni. Matekból nem vagyok jó 3-as vagyok sajna. Még milyen feltételek kellenek?
Már ezt a posztot kiraktam 1 másik helyre itt a fórumon csak nem tudom hogy melyikbe illik a legjobban 😃.
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
hu én meg azt nem értem mit kell kéne pontosan elmondanom 😆
ugye nem vettek fel, most felvettek volna ahonnét át tudtam volna menni arra a szakra amire szeretnék.. csak közleménybe emelték a pontot a potnhatárok kiadása után 423-ra, így hát még se... így jövőre megpróbálkozék földrajz érettségivel a biosz helyett, mivel nagyon könnyűnek látom az emeltet... és hátha
nappali.. nappali hát iskolába nem szeretnék vissza menni, ha nem is megyek rendes magántanár stb😀
0
0
0
0
19ati93 avatar
pont ma futottam össze osztálytársammal és beszélgettünk az iskoláról,még lesz 1 évünk ilyen továbbképzés szerűként de oda tanulni kb semmit nem kell,csak gyakorlat az egész szinte...
és már idén leérettségiztünk ugyebár és belegondolni az egészbe meg a tanárokba, osztálytársakba meg mindenbe,hihetetlenül hiányzott az iskola 😆 holott jó 1 hónapja lett vége durván az egésznek.. és mégis fura...meg az hogy eddig ezt én is csak visszahallottam mármint hogy majd hogy fog hiányozni,stb,de nem hittem,csak most utólag hogy átélem,hiányzott,hiányzik az egész... az a fránya iskola 😆😆😆 jó volt visszaemlékezni a hülyeségekre 😆
0
0
0
0
sudosu avatar
Én szeptembertől a Szegedi Kis István Református Gimnáziumba fogok járni Mezőtúrra Rendszergazda szakra!
Nem ez volt a terv és a hátam közepére se kívánom a rendszergazdaságot, ha elvégeztem és lesz úgy pénz SZÁMALK-ba Pestre megyek Mobil alkalmazás fejlesztőnek.
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
A)
- Iskola --> f*szságok.. jajj nincs meg a házim, mit nem felejtettem el, jajj elkések, meg az a tudat, hogy iskola.. alapból nyáron nyugodtabb az ember, stb mert nincsenek körülötte f*szok akik elszívják a kedvét mindenttől, na szóval érted...
- Dolgozatok miatti f*szságok... +tanulás
- ~ 200 tételt megtanulni, emibe nem egy 10 oldal... vagyis kb ezer oldalt magolj be amit k*rvára leszarsz és kényszerítenek megtanulni, ezért 2x ha nem 3x addig tart megtanulni mint ami amúgy érdekel
- vizsga...
- Infó érettségi felkészülés + vizsga
- Földrajz emelt felkészülés + vizsga
- Matek, Fizika, Kémia ismétlés + angol tanulás
- 30k/hó

B)
- nixt Iskola, nincsenek f*szságai, full nyugodtan tudsz tanulni, nem veszi el fél napodat stb.
- nincsenek dolgozatok, amikre +ba kéne tanulni
- nincsenek tételek
- nincs belőle vizsga
- Infó érettségi felkészülés + vizsga
- Földrajz emelt felkészülés + vizsga
- Matek, Fizika, Kémia ismétlés + angol tanulás
- 60-200k/hó ha bejön amit szeretnék
- ha nem is jön be máshol, vmi olyan helyen ahol sokat lennék mellette itthon 90k/hó biztos meglenne
B>A <-- az esély, hogy jobban meg tudom tanulni mint A esetébe a földrajzot meg az infót ez álltal jobban megtudnám írni, mivel szinte csak arra koncentrálhatok, és nincs semmi iskola f*szság ami bezavar... + van egy olyan mindent vagy semmit érzése kicsit a dolognak mivel nincs alattam iskola és ez is hajtana kicsit hogy hát nem ártana.. + nyár végére 1.100.000 körüli összeg jönne össze 90k esetében is, tehát egyetemre lenne pénz... 30k-ból nem biztos hogy félévente 300k-t letudnánk perkálni
így elsőre ennyi ok jutott eszembe
A csak azért lenne jó mert lenne 1 kib*szott szakmám amit soha nem használnék, de jóval kevesebb az esély, hogy úgy megtudnám írni az érettségit ahogy szeretném, mint B esetében... + ugye a pénz..
ti melyiket választanátok? csak én vagyok a B mellett? mert mindenki ellenem van maradjak ezen az Isten verte szakon, amit rohadtul nem szívesen tanulok 😀
0
0
0
0
molfer98 avatar
és szerinted megérné elcserélnem a gépem? 😀

