Testépítés, bodybuilding, gyúrás

Szerző: patrikk911, 2012. June 11., téma
Fórum » Sport
Hozzászólások: 1 018
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Adam996 avatar
nem gyorsan netről kerestem le már régóta tudom és sok embertől is hallottam hogy elég 2gramm na mindegy nem vitatkozok veled már értem mért nem bír sok ember az oldalról.
0
0
0
0
molfer98 avatar
Akkor ugy jo lenne hogy pl: 6sorozat 25x30kg
Meg felülés és fekvő?
0
0
0
0
Adam996 avatar
GokuTM írta:
hector maio írta:
jobb mint a semmi ha 1kg pontosabba 920g az 23adag kb.

az az 5napi adag hogy jött ki? én napi 2-t iszok az úgy 11 nap


Azt azért nem kell elfelejteni, hogy a "23 adag" nem napi adagokra van szétosztva.
ha figyelembe vesszük, hogy testsúlykilónként napi 3g fehérje kellene az nekem pl 240g. Amit nem csak innen kellene bevinni, de ha egy kezdőt nézünk, aki máshonnan nem fogja bevinni, mert nem fog tudni úgy táplálkozni, több fehérjét kell, hogy igyon. Inkább tegyen hozzá és vegyen egy 6-7kgs kiszerelést és úgy kezdjen neki.

nem mindegy, hogy úgy kezd neki, hogy nem látja a fejlődést és elmegy a kedve, vagy látja, hogy fejlődik és marad a kedv.


Elég a tskg/2g fehérje is és 6-7 kg az azért még se 5k hanem 25 😃
0
0
0
0
molfer98 avatar
Akkor most megéri fehérjét vennem? És milyen szálkásító edzést csináljak?
0
0
0
0
Adam996 avatar
jobb mint a semmi ha 1kg pontosabba 920g az 23adag kb.

az az 5napi adag hogy jött ki? én napi 2-t iszok az úgy 11 nap
0
0
0
0
Adam996 avatar
5000ft-ból lehet venni glutamint vagy 1kg fehérjét vagy 1kg tömegnövelőt vagy kreatint azért lehet belőle venni pár dolgot
0
0
0
0
Lizard avatar
molfer98 írta:
GokuTM írta:
molfer98 írta:
Mit ajánlatok 4000ft-5000ft-bol amivel jol lehet szálkásítani?
És hogyan edzek? Valami edzéstervet leírnátok? És mennyit egyek?


Annyiból semmit. Nincs sok értelme 1kg fehérjének 😀

-Úgy edz, ahogy tudsz. Mi ezt nem tudhatjuk. Menj le terembe, az a legjobb. Sok más megoldás nincs.

-Edzéstervet magadhoz kell igazítani. Attól függ min szeretnél dolgozni, heti hányszor jársz le terembe.

-Annyit amennyi beléd fér. Napi 4-6x szétosztva, többször kevesebbet, nem pedig Ebéd+Vacsora. Lehetőleg Csirke+Rizs kombót minél többször iktasd be az
étrendedbe. Ha kövér vagy, akkor kerüld a zsírt és az esti, délutáni z
szénhidrátbevitelt.



Csak sajna lehetőségem nem nagyon van kondira. 5000-ből nem lehet semmit venni? O.o
Sajna nem tudom hogy hogyan lehetne gyorsan szállkásítani 😞 amugy mellről és hasrol szeretnék leadni. Utána meg bicepsz, has , mell, meg vállizmokat (a széles váll miatt 😀 ) szeretnék


Sportolj valamit...😉
Kerékpár, futás....ha nincs lehetőséged konditeremre otthon is megoldhatod...
0
0
0
0
molfer98 avatar
GokuTM írta:
molfer98 írta:
Mit ajánlatok 4000ft-5000ft-bol amivel jol lehet szálkásítani?
És hogyan edzek? Valami edzéstervet leírnátok? És mennyit egyek?


Annyiból semmit. Nincs sok értelme 1kg fehérjének 😀

-Úgy edz, ahogy tudsz. Mi ezt nem tudhatjuk. Menj le terembe, az a legjobb. Sok más megoldás nincs.

-Edzéstervet magadhoz kell igazítani. Attól függ min szeretnél dolgozni, heti hányszor jársz le terembe.

-Annyit amennyi beléd fér. Napi 4-6x szétosztva, többször kevesebbet, nem pedig Ebéd+Vacsora. Lehetőleg Csirke+Rizs kombót minél többször iktasd be az
étrendedbe. Ha kövér vagy, akkor kerüld a zsírt és az esti, délutáni z
szénhidrátbevitelt.



Csak sajna lehetőségem nem nagyon van kondira. 5000-ből nem lehet semmit venni? O.o
Sajna nem tudom hogy hogyan lehetne gyorsan szállkásítani 😞 amugy mellről és hasrol szeretnék leadni. Utána meg bicepsz, has , mell, meg vállizmokat (a széles váll miatt 😀 ) szeretnék
0
0
0
0
molfer98 avatar
Mit ajánlatok 4000ft-5000ft-bol amivel jol lehet szálkásítani?
És hogyan edzek? Valami edzéstervet leírnátok? És mennyit egyek?
0
0
0
0
akos328 avatar
minimum annyi pihenést tarts h lenyújtsd az edzett izomcsoportot.
a nyújtás és a bemelegíts a legfontosabb, mivel az izmok görcsbe állhatnak, rögösödhetnek, így sérülhetnek is.
a gyakorlatok között viszont annyi pihenőt tartasz amennyi jól esik. Ez 1 percnél ne nagyon legyen több azért...
0
0
0
0
Toma97 avatar
16Fekvőtámasz
14Csipőemelés
14Nyújtott lábemelés
8Gugolás
27Vádli
10-10Kitörés
10Szűkfekvőtámasz

Ezután tartom a pihenőt és 4x csinálom.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Toma97 írta:
Azt szeretném kérdezni hogy az nem-e baj ha a különböző gyakorlatok között (5-6db) nem tartok szünetet?Csak a végén 5 percest.


az attol függ ha egy feladatban és a sorozatok között vagy fordyítva? ha fekvőzől csinálsz pl 100at akkor csináld azt hogy x fél perc x fél perc x fél perc. De ez így szerintem bármiből mehet
0
0
0
0
Toma97 avatar
Azt szeretném kérdezni hogy az nem-e baj ha a különböző gyakorlatok között (5-6db) nem tartok szünetet?Csak a végén 5 percest.
0
0
0
0
mlan0 avatar
én már 4 éve gyúrók... és bele szerettem... már az 1. évebe... 😃
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
aha mert neten azt olvastam hogy keverve nem jó de akk úgy is mehet na m1 am köszönöm hogy válaszoltál de azért még meg kérdezek pár kondis havert is még 1x kösz
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
és akk például megiszom a kreatint és rögtön utána a fehérjét az úgy jó e vagy pl ha keverem ?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
heló most vettem kreatint és az a kérdésem hogy hogyan hígítsam fel és ha pl nem szedek mellé szőlőcukorport akkor is jó e? vagy ha szedem mikor nem fejti ki a hatását tehát mi az amit ne csináljak (étkezés )
ja és hogy a fehérjét azt hogyan igyam mellé előtte utána és hogy mennyi idő teljen el a kettő között
0
0
0
0
Adam996 avatar
Az attól függ mit eszel mellette
0
0
0
0
jokerke96 avatar
Mert ha fehérjét vennék az a "szálkásodásomhoz" lenne jó?
0
0
0
0
Adam996 avatar
jokerke96 írta:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként mivel egész vékony vagyok (nem az a nagyon csak vékony) akkor célszerű fehérjét vennem hogy az izomzatom növeljem ugye? Nem szálkásítani szeretnék.


Ha vékony vagy és tömegelni akarsz akkor tömegnövelő kell
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
akos328 írta:
Ezt csináltam tegnap. Ma meg nem bírtam kiegyenesedni 😆.
0
0
0
0
jokerke96 avatar
Köszönöm a válaszokat. Egyébként mivel egész vékony vagyok (nem az a nagyon csak vékony) akkor célszerű fehérjét vennem hogy az izomzatom növeljem ugye? Nem szálkásítani szeretnék.
0
0
0
0
KarMan avatar
MC MaRcI írta:
ja a lábemelést pedig lehet variálni

azaz 😃
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
ja a lábemelést pedig lehet variálni
0
0
0
0
KarMan avatar
jokerke96 írta:
Üdv! 1 hete kezdtem el rendszeresen edzeni és az lenne a kérdésem hogy én régen kicsit kövér voltam , mára már lefogytam viszont a hasamon még egy ici-pici felesleg maradt. Ez állva nem , csak ülve látszik meg rajtam. Felülésen kívül tudtok még ajánlani jó hasgyakorlatot hogy kicsit kockásodjon?

