Testépítés, bodybuilding, gyúrás

Szerző: patrikk911, 2012. June 11., téma
Fórum » Sport
Hozzászólások: 1 018
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
molfer98 avatar
Sziasztok. Most akarok nekiállni edzeni. Minél hamarabb minél kockásabb hasat , minél formádabb mellett és minêl nagyobb bicepszet ajarok elérni. Milyen étrendet és milyen edzéstervet javadoltok? Van egy 3 kilos egykezes súlyzóm és egy olyan padom amin ilyen gumikat kell huzogatni. Majd holnap teszek fel képet rola ha kell.
0
0
0
0
Xavi001 avatar
Csak 1-et 😀 Annyira nem vagyok erős 😃
0
0
0
0
Adam996 avatar
125kg széria vagy csak 1-et belenyomsz?
0
0
0
0
Xavi001 avatar
Nos akkor leírom az edzés tervem.

Minden reggel ( iskola szünetben ) 30 perc kocogás 10perc nagyobb tempójú futás, nincs megadott táv.
( iskola időben, este ugyanez. )

Maga a gyúrás része.
Hétfő: Mell, 40 KG melegítő súly 15*. 125 KG 1*1 , utána 100 ból 5*5.
Felső mell , tárogatás és végül váll átlag 80 kgal (nem tudom elmagyarázni, húzni kell a súlyt(
Kedd: Mellezés mint hétfőn, bicepsz 45KG 5*5 s tricepsz 35 5*5
Szerda: Hasizom és hát + váll.
Csütörtök: Mell,bicepsz,tricepsz,váll
Péntek: Mell,bicepsz, has és hát.

A szériák közötti szünetekben lábat erősítek.

Box:
Kedd-csütörtök, teremben.
Szombat itthon.

Kb ennyi lenne, mellé nem szedek se fehérjét se semmit, a kajálásra se nagyon figyelek, 69 kg voltam nyár elején most pedig 71 ideje volt hízni , mivel 69 kgval 125 kg mellből szerintem nem kis teljesítmény, de már 2+ éve csinálom 😀 Persze van időszak, amikor nagyon lustává válok és kell a pihenés, olyankor nyugi van pár napig 😀
0
0
0
0
molfer98 avatar
Gukutm: sajna még csak most tudok nekiállni mert beteg voltam a héten 😞 de még mindig homályos hogy miből mennyit csinàljak 😆
0
0
0
0
Xavi001 avatar
gyenesmartin.
Szedj porcerősítőket és sok vitamint 😉

Majd ma kiteszem az edzés tervemet, de nekem speciális van, mivel boxolok 😀
Lehet nevetni fogtok rajta.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
hector maio írta:
gyenesmartin írta:
Nekem a bal könyököm szokott néha pl súlyemelésnél 'beakadni'. Azaz amikor tenném le a súlyt kb 90°-nál megáll a kezem. Innen csak akkor tudom jobban kiegyenesíteni ha valahogy leteszem a súlyt és nehezen kiegyenesítem súly nélkül. De ekkor egy jó nagyott roppan. Ez mitől lehet?


Ez nekem is ilyen egyszerűen nem tudom tovább emelni a súlyt valószínűleg azért van mert elfogy minden erőd😃
Nem felemelni. Letenni. Beakad a könyököm (de csak a bal) és csak kiroppantani lehet. Fekvőtámasznál is néha beakad és fel kell állnom. Pedig még simán bírnám.Csak akkor van ilyen amikor egyenesíteném ki a karomat.
0
0
0
0
Adam996 avatar
gyenesmartin írta:
Nekem a bal könyököm szokott néha pl súlyemelésnél 'beakadni'. Azaz amikor tenném le a súlyt kb 90°-nál megáll a kezem. Innen csak akkor tudom jobban kiegyenesíteni ha valahogy leteszem a súlyt és nehezen kiegyenesítem súly nélkül. De ekkor egy jó nagyott roppan. Ez mitől lehet?


