2-3 év múlva... (Asztali PC)
Processzor: | Intel Core i7-980X Extreme Edition 3.33GHz LGA1366, 6 magos,DMI sebesség: 6.4 GT/s,L2 cache: 12 MB |
Memória: | Corsair DDR3 1600Mhz 12GB (6x2Gb) |
Videókártya: | 3x GeForce GTX 580 GDDR5 1536Mb(4608Mb) |
Alaplap: | Asus Rampage III Extreme , 6x DDR3 2200MHz (OC), max. 24GB RAM 7.1 csatorna HD Audio 1x Gigabit LAN 4x PCI-Ex16, 1x PCI-Ex4, 1x PCI NVIDIA 3-Way SLI és ATI CrossFireX támogatás 2x SATA3, 7x SATA2 RAID |
Tároló eszköz: | 2x Western Digital 1.5TB 64MB 7200rpm + Apacer A7 Turbo SSD 256GB |
Hangkártya: | Asus Xonar HDAV 1.3 Deluxe (Hangfalnak meg 3x Logitech z-5500, 1515W RMS,564W mély és 951W Center!) |
Optikai meghajtó: | Plextor PX-B940SA,DVD olvasási sebesség: 12x, Blu-ray olvasási sebesség: 8x, DVD írási sebesség: 16x Blu-ray írási sebesség: 12x |
Ház: | Zalman GS1000 |
Tápegység: | Thermaltake Toughpower 1500W |
Monitor: | Hyundai D525MLI -LCD monitor,Képátló: 52",Felbontás: 1920 x 1080, érintőképernyös |
Billentyűzet: | Logitech G19 Gaming Keyboard |
Egér: | Logitech G700 |
Egyebek: | Hát ez még csak egy terv! Minden változhat még de valami hasonlót szeretnék majd! Árhatár NINCS! Így ennek a konfigurációnak az ára kb: ~3 020 000Ft |
Frissítve: 2010. 11. 29. |
Hozzászólások: 39
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Mert a 3 VGA nagyon sokat eszik :S a prociról ne is beszéljünk 😃
Am jó kis gép lesz 😃 (lehet addigra már elavultnak számít 😆 )
De azért Jó 😃
Jah és Razer egeret meg Bill.-t hozzá!
És amúgy hány 1,5 Tb-os Winchestert lehetne 1 gépbe belerakni?
...ezeken a játékaidat tárolnád! 😜
Ha 4 winyó van akkor RAID 3 vagy 4 kell...😎
Azért ha egy komolyabb csaj meglesz akkor gyorsan tiplizz, mert minden szülő olyan, hogy csak a jót akarja kicsi fiának... 😕
17 múltam! És úgy tervezem hogy 20-21 éves koromban akarok új gépet venni!Mert addigra már a számlámról is tudok levenni pénzt! (igaz ha már betöltöm a 18-at akkor automatikusan kapok egy jelszót és bármikor és bárhol tudok pénzt felvenni!)
De nem vagyok nagy pénzszóró! Azért megbecsülöm amim van! és nem esek túlzásokba!
charly82: Hát most nagyon stabil az életem😀 és úgy már a jövőmet is előre tudom tervezni! Bár igaz " a jövő kiszámíthatattlan!"
Hát szerintem nem lesz gond a házvásárlással, mert szerintem nem költözök el Apámék házából!😀
Szívesen lennék a helyedbe, hogy ilyen stabil kilátásaid vannak a jövőre nézve, hogy gondod nem lesz a lakás, vagy ház vásárlásával... 😜
De szerintem rakj bele 2db 1TB-os vinyót RAID 0-ba, és egy 256GB-os SSD-t oprendszernek 😃 Az a tuti! Meg egy Corsair táp 😀
Amúgy lehetne egy indiszkrét kérdésem? Te hány éves vagy?😃
Amúgy ezt a gépet így meg tudnám venni saját pénzből is mert apám 6éves koromban nyitott nekem egy bankszámlát( ő arra törekedett hogy ne legyen panaszom pénz gondra!) és minden hónapban 50 000Ft-ot és 14éves korom után havi 100 000Ft-ot berakott a számlámra! és most a számlámon van kb ~40 000 000Ft! De persze azért tanulok keményen hogy ne legyen apáméknak sem gondja öreg korukra!
de idővel változtatom a dolgokat😀
lehet 3 év múlva már i9-esek vagy i11-esek lesznek 😃
de abban biztos vagyok hogy i7-et szeretnék a gépbe, és hát SLI-ben egy ütös VGA-t! De évek múlva biztos jönnek az ütős cuccok majd!
Hát azért én örülök neki ha lesz, legalább utána nem kell kb 5-8 évig gépet vennem!😀
-A Fermi architektúra a játékosok körében felemás féléven van túl. A GF100-as lapkát alkalmazó megoldások a mérhetetlenül magas fogyasztásnak köszönhetően nem számítottak slágerkártyának, ám a GF104-es lapka kedvelt termék volt a PC-s piacon, amit elsősorban az erre épülő kártyák olcsóságának köszönhet, így biztosítva jó ár/érték arányt. Ősszel befutott a GF106 és a GF108 is, amelyek megint nem tudtak maradandót alkotni, ennek megfelelően az NVIDIA főleg a GeForce GTX 460-as termékekre építhetett. Ez a mai napon megváltozik, ugyanis megjelent a GeForce GTX 580, mely egy ráncfelvarrás eredménye, így lényegében az igazi GeForce GTX 480-nak fogható fel.
-Ezzel kellett volna kezdeni
Az újdonság egy új GPU-t mutat be, mely a GF110-es kódnevet viseli. A korábban bemutatott GF100-hoz képest nagyon kevés különbség van a specifikációk szempontjából. A tranzisztorszám megmaradt 3 milliárd körül, amibe 16 streaming multiprocesszort sikerült beépíteni. Mindegyik ilyen egység 32 darab úgynevezett CUDA magot tartalmaz két csoportba rendezve. Ezeken a 16 utas feldolgozókon lesznek párhuzamosan végrehajtva az utasításszavak. Mindegyik CUDA mag rendelkezik egy-egy 32 bites fix-, illetve lebegőpontos végrehajtóval. A rendszer textúrázási képessége változott meg egy kissé. Ugyan az egyes streaming multiprocesszorok továbbra is négy-négy textúracímzőt, textúraszűrőt, valamint csatornánként négy mintavételezőt alkalmaznak, a 16 bites lebegőpontos szűrés mostantól teljes sebességen megy. Ez majd a 3DMark Vantage tesztprogram alatt erősen látszani fog, de természetesen a játékok esetében is értékelhető gyorsulást eredményez. Természetesen a tervezők a speciális végrehajtókat sem hagyták ki, egy streaming multiprocesszorban összesen négy ilyen ALU található, melyek trigonometrikus és transzcendens utasításokat képesek futtatni.
-A memóriahierarchia szempontjából sincs semmi változás, vagyis a GF110 egy 768 kB kapacitású megosztott L2 gyorsítótárat alkalmaz, mely minden streaming multiprocesszornak elérhető. Az utóbbi egységek 64 kB-os L1 gyorsítótárral rendelkeznek, mely a feladatnak megfelelően dinamikusan szétosztható egy 16 és egy 48 kB-os részre, attól függően, hogy mekkora megosztott memóriát igényelnek a CUDA magok. A grafikus feldolgozás esetén a DirectX 11 specifikációinak megfelelően kötelező a nagyobb szeletet kapniuk, mivel 32 kB-os helyi adatmegosztást (Local Data Share) ír elő a szabvány. A megújult textúrázó csatornák egyenként 12 kB-os gyorsítótárat alkalmaznak. A lapka memóriavezérlője 384 bites lesz, amely 64 bites csatornákra oszlik szét. Egy-egy csatornához két ROP blokk tartozik, így a rendszer összesen 12 darab ilyen egységet tartalmaz. A fedélzeti memória GDDR5 szabványú lehet.
A GF100-ban megismert háromszög-feldolgozás sem változott meg, azaz az NVIDIA a hagyományos értelemben vett setup motort továbbra is egy raszteres és egy úgynevezett PolyMorph részre vágja. Az előbbi egységből négy található a lapkában, így egy raszter motor négy-négy streaming multiprocesszorról gondoskodik. Ezt a felállást a vállalat Graphics Processing Clusternek (GPC) keresztelte el. Egy raszter motor egyébként órajelenként 8 pixelt képes feldolgozni, ami a teljes lapkára nézve 32 pixelt jelent. A streaming multiprocesszorokban található PolyMorph motor a geometriával kapcsolatos munkálatokat végzi. A renderelés továbbra is 2x2 pixeles tömbökön zajlik, pedig ehhez a felépítéshez sokkal jobban illik az egy pixeles feldolgozás, ám ez jelentős tranzisztortöbbletet eredményezni, amit az NVIDIA még nem vállalhatott be. A GF110 egyébként jelentős változást hoz a gyártás szempontjából, ugyanis az NVIDIA új tranzisztorkészletet vetett be. Ezek jobb teljesítményt garantálnak a rosszhírű elődhöz képest, továbbá a tranzisztorsűrűséget is sikerült növelni, aminek hála a chip mérete majdnem 10 mm²-et csökkent, vagyis 520 mm² lett.
-A GeForce GTX 580 512 darab CUDA maggal és 64 textúrázó csatornával rendelkezik. A memóriabusz 384 bites lesz, ami azt jelenti, hogy a lapkán belül minden részegység aktív. A termék 772 MHz-es mag-, 1544 MHz-es shader- és 4008 MHz-es effektív memória-órajelen üzemel. Úgy néz ki, hogy a memóriavezérlő problémáján nem sikerült úrrá lennie a vállalatnak, vagyis az NVIDIA továbbra sem tudja kamatoztatni a 6 Gbps-os GDDR5-ös memóriachipek teljesítményét. A fedélzeti memória mérete 1,5 GB lesz.
A 6 és 8 tűs PCI Express tápcsatlakozókkal rendelkező kártya teljesen új hűtést kapott, mely egy hőkamrás bordában teljesedik ki. Hasonló megoldást a konkurens vállalat már egy éve alkalmaz, hiszen a hőelvezetés meglehetősen jó egy alacsony fordulatszámon üzemelő ventilátor mellett is. Az NVIDIA a fogyasztásra 244 wattot adott meg, vagyis a belső mérések szerint az új versenyző 6 wattal fogyaszt kevesebbet, mint az előd. A gyakorlatban sokkal nagyobb különbség is van, így a játékok alatt akár 20 wattal is kisebb lehet az energiaigény. Ez még mindig nem elég, hogy elérje a Radeon HD 5970 átlagos fogyasztási értékeit, de már közel került hozzá az új GeForce, vagyis a teljesítményre éhes vásárlóknak nem kell radiátort formálniuk a számítógépből. A terheletlen állapotban még többet javult a fogyasztás, ugyanis a GeForce GTX 580 33 wattal is beéri, ami a GTX 480 54 wattos értékéhez képest már elfogadhatónak tűnik. Ebből a szempontból a Radeon HD 5970 39 wattos paramétere is rosszabb, vagyis jó munkát végeztek az NVIDIA mérnökei. Fontos újítás még, hogy az NVIDIA bevezeti a túlterhelés elleni védelmet, ami a Radeon HD 5000-es kártyákon mutatkozott be. A megvalósítás nagyon egyszerű. A nyomtatott áramkörön elhelyezett chipek nem engedik, hogy a specifikációnál nagyobb teljesítményt vegyen fel a kártya, így elkerülhetőek a különböző terhelésszimulátor programok által előidézett meghibásodások. A StarCraft 2 során kiderült, hogy ilyen igénybevételnek a játékok is kitehetik a hardvert, így logikus lépés volt ez ellen hardveresen védekezni.
-A PCI Express 2.0 csatolóba illeszthető, DirectX 11-es kártya hátulján két DVI és egy mini HDMI kapott helyet. A hárommonitoros mókához egyetlen GeForce kártya továbbra sem elég, valamint a HDMI felület specifikációi sem javultak, ami a multimédiás felhasználás esetében nem túl jó jel. A teljesítmény szempontjából a GeForce GTX 580 hozza azt, amit a GTX 480-nak kellett volna, vagyis ott lóg a Radeon HD 5970 nyakán. Alkalmazástól függően meg is előzheti, amennyiben az adott program 1 GB-nál nagyobb fedélzeti memóriát követel. Az új termék 499 dolláros áron érkezik.
egy kis teszt! 😉 http://hardver-teszt.hu/news.php?newsID=1172
Ez szervergép lesz! 😃
A neted milyen 200megás??😆
amúgy számoltam és ha minden hónapba 20e-ret tennél félre az 3 év múlva 720e, már abból kijönne ha belegondolsz esik az ára is. 3 év múlva szinte mindenkinek 6 magos gépe lesz ha nem is de akkor 4
és kössz kakasu😀