Milyen merevlemezt vegyek?

Szerző: Kmisi99, 2009. July 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hello merevlemez vásárlás előtt állok és az a kérdésem hogy kinéztem magamnak egy Western Digital 640GB 32mb Caviar Black et és szerintetek megérné azt a+6-7000 forintot egy Western Digital 1TB 32mb Caviar Black??
5 év garancia van rájuk szóval én az 1TB osban gondolkodom szerintetek?
Hozzászólások: 1 353
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Puffin avatar
Hunork: azért játékokra WD Red-et ajánlani? Ami a NAS-okba szánt non-stop üzemre lett kihegyezve. A Blue és a Black amit én ajánlanék!
0
0
0
0
Hunork avatar
Saját széljegyzet: Játékokhoz teljesen jó a WD RED, Blue, vagy Barracuda sorozat (Seagate), adattároláshoz Toshiba (bár játékhoz is jó, szépen leáll, ha nem használod), illetve a WD purple széria. Ha meg esetleg külső HDD is felmerül, akkor otthonra a WD Elements jó választás.
(ezekből van nálam háromféle is 😀 )
0
0
0
0
Puffin avatar
Nem tűnik rossznak. Gondolom játék alá kellene.
0
0
0
0
grabka avatar
Sziasztok

Esetleg valakinek van valamilyen tapasztalata Seagate FireCuda 3.5" 7200RPM, vinyóval?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Én is a Blue-ra szavazok, még akkor is ha az alaplap csak Sata 2-t tud.Nekem is úgy ment egy ideig egy Sata 3-as WD Blue hogy csak Sata 2 re képes lapomra volt kötve.Így is gyorsabb volt a Sata 2 -es portra kötött Sata 3-as WD Blue mint a mellette lévő szintúgy WD Blue ami Sata 2-es volt.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
ha az alaplapod támogatja a sata3-at, akkor második, ha nem, akkor amelyik olcsóbb
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Szerintetek melyiket vegyem?
1 TB Western Digital Caviar AV-GP HDD (3,5", SATA2, <7200 RPM, 64MB Cache)
Vagy
WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
0
0
0
0
sean avatar
Ja tudom hogy a ház se valami extra de nekem tetszik és emiatt nem akarok új házat venni 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
ööö. cseréld le az M-tech házat egy minőségi darabra. 😀
De amúgy valami hasonlókat szoktak ajánlani, most hirtelen csak így, mert melózok: [LINK]
0
0
0
0
sean avatar
Nekem olyan kérdésem lenne hogy hogyan lehetne egyszerűen csökkenteni a hdd rezgéseit? A terrás Toshiba táncol nagyon, rezonál tőle az egész ház ami búgó hangot ad. Műanyag sín fogja be a vinyót, ha csavarozom még rosszabb, és a sín alá a szilikongumi sem vált be. Most 'fellógattam' a hdd-t az 5,25" helyre, jelenleg kussba van, csak elég ocsmány megoldás az a sok gyorskötöző 😃 Ideiglenes megoldásnak jó. Esetleg valaki tud ajánlani beépítőkeretet ami jól elnyeli a rezgéseket?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Piero: A thosiba sem rossz választás. Igazából bármi jó erre, ha az nem valami híresen tönkremenős típus.
0
0
0
0
Puffin avatar
Tegnap este megrendeltem a Toshiba-t. Aqua-nál 24 ezerre jött ki házhozszállítással. Spoiler!
Az a pár ezer forint is jól jön most, mert új monitor van tervben 2 héten belül.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Piero: Én a wd-t választanám. Adattárolásra a minél lassúbb, annál jobb a nyerő.
0
0
0
0
Puffin avatar
3TB-os lemezből melyiket ajánljátok? Adattárolásra kellene. Ezt a kettőt nézegetem:
[LINK]
[LINK]
Vagy más alternatíva?
0
0
0
0
Puffin avatar
A WD-k mind jók, sőt a legjobbak!


Azon belül a HGST... 😃
0
0
0
0
no avatar
Azért nem mindenki. 😃

Mondjuk aki még most csöppent bele az informatika világába az nem.
0
0
0
0
BOMB avatar
azt mindenki tudja 😀
0
0
0
0
no avatar
A WD-k mind jók, sőt a legjobbak!
0
0
0
0
Hunork avatar
BOMB: WD Elements, vagy Maxtor M3 Portable (ez a volt Samsung M3)
Egyikkel sem lősz mellé. Nekem az előbbi van, 2TB méretű, teljesen rendben van, és kellően gyors is USB3-on.
0
0
0
0
BOMB avatar
tudnátok megbízható 1 tb-s külső merevlemezt mondani? az is szempont lenne hogy halk legyen
0
0
0
0
NiXiT01 avatar
Samsung és a WD-k azok jók ilyen téren 😉
[LINK]
vagy amit te linkeltél.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
milyen külső merevlemezt ajánlanátok 1TB-os kellene
ezekben nem igazán vagyok otthon melyik a megbízható

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_western-digital-elements-1tb-k%C3%BCls%C5%91-usb-3-0-2-5-hdd-wdbuzg0010bbk-1129925.html

ezt néztem ki
0
0
0
0
Krissz avatar
" Újraindult a rendszer és utána nem volt hajlandó működni. "
Ismerős nkm is ... 😠😊 csak nekem ez Seagate val volt, egy 2 hete kb. Amin volt a szerver OS az a HDD behalt, előzőleg még ment, aztán kövi indítás, mondom miért nem talál a BIOS OS-t, aztan hallgatom felsem pörög, mondom faxa, kuka. Azóta egy lapos Maxtor megy helyette
0
0
0
0
GaboC avatar
Valószínű, hogy tényleg széria hibás. Az első WD-m 4-5 évig simán bírta, utána tovább adtam. Legalább nem úgy jártam, mint a Samsunggal. Újraindult a rendszer és utána nem volt hajlandó működni. 😃
Egy esélyt adok még neki.
0
0
0
0
Funes avatar
Gaboc
WD merevlemezek a legjobbak nálam 100%-os nem egészen 7 év használat után is és lassulás sem tapasztalható. Az meg előfordulhat bármelyik Winyónál, hogy 2 év után beadja a kulcsot, sajna mint minden tömeggyártásban itt is lehet széria hiba. Én még a helyedben újra megpróbálkoznék a WD-vel.
Ha másnem még a Toshiba 500-ast tudom mondani az is egy jó ár/érték arányú Hdd és elég megbízható !
Ez az:[LINK]
0
0
0
0
Krissz avatar
WD HDD-k nálam eddig hogy lekopogjam, tökéletesen szuperálnak, mint régi (500MB - 800MB) mind pedig az újjabbak (80GB - 500GB). Amit Piero is írt, jó ár/érték arányú HDD, sztem tökéletes.

Egyszóval, én: WD-t ajánlanám továbbra is! 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Nekem az WD10EZEX vinyók évek óta gond nélkül mennek.
0
0
0
0
GaboC avatar
A WD merevlemezem valószínű haldoklik. SMART adatokat nézegetve 07.23.-a óta 8db javíthatatlan és 12db gyenge szektor lett. Utóbbi 1 hónapban érdekes hangokat is ad ki. Gondolom haldoklik szegény. A legjobban az szomorít, hogy éppen 2 évet bírt ki. Míg nem késő teszek félre egy újra. A WD-t most mellőzném, helyette mit ajánlotok (márka)?
0
0
0
0
Krissz avatar
[LINK]
Ez korrekt nak tűnik
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni, tervezek venni egy 3tb-os hddt,és mellé szeretnék venni valamilyen dokkolót, csak azt nem tudom hogy milyet, esetleg tudnátok segíteni benne, én olyan 10ezer forintért nézegettem ezt a 3at találtam megfelelőnek.[url]https://kulso-haz.arukereso.hu/fn:termekek-osszehasonlitasa:raidsonic-icy-box-ib-111stu3-wh-p123820499,sharkoon-quickport-xt-4044951014057-p199399483,sharkoon-quickport-xt-usb3-0-4044951011094-p47595964/[/url]k
Csak nem értek hozzá hogy most ezek jónak számítanak vagy sem.
0
0
0
0
Krissz avatar
20k körül már kapsz egy 128GB os Samut 😀
Mellé meg egy WD Blue vagy egy gyorsabb WD Black.
0
0
0
0
Puffin avatar
Nekem is úgy van. 120-as SSD meg 6TB-nyi merevlemez. A nagyobb SSD-k még nincsenek olyan jó áron.
0
0
0
0
bedevir avatar
Akkor érdemes egy kisebb (128, vagy az alatti) SSD-t venni a rendszernek, meg egy nagy HDD-t játékoknak?
0
0
0
0
Puffin avatar
A játékok max gyorsabban fognak betölteni SSD-n, de a rendszer sokkal gyorsabb lenne mint sima merevlemezen.
0
0
0
0
bedevir avatar
Sziasztok!

Most kezdek építeni egy gépet 3-4 év kihagyás után és sajnos nem vagyok túl up to date benne.

A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e hibrid SSD/HDD-t építeni, vagy elég egy HDD játékra? Sok helyen olvastam, hogy nyilván gyorsabban beolvas dolgokat a SSD, de nem elég csak az op rendszert arra tenni? Vagy kell egy akkora, amire ráférnek a játékok is, ha gyorsabbnak szeretném tudni őket? Illetve megéri-e?
Köszi 😀
0
0
0
0
Krissz avatar
Én véleményem ez csak persze, a döntés a tied 😉
Szívesen 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
Krissz hát szerettem volna egy western digitalt a közvéleményen alapult ez a dolog de 172 vélemény 5*ra hozta fel az arukereson és ha neked 2 éve van meg usb 3-mal... akkor lehet beadom a derekam 😀
Köszönöm hogy írtál
0
0
0
0
Krissz avatar
250-320GB os HDD t max használtan (100/100asat) érdemes venni mivel ahogy mondod nemsok különbség van a párszáz gigás és a terrás között.
15k ért lehet már kapni WD Blue HDD t, ami tökéletes

Andris: Nekem Samsung M3 Portable m van 1TB os és lassan 2éve teljesít szolgálatot, és semmi baja hála az égnek. Am USB3 mas is és gyors valóban. 17k volt akkor.
Megnézve, ebből van Seagate és Maxtor lelkű is, nah nekem Seagates van. 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok 1TB-os Western Digital külső merevlemezt szeretnék venni. ( Ha van más márkával kapcsolatos tapasztalat azt is várom. )
Egyéb feltétel az usb 3.0-ás csatlakozó amihez kábel is kéne ha tudtok ajánlani. Max kb 23k-ért ezeket találtam (pcland-es árak)
[url]http://kulso-merevlemez.arukereso.hu/fn:termekek-osszehasonlitasa:western-digital-elements-2-5-1tb-usb-3-0-wdbuzg0010bbk-eesn-p167262634,western-digital-my-passport-ultra-2-5-1tb-usb-3-0-wdbgpu0010bbk-eesn-p283736371,western-digital-my-passport-ultra-2-5-1tb-usb-3-0-wdbgpu0010bwt-eesn-p284302905,western-digital-my-passport-ultra-2-5-1tb-usb-3-0-wdbgpu0010bbl-eesn-p283736373/[/url]

És még valami FONTOS : a fehér my passport hdd-nek úgy látom 32MB cache áll rendelkezésére mint a többi mypassportnak amiknek csak 16MB. Szerintetek lehet pár száz forint miatt ekkora eltérés vagy cssak elírták? Mennyire számít a cahe mérete? (a teljesítményre megyek csak hát fehér szín...)
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

Egy 250-320Gb-s Satás merevlemezt keresnék, ötlet?

(samsung kilőve, éppen haldoklik)
(Amúgy az miért van, hogy egy 250Gb-s és egy 1TB-s cucc között 2.000Ft a különbség? 😆 😃 )
0
0
0
0
Puffin avatar
WD Blue... Az EZEX típusú
0
0
0
0
BOMB avatar
1 tb-os merevlemezek közül ajánlanátok jókat?
0
0
0
0
no avatar
sziasztok!
ha veszek egy külső merevlemezt azt tudom konzolhoz használni?
0
0
0
0
Andris18 avatar
Á szóval így gondoltátok 😃 okés köszi szépen 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció