Milyen videókártyát vegyek?
Az örök talány...
Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:
[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.
- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:
[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.
- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Hozzászólások: 31 800
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Amúgy tápod pontos típusa? Mert egy ilyen kártya azért megeszik 300W-ot és egy szar táp simán kinyírja a kártyát, ha úgy akarja.
Gépi adatok a következők:
Alaplap: Asrock B85
Memória 8Gb DDR3 1600Mhz
Processzor: i5 4690
Táp: 550W
Ház: CoolerMaster K380 Mid TOwer
Előre is köszönöm a válaszokat. További szép napot 😀
Az alaplap is elég gyenge FX-6300 alá és a tápodról sem tudunk semmit és azt sem, hogy mekkora kártya fér a házadba.
Alaplap: ASRock N68C-GS FX
Memória: 8gb DDR3 1600mhz
Processzor: AMD FX 6300 x6
Jelenlegi videokartya: AMD Radeon HD 5570 1gb
Ehhez milyen videókártya felelne meg,hogy a processzor kiszolgálja a videókártya igényeit?
Köszönöm elöre is a válaszokat!
deakzsolt2001: HD 4850 erősebb, mint a GT630.
Az AMD meg ilyen téren rosszabb,de ezt nem csak én állítom,olvashatod fórumokon is.
kijelzo :17,3
proci :core i7 2670m
ram:16gb ddr3
2x1 tb hdd
vga:intel hd 3000
ati radeon hd7400m 1 gb gddr5
hang: beats audio
Néztem újonnan (Ipon) a Gigabyte GTX 750 OC-t (2gb) és az R7 250x-et,csak most azt nem tudom,hogy a procim melyiket hajtaná ki jobban és melyik birkózik meg jobban a játékokkal 😕
Ha valaki tud valami okosat,akkor azt szívesen meg hallgatnám.
Köszönöm!
Annyit nyer nvidia architekturális átszabásokkal mind teljesítmény mind fogyasztás téren hogy hihetetlen.
Nyugodtabb az ember egy csendesen működő allig fogyasztó Garis új kártyával.
Megpróbálok GTS 450-et szerezni de ha esetleg nem jön össze akkor egy HD4870/90 van kiszemelve.
Köszönöm a válaszokat!
Kezdésnek: ha olyan nvidia karit akarsz ami gyorsabb, olyat nézz aminek legalább 192 cuda magja van.
hardveraprón van Sapphire HD4890/1G Vapor-X- 10ezer forint! azt jobban megérné, elég jó áron van, megbízható eladó!
Ennyit tud a GT 630...
PvZ Garden Warfare és Bf3 amit főleg játszanék rajta, ha ezeket elbírja 1024x768-as felbontáson nekem elég lenne.
9600GT/9800GT mennyire számít még erősnek? Tudom, hogy egyik sem egy Gamer kártya de most kb. 1 éve kell olcsón szereznem valamit ami legalább kicsit is jobb mint a mostani GT 630...
Segitsegre lenne szuksegem! Szeretnek venni egy uj vga-t de nem tudok donteni, nincs ami alapjan tudnek. Olyan 45 ezer nagyon max 50ezer forintert szeretnek venni. Az aktualis gepem adatait megtalaljatok a profilomban. Csak a kartyat szeretnem serelni meg ramot poccinteni bele.
Minden segitseget elore koszonok! Kellemes napot mindenkinek!
a bitek száma már nem igazán számít 128bites GTX 960 veri a 384bites r9 280at
Látom a GTX 750TI a választásod...
Ha megengeded akkor adnék én is egy tippet, amit én csinálnék a te helyedben.. 😀
Szerintem a Gtx 750TI nem lenne túl jó mert okés, hogy 2gb meg ddr5 , de csak 128 Bites! (ami szerintem nagyon kevés)
Másrészt szerintem nagyon drága 45ezer forintért...
Én a helyedben inkább használtan vennék egy kártyát... 45 ezerért már lehet venni egy GTX 670-et aminek elég durván nagyobb a fogyasztása GTX 750TI 60WATTS > GTX 670 170WATTS , de ime 1 link amin látod, hogy ennyivel erősebb is kb... :
[LINK]
Persze ez csak akkor jó, ha nem zárkózol el a használt kártya vásárlástól és nem számít annyit a fogyasztás....
Én is most vettem egy GTX 580-at használtan... brutál fogyasztása van az igaz, de 33ezer forint volt amiből újonnan csak olyan kártyát lehet kapni ami meg se közelíti a teljesítményét... 😀
Persze ez csak az én szerény véleményem... 😀
Asus gtx 970 GPU alap órajel : 1114 Mhz GPU turbó órajel : 1253 Mhz
Gigabyte gtx 970 GPU alap órajel : 1178 MHz GPU turbó órajel : 1329 Mhz
Hűtésről kép : [LINK]
(ja és tuning az valami brutális tudom ez nem gyártótól függ hanem az adott chip hogyan sikerült de nekem eddig minden asus vga-m anti tuningos szar volt.)