Ez nekem is ilyen egyszerűen nem tudom tovább emelni a súlyt valószínűleg azért van mert elfogy minden erőd😃
0
0
0
0
TheBalint1996 avatar
akos328 valahonnan sejtettem 😆
0
0
0
0
akos328 avatar
TheBalint ezt hívják izomláznak 😆
0
0
0
0
TheBalint1996 avatar
Kmisi99 én első alkalom után 2 napig alig tudtam mozgatni a kezemet
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Az is lehet hogy csak begyulladt az adott izom. Nekem mikor haverom elsőnek jött pár nap múlva rohadtul begyulladt valamelyik izma.😆
0
0
0
0
jumpen97 avatar
úgy látszik elmúlt. pedig csak tegnap kezdődött. már délután is fura volt a mikor az ásványvizet akartam kibontani akor is szúrt de most elmúlt.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Nekem a bal könyököm szokott néha pl súlyemelésnél 'beakadni'. Azaz amikor tenném le a súlyt kb 90°-nál megáll a kezem. Innen csak akkor tudom jobban kiegyenesíteni ha valahogy leteszem a súlyt és nehezen kiegyenesítem súly nélkül. De ekkor egy jó nagyott roppan. Ez mitől lehet?
0
0
0
0
akos328 avatar
Nekem a bal vállamba volt mindig egy zsibbadó érzés, pedig rendesen bemelegítettem, de bármekkora súlyokkal dolgoztam mindig előjött 4x8as szériában az 4. 5. körnékén elzsibbadt és az utolsó 3 már kínszenvedés volt.
se edző sem orvos nem tudta mi baj. Uh az ilyenekre nagyon figyelni kell.
0
0
0
0
kaizinger avatar
Én kick boxon a lábamat szoktam meghuzni:S
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
jumpen97 írta:
bal karnál a könyöjömnél a bicepsz és alkar könyök felé eső részénél szúró fájdalmat érzek. ahhogy kiegyenesíten és könyöknél a jobb kezemmel erősen támasztom jobb de utána újra a szúró fájdalom. mit jelenthet? és gyengébb is. olyan mint reggel az ember felkel és nehezen bírja beszorítani az öklét.nehezebb is felemelni a karom


Húzódások és kezelésük:

A húzódás az egyik leggyakoribb sérülés, mely az izmokat, inakat sújtja. Izomhúzódás esetén az extrém terhelés hatására az izomrostok egy része megnyúlik. Előfordulhat kisebb-nagyobb duzzanat a sérülés helyén, de a húzódás többnyire láthatatlan marad.


A húzódás kezelése:

Enyhébb esetben a panaszok többnyire megszűnnek pár nap pihenés után, ellenkező esetben azonnal forduljunk orvoshoz! Segíti a gyógyulást a sérült testrész felpolcolása, a duzzanat hideg borogatása, jegelése, majd ennek lelohadása után a meleg borogatás. Szintén gyorsíthatja a felépülést gyulladáscsökkentő gyógyszerek, kenőcsök használata.
Húzódás szinte minden izom-ín szekcióban előfordul, leggyakrabban a combon, de számolni kell a mellizom, bicepsz és hátizom tapadási pontjainak közelében bekövetkező húzódásokkal is.. Nagyon fontos, hogy alaposan melegítsük be izmainkat edzés előtt, de ne nyújtsunk, mert az fokozza a sérülésveszélyt, főleg, ha hideg izmokat nyújtunk.



Nekem a vállam húzódott meg pár napja, szerencsére a párom gyógymasszőr és pár nap alatt rendbe rakta. 😀
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Gaboo7 írta:
Bl0ck írta:
Relative, hogy jó fejek, de többségben vannak azért. Nekem meg mákom van az ilyenekhez. Ma is voltam cipőt venni, kb 300cipőből olyat választottam aminek nem volt meg a párja...szval.

Azért jegyeznék meg a dolgokat, mert vidéken lakunk, és fater szorgosan tartja a baromfi néven futó állatkát, s ha felkajálom, aztán meg venni kell, szép mutatvány...

Lehet kifogás, lehet nem, csak mint írtam, esélyes, hogy egy papíros taplóval futok össze teremben. Nekem meg hülye szokásom van ,hogy utálom, ha a hülyébb okoskodik, meg teszi a keményet.

Az, hogy nehezen indul be a folyamat..az eljutásra értettem. Haver is 4 éve el ment apjához a terembe edzeni, azóta meg C4-gyel nem lehet kirobbantani egy konditeremből se....

Nem cigizek, szóval azt a pénzt nem kell elrakni. Buliba sem járok, ha arra értetted a piát, nem az én világom.