Igen tudunk 😃 Szerintem lábemelést csinálj, mert az eszméletlen jó és nem kell hozzá semmi eszköz, csak Te magad.
0
0
0
0
jokerke96 avatar
Üdv! 1 hete kezdtem el rendszeresen edzeni és az lenne a kérdésem hogy én régen kicsit kövér voltam , mára már lefogytam viszont a hasamon még egy ici-pici felesleg maradt. Ez állva nem , csak ülve látszik meg rajtam. Felülésen kívül tudtok még ajánlani jó hasgyakorlatot hogy kicsit kockásodjon?
0
0
0
0
molfer98 avatar
Hát inkább szállkásítani mellre meg hasra akarok.
0
0
0
0
akos328 avatar
a szériák között kb 20-30 mpet nyújtok, hasra fekszem és kezemmel kinyomom a mellkasomat úgy hogy a lábam végig a földön van, majd felállok és nyújtózók egyet. fújok 10 mpet kb aztán újra.

fekvenyomásra attól függ mit akarsz, ha izomtömeget növelni, akkor kevésszer, nagy súlyt emelj. 15-öt vidd le 6-8-ra és így csinálj 4 szériát, de sokkal nagyobb súllyal

ha szálkásítani akarsz, akkor maradhat ez.
0
0
0
0
molfer98 avatar
akos328 írta:
felülést úgy szoktam hogy tarkóra teszem a kezem, majd felülésnél elfordítom a törzsem és könyökömmel, az ellenkező térdemet érintem meg. ezzel a ferde hasizmokat is terheled.
felülsz-középre, visszafekszel, újra felülsz, jobb oldalra fordulsz, visszafekszel, megint felülsz, bal oldalra fordulsz. én ezt szoktam 1-nek tekinteni. ebből 20-at szoktam, az egy széria. és 4x ilyen 20-as szoktam nyomni.


És ez hatásos? Mennyi időt hagysz a szériák között? 😀

És az úgy jó mellre és karra h fekve 15x kinyomok 70 kilót és ezt olyan 5-6-szor? 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
felülést úgy szoktam hogy tarkóra teszem a kezem, majd felülésnél elfordítom a törzsem és könyökömmel, az ellenkező térdemet érintem meg. ezzel a ferde hasizmokat is terheled.
felülsz-középre, visszafekszel, újra felülsz, jobb oldalra fordulsz, visszafekszel, megint felülsz, bal oldalra fordulsz. én ezt szoktam 1-nek tekinteni. ebből 20-at szoktam, az egy széria. és 4x ilyen 20-as szoktam nyomni.
0
0
0
0
KarMan avatar
molfer98 írta:
Tudnátok gyakorlatokat mondani mellizomra meg hasizomra? Az a lényeg hogy vagy a földön tidom csinálni vagy azon a padon amit az előző oldalon linkeltem 😀

Hát sztem fekvőtámaszt csináljál jó sokat, de úgy, hogy rakd fel a lábadat valami magasra, mert úgy sokkal intenzívebb mellre.
Hasra nekem a kedvencem a lábemelés, de hasprés vagy sima felülést is csinálhatsz.
0
0
0
0
molfer98 avatar
Tudnátok gyakorlatokat mondani mellizomra meg hasizomra? Az a lényeg hogy vagy a földön tidom csinálni vagy azon a padon amit az előző oldalon linkeltem 😀
0
0
0
0
KarMan avatar
MC MaRcI írta:
jó a zene 😆


Köszönöm 😃
0
0
0
0
Adam996 avatar
GokuTM írta:
Nem lehet a kreatinnal elcseszi semmit.
nem fúj fel, nem puf***t vel, semmiképp sem tart vissza vizet 😀

A barátod szteroidit szedett, ráadásul hülyén csak nyilván nem kötötte az orrodra.


De a kreatin vizet is tart vissza pl. kreatin monohidrát nagyon sok vizet tart vissza de az is attól függ hogy hogy étkezel ha sok szénhidrátot eszel akkor sok vizet fog meg
0
0
0
0
KarMan avatar
Sziasztok! Végre sikerült egy kis időt szakítanom, hogy leírjam, hogy miket csinálok „kondi” gyanánt. Remélem, valaki a hasznát veszi. Kb. 5 éve kezdtem, de az első 3 évben csak kondizgattam, szóval nem nevezném igazi edzésnek. Azonban az utóbbi 2 és egynegyed évet már igen. Ebből az első évben súlyokkal edzettem. Utána elkezdtem saját testsúllyal edzeni, és még most is ezt művelem, nekem ez sokkal jobban bejött.
Edzéstervem: Vasárnap, Hétfő, Szerda, Csütörtök esténként kondizom 1 - 1 és egynegyed óra (kollégista vagyok, és szerencsére van saját konditermünk).
Fekvőtámasz: 5*30
Húzódzkodás: 5*20
Tolódzkodás: 5*25
Hát-húzódzkodás: 5*12
Hiperhajlítás: 5*12
Húzódzkodás fordított fogással: 5*10
Has (általában lábemelés): 5*50
Néha maxot nyomok fekve. (Mostanim: 110 kg (74 kg vok))
Kedd esténként Margitot futok.
Nem szedek/szedtem soha semmit, leszámítva évente egyszer 1 db gyógyszertári porckorong-erősítőt (most szedem a 2. dobozt), hogy épségben tartsam az ízületeimet.
Videóm:

(ja amúgy ez a hely, ahol a videóban kondizom, otthon van 😃, még a nyári szünetben vettem fel ezt a videót)
0
0
0
0
molfer98 avatar
molfer98 írta:
GokuTM írta:
molfer98 írta:
Nekünk ingyen vam a tojás mert van 1-2 tyukubk 😃 és akkor ezzel a géppel jól lehet edzeni? És mennyit edzek egy nap?


Ameddig nem fáj annyira a melled, hogy a karodat nem tudod felemelni.

[LINK]

Tanulságos rövid olvasmány a nyers tojásról és, hogy mennyi is az annyi amit tojással be kéne vinni ,)


És milyen gyakorlat? Azt a kart huzogassam? És azt is be tudom állítani hogy fentrôl huzzam lefele vagy lentről toljam felfele. Melyik jobb?


Ez jó mellre is?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
nem amiről én beszéltem a kreatin volt egy haverom kreatint szedett jól is nézet ki aztán beteg lett nem edzett vagy 2 hétig és fogyott 7 kg-ot nem vizes akarok lenni hanem izmos bár lehet haverom cseszett el valamit

szteroidot meg semmibe sem nézem nem kell a halál 😆
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
jumbo-ról nem vagyok jó véleménnyel több haverom is használta és mikor nem szedték szépen el kezdtek fogyni

kreatint megint hülyeség szedni csak a vizet tartsa meg lényegében felfúj
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
mondjuk igazából nekem sem 9 hónap volt a 10kg csak addig edzettem régen
nemrég kezdtem újra az edzést egy jó 3 hónapja
0
0
0
0
Adam996 avatar
Jumbo + 100% Creatin Monohidrát ettől a párostól nagyon lehet hízni jó kaja mellet 😃
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
hogy csinálod? mondjuk én most power proteint szedek heti 3x edzés
kajálni csak azt tok amit anyám főz
0
0
0
0
molfer98 avatar
GokuTM írta:
molfer98 írta:
Nekünk ingyen vam a tojás mert van 1-2 tyukubk 😃 és akkor ezzel a géppel jól lehet edzeni? És mennyit edzek egy nap?


Ameddig nem fáj annyira a melled, hogy a karodat nem tudod felemelni.

[LINK]

Tanulságos rövid olvasmány a nyers tojásról és, hogy mennyi is az annyi amit tojással be kéne vinni ,)


És milyen gyakorlat? Azt a kart huzogassam? És azt is be tudom állítani hogy fentrôl huzzam lefele vagy lentről toljam felfele. Melyik jobb?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
nálam annó bevált a tojás turmix 10kg-ot dobott rajtam igaz 9hónap alatt
0
0
0
0
molfer98 avatar
Nekünk ingyen vam a tojás mert van 1-2 tyukubk 😃 és akkor ezzel a géppel jól lehet edzeni? És mennyit edzek egy nap?
0
0
0
0
molfer98 avatar
GokuTM írta:
Tegyél, mert nem tudom elképzelni, milyen gép.
De ha fekvenyomást tud imitálni, akkor működni fog.

E mellett, helyes étkezés, tápkieg, rendszeres munka és 5-6 hónap után látszódni is fog az eredmény.


https://kepfeltoltes.hu/120921/DSC00047_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/120921/DSC00048_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És azt mondta az oszt társam hogy az is hatásos ha nyers tojásos turmixot iszom. Ez igaz?
0
0
0
0
molfer98 avatar
GokuTM írta:
molfer98 írta:
Sziasztok. Most akarok nekiállni edzeni. Minél hamarabb minél kockásabb hasat , minél formádabb mellett és minêl nagyobb bicepszet ajarok elérni. Milyen étrendet és milyen edzéstervet javadoltok? Van egy 3 kilos egykezes súlyzóm és egy olyan padom amin ilyen gumikat kell huzogatni. Majd holnap teszek fel képet rola ha kell.


Ez 0 felszerelés.
Konditerem, vagy csak "kockás" hasad lesz.

Az étrend pedig testalkattól függő.


Szerintem lehet elég lesz mert olyan hogy van egy fekpad , ahogy lefekszel van fölötted egy kar és be lehet állítani ilyen súly gumikkal hogy hány kilo legyen és azt is belehet hogy nyomjam vagy huzzam a kart. De ha kell holnap teszek fel képet.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció