Az ESRB mostantól a loot boxokat is feltünteti a korhatár-besorolásoknál
Két évvel azután, hogy bevezették a "játékon belüli vásárlás" jelzőt, az Entertainment Software Ratings Board (ESRB) mostantól a "véletlenszerű tárgyak" megjelölést is hozzácsatolja ehhez.
Az „In-Game Purchases (Includes Random Items)” minden olyan játéknál fel lesz tüntetve, amelyben valódi pénzért valamilyen véletlenszerű tárgy vásárolható. Ilyenek például a loot boxokat vagy kártyacsomagokat tartalmazó címek, illetve gacha játékok. Természetesen minden játék, amelyet ezzel a megjelöléssel látnak el, tartalmazhat egyéb extra vásárlási lehetőséget is, amelyekre nincs kihatással a szerencse.
Az ESRB állítása szerint nem fogják a loot box kifejezést használni, mivel sok szülő nem ismeri annak jelentését. Mellesleg ennek bevezetését nem a szülők kérték, hanem a játékosok, főleg a Middle-earth: Shadow of War és a Star Wars Battlefront 2 körüli balhénak köszönhetően.
Fiatalkorú gyermekek szülei érintettek elsődlegesen, széles körű tájékoztatást igényelne ez az akció, pl. a hülye szájrágókás-arcfiatalító "cumi"-reklám helyett ilyen rövid felhívásokat kellene betenni a youtube átkattintós fekete gombjaiba.
- Nem találom azt a kretén reklámot most, pedig belinkelném. Egy szájrágókát reklámoznak benne, ami állítólag fiatalítja az arcot, egyszerűen borzalom b+.... -
Szerencsére én még nem futottam bele ilyen hülye reklámokba youtubeon, de győrfi pál manapság a frászt hozza rám néha ha éppen zenét hallgatok 😀
[LINK]
😃
De érettségizni azt szabad.
Nem, engem nem az iskolapad "rosszabbik" feléről érint, csak éppen tanárnő a feleségem, ráadásul COPD-s.
Lefordítom: ha elkapja, belehal.
Nem fogom megköszönni az oktatási miniszternek, sőt!