Az meg, hogy nem fogok 2 hét alatt Arnold Svájcibicska lenni, ezt tudom jól. Rég óta próbálok lefogyni egy kicsit, de nem tudok. Rohadék genetika...198cm/~120kg

Az a baj, hogy napi 7-8 óra suliban lét után, meg 1,5 óra utazás után nem úgy tombolnak bennem a rohanni vágyó indulatok....


120 kilóval nem is tanácsos "rohanni" mivel ekkora súly esetén túl nagy terhelést kapnak a térdeid... Ajánlott a futópad használata, esetleg úszás.


Nem tudok úszni. futópadot meg a mennyezetre tudnám helyezni, esetleg az udvarra, bár utóbbi kicsit hülyén nézne ki.
0
0
0
0
jumpen97 avatar
bal karnál a könyöjömnél a bicepsz és alkar könyök felé eső részénél szúró fájdalmat érzek. ahhogy kiegyenesíten és könyöknél a jobb kezemmel erősen támasztom jobb de utána újra a szúró fájdalom. mit jelenthet? és gyengébb is. olyan mint reggel az ember felkel és nehezen bírja beszorítani az öklét.nehezebb is felemelni a karom
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
kaizinger írta:
mostani mérésem tulsúly ez még? 178cm 76 kg


nem
0
0
0
0
kaizinger avatar
mostani mérésem tulsúly ez még? 178cm 76 kg
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Bl0ck írta:
Relative, hogy jó fejek, de többségben vannak azért. Nekem meg mákom van az ilyenekhez. Ma is voltam cipőt venni, kb 300cipőből olyat választottam aminek nem volt meg a párja...szval.

Azért jegyeznék meg a dolgokat, mert vidéken lakunk, és fater szorgosan tartja a baromfi néven futó állatkát, s ha felkajálom, aztán meg venni kell, szép mutatvány...

Lehet kifogás, lehet nem, csak mint írtam, esélyes, hogy egy papíros taplóval futok össze teremben. Nekem meg hülye szokásom van ,hogy utálom, ha a hülyébb okoskodik, meg teszi a keményet.

Az, hogy nehezen indul be a folyamat..az eljutásra értettem. Haver is 4 éve el ment apjához a terembe edzeni, azóta meg C4-gyel nem lehet kirobbantani egy konditeremből se....

Nem cigizek, szóval azt a pénzt nem kell elrakni. Buliba sem járok, ha arra értetted a piát, nem az én világom.

Az meg, hogy nem fogok 2 hét alatt Arnold Svájcibicska lenni, ezt tudom jól. Rég óta próbálok lefogyni egy kicsit, de nem tudok. Rohadék genetika...198cm/~120kg

Az a baj, hogy napi 7-8 óra suliban lét után, meg 1,5 óra utazás után nem úgy tombolnak bennem a rohanni vágyó indulatok....


120 kilóval nem is tanácsos "rohanni" mivel ekkora súly esetén túl nagy terhelést kapnak a térdeid... Ajánlott a futópad használata, esetleg úszás.
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Relative, hogy jó fejek, de többségben vannak azért. Nekem meg mákom van az ilyenekhez. Ma is voltam cipőt venni, kb 300cipőből olyat választottam aminek nem volt meg a párja...szval.

Azért jegyeznék meg a dolgokat, mert vidéken lakunk, és fater szorgosan tartja a baromfi néven futó állatkát, s ha felkajálom, aztán meg venni kell, szép mutatvány...

Lehet kifogás, lehet nem, csak mint írtam, esélyes, hogy egy papíros taplóval futok össze teremben. Nekem meg hülye szokásom van ,hogy utálom, ha a hülyébb okoskodik, meg teszi a keményet.

Az, hogy nehezen indul be a folyamat..az eljutásra értettem. Haver is 4 éve el ment apjához a terembe edzeni, azóta meg C4-gyel nem lehet kirobbantani egy konditeremből se....

Nem cigizek, szóval azt a pénzt nem kell elrakni. Buliba sem járok, ha arra értetted a piát, nem az én világom.

Az meg, hogy nem fogok 2 hét alatt Arnold Svájcibicska lenni, ezt tudom jól. Rég óta próbálok lefogyni egy kicsit, de nem tudok. Rohadék genetika...198cm/~120kg

Az a baj, hogy napi 7-8 óra suliban lét után, meg 1,5 óra utazás után nem úgy tombolnak bennem a rohanni vágyó indulatok....
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Bl0ck írta:
Nem az előző beszélgetéshez tartozik, de....

Mindig mondják, hogy miért nem megyek gyúrni, mert ba***tt nagy "állat" lehetne belőlem.
Az egyik amit fentebb is említettetek, hogy ha főznek az emberre, nem egyszerű azt enni amit legfőképpen kéne, meg fogyni. Főleg, anyám elég sz***ul főz 😃(jó értelemben, aki nem értené)
Meg ugye minden kezdet nehéz. Közeli teremben kb egy embert nem ismerek, úgy meg nem olyan mintha 1-2 haverral lennél. Haver meg itthon tolja, de hát most pofátlankodjak oda.....
Meg ugye mondják, hogy ha már csinálod, rizs+ zsirke mell....1 hét után lehet anyám agyon verne a rakta mellért, a 2 héten meg fater húzná a fejembe az asztalt 😆
Valóban jó lenne, csak hát nem olyan egyszerű az élet, mint ahogy azt le írják jó páran...


Valóban így van. Aki profi szinten űzi a testépítést az egyen egy életen át csirkemellet meg rizst és szedje a szteroidot mert aki magasabb szintre jut az az esetek 90%-ban szerhez is nyúl. (sajnos a tizenéves gyerekek is...) aki meg azért jár le a terembe hogy mozogjon és fitten tartsa magát egy kicsit az figyeljen oda a rendszeres és nem túlzásba vitt étkezésre legalább heti háromszor próbáljon meg edzeni, és figyeljen oda a gyakorlatok szabályos végrehajtására, inkább kisebb súllyal de szabályosan és nem árt a bemelegítés sem ahogy már itt páran le is írták... 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
Mondom még1x ezen ne lepődjetek meg ha megy le a zsír és nő a testsúlyod!
az izom sokkal sűrűbb a zsírnál, tehát kisebb térfogaton nagyobb a súlya.
de nem mind1 mitől vagy 80 kiló.
0
0
0
0
Adam996 avatar
En 5 honapja jarok edzeni mikor elkezdtem 75kg voltam es mar volt egy kis zsir ez foleg a hasamon latszot es 32es volt a karom most 77kg vagyok es zsir is ment le rolam foleg a hasamrol es most van 34es karom szoval ugy not a testsulyom hogy ment le zsir es mikor kezdtem 20kgval nyomtam fekve most 55el es nagyon nem volt etrendem azt ettem ami volt itthon csak sokat ettem de azert sokszor volt csirkemell neha rántva is es jumbot ittam napi 250gramm + vitabolic 😃
0
0
0
0
akos328 avatar
Rúd 20 kg, azzal lenyomok 1x8at hogy magát a karjaimat , az izmaimat beindítsam, persze alap bemelegítés után. aztán rádobok 1-1 5kg-ot, ebbe már légy szíves ne köss bele 😆

Az ez a kifogásszagú tetszett, de igaz van az én számban is egy kicsit hasonló íz amikor olvastam.
De ezt elsőre nem tudod meg, te is csak utána tudtad hogy bementél. Ehhez kell kicsivel töb bátorság, de tényleg nyomorék emberek nem szoktak gyúrni járni, mert csak elhülyéskedik, vagy csak szereket szedni járnak be, vagy nézegetni magukat.
Ha olyan embert látsz aki keményen dolgozik, pihenés, nyújtás között megszólítod, 2. mondat után már haverok vagytok 😃 ezt garantálom
0
0
0
0
akos328 avatar
Block: Ez is igaz én barátommal mentem oda először, de szerencsére jófejek jártak oda, nem izomagyak uh már másnap összehaverkodtam ottaniakkal.
Főleg hogy a kommunikáció elengedhetetlen ilyen helyen, hacsak nem 2000négyzetméter a terem.

Igen a csirkemell elég drága 😃 viszont a marha is hús, és jóval olcsóbb ráadásul nagyon kevés benne a zsír 😆, de van benne elég.
De mondom még1x rendes, konyhai főzt is jó.

