Új információk szivárogtak ki az Intel 10. generációs asztali CPU-iról
Úgy tűnik, a hongkongi XFastest valamilyen módon hozzájutott egy prezentáció anyagához, amelyben rengeteg adat szerepel az Intel 10. generációs Comet Lake-S mainstream processzorairól.
A Comet Lake-S a Coffee Lake Refresh szériát leváltó asztali processzorok kódneve, amelyek valószínűleg ismét egy fejlettebb 14 nm-es gyártási technológiával készülnek majd. A Comet Lake-S chipek között már 10 magosak is lesznek, de úgy tűnik, az extra magoknak ára van, hiszen a flagship Comet Lake-S TDP-je 125W lesz. Ez azt jelenti, hogy az Intel Core i9-9900K-hoz képest 30W-tal több lesz jellemző rá, de természetesen alacsonyabb fogyasztású (65W, 35W) modellek is várhatók.
Az Intel ezt a szériát valószínűleg válaszlépésként szánja az AMD új termékeire, és a kék csapat valószínűleg pont a konkurencia miatt fogja a vártnál jóval előbb piacra dobni az új CPU-it. A pletykák szerint már 2020 első felében elérhetővé válnak az új modellek, amelyekhez ismét szükségünk lehet egy új alaplapra is. Tehát a Comet Lake-S processzorokat a jelenlegi adatok alapján csak LGA 1200-as socketbe (49-cel több pin, mint az LGA 1511 esetében) helyezhetjük. És ahogy az lenni szokott, az új alaplapok esetében az Intel új szilícium lapkészletet is bemutat majd, jelen esetben ez valószínűleg a 400-as széria lesz.
Az EEC adatbázisában a Gigabyte több ilyen alaplapja is felbukkant, mint például a Z490, H470, B460, H410 és Q470M. A Z470 nem került említésre, szóval a high-end PC-khez feltehetően a Z490 lehet a legjobb választás. Az AMD új alaplapjai már támogatják a negyedik generációs PCIe-t, de úgy tűnik, az Intel még nem tervezi a bevezetését.
[LINK]
Sok mindent nem is kellene cserélned a gépben, csak B360 alaplap, memóriád teljesen jó., meg esetleg tápegység, ha úgy érzed, hogy régi és már nem működik megfelelően.😀
Az igazi persze 8700k lenne, de azt az alaplapod nem támogatja. Én a helyedben nem váltanék most platformot, a mostani AMD sockethez nagy valószínűséggel ez volt az utolsó processzor széria, így ha a hosszútávú fejleszthetőség a cél, akkor ez nem jó megoldás. Teljesítményben sem lennél sokkal előrébb a 8700 hoz képest. Szerintem vegyél egy 8700-at aztán ha kijön az új generációs AMD platform 4. genes Ryzennel meg új sockettel és DDR5ös memóriával akkor válts AMD re. (valamikor jövőre)
Mindig lesz kisebb. Szerintem szubatomi részecske méretű szintekig megy majd a játék, persze azt mi már nagyon nem éljük meg.
Nekem az a véleményem, hogy 3nm körül fog megállni a buli, aztán új technológiát kell keresni a számítástechnikában a szilicium alapú mikroelektronika helyett (pl biológiai adattárolás mint az adatok a dns láncban, meg hasonló dolgok).
Imádom a piaci versenyt 😀
Bár én általában gépenként váltok procit.
Ellenben CPU fronton ha megnézed, akkor szűk 3 éve a csúcsmodellek mik is voltak a desktop/gamer szegmensben? 7700K illetve 1800X? Hol is vannak ezek most? Alsó-középkategória.
De ennek ellenére én személy szerint hamarabb lecserélnék egy 1080 Ti-t és maradna még egy ideig a 7700k/1800x.
Ettől függetlenül nem éri meg a váltás Ti-ról 2080-ra, csak ha számít az RT, már pedig nem rossz cucc.
Egyébként meg, az RTX =/= RT, míg az egyik egy termékvonalnak megnevezése a másik egy technológia.
Nem semmi, ilyenkor döbben rá az ember mennyit öregedett.
Persze ahoz el kéne ismerni, hogy nem olyan felsőbbrendűek már mint rég, ami nem megy. A next-gen konzolokban AMD proci lesz, a legtöbb új gamer gépben is Ryzen van, mert Intelt nem éri meg venni. A játékok is AMD re lesznek optimizálva. Onnan már sokkal nehezebb lesz visszajönni, dehát elvakultak, hogy ezt belássák.
Szándékosan senki nem fogja azért elengedni a vevőket, hogy utána ő legyen a megváltó.
Spoiler!
2 magos, 1gb ram win7-el, + van mellé 2 régi nem sata hdd, de olyan piszok lassú hogy húh lefől a kávé mire betölt valamit, és nem viccelek ! 😆
RAM kb tele instant, chromet használja az ember akkor mind 2 mag 100%-on pörög és eléggé fagy is maga a gép.
Szóval jah.. megérett a cserére. 😃
haaz AMD teleszórja a vilagot az olcsó de jó processzoraikkal, a fejlesztőknek muszáj lesz arra optimalizálniuk a mostani Intel-központú optimalizálás helyett. Na onnantól rögös lesz az út felfele.