Pert vesztett a Riot a „Striker Lucian” kinézet miatt
Az egykori profi futballista, Edgar Davids pert indított a Riot Games ellen. A League of Legendsben található „Striker Lucian” hőskinézet miatt perelte be a céget, mivel állítása szerint azt róla mintázták.
Lucian az egyike azoknak a hősöknek, akik a futballhoz kapcsolódó, népszerű kinézetet kaptak, de az említett hőskinézet nem fog jót tenni a Riot pénztárcájának, ugyanis Edgar Davids megnyerte a Riot Games ellen benyújtott pert. A Riot azzal védekezett, hogy a hasonlóságok a focista és a hőskinézet között nem annyira szembetűnő, mint ahogy azt a sportoló állítja és a játékosok nem keverik össze a kettőt. A bíróság másképpen látta mindezt, így elvesztették a pert.
Egyelőre nem tudni, mennyit kell kicsengetniük, de a bíróság arra kérte a céget, hogy fedje fel mennyi bevételt hozott nekik ez a hőskinézet, és az alapján alakul majd ki a fizetendő kártérítés.
Műfaj: MOBA
Fejlesztő: Riot Games
akik meg tudják hogy ki ő nyilván azt is tudják hogy pitbull a beceneve és egyáltalán nem arról híres hogy nagyon színészkedett volna.... 😃
Ott a pont, és meg is tartom ezt a jó szokásom 😃
[LINK]
hmm
Aztán meg ha észreveszik X év után, hogy jéé... ez olyan mint XY akkor az szintén pozitív reklám lenne (lehetett volna kérni, hogy adjanak ki egy cikket, hogy XY-ról lett mintázva és, hogy ő ki a gyász, így sokan megismerik, a rajongóinak meg egy plusz), ellenben, hogy instant pereskednek.
Az, hogy jogilag mit lehet és mire mit érdemes/jó reagálni a közvélemény és egyéb szempontok alapján az nem ugyan az. Jogilag ha rád támadnak az utcán és megölöd a támadódat védekezés közben akkor nem ítélnek el emberölésért de attól még nem az az első dolgod, hogy megölöd amint lehetőséged van rá.
Ha rögtön a megjelenés után 1-2 hónappal kezdenek hisztizni miatta akkor még megértem de már egy több mint 3 éves skinről beszélünk.
A per így teljesen jogos, gyakorlatilag ugyanaz az eset, mintha videojáték-fejlesztő lennél, felkarolna egy kiadó, de elfelejtenek szólni, hogy az eladásaikból (ami a te szellemi tulajdonodból származik) nemhogy részesedést nem kapsz, hanem még a fejlesztésedet is a saját munkájukként reklámozzák (vagy "ingyen reklám" esetén közlik veled, hogy pénzt amúgy nem kapsz az ők többmilliós bevételéből a te többszáz órányi munkáddal előállított termékért, de rányomtatják a neved a borítóra).
Remélem eléggé érezhető a különbség a két eset között. 😀
Ha érdekel a téma, az 1999. évi LXXVI. törvény foglalkozik a szerzői jogokkal Magyarországon, nemzetközi tekintetben sem sokkal eltérőbbek ezek a jogi szabályozások.
[LINK]