Milyen merevlemezt vegyek?

Szerző: Kmisi99, 2009. July 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hello merevlemez vásárlás előtt állok és az a kérdésem hogy kinéztem magamnak egy Western Digital 640GB 32mb Caviar Black et és szerintetek megérné azt a+6-7000 forintot egy Western Digital 1TB 32mb Caviar Black??
5 év garancia van rájuk szóval én az 1TB osban gondolkodom szerintetek?
Hozzászólások: 1 353
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
csuz-li avatar
Andris18: hát más tanácsból én is csak azt tudnám mondani, hogy "Én WD-t támogatom". Annyi, hogy külső merevlemeznek jó a blue, vagy a green is, de tény, hogy a Red kiváló és strapabíró. Érdemesebb a házat külön megvenni pár ezer forintért és beletenni egy jó HDD-t.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Külső merevlemezre gondoltam, valaki adna tanácsot Arnybiron kívül, légyszíves? :/
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Én WD-t támogatom. A Red szériáról mondjuk csak jókat olvastam eddig.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Szaisztok milyen hdd-t vegyek amelyik "1TB"-os (eltekintve attól hogy persze van fentartott hely amit nem vehetek igénybe)?
Ezeket találtam a neten:
[LINK]

[LINK]

[LINK]

[LINK]

(H csak márkát tudtok mondani már azzal is előrébb vagyok, főleg ha kötődik hozzá személyes tapasztalat)
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Igenis jó a WD Blue széria.Nekem egy AAKS jelzésű és egy AAKX jelzésű 500 GB-os HDD-m van. Az AAKS már 2009 decembere óta és kutya baja.
0
0
0
0
sudosu avatar
Aha, jó hát akkor szerintem megrendelem EZEX-el.
Köszi a válaszokat! 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
nem tudom kitől hallottad, a wd blue széria megbízható, abszolút ajánlott kategória! árban is jó!
0
0
0
0
Puffin avatar
A WD BLUE 1TB-os az jó vinyó. Az EZEX végű.
0
0
0
0
sudosu avatar
A WD Green és Blue tényleg annyira rossz amennyire mondják? 😃
Már az a utolsó elem amit az új gépembe nem tudom hogy mi legyen. Ajánljatok már olyat ami jó, nem szeretnék sokat költeni rá olyan 15-16k a plafon. 1 TB azért legyen, de azért 500GB-s javaslatot is meghallgatok.

Majd később akarok NAS-t építeni, én úgy terveztem, hogy Raspberry PI-t veszek és arra külső házzal 2,5-es WD-red. 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Pendrive-om is bírja már 6 éve
Azért remélhetőleg ameddig a vinyó birja, azt már leszolgálja
0
0
0
0
Puffin avatar
HakuDragon: csak az a baj ezekkel az olcsóbb külső házakkal, hogy a vezérlés adja meg magát egy idő után. Kettőt fogyasztottam el, utána inkább vettem egy NAS-t. 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
Én nem kapcsoltam ki, max akkor ha vittem valahova.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Akkor ki sem kell kapcsolnom?
0
0
0
0
Puffin avatar
HakuDragon: régebben volt külső házam vinyóhoz, az egy idő után leállította a lemezt magától.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Vettem a samu vinyómhoz egy USB-s házat és érdekelne, hogy a gép kikapcsolása előtt le kell választani az eszközt vagy nem okoz kárt? Igaz addig megy a lemez, ameddig le nem kapcsolom a házat.
Másik kérdésem egyből ez, hogy ezekben van valami elektronika, ami kikapcsoláskor leparkolja a fejet, vagy ahol van, ott áll meg?
(Rendesen gépbe építve magától érendő, hogy leparkolja leálláskor, viszont USB-s tárolóval nem vagyok ebben biztos, hogy ugyanúgy kiadja a parancsot a rendszer)
0
0
0
0
RIbeni avatar
Sziasztok!

Szeretnék egy külső adattárolót bevetni (a tároló már megvan) de nem tudom milyen HDD-t érdemes vennem. Ami biztos, hogy a tároló max 2 TB-os 3,5"-os HDD-t képes kezelni. Amire használnám: Gépről adatok kitárolása és gyakran kötném rá TV-re filmnézés céljából. Melyik típust, típusokat javasoljátok?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nekem is előbb, utóbb cserélni kell. Ugyan Sentinel szerint 100as, de attól még ugyanúgy vannak fej pozíciónálási hibái aztán jó lassú elérése van sokszor.
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
skiter524

A Green nem ajánlott, ez pedig az, vagyis átnevezett green.

https://www.wdc.com/global/images/products/greentoblue/en/greentoblue_5.jpg
0
0
0
0
Bronson avatar
Persze hogy megoldaná, hisz kicserélnéd... mennyit szánsz rá?
0
0
0
0
no avatar
Én is hasonló problémával küzdök, a kondicio 22 %, 52 nap. Nem tudom a merevlemez csere megoldaná-e a problémát és ha igen honnan tudom, hogy milyent kell venni?
0
0
0
0
Skiter0524 avatar
Sziasztok döglődik a vinyóm és szeretnék venni helyette egy másikat és itt jön a bibi 😀
Akkora a kínálat hogy nem tudok dönteni ki szemeltem egyet és erről szeretném ki kérni a véleményeteket
[LINK]
vagy ha tudtok ajánlani egy minőségit azt megköszöni, lényeg nekem az lenne hogy hosszú legyen az élettartama minőségi legyen és 2tb-legyen 25000Ft szánék rá.😀
0
0
0
0
szabyy avatar
WD blue vagy Seagate Barracuda a jobb valasztas?
0
0
0
0
BenuGT avatar
Nem azzal van 😃 hanem a textúrák töltenek lassan mimden játékba
0
0
0
0
Funes avatar
Ha a betöltési idővel van problémád, akkor vegyél SSD-t.
0
0
0
0
BenuGT avatar
A mostani is az ,csak az 320gb sata 2 8mb cache.Elég lassú mostanába játékokba
0
0
0
0
Funes avatar
MarionNachos

Egyértelműen WD-t vegyél a legmegbízhatóbb winyó az összes között ! Én már 5 éve használom mindenre és kutyabaja, meg se nyekken. 😀
0
0
0
0
mbalazs81 avatar
Krissz: Nekem egy Toshiba 2TB a rendszer winyó, néma csendben, és villám gyorsan dolgozik.
Szerintem csak Toshibát veszek a többi winyó helyett is.
0
0
0
0
BenuGT avatar
Western digital wd10ezex 1tb sata3 jó választás lenne a gépembe? 😃
0
0
0
0
hangzoj avatar
Mind disabledon van, azon gondolkozom,hogy esetleg az alaplap így kezelné? Asrock 980de3u3s3
0
0
0
0
Puffin avatar
legrand: elvileg a BIOS-ban kellene lennie egy olyan opciónak hogy "Hot Plug". Ha azt kikapcsolod akkor nem fogja ott jelezni.
0
0
0
0
hangzoj avatar
Nem találtam ilyen fórumot ezért ide írok. Olyan problémám van, mióta sata3 kábellel használom az új ssd-m, hdd-m, azóta jelzi lent az asztalon mintha egy pendrive lenne, hogy eltávolítható. Annyira nem zavaró viszont ha véletlen pendrive helyett azt távolítom el kellemetlen...
0
0
0
0
Puffin avatar
legrand: a kettő közül a második.
0
0
0
0
hangzoj avatar
Hello! Merevlemez csere előtt vagyok! Jelenleg Western Digital 640GB 16MB Caviar Blue-m van néha egy kicsit már kerreg és lassú a picike. 2 merevlemez közül választanék, nem tudom melyik éri meg jobban,
az egyik
- https://www.pcx.hu/termek/western-digital-1tb-128mb-sata3-wd1002f9yz-merevlemez-95047
a másik
- https://www.pcx.hu/termek/western-digital-1tb-sata3-64mb-wd1003fzex-merevlemez-23545
Leginkább játékokra használom a gépet(GTA5,fifa,F1 stb)
Konfig ha ez fontos: fx6300,r7 260x,8 giga ram.
0
0
0
0
Krissz avatar
30W az nemsok, az egy lapos monitor fogyasztása durván.
Gondolom ennek is WebUI je van?
30k??? Ilyen olcsó? WTF. Amiket néztem eddig az 50k nál kezdődtek, +HDD.


filmgru
Értem. Mert nekem úgyvan van egy 500as az van ketté szelve, egyiken system másikon szarjaim. a 80 as on is, és a terrás külsön is a szarjaim vannak.
Köszi a tippet, nézelődök még hogy mint is legyen.
0
0
0
0
Puffin avatar
Krissz: egyik lemez FHD filmekkel van teli. A másikon megy non-stop a torrent meg egyéb cuccok vannak rajt. A földszinten Wifin keresztül filmeket nézek a TV-n róla. Fogyasztás kb 30W a két lemezzel. A "v2"-nek már nem hangos a ventije!
0
0
0
0
Krissz avatar
Toshiba val nemvolt még dolgom, de ára az jo.
WD kel meg IDE lemezek közül, lapos Maxtorokkal meg Quantumal volt csak dolgom.
Adattárolásra használod, vagy rendszer plussz mindennapos cucok?

Piero
ZyXel ről mostanság egyre többet hallani a hálózati cuccok terén, ezzel lehet seed servert uzemeltetni, torrenteket houzzáadni letolteni, streamelni rola ilyenek?
Fogyasztasa milyen, mini pc hez képest, sokat fogyaszt, hangos, hutese?
Kószi mindenkinek

Sorry telorol vagyok.
0
0
0
0
Puffin avatar
Krissz: Zyxel NSA 325v2-esem van 2*2TB WD Red van benn egyenlőre.
0
0
0
0
Krissz avatar
Nemrossz. Milyen nas od van am? Lehet nekemis azkéne lassan, a sok szaromnak 😆 1-2slottos elég is lenne.
Köszi
0
0
0
0
Puffin avatar
Ha csak tárolni akarsz rajt akkor:
[LINK]
[LINK]
[LINK]

Nekem ebből a 2TB-os Red-ből dübörög kettő darab a NAS-ban, eddig hibátlanul.
0
0
0
0
Krissz avatar
Nah green az nemkell, gondol egyet oszt leáll, energiasporolas cimmel.
Adatokat szeretnék rajta tárolni, és ottsem árt az adatátviteli sebbesség ha jo, SSD re nemsok mindent tudnék pakolni, ennyiből egy 120GB os Samsung vagy kingston jönne ki
0
0
0
0
Puffin avatar
Krissz: az csak az 500-as gondja. Az 1TB-os (van belőle 2 nekem) nem szenved ilyen hibától. Nem azért van annyiért az 1TB-os mert selejt, hanem mert ennyi az ára!!!! A Green-re panaszkodnak sokan, azt nem ajánlom én sem.

Ha meg gyors rendszert akarsz akkor SSD!
0
0
0
0
Krissz avatar
Nekemis Blue van, egy WD5000AAKX, 500GB os, 16MB Cache, és szuper,semmi problámám nincs vele, cssak leállásnál van ilyen nyekkenő hangja 😃 te tipushiba lehet mert sulis gépekben is ilyen van, és azoknak is ilyen hangja van leálláskor.
Én nekem Black fele húz a szívem, egyrészt mert gyors és az mindig jóljön. bár a +10k valóban picit sok 😞
Blue s tól, meg ebben esetben kicsit félek, mert olcsó, kicsit tulságosan is, és nemakarok szart sem venni 😞
A 3dik a 128mb cache es azért kerult bele listába, mert 128MB cache ami durva, és árban is 2k val drágább a blacktől, asszem ezis black es, de se vonal is.

Asztali PC-m be lessz, a HP ba, szeretném cserélni a gyárilag vele adott 80GB os lemezt, ami mai napig halk, gyors, semmi baj nincs vele 100/100 de kevés a tárhely.
500Gigásomat felemésztettem, 1TB os Samsung külső HDD-m et is, szal musztály lessz valameliket megvenni, csak dönteni nemigazán tok 😞
Én a Blu lemezem 12k ért vettem 2 éve lessz, mostmeg 13k 1TB ezért félek picit, hogy okkal van leárazva, mert pl: selejt széria

És köszi a gyors reakciót, nemgondoltam volna h élmég a téma 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
A Blue-t javaslom. Én évek óta használom azt a típust gond nélkül. Csendes kellően gyors otthoni felhasználásra.
A 2. A Black nem rossz csak nem ér annyit, hacsak az 5 év gari miatt vennéd az sem ér +10ezret.
A 3. az non-stop üzemű, teljesen felesleges ha nem szerverbe vagy NAS-ba szánod.
0
0
0
0
winrar avatar
FZEX az a WD Black, ami kicsit gyorsabb, mint a WD10EZEX (WD Blue). Nekem Blue van, sebességével meg vagyok elégedve.
0
0
0
0
KalKriaf1509 avatar
Piero:
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
Western Digital 1TB SATA3 64MB WD1003FZEX
Western Digital 1TB 128MB SATA3 WD1002F9YZ

Ezek voltak linkelve. Én a WD10EZEX -t javaslom de majd a nálam okosabbak megmondják.
0
0
0
0
Puffin avatar
Krissz: nem vagyok fenn gyakorin így nem tudom a linkeket megnyitni
0
0
0
0
Krissz avatar
Sziasztok. Tudnátok segiteni a választásban? Hogy melyiket vegyem?
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__7297891-az-alabbi-hdd-k-kozul-melyiket-erne-megvenni

Köszi 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció