Magasabb hőmérsékleten dolgoznak a CPU-k az Epic kliense miatt
Amennyiben nálatok is fut az Epic Games Launcher, nagy eséllyel megugrott a processzorotok hőmérséklete is, miközben az adatokat küld különböző szerverekre. Erre a problémára egy Reddit felhasználó hívta fel a figyelmet, majd később többen is felfigyeltek rá.
A Neoncarbon nevet viselő felhasználó állítása szerint az Epic Games kliensének bezárásával az AMD Ryzen 7 5800X hőmérséklete 50 ℃-ról 37 ℃-ra csökkent le. Az 50 ℃ teljesen tétlen állapotban, vagyis játékok vagy hasonló CPU-igényes programok elindítása nélkül volt jellemző az említett processzorra. Ebben a témában többen is jelezték, hogy Ryzen CPU birtokában náluk is a vártnál melegebb a CPU, és a kliens bezárását követően akár 20 ℃-kal is lecsökkenhet. Úgy tűnik, elsősorban a Ryzen CPU-knál van jelen a probléma, de több Inteles is hasonlókat tapasztalt.
A HotHardware le is tesztelte mindezt egy folyadékhűtés mellett használt Ryzen 9 5950X-szel. Az alábbi képeken megtekinthetitek a Ryzen Master programmal mért CPU hőmérsékleteket a kliens elindítása előtt és után.
A Glasswire használatával pedig az adatforgalmat is letesztelték, amely alapján az Epic Games Launcher 5 különböző folyamatot használ az adatok 22 különböző szerverre való feltöltésére. Arra is felfigyeltek, hogy az „EpicWebHelper” adatokat küld az alábbi URL-re: tracking-website-prod07-epic-961842049.us-east-1.elb.amazonaws.com. Egy órát követően ez a folyamat 514 KB-nyi adatot töltött fel egy ismeretlen szerverre, vagyis 14-szer annyit, mint a Steam és az NVIDIA GeForce Experience.
Az Epic egyik fejlesztője, Sergiy Galyonkin szerint egy hibáról van szó, amelyet a következő frissítéssel ki is javítanak majd.
Nincs erős gépem, sőt amiért nem szokásom turbózni csak gyárihűtő van nekem. Egyszer se látam azt a feladatkezelőben hogy epic miatt a megszokottnál abnormálisan nagy értéket mutatna a megszokottnál. Egyszerűen steam, uplay és origin utálja hogy megjelent a piacon. És nem azért szólok fel mert epic szerető vagyok, legtöbb játékom steamen van, hanem egész egyszerűen nem akarok mindenáron vásárolni megjelenési áron játékot csak mert egyből megtetszett és epic osztott szét olyan játékot amivel érdemes játszani.
GTA5, Metro 2033 redux, kingdomcome,subnautica és most legutoljára a stranded deep és alien isolation. Én örülök hogy van az epic mert ezekkel is játszhatok eredeti példányban.
- ha az ubi annyira utálná az EGS-t akkor miért vitt át oda premier játékokat? Anno 1800 steamen is elérhető volt de megjelenés előtt levették és EGS-en lett bemutatva, plusz az uplayen. Ekkor biztosan nem volt akkora piaci része az EGS+uplaynek ami vetekedne a Steammel. AC Valhalla, WD Legion, Immortals Fenyx Rising: ezek is elkerülték a Steamet. Persze lehet hogy az ubi utálja de lehet az a pénz amiért EGs-en mehetnek ezek, de Steamen nem.
- ha az EA annyira utálná akkor nem tenné az EGS-en elérhetővé a termékeit, lásd SW Squadrons és a többi.
ezek alapján a megállapításod sem több mint ami ellen felszólalsz. Alaptalan vádaskodás.
EGS-nek egy előnye van ami a Steamnek nincs jelenleg: eventekkor osztogatnak 10€-s kuponokat minden egyes vásárlás után, mint pl most a karácsonyi event alatt, a leértékelések felett.
Cserébe a Steamen van kosár és sokminden más kényelmi funkció amiben az EGS el van maradva:
Sokan nem örülnek az EGS jelenlétének, újabb kliens, újabb szereplő aki megpróbál piacot szerezni, és amekkora pénz állhat mögötte, nem fog csődbe menni egyhamar. De a piacszerzési stratégiájuk úgy néz ki működik.
Ez legyen a legnagyobb gond.
Minden esetre én semmi extrémet nem tapasztaltam 😃
És ha ez éppen a kínaiakhoz megy? Egészségükre, nincs semmi olyan adat a gépemen amit titkolnom kellene.
És ezek fontosabbak mint egy n+1-ik szoftverbolt. Aki nem akarja, nem használja. Mindenki tudja, ha felfogja, hogy semmi sincs ingyen. Se az EGS free gamek, se a gmail...az adataiddal fizetsz érte, ha használni akarod. De ugye az EGS-t nem kötelező használni, ellenben windows 10 és iOS/Android ma már megkerülhetetlen. Vagyis megkerülhető...
Érdekes info, de nem több. Ennél nagyobb balhék mennek most az IT világban (pl.: solarwind).
3 év előképzés
3 év mesterképzés
4 év rezidensi gyakorlat
hordani kell a maszkot.
interneten random ember 4 perc google után: a vírus hoax, a föld lapos és az 5G halálos...
Mintha lenne jelentősége annal hogy egy ember milyen platformot preferál.
Xbox VS. Ps, nem az a fontos hogy a játékok milyenek?
Jelentősége pedig ott van, hogy több hívő, oppardon, több felhasználó -> több bevétel az adott platformnak -> elvben ebből az következne hogy több zseton megy fejlesztésre -> jobb játékok/tartalmak lesznek.
Nem véletlenül tűnt el például annyi konzolfajta az elmúlt 30 évben a piacról. (nintendo, sega, gamecube, steammachine, és még kitudja mennyi minden - lehet xCube többet tudna mesélni erről)
Ezt az egyenletet persze felborítják az olyan anomáliák, mint az Microsoft - akik az elején a veszteségek ellenére is nyomatták az xboxot piacszerzés miatt, amikor más cég bár becsődölt, vagy az EGS aki a piacszerzés miatt nyomja a 2-30€-s free gameket hetente.
Nintendo alatt a klasszikus konzolaikat értettem: NES, SNES, N64, Wii...ezekből nem sokat találsz már a boltokban szerintem.
A hordozhatókat nem említettem, nem véletlenül. De akkor ott a Gameboy, Nintendo DS ami szintén letűnt, Sonynál meg a PSP.
Idézem a Borderlands 2 alatti kommentemet:
Arról már inkább nem is beszélek, hogy az ingyenessé tétele után az Epic klienses játékban nagyjából 1 évig elavult patch volt... 😂 Amikor végre belerakták az utolsó dlct, 4-5 napig nem működött... Felhozhatnám az Arkot, és a Killing Floor 2-t is, ahol 1 hétig nem működött az online rész! 😆
De nem hiszem hogy kárörvendés és lenézés jót tesz az amúgy sem éppen egészséges közösségnek.
A kliens nem jó, bőven van hová még fejlődnie. Lehetne napestig sorolni a hiányosságait, amiket a steam 15+ év alatt belepakolt és mára már iparági standard / elvárás.
Többek között a kosár az egyik hiányossága.
Sehol sem írtam hogy tökéletes kliens ahogy azt sem hogy jó kliens. Nem is védem, mert nem tetszik az üzletpolitikájuk, de használom, mert nem egy cím van ami érdekel és az csak náluk megvásárolható.
Előljáróban van Steam és Epic is a gépemen és mindkettőben vannak játékaim, és egyik launcher sem fut a háttérben ha nem játszom rajtuk.
- 514kb ennek a többszörösét küldi a Microsoft windows bejelentkezéskor.
- 514kb ráadásul egy amerikai szerverrel szinkronizálva link alapján.
- 514kb egy óra alatt. Mondjuk ellenőrzi, hogy a launcherből nincs újabb verzió, vagy ellenőrzi, hogy minden játék mentés szinkronizálva va-e? Engem is zavar, hogy játékból kilépés után vagy 3 máasodperc a mentés szinkronizálása. Oldják meg 1s alatt. :-)
- Ryzen procikon akkor ez a program, sem úgy mint az AIDA sem hagyja alvó állapotba menni a magokat. Ez az új Ryzenek gyorsabb energiagazdálodási váltásának oka, aminek a kezelését még nem tökéletesítették Windows alatt. De folyamtosan optimalizálják.
/Kötöszködő Intel fanoknak üzenem igen Intel alatt már optimalizált ez a Windowson, de ott van néhány generációnyi és sok éves előny, hisz ugyanazt az architektúrát reszelgeti az Intel már sok éve, és a Ryzenes megközelítés gyorsabb és így hatékonyabb energiagazdálkodás tekintetében, már most is, de a teljesen optimalizált változatnál még jobb lesz/
- Alaplap gyártók: Az AMD 1,4 voltos ajánlott offset voltage értékét néhány alaplap gyártó feltolja akár 1,5V fölé is, hogy jobban szerepeljenek a lapjaik, nos ettől tovább tartja a max boostot a CPU és megugrik a fogyasztása is jócskán. Így a hő is.
- Hol vannk azon hangok most akik szerint ezen az oldalon csak pozitív híreket írnak az EPIC-ről?
"Epic Games Launcher 5 különböző folyamatot használ az adatok 22 különböző szerverre való feltöltésére. Arra is felfigyeltek, hogy az „EpicWebHelper” adatokat küld az alábbi URL-re: tracking-website-prod07-epic-961842049.us-east-1.elb.amazonaws.com."
Az adatlopásról meg annyit, hogy szerintem nem ilyen gyökér módon teszik, ha valami infót lopni akarnak. Azonkívül ha mégis, abban az esetben is a google meg a facebook kenterbe veri az epiket, vagy bármi mást. Ennek ellenére bármerre is mész, mindenki kezébe szinte bele van égve az androidos telefon, és csak azt látod, hogy a fészt görgeti.
Ja nem! 😂
Édes Istenem, te aztán jól megmondtad...
Használom az Epic-et, veszek is ott játékokat, és semmi bajom nincs vele.
Most is megy és a CPU a 40 fokot sem éri el...
Szóval megkérdezzem miért rosszabb az Epic mint a Steam. Nem tetszik a neve ? 😃
Én csak steamet használok, mert nekem az jön be, plusz a közösségi funkciók is ott a legjobbak. Mellesleg a mostani majdnem 500 játékos könyvtáram mellett nincs kedvem újat elkezdeni gyűjtögetni.
amúgy meg csak trollkodásból írtam a hozzászólást 😉 Gondoltam vicces lesz, de full komolyan veszitek úgy látom. Legközelebb több emotikont írok. 😀
Én teszteltem a hírt elolvasva két gépen is, ha fut ha nem ugyanakkora a hőmérséklet és a CPU használat.
Amikor az volt, akkor sem tapasztaltam semmit, ami meg most itt megy a cikknél, az a tipikus gépigényes vergődés...
[LINK]
Most behuzzák az ingyen játékok árát 😃 😃 😃