Próbálj megkérni vkit hogy segítsen, ha először mész gyúrni. hogy figyeljen hogy szabályosan csináld, hogy legyen melletted vki aki figyel ne essen a nyakadba a súly stb. hidd el segíteni fognak. Ők is így kezdték.

Kmisi99: nekem azt mondták hogy ha megy 50 kilóval mondjuk a fekvenyomás, melegítsek 30-al 1-2X8-at.
széria 4X6 szokott lenni általában nekem, majd próbáljak meg kicsivel nagyobb súllyal még 1x6-ot.
A bemelegítés és a levezetés nem képezi a széria részét.
Szérián kívül is be kell melegítened rendesen, tehát a bemelegítés és a rendes gyakorlatot külön számold.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
akos328 írta:
ha van rá lehetőség, figyeljen az étkezésre is persze...
De elsődleges hogy magát a testmozgást szabályosan, elhatározva csinálja.
A táplálkozás csak segít ebben. Fehérje 5-ből 3x azért volt hogy legalább 3 napon keresztül hozzájussak egy plussz fehérje adaghoz, mert többre nem futottam.
Hogy félreértésekbe ne essünk, nem tudom a creatinos dolgot nekem írtad-e vagy általánosságban, mert én L-carnitine-t szedtem ami teljesen más.

Én azt mondom ilyen korú kezdőknek elég a családi ebéd ahogy írtad 😃
Mellesleg genetika, testfelépítés is közre játszik nagy szerepben. Ahogy mondtam 2 évig jártam napi 1,5 órát hetente 5x és nem szedtem mást 4 kilót fogytam, és ami köztudott, hogy az izom sokkal sűrűbb a zsírnál, tehát 2 év alatt kb 15-20 kg zsírt dobtam le. Én csak magamból kiindulva ajánlom az étkezést.
persze hozzánk is jártak 30-40, de még 50-60+ emberek is, akik nagyon jó tanácsokkal láttak el bennünket, amire ha lenne pénzem meg is valósítottam volna

Kmisi99 a 2x8 nem jó, 4x6 v 4x8, ha kevésbé barod 6-os szériák, ha jobban 8
2x8at próbáld meg felváltani 4x6-ra ha kell pihenj kicsit többet nyújts jobban

4x8 szokott lenni. Csak 70 ből 2x8 van mert ugye be is kell melegíteni. Szóval valójában 1x8 50kg 2x8 70kg 1x8 60kg így szoktam mostanság. Szóval így megvan a bemelegítés a csúcspont és a levezetés.
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Nem az előző beszélgetéshez tartozik, de....

Mindig mondják, hogy miért nem megyek gyúrni, mert ba***tt nagy "állat" lehetne belőlem.
Az egyik amit fentebb is említettetek, hogy ha főznek az emberre, nem egyszerű azt enni amit legfőképpen kéne, meg fogyni. Főleg, anyám elég sz***ul főz 😃(jó értelemben, aki nem értené)
Meg ugye minden kezdet nehéz. Közeli teremben kb egy embert nem ismerek, úgy meg nem olyan mintha 1-2 haverral lennél. Haver meg itthon tolja, de hát most pofátlankodjak oda.....
Meg ugye mondják, hogy ha már csinálod, rizs+ zsirke mell....1 hét után lehet anyám agyon verne a rakta mellért, a 2 héten meg fater húzná a fejembe az asztalt 😆
Valóban jó lenne, csak hát nem olyan egyszerű az élet, mint ahogy azt le írják jó páran...
0
0
0
0
akos328 avatar
ha van rá lehetőség, figyeljen az étkezésre is persze...
De elsődleges hogy magát a testmozgást szabályosan, elhatározva csinálja.
A táplálkozás csak segít ebben. Fehérje 5-ből 3x azért volt hogy legalább 3 napon keresztül hozzájussak egy plussz fehérje adaghoz, mert többre nem futottam.
Hogy félreértésekbe ne essünk, nem tudom a creatinos dolgot nekem írtad-e vagy általánosságban, mert én L-carnitine-t szedtem ami teljesen más.

Én azt mondom ilyen korú kezdőknek elég a családi ebéd ahogy írtad 😃
Mellesleg genetika, testfelépítés is közre játszik nagy szerepben. Ahogy mondtam 2 évig jártam napi 1,5 órát hetente 5x és nem szedtem mást 4 kilót fogytam, és ami köztudott, hogy az izom sokkal sűrűbb a zsírnál, tehát 2 év alatt kb 15-20 kg zsírt dobtam le. Én csak magamból kiindulva ajánlom az étkezést.
persze hozzánk is jártak 30-40, de még 50-60+ emberek is, akik nagyon jó tanácsokkal láttak el bennünket, amire ha lenne pénzem meg is valósítottam volna

Kmisi99 a 2x8 nem jó, 4x6 v 4x8, ha kevésbé barod 6-os szériák, ha jobban 8
2x8at próbáld meg felváltani 4x6-ra ha kell pihenj kicsit többet nyújts jobban
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
GokuTM írta:
Kmisi99 írta:
GokuTM írta:
Attól függ milyen az étrended, mit szedsz, mennyire rendszeres, tömegnövelés volt-e, vagy diéta stb.

Kezdő szinten nem kizárt a 10kg is, de haladónál az már egy elég combos eredmény. De ha a testsúlyod nem változott, akkor nem sokat.

Hát teljesen átcsoportosult úgymond a testem eléggé kövér voltam mikor elkezdtem most meg mintha csomó zsír lement volna de a súly az maradt többé kevésbé.


Az szép, gratulálok hozzá. Látod 9 hónap munkája, és még nem vagy "kolosszus" sokan ezt nem fogják fel. Egy zsírosabb test, szálkássá alakítása, tisztán 1-2-3 év. Neked 2 lesz, ha így folytatod.
Azt megtippelem, hogy nőttél is, nem csak fogytál 😀
Ha maradt a súly, akkor nőttél is, és persze az izmaid is nőttek, csak ugye, ezek a "tisztítás" után lesznek láthatóak. Ha nagyobbak a súlyok, akkor az izmok is nagyobbak, kitartóbbak.
Folytasd és hamar meg lesz a gyümölcse.

TheBalint1996
Fekvenyomáshoz ne viszonyíts, a kezdőknél fontos szerepet tölt be az izommemória.

Kimsi99: [LINK]
De van sok egyedi, házi fehérjediéta is. A lényeg, hogy sok fehérje, kevés szénhidrát, semmi zsír. Persze a testnek szüksége van rá, de összejön annyi innen-onnan amennyi kell, ez egészen biztos.



Kösz a linket és a biztatást. Hát igen még úgy is hogy viszonylag zsíros vagyok szépen kilátszanak az izmok szerintem és egész jól fejlődök. Pl mikor kezdtem januárba fekve ilyen 20 as rúddal nyomtam meg ilyesmi. Jelenleg 70 kilónál tartok fekve nyomásba úgy hogy 2x8 at csinálok általában bár ebbe még a vége felé haverom besegít. Az biztos hogy még minimum 2013 őszéig járni akarok aztán utána majd jön főiskola egyetem ott nem biztos hogy tudok e majd menni.
0
0
0
0
akos328 avatar
étrenden nem tudsz változtatni, mert ha olyanokat főznél ami a legoptimálisabba, akkor egy hétköznapi család azt nem tudná teljesíteni.
Én 80kg-osan kezdem edzeni, 2 évig edzettem 76K vagyok jelen pillanatban és én is azt ettem amit anyu elém letett.
Hetente 3x ittam 3dl fehérje turmixot (3500 volt havonta) ez mellé vettem 3600Mg-os L-carnitine kapszulát,(3500 volt szintén) ami a lerakódott zsírt segíti felbontani és alakítja szervezet által felhasználható energiává. Havi 10K-ból megoldottam a gyúrást, és megpróbáltam egyensúlyba hozni az étrendet.

De viszont GokuTM úgy írod mintha versenyszerű bodybuildert akarnál belőle nevelni.
Egy fiú/férfi 15-21 éves koráig változik, azt hogy hogy fog kinézni felnőtt korára a hormonjai határozzák, addig nem szükséges ennyire kötni az ebet a karóhoz.
Fejlődő szervezet, mindent be kell vinni, még zsírokat is, hiszem vannak zsírban oldódó vitaminok, szénhidrátot, fehérjét, mindent, még annak is aki egy kicsit túlsúlyos. Zsírra és szénhidrátra neki is van szüksége hiszen akkor működik jól. szervezetünk.
Már a lerakódot zsírral van a gond, nem a bevitt anyaggal. Azt pedig kardióval, szálkásítással nagyon szépen lehet csökkenteni.
0
0
0
0
TheBalint1996 avatar
GokuTM azért azt írtam mert abban lett a legnagyobb fejlődés meg bicepszben
0
0
0
0
TheBalint1996 avatar
én 4-5 hónapja kezdtem járni terembe úgy hogy semmit sem szedek és az étrendem az amit elémraknak 😃 de fekvenyomón kezdésnak csak rúd volt (20kg) most megy a 40 is 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
GokuTM írta:
Attól függ milyen az étrended, mit szedsz, mennyire rendszeres, tömegnövelés volt-e, vagy diéta stb.

Kezdő szinten nem kizárt a 10kg is, de haladónál az már egy elég combos eredmény. De ha a testsúlyod nem változott, akkor nem sokat.

Hát teljesen átcsoportosult úgymond a testem eléggé kövér voltam mikor elkezdtem most meg mintha csomó zsír lement volna de a súly az maradt többé kevésbé.

Ja amúgy tényleg sajnos ez a legnagyobb hátránya ha a szülő főz hogy többnyire nem érdekli mit akar a gyerek azt csinál amit épp tud vagy van ideje rá sajnos.


GokuTM Tudsz adni valami lineket ahol nézelődhetnék hogy mit lehet enni meg mit nem? Mert annyi sok leírás van a neten az ember nem tudja mi a jó és mi nem. A célom hogy egy olyan étrendem legyen ami mellett ha aerob edzést végzek akkor könnyen fogyjak mert ugye a házi koszt mellett 100x nehezebb fogyni.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
nekem az étrendem az volt amit főztek 😆
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
én annó 9 hónap alatt 8 kg-t híztam és semmit sem szedtem
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Szerintetek átlagosan 9 hónap alatt kb hány Kg izmot lehet felszedni? 9 hónapja járok edzeni és kb a régi súlyomat tartom de nem tudom hogy ebből hány kiló lett izom mert mikor elkezdtem kegyetlenül gyenge votlam és kíváncsi vagyok kb mennyi izmot szedtem föl.
0
0
0
0
BANK19990806 avatar
lenne egy kérdésem, a scitec nutritionből az anabolic kickstart jobb vagy az anabolic whey?
0
0
0
0
Adam996 avatar
Na most indulok edzeni 😃
0
0
0
0
Adam996 avatar
GokuTM írta:
hector maio írta:
Ez a délutánod az azt jelenti le mész 2-kor a terembe és 6-ig lent vagy? szerintem bőven elég 1,5óra gyúrás ha az ember ott oda teszi magát el is fogy minden ereje és hosszabb távra tervezek nyugi amúgy hogy hozzak példát apám is reggel jár konditerembe és már 12éve csinálja


Persze, hogy elég, akár 1 óra is. Aki 1,5órát ott van 10-20mp-es pihenőkkel 1-1 váltás között, az szépen odateszi magát.

De nekem ott meg van egy ilyen baráti társaságom, akikkel előtte beszélgetünk kicsit, közben is, után is. De általában én 2 órát szoktam aktívan gyúrni, 1 órát pedig a már kidolgozott izmokon formálgatni.
Pl.: Ha a bicepszemmel meg vagyok elégedve, nem nem tervezem növelni, mert valamim még nincs kész, és nem akarom hogy valamit túldolgozott legyen a többihez képest, szóval, hogy ne legyek szép arányok, akkor leülök és bicepszre csak ilyen kis semmi súlyokkal...egykezes 4-5kg-val lassan szálkásítgatok, formálgatom.

Szóval 2 óra aktívabb gyúrás, 1 óra lassú, laza szálkásítás.


3óra nem sok egy picit? én minden nap egy kicsi + egy nagy izomcsoportra edzek
0
0
0
0
Adam996 avatar
Ez a délutánod az azt jelenti le mész 2-kor a terembe és 6-ig lent vagy? szerintem bőven elég 1,5óra gyúrás ha az ember ott oda teszi magát el is fogy minden ereje és hosszabb távra tervezek nyugi amúgy hogy hozzak példát apám is reggel jár konditerembe és már 12éve csinálja
0
0
0
0
Adam996 avatar
Kmisi99 írta:
Én nem szeretem ha kihalt a terem. Bár a zsúfoltság se jó.


Végül is nem kihalt szól a zene ott van a 2pultos csaj meg 1 haverommal megyek 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Én nem szeretem ha kihalt a terem. Bár a zsúfoltság se jó.
0
0
0
0
Adam996 avatar
molfer98 írta:
GokuTM írta:
molfer98 írta:
Na majd 2hetente rakok fel képet aztán meglátjuk 😀

😉


ÉS szerinted mikor edzek? délután? 😃


Az szerintem lényegtelen az a lényeg hogy előtte egy 1-1,5órával egyél 😃 én nyáron mindig felkeltem reggeliztem megfürödtem 10percet gépeztem és indultam edzeni és olyan dél körül lent is voltam de volt olyan hogy 9-kor értem be a terembe az nagyon jó volt egy ember volt rajtam kívűl és friss levegő jött be az ablakon és még megmaradt a délutánom is 😃
0
0
0
0
molfer98 avatar
GokuTM írta:
molfer98 írta:
Na majd 2hetente rakok fel képet aztán meglátjuk 😀

😉


ÉS szerinted mikor edzek? délután? 😃
0
0
0
0
akos328 avatar
GokuTM írta:
hector maio írta:
amúgy én is nehezen eszek reggel de az első falat után már jobb most majd megpróbálok sokszor enni csirkét, halat, rizst, gabonapelyhet 😃


Nekem mindig azt mondta anyukám, hogy próbáljam meg, az első falat nehezen megy le, de utána jó lesz...hát Én hányingerrel kötök ki a WC fölött az első nehéz falat után, aztán már nincs kedvem a 2. finom falathoz.

De inni tudok, minden sz@rt. Kávét, energiaitalt, kólát...éhgyomorra...
Így aztán Minden reggel egy adag MASS 20, ami szerintem lehűtve rendkívül finom. Így aztán ad egy kis fehérjét reggelre, szénhidrátot...fel vagyok töltődve, érzem a hasamban is van valami. Azóta patent minden.

Úgyhogy ez annak is ajánlatod, aki nem akar gyúrni, csak reggelente, le-le esik a vércukra, éhes, de nem tud enni. Picit kell rákölteni, de nagyon megéri, és szerintem összességében olcsóbb, mint a minden napi fornetti és hasonló marhaság 😀


nah én ezért mondtam a banánturmixot. nem tudom a Mass milyen mondom nem szedtem ilyeneket. De merem állítani ha 2-3 dl hideg (vagy ahogy jólesik) tejbe összeturmixolsz 1 banánt rendkívül finom tud lenni, és tápláló nagyon jó reggeli energiaforrásnak.
ha nem tudod megtenni bármi miatt mondjuk nincs turmix akkor külön-külön is jó, csak egybe finomabb 😃 ha a gyümölccsel van gond, akkor szendvics. A reggeli nagyon fontos lenne, persze, ha nem esik jól akkor ne.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
A vállvonogatás egy egyenes vonalú felfelé és lefelé mozgás. Tartsd a fejed egyenesen, nézz egyenesen előre, ne a padlóra, ne a mennyezetre.

A vállak körzése nem ad nagyobb terhelést a trapézizomnak. Ugyanakkor sérülésveszélyes lehet. Az evező mozdulatok azok, amelyek hatékonyan dolgoztatják a csuklyásizmot, amikor a súly a vállakat húzza felfelé. Evező mozdulatnak azt nevezzük, amikor a súly függőlegesen halad a test mellett, a csuklyásizmokat feszítve a mozgás során. Vállvonogatás közben a súly nincs olyan helyzetben, hogy hátrafelé irányuló mozgásokkal szemben ellenállást fejtsen ki. Ezért a vonogatás egyenesen fel és le történjen.

Használhatunk egykaros vagy kétkaros súlyzót, az egykaros természetesebb mozgást eredményez.
0
0
0
0
kaizinger avatar
valaki tudna abban segiteni hogy a csuklyára hogy lehet gyurni?
mert azért igyse alap lapos mert feljebb jőt de kiváncsi vagyok van e valami hatásos dolog
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció