Sikeres tesztfázison vannak túl az első DDR5 memóriák
Két kínai gyártó, a Jiahe Jinwei és a Netac elkezdték a DDR5 memóriák tömeggyártását. Nemrégiben megerősítették, hogy az első modulok már le is kerültek a gyártósorról, hetekkel a Micron első chipszállítmánya után.
A két cég nem memóriachipeket, hanem memóriamodulokat készít, vagyis nagyban függenek az olyan vállalatoktól, mint a Micron. A Micron DDR5 chipjeit több helyre is leszállították már, így a gyártók belevágtak a tömeggyártásba és a DDR5 technológiában rejlő potenciál kiértékelésébe. A Netac az ASUS és az MSI közreműködésével végzi a teszteléseket, hiszen ellátják őket az ahhoz szükséges alaplapokkal.
A DDR5 memória frekvenciák egészen 4800 MHz-ig terjedhetnek bármiféle overclockolás nélkül. Ezt a sebességet támogatni fogják a hamarosan érkező, 12. generációs Alder Lake processzorok. A DDR4-hez képest az új memóriák alacsonyabb feszültségen dolgoznak majd, illetve nagyobb kapacitásúak is lesznek. A Netac és a Jiahe Jinwei által gyártott modulok mind 32 GB-osak és 40-40-40 időzítésűek, a névleges feszültség pedig 1.1V.
Ugyanezt gondolták a hddről is, később lásd: chia.
Csupán idő kérdése és a ram is hasonló történetnek válik az áldozatává.
A lufialapú valuta azért viselkedik a szokott folyamatoktól eltérően, mert -a pénzzel ellentétben- még csak hit sem kell hozzá, egyszerűen önjáróvá válik az erőltetett befektetések hatására ami felértékelődést von maga után. Innentől már van annyira önjáró ez az öngerjesztő folyamat, hogy "hatékonynak" láttatja magát.
A kételkedésnek nincs hatása a spekulatív jellegű erőltetésére egy adott bányász technikának. Hiszen az nem a befektetett hit, hanem a befektetett pénz miatt válik "hatékonnyá". Ez pedig egy mesterségesen kreált folyamat.
A chia-hoz hasonló de annál jóval érdekesebb támogatású filecoin is ilyen.
Csinálják, felértékelődik és máris "hatékony".