A kalózkodás növeli az eladásokat?
Az Európai Bizottság elemzéseiből egy elég érdekes dolog derült ki a videojátékokat illetően.
Mielőtt belemennénk a részletekbe, néhány fontos dolgot érdemes leszögezni. Az elemzések a kalózkodásról szólnak, amelyek arra próbálnak rávilágítani, hogy például a könyvek, filmek és játékok eladásaira mekkora hatással van a kalózkodás, vagyis az illegális beszerzési források használata. Ezek kizárólag Európára vonatkoznak, tehát az itteni eladásokról készült és az itteni kalózkodás nagyságát elemezték.
Szóval érdekes eredmények születtek, ugyanis a fent említett termékek esetében nincs kihatással az eladásokra az árnövekedés egyik irányba sem. Tehát ha az árak növekednek, nem csökken nagy mértékben az eladás és nem növekedik a kalózok száma sem. Ha valaki fizetni akar, fizetni fog és aki nem akar, nem fog. A 300 oldalas elemzésből tehát a legfontosabb, hogy az eladásokra nincs kihatással a kalózkodás. Vagy talán mégis?
A mai napon egy újabb érdekes jelentés bukkant fel erről, amely alapján a videojátékok szegmensében a kalózkodás mégiscsak befolyásolja az eladásokat. Meglepő módon nem úgy, ahogyan azt sokan gondolnák. Az Európai Bizottság jelentéséből kiderül, hogy a kalózkodás megnöveli az eladásokat a videojátékok esetében. A legújabb népszerű sorozatok az egyetlenek, amelyekre káros hatással van a kalózkodás.
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy most mindenki nekiugorhat letölteni bármit, hanem azt mutatja, hogy ha a termék jó, akkor a letöltés a termék kipróbálására szolgál, ami után sokan meg is vásárolják az adott terméket.
Szerintem nem érdemes mai árakon látatlanul megvenni sok játékot. Aztán meg azért sír az ember mert feleslegesen kidobott egy csomó pénzt! Azért van olyan játékom is amit látatlanul vettem meg pl. DOOM, WRC7, Mortal Kombat X. 😀
Annyira profitorientált lett minden,látszik,hogy csak a bevétel minél hamarabb minél kevesebből és aztán próbálják erőltetni a népre ,csak ugye szerencsére ez nem nagyon sikerül.Ezt próbálták elfedni,próbálták a kalózkodásra rákenni.A denuvó is míg állta a sarat nem hozott érdembeli változást.
2013-at írunk.
Az Európai Bizottság megbíz egy európai céget azzal, hogy a "minden lehetséges lépést meg kell tenni a kalózkodás ellen" doktrína alátámasztásához készítsenek egy részletes elemzést a kalózkodás és a piac viszonyáról, hogy az eddiginél is szigorúbban léphessenek fel.
Az elemzés azonban fordítva sül el, ahogy a fenti cikk is írja, az elemzésekből az derül ki, hogy a hollywoodi filmek és sorozatok kivételével minden más esetben nincs negatív hatással a megfelelő piac(ok)ra a jogvédett tartalmak nem legálisnak tekinthető peer-to-peer megosztása.
A "na látjátok, mi megmondtuk" arculat nyilvánvaló megtartásához az EB elhallgatja az elemzés eredményeinek jelentős részét, és csupán a filmekre/sorozatokra vonatkozó statisztikák alapján kísérlik meg a következő három-négy évben a kalózkodás elleni lépéseket a köztudatba erőltetni.
2017.
A Német Kalózpárt egyik képviselője a sajtószabadságra hivatkozva kikényszeríti az Európai Bizottságból és az elemzést készítő cégből a teljes, 307 oldalas analízis-eredményt, így fény derül a turpisságra: [lásd: a fenti cikkben leírtak].
A nyilvánosságra hozott, angol nyelvű elemzés egyébként elérhető a [LINK] hivatkozáson. 😀
Driver SF-ből az eredeti meg mikrolaggol rendszertől függetlenül.
A büntetést meg te sem gondolhattad komolyan 😆
ha sz.r a játék amit letölt az ember pl ncore-ról azt nem fogja megvenni.
de ha qrva jó akkor lehet hogy annyira megtetszik az embernek hogy egyből meg is veszi amint pénzhez jut.