És ha elvégzem akkor milyen munkát tudok vállalni és hogy fizetnek? 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nem kell ilyesmi, mivel az iskola biztosítja a gépet. Nyilván ottani használatra. 😆
0
0
0
0
molfer98 avatar
nemtom csak gondolkozom hogy elcsrélem a gépem egy laposra meg fizetek rá 20.000 körül 😀
0
0
0
0
niteforce avatar
molfer98 írta:
de azért jó ha van nem? 😀

nekünk eddig nem kellett semmire. Mire kéne amúgy? 😃
0
0
0
0
molfer98 avatar
de azért jó ha van nem? 😀
0
0
0
0
niteforce avatar
molfer98 írta:
Ha elmegyek egy informatikai szekközépbe ott milyen tantárgyakat néznek? és kell oda laptop? 😀

a matekot és az infót, meg a tanult nyelvet nézik a leginkább.
Engem matek 2-essel, infó 4-essel, és olyan nyelvvel amit ott nem is tanítanak, felvettek 😂
Nem kell laptop amúgy.
0
0
0
0
molfer98 avatar
Ha elmegyek egy informatikai szekközépbe ott milyen tantárgyakat néznek? és kell oda laptop? 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
robot fiu írta:
Az ügyvédek,ügyészek azok nagyon jól tudnak keresni,és a munkájuk is nyugis!Csak tanulni kell nagyon,a törvényt,jogokat kívülről kell fújni!😆


Szerintem elég "undorító" munka. Egyfolytában hazudozni kell. Függetlenül a keresettől.
0
0
0
0
ceni98 avatar
én most fogok végezni és ilyen nyelvszakra akarok menni gimibe 😀 érdekelnek a nyelvek+ki akarok majd menni angliába dolgozni 😀
0
0
0
0
molfer98 avatar
Szerintem én is maximumgame példáját fogom követni. Kmegyek németbe aztán mosogatok vagy valami. 😀

Szerintetek megpróbálhatnám a közgazdaságot? 😀
A jegyeim: 6-7:3
8: remélem 4 😀

És az informatikusi melókhoz milyen végzettség kell?
0
0
0
0
niteforce avatar
Én megtanulok németül, és ausztriába fogok menni, benzinkúton dolgozni, vagy boltban, azzal is tök jól lehet keresni a magyar fizetésekhez képest.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
robiiikaa írta:
Ha sokat akartok keresni,akkor menjetek hegesztőnek. 😉


aztán sokat rá is költhetsz az egészségedre! Én 2 éve horizontális CNC-n dolgozok s már közel sem olyan a tüdőkapacitásom mint anno (sok beszívott fémpor)
0
0
0
0
19ati93 avatar
robot fiu írta:
Az ügyvédek,ügyészek azok nagyon jól tudnak keresni,és a munkájuk is nyugis!Csak tanulni kell nagyon,a törvényt,jogokat kívülről kell fújni!😆

pont hogy nem 😆 egyik ismerősőm mondta hogy az ügyvédi vizsgára kell nagyon tanulni hogy ott minden flottul menjen, aztán a való életben meg kb semmit nem csinálnak és amikor kérnek tölük valamit akkor azt mondják pár nap és utánna néznek! ez az ért van mert a könyves polcot és a ügyvédi ilyen olyan könyveket bújják, olvasgatják, keresik mert egyébként nem tudnak semmit 😆

amúgy én épitész féle (statikus,földmérő,vagy valmi más ez még nem pontos 😂 )leszek remélhetőleg állítólag havi nettó 150k-s fizetéssel! 😃 azért az nem lenne rossz 😀
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Off: ha valaki számítógépek körül akar tevékenykedni, akkor valószínűleg megy nyelni a friss levegőt a hegesztésnél, vagy épp egy 5t-ás géppel akar dolgozni....
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Vagy cnc gépekre németországba,angol,német nyelvtudással.Kevés a szakember rá aki angol,németet tudja
0
0
0
0
robiiikaa avatar
Ha sokat akartok keresni,akkor menjetek hegesztőnek. 😉
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Ha megy a matek akkor menny,ha nem akkor inkább hadjad.
0
0
0
0
molfer98 avatar
Szerintetek megéri informatika szakra menni? Utána kéne még fősuli is?
A jegyeim: 6-7:3
8: remélem 4 😀
0
0
0
0
cbble avatar
hali.
Én Tiszaföldvárra megyek majd rendészetire a Hajnóczyba. Nyomozó szeretnék lenni:$
0
0
0
0
19ati93 avatar
hector maio írta:
Pogány Frigyes-be jár valaki?😃


csak Schulekbe 😆 de a kettő kb ugyanaz 😆
0
0
0
0
Adam996 avatar
Pogány Frigyes-be jár valaki?😃
0
0
0
0
niteforce avatar
Superlompos írta:
Mondjuk akkor nagyon tudják játszani az agyukat. Azt mutatják, hogy milyen jó hely, s mikor oda kerül a sor, hogy tanulj, akkor meg szívatnak. 😆

elég jónak tűnt, mostani sulim gimijénél biztos sokkal jobb színvonalú
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Mondjuk akkor nagyon tudják játszani az agyukat. Azt mutatják, hogy milyen jó hely, s mikor oda kerül a sor, hogy tanulj, akkor meg szívatnak. 😆
0
0
0
0
niteforce avatar
Superlompos írta:
Nem jártam oda, de az egyik volt osztálytársam (általános iskola) odajárt. Bár nem tudok róla mondani semmit se. Te gondolom voltál már az épületben, mert felvételiztél. 😆

voltam persze, de nem felvételikor, azt a mostani sulimban írtam, mert sokkal közelebb van 😃 Volt ilyen nyílt nap, akkor körbe lehetett nézni, meg magyaráztak 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció