Aliens vs. Predator
A Rebellion fejlesztőcsapat újra egymásnak ugrasztja az univerzum két legfejlettebb gyilkosát!
Szerintem mindenki találkozott már valamilyen módon a Nyolcadik Utassal és a Ragadozóval, legalább az Alien és a Predator filmeken keresztül. Az előbbi villámgyors, falakon és plafonon mászkál, vagy éppenséggel a sötétben meglapulva csap le áldozatára. Az utóbbi játszik a prédával, csupa hi-tech cuccal van felvértezve, és trófeaként gyűjti leölt ellenfelei koponyáit. Először a képregény világ ugrasztotta össze a két fajt, majd megjelentek a szokásos regények, akciófigurák, és napjainkban már a filmek is (többé-kevésbé nézhető formában). A PC-s játékosok először 1999-ben lehettek szemtanúi a két faj háborújának, az AVP-t szintén a Rebellion fejlesztette. Mindhárom fajjal más játékélményt kínált a játék, amit a 2001-ben megjelent AVP 2 tovább tökéletesített. A folytatást már a Monolith hegesztette össze, de szerény véleményem szerint sokkal jobbra sikerült az amúgy is kiváló első résznél. A Primal Hunt kiegészítő után azonban elég sokat pihent a franchise PC-n, helyette konzolokra és mobilra dobták ki az AVP játékokat. A két harmatos mozifilm után pedig 2010-ben a Rebellion megcsinálta az új AVP-t, ami szerintem maradéktalanul felnőtt az elődökhöz.
A történet középpontjában álló helyszín a BG 386-os bolygó lesz, ezen belül is a Freyar17;s Prospect kolónia, ahol a jól ismert Weyland-Yutani vállalat tevékenykedik. Sejthető, hogy a Karl Bishop Weyland által irányított multi-cég nem csak azon fáradozik, hogy egy újabb bolygón biztosítsa az életfeltételeket. Ennek függvényében ismét mindhárom fajnak lesz külön története, három különböző kampánnyal. Kicsit csalóka lehet, hogy külön történet, mivel tulajdonképpen egy sztorit élünk végig, csak más szemszögből. Illetve itt is jelen van az, hogy például a tengerészgyalogos kampányban látható történések között lesznek olyanok, amelyeket csak az Idegennel vagy a Ragadozóval játszva fogunk megérteni. Ugyan az AVP 2-től minőségileg messze elmaradt ez az úgynevezett összefésülés, de azért nem torkollik káoszba a sztori. Saját véleményem szerint amúgy a történet nagyon sok hasonlóságot mutat az első AVP filmmel, csak éppenséggel nem a Föld lesz a központi helyszín. A lényeg viszont az, hogy élvezhető és kedvelhető a sztori, mindhárom fajjal kellően érdekfeszítő, de nem kiemelkedő.
Mindhárom kampányt be szeretném mutatni, kezdeném is az elsővel, vagyis a tengerészgyalogossal. Mikor megérkezünk a bolygóra, feladatunk rendkívül egyszerű lesz. Meg kell keresnünk Van Zandt őrnagyot, és a lehető leghamarabb lelépni a planétáról. Ugyan a landolásunk során sem lesz minden zökkenőmentes, egy Predator hajó szépen leszedi az USS Marlow-t, illetve először nekünk sem áll majd rendelkezésünkre űrhajó a távozáshoz. Mi sem vagyunk éppen harcedzett veteránok, zöldfülűként érkezünk a bevetésre, ennek fényében társaink kicsit szívatnak is minket. Így fest majd a helyzet a landolás után, tehát dolgunk az lesz bőven. A Marine kampány szerintem messze a legjobb a három közül, és talán a leghosszabb is. Egyrészt az elején csak szépen, lassan építi fel a feszültséget a sztori, mire megpillantjuk az első Alien-t, addigra már meg fog izzadni a tenyerünk az egéren. Az AVP 2-höz hasonlítva majdnem sikerült megütni azt a mércét, amit az előd nyújtott. Az egyetlen bajom, hogy én nagyon kevés filmes behatású jelenetet tapasztaltam, az AVP 2 ebben remekelt, itt valahogy kevéske lett.
Tengerészgyalogosként játszva még inkább oda kell figyelnünk magunkra, mivel a másik két fajtól eltérően mi törékeny homo sapiens-ek vagyunk, tehát egy Idegen pillanatok alatt miszlikbe aprít minket, a Ragadozóról pedig inkább már nem is beszélek. Így tehát a legfontosabb dolgunk az, hogy leszedjük az összes Alien-t, mielőtt közel érnek hozzánk, illetve a Predator esetében fedezékből, lehetőleg valami erősebb csúzlival osszuk az áldást. Ebben segíteni fog nekünk a mozgásérzékelőnk, amit a Rebellion egy az egyben átvett az AVP 2-ből, illetve az Aliens filmből. Még a pattogása is tök ugyanolyan hangon szólal meg, a sípolás, amikor mozgást érzékel, élesen fog belehasítani a fülünkbe. Persze ilyenkor nem csak bambán magunk elé meredünk, hanem mindenhova figyelnünk kell. Falak, plafon, hidak, szellőzőjáratok, bárhonnan a nyakunkba kaphatjuk a kedves barátainkat. Így tehát nem hagyatkozhatunk teljesen rá, nekünk kell észrevennünk, hogy mely irányból érkeznek ellenfeleink.
Fegyverzetünk minden szempontból kielégítő lesz, kapunk pár elég hatásos szerszámot. Visszatér a jó öreg Pulse Rifle, még mindig remekül lehet vele irtani kicsiket, nagyokat. Kapunk egy irtó erős Shotgunt, amely ezúttal tényleg méltó a nevéhez, durván eltakarít mindent a közvetlen közelünkben. A pisztoly, amivel először hadonászunk majd, nem olyan gyenge, mint gondolnánk, persze a későbbiekben nem hagyatkozhatunk rá. Meglepő, de végtelen töltény van hozzá, ezt ellensúlyozza, hogy azért nem annyira hatékony. A durvább fegyverek között megtaláljuk a lángszórót, amivel igazi Alien-grillpartyt rendezhetünk, a Smartgun pedig egyértelműen a legkirályabb ólomköpködőnk. Brutális tűzerőre képes, és ráadásul a célkövető rendszer miatt szinte mindig pontos sorozatokat adhatunk le vele. Nem cipelhetünk magunkkal minden csúzlit, három lehet nálunk egyszerre. A Smartgun pedig két helyet foglal, úgyhogy jegyezzük meg, hol vettük fel, és ha tiszta a terep, gyalogoljunk vissza a másik két fegyverünkért. Kapunk még egy igen brutális mesterlövészpuskát is, ha ügyesen célzunk vele, még a távcsövére se kell mindig hagyatkoznunk.
Értékelés:
Grafika:
██████████
100%
Hang:
██████████
90%
Játékélmény:
██████████
90%
Összességében:
██████████
90%
Aliens vs. Predator (2010)
Megjelenés: 2010. February 16. (PC)
Műfaj: ,
Fejlesztő: Rebellion
Műfaj: ,
Fejlesztő: Rebellion
Hozzászólások: 16
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Értékelés
KHM a HOMO SAPIENS=ŐSEMBER
HOMO SAPIENS SAPIESNS=MAI EMBER
szóval ez eyg kicsit humoros LOLOOLOL
de amit leirtál az tetszik😉
meget a nagyon jó