Intel Cannon Lake: több mint 100 millió logikai tranzisztor egy négyzetmilliméteren
A Tech Insights felnyitott, elektronmikroszkópja alá helyezett, majd alaposan áttanulmányozott egy Intel Cannon Lake processzort. Céljuk az volt, hogy kiderítsék, mekkora előrehaladásról van szó a 14 nm-es és a 10 nm-es processzorok között.
A kétmagos Intel Core i3-8121U volt az első 10 nm-es Cannon Lake processzor, amely megjelent a kiskereskedésben. Néhány nappal ezelőtt az Intel Core i3-8121U processzor felbukkant az Intel ARK adatbázisban, és a Tech Insights ezen az új chipen alapos elemzést hajtott végre.
A logikai tranzisztorok 100,8 millióra növekedtek mm2-ként, vagyis a sűrűség 2,7-szer nagyobb a 10 nm-es chip esetében, amely kiemelkedő teljesítménynek számít. Tehát mindez azt jelenti, hogy az Intel több mint 100 millió tranzisztort képes egy négyzetmilliméterbe pakolni. A 10 nm-es Cannon Lake processzorok kiadási folyamatát pedig biztosan technikai nehézségek lassítják le, amelyre az iGP hiánya szintén egy erős jel lehet.
2.7Ghz-n mégse kellene megvenni rá a drága vízhűtést, hanem a gyári kis propeller eldolgozgatna.
Igen nem volna hátrány ha nem kéne 4-5 ghz-en járatni még is pokoli gyors volna 😃
de nem igaz hogy mindenki azt a gagyi vízhűtést veszi... méreg drágán... amikor az játék víz.. nem véletlen nem tudja lehűteni ahogy egy normális víz 😀 egy Noctua D14 em már 8éve megvan... 1x kell megvenni mindenre elég 😉