PSP

2010. December 20., téma
Fórum » Konzol
A PSP-ről minden...
Hozzászólások: 81
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
FoLey avatar
Na egy hete rendelkezek én is ilyennel. Ahhoz képest jó játszani rajta. A 7db játékot munkatársamtól vettem 5k-ért. Ennyiért ajándék volt. 😃
Mára vettem bele 16GB Memory Stick Duo Pro kártyát,így nem lesz szűkős a helykínálat. Szomszédvárosban amúgy is van konzol bolt ha valamit akarok venni. 😃
https://logout.hu/dl/upc/2019-09/299138_img_20190920_213402_1.jpg
0
0
0
0
💬 10
no avatar
@FoLey: Jó kis cumó, régen általános suli napköziben toltuk egy PSP 2000-el, szép idők 😃

Használd egészséggel 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Most is élmény vele tolni. Azért is akartam venni hogy kipróbálnám,de király. 😀
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Ja, csak akkor még mások az uzsonnájuk felét is oda adták, hogy játszhassanak rajta szünetben 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Az igaz én is suliban láttam hogy valaki psp-et hát nem adta oda hogy játszhassak rajta. 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Felénk nem volt ilyen senkinek. Max újságokban láttuk. Persze ilyen téren az öreg sárga kazis minden igényünket kielégítette, úgyhogy senkinek nem is hiányzott. Spoiler!
ellenben a bringám fékpofáinak anyagvastagsága...na az nem volt
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Koptak bőven a cipőtalpak 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Inkább a flazúr a térdemről és a tenyeremről.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: Spoiler!
nCore on fent van az összes psp-s game. Letölt,mem card azt csapatod amivel akarod
.már csak azért mondom a kalózkodást mert lemezesen nem biztos hogy már be tudod szerezni azt amit szeretnél
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Szomszéd városban van konzol bolt ahol betudom szerezni használtan. Mellesleg ismerem azt a oldalt,de még találtam másik oldalt is ahol csomó psp játékot letudok szedni. 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Ahhoz képest, hogy anno ez milyen brutál drága cucc volt, most relatív olcsón meg lehet kapni
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha van itt valaki, aki jobban ért hozzá. Szóval az a helyzet, hogy van egy psp 1006-k nevezetű gépem és szeretném upgradelni 5.00 M33-ra. Most 3.52 M33-4-en van. Próbáltam már ezer helyről megcsinálni, de semmi. Elindítom a frissítést és csak fekete képernyő és semmi. Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a gond?
0
0
0
0
turkish avatar
BiGame: Nekem van egy eladó psp töltőm, a psp-t eladtam, a töltő nélkül, most költözéskor meglett... 😀
+ 2 db szép fehér psp headset eladó, gyári Sony!
0
0
0
0
zsivko avatar
Valaki meg tudná mondani, hogyan tudod az autókat megosztani a másik psp-vel a Grand Turismo-ban? Kiírja hogy átmentek az autók, de nem találom őket.
0
0
0
0
megaone6 avatar
Én ma szereztem egy PSP-t és mit ne mondjak meg vagyok vele elégedve 😃 A kijelzőn még mindig ott van a fólia szóval szép állapotban van. Egyedüli baj, hogy a Home gomb nem működik, így a játékokból csak az akksi kihúzásával tudok kilépni. Így nem vesznek el a mentéseim, de elég idegesítő és félek hogy kárt teszek benne. Nincs valami más megoldás?
Szerk. Azóta találtam egyet, aki hasonlóval küszködik annak leírom, nagyon egyszerű: nyisd ki az UMD lejátszót... ENNYI 😆
BiGame: Lehet adatkábellel (Micro USB) is tölteni, meg ilyen fejűvel: https://www.elcell.co.uk/ebayimages/itemimages/PSP/Charger/PSP-charger_1.jpg
0
0
0
0
BiGame avatar
Olyan kérdésem lenne, hogy valszeg beruházok egy PSP-re, de rossz a töltője, és a PSP csak only sony psp töltővel kommunikál, vagy minden hasonló fejü töltővel?
0
0
0
0
izirajder avatar
Sziasztok. Van egy 3004-es 6.31-es PSP-m valaki nem tudja véletlenul ezt h lehet hackelni v hogy lehet-e egyáltalán??
0
0
0
0
Th3KiD avatar
Hali. Van egy 1004esem TA-082/86-as lappal, használtan vettem, van rajta 6.20as Pro Nightly CFW (régi tulaj tette rá nem én). Megy is vele minden játék rendesen, a baj vele viszont az, hogy nem reagál a fényerősség és az a hangizé gomb mellette (nincsenek beragadva mert egyszer bekattant a PSP és akkor reagált mind2, amíg ki nem kapcsolt az egész ..), a Home gombbal meg az van hogy kikapcsolja a képernyőt ha megnyomom (zöld power LED ég, csak a képernyő megy szunyálni), kb így mint ezen a videón 3:25 körül: [LINK] (nem csak játékban, akárhol, annyi különbséggel hogy mikor játékból lépek ki vele van egy 0,8 másodpercnyi időm hogy a YESre váltsak és megnyomjam az Xet, na akkor kilép rendesen az XMBbe, ha nem vagyok elég gyors eltűnik minden és csak ki/be kapcsolással tudom visszahozni). Bekapcsoláskor néha némára van állítva (pedig sose hagyom úgy, nem is tudom némára tenni csak levenni a hangot teljesen de akkor se jelenik meg az az x-es hangikon izé) és legújabban bekapcsoláskor elalszik a képernyő anélkül hogy bármit is nyomnék rajta (van hogy előbb játszik kicsit a fényerősséggel, a néma/hangos móddal és csak aztán alszik el), ezért is szeretném helyrehozni mielőtt teljesen kilesz.

Találtam a neten HELLCAT'S Recovery Flasher nevű cuccot amivel új CFWt tehetnék rá ami elvileg megoldaná a szerintem software problémámat (félig tönkrement PSPkre való, legalábbis a reade-je szerint). Kérdése(i)m az(ok lennének), hogy működik a Flasher úgy is hogy a 6.20as Pro Nightly van rajta (lehet új CFWt tenni rá?). Mekkora az esély hogy kinyírom evvel a PSPt? Esetleg valakinek lenne más ötlete hogy hogyan tudom 100%ig működőképessé tenni a cuccot? Ha felteszek egy CFWt amit a Flasher pakol fel nekem (leszedtem a 401.pbp-t hozzá) menni fog minden játék vele rendesen (hallottam hogy pl GoW nem megy akármilyen FWel)?

Előre is köszi, remélem tud valaki segíteni. 😀
0
0
0
0
Erik94 avatar
Megy? Akkor minden rendben?Okés.
0
0
0
0
Camaro SS avatar
Megy minden Rendben 😀
0
0
0
0
Erik94 avatar
Ha pedig akkor sem megy akkor meg tegyél fel cfw-t,itt van mindenféle cfw:[LINK].
0
0
0
0
Erik94 avatar
A mappákhoz ahol van minden a psp-nek,ahol van a music,pictures,videos mappák...
0
0
0
0
Camaro SS avatar
Értettem de hova pontosan?
0
0
0
0
Erik94 avatar
Hogyhogy nincs?Akkor csinálsz egyet.
0
0
0
0
Camaro SS avatar
de hallod hova rakjam mert nincs olyan h ISO mappa
😲 ahova tehetném
0
0
0
0
Erik94 avatar
Ilyen ofw-d van?Vagy Cfw?Ha ilyen cfw-d van akkor jó,már csak játékot kell rátenned 😆
0
0
0
0
Erik94 avatar
moöst milyen cfw-d van és milyen kell?
0
0
0
0
Camaro SS avatar
leirnád ezt nekem tágabban légyszives mert nem értek hozzá 😀

olyan programom van h:
PSP Software 5.03
Chicken
5.03 gen custom firmware
ez mind a PSP mappába ... igy töltöttem le...
0
0
0
0
Erik94 avatar
felteszed a cfw-t és ennyi 😆
0
0
0
0
Camaro SS avatar
Emberek hogyan lehet pspt hackelni ??
irjátok már le pls 😀
0
0
0
0
JaniWalker avatar
Nem sajnos nem csinálják meg.Esetleg ha egy nonperma hacket teszel rá mint pl a PRO-B verziók(legjobb a PRO-B9)akkor azt egy cold reboottal ki lehet ütni uninstallal meg elméletileg teljesen eltűnik.
0
0
0
0
cika67 avatar
hát újonnan kaptam,de ha most feltörném hogy tudjak játszani azokkal a játékokkal amit lehuzok,és elromlana valamiért,pl. nem kapcsol be vagy mittudom én és visszavinném akkor megcsinálnák??
0
0
0
0
no avatar
cika67 írta:
olyan kérdésem lenne,h nemrég kaptam egy PSP 3004-et és fel akarnám törni,de nemtudom hogy akkor a garancia meg-e maradna...segitsetek PLS!


Feltörni egy PSP-t? Ezt nemtudom, csak azt tudom hogy hogyha olyan helyen veszed akkor feltörten veszed és ők vállalnak garanciát, de ha olyan helyen vetted ahol nem törik fel akkor nemtom:S
0
0
0
0
cika67 avatar
olyan kérdésem lenne,h nemrég kaptam egy PSP 3004-et és fel akarnám törni,de nemtudom hogy akkor a garancia meg-e maradna...segitsetek PLS!
0
0
0
0
JaniWalker avatar
Ja, de asszem abba memó kártyát se lehet rakni de ez nem biztos.
0
0
0
0
ors11 avatar
Én most nem értek valamit...hogy lehet az,hogy a PSP E-1000
26.900 forint, még a régebbi PSP 3004-es 33.900.
Ez most azt jelenti,mivel az E-1000-sbe nincsen wifi ezért sokkal olcsóbb...vagy már alapból gyengébb az elődeinél vagy miért enyivel olcsóbb?
0
0
0
0
no avatar
hali az ebay-en mar lehet kapni ps vitat asszem a 3g es 110-et kostal es a sima wifis 90 rugo😀
0
0
0
0
becker0042 avatar
JaniWalker írta:
OLyan nincs hogy psp 2 😞 PS VