Elkészült az árajánlónk béta verziója
2018. May 29. | hír | 45 hozzászólás
Elkészült a Gépigény.hu árajánlójának béta verziója. Egyelőre 5 nagyobb online bolt árait találhatjátok meg benne, de persze tervezünk még további kisebb-nagyobb boltot is beszervezni. Igyekeztünk a lehető legtöbb terméket importálni, a legtöbb régió és ország lefedésével, de vannak rések, amelyeken még dolgozunk.
Idővel további funkciók is várhatók, de már így is használható formában van, ezért gondoltuk, hogy publikussá tesszük.
A jelenlegi boltok listája:
- Steam
- Origin
- GOG
- Humble Store
- Battle.net
Reméljük hasznosnak találjátok, jó böngészést!
Hozzászólások: 45
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
az egyetlen dolog amit hiányolok az egy preview kép. Persze ha egy konkrét játékot keresek (vagy ha már ismerem) akkor tökéletes, de ha esetleg népszerű, vagy a legolcsóbbak között szeretnék egy újat felfedezni akkor egyesével végig kell kattintgatni mindegyiken.
Nemtom mi a baj azzal, hogy játék árak össze vannak szedve egy helyen.
Lentebb megy a G2A vita, erre is szeretnék reagálni: A G2A nem ördögtől való, az ott vásárolt kulcsok mind a fejlesztőktől származnak (csak a fejlesztők/kiadók tudnak steam kulcsot generálni), nem lopottak. Ezeken az oldalakon közvetve magánszemélyektől vásárolsz, így a kulcsok működőképessége nem szavatolt, az eladó személyek megbízhatóságáról a visszajelzések és az értékelések a döntőek.
Hogy hogyan éri meg az eladó személyeknek ez az egész? A lényeg, hogy olcsóbban szerzik be a kulcsot annál, mint ami a reseller oldalon fel van tüntetve, vagyis figyelni kell az árfolyamot. Bundle-ökből is szerezhetnek kulcsot, de általában ha egy játék bundle-ben szerepel, sokszor leesik az ára, mivel csökken iránta a kereslet. A jövedelmezőbb, ha EU-n kívüli országban élnek (az EU-ban a legmagasabbak a játék árak), lehetőleg olyanban, ahol nagyon alacsonyak a kulcsok árai. Ezek a kulcs árak általában az adott ország - nagyon röviden - gazdaságához lettek igazítva. Így fordulhat elő, hogy nekünk Magyarországon például a Rust játék ~10 000 Ft, míg Oroszországban ~ 2 700 Ft a Steamen. Bárki leellenőrizheti. Így most már látható, miért működnek a régiós árak és a hasonló oldalak. A steamről nem lehet kulcsokat szerezni, de szemléltetésnek tökéletes. Dobozos játékokat is bontogatnak, ha nem régiózáras a kulcs, bárhová eladhatják.
A fejlesztőknek azért nem tetszik a reseller piac, mivel a régiós árazás kijátszásával a plusz hasznot nem a fejlesztők kapják meg, hanem az eladó személyek és a reseller piacot üzemeltető oldal.
A Rust Magyarországon: [url]http://gepigeny.hu/deals/search?q=rust&country=HU¤cy=HUF&cl=1&sortby=name-asc[/url]
A Rust Oroszországban: [url]http://gepigeny.hu/deals/search?q=rust&country=RU¤cy=RUB&cl=1&sortby=name-asc[/url]
Az oldal menti a legutóbbi beállításokat, ezért ne felejtsétek el visszaállítani HU-ra!
természetesen én se arra gondoltam, hogy egy mosoda hátuljában termelik postit papírokra grafit ceruzával a kulcsokat, remélem nem ezt a benyomást keltettem. Minden kulcs a kiadótól/fejlesztőtől származik. A gond a kulcsok megszerzésének módjával van: az itt és az általam is említett olcsóbb kulcsok tömeges felvásrása és újra eladása, a másik pedig a hamis/lopott kártyás megoldás. A "lopott" kulcsok alatt az útóbbi esetekre céloztam, lehet gyakorlatban a lopott szó nem a legmegfelelőbb kifejezés rá, de nem igazán tudok szebb leírást kitalálnj rájuk.
Azt minden esetre nem mondanám, hogy bármennyivel is jobb alternatíva lenne a torrentnél, sőt. Az utóbbival semmit nem veszít az eladó (legtöbb esetben nem a warez megléte egyáltalán nem befolyásolja hogy megveszi-e az illető a játékot vagy sem), előzőben pedig pénzt vesztenek, nem keveset. Hacsak nem gondolod hogy az orosz parasztlegény az ilyenekért jobban megérdemli a pénzt mint a fejlesztő a játék elkészítéséért.
Amúgy meg én szerintem tök fölösleges 50k+ termékhez ár sorrendet beállítani mert évekig tekerheted a listát. 😃
A cikk elején azt hittem hardveres árajánlatok lesznek, annak sokkal jobban örültem volna 😃
Támogatásról meg szó sem volt ez nem tudom hogy jött ide de mindegy.Az oldalon a termékkulcsok semmiben nem térnek el egy steames áruházban vásárolt kulcstól,vagy dobozostól.3 éve innen vásárolok játékot és soha semmi problémám nem volt belőle,mind betudtam aktiválni steamen,mai napig működik mindegyik.A pénztárcájának meg szerintem senki sem ellensége és nem mindegy hogy teljes áron vagy -30%-os áron veszel valamit a mai világban.Ez részemről egy szubjektív vélemény volt ha ez neked nem tetszik akkor továbbra is kerüld azt az oldalt szíved joga,de vitákba nem szeretnék belemerülni ezzel kapcsolatban,mert felesleges,értelmetlen.De azért mond el mit értettél a ,,szenny,,alatt hátha megtudok valami újat. 😀
Nem hiába mondták a fejlesztők, hogy ha már nem Steamen vagy az eredetileg feltüntetett oldalról vásárolod a játékot akkor inkább torrentről szedd, mivel abból ők semmit nem fognak kapni 😀
Szóval, valóban fölösleges vitázni arról, hogy "...Az oldalon a termékkulcsok semmiben nem térnek el egy steames áruházban vásárolt kulcstól..." már csak a fent említett dolgok miatt is.
Nagyon is eltérnek egymástól, az egyik egy hivatalosan támogatott eladó, a másik gray market ahol nem támogatott és/vagy lopott kulcsokat adnak, esetleg éppen pár orosz szórakozik azzal, hogy hamis/lopott kártyával vett kulcsokat ad el. Nem jótékonyságból adják ilyen olcsón a játékokat. Az ilyenek nagyon sokat ártanak a cégeknek, főleg indie fejlesztők tudnak nagy károkat szenvedni az ilyenek miatt. Ahogy LordSzalko említette, még a warez is jónak számít ehhez képest.
Ha egy oldalnál külön kell keresni "trusted sellert", ott már gondok vannak. Egy hivalatosan támogatott eladónál csak megveszed és kész.
Ha a személyes véleményedet ez nem izgatja akkor használd tovább nyugodtan, de sajnos ezek tények.
Nem támogatott kulcs(eladó): minden játékot csak a kiadó által engedélyezett cégek adhatják el. A G2A egy NEM támogatott oldal, egyre több cég igyekszik felhívni a vásárlók figyelmét arra, hogy nekik nincs joguk eladni kulcsokat (már itt rá kéne jönni, hogy nyilván nem legális módon szerezték a náluk elérhető kulcsokat).
Lopott kulcs: egyszerű, vesznek hamis/lopott kártyáról kulcsokat, majd utólag az összeget visszavonják, mivel nem létező fedezetről fizettek, ezt a hiányzó összeget pedig a kiadónak kell leperkálni vissza a banknak. Persze, kapnak pénzt, amit vissza is vesznek, plusz bármi egyéb az esettel járó bírságot.
Itt egy példa:[url]
https://www.pcgamer.com/a-brazilian-hacker-explains-how-g2a-game-key-scams-work/[/url]
Megveszik a játékot, bank észreveszi hogy gebasz van, visszavonja a játékért kapott összeget (40$), plusz a bünti jutalmat a hamis tranzakcióért (30$). Játékoknént 70$-t vesztenek, és ez nem egy egyszeri alkalom, folyamatosan veszik a kulcsokat.
"Legálisan szerzett" kulcsokat újra eladni sem lenne szabad, de még mindig más eset, mint az előbb említett eset (bár ezzel is sokszor visszaélnek a G2A féle oldalak, mikor bevásárolnak kulcsokat az országtól ahol a legolcsóbban kapni, és eladják világszerte).
Játék aktiválása menüpont pedig azoknak kell, akik dobozos verziót vesznek, és van jó pár Steamen kívüli bolt ahol Steames kulcsot adnak olyan játékokhoz amik igénylik, de ugyanúgy hivatalos/támogatott eladók (pl. Humble Bundle).
Bankkártyát pedig halál könnyen meg lehet oldani hogy kapjon online támogatást, csak sétálj el a bankodba és ingyen elintézik 5 perc alatt.
találsz jobb dealt is mint g2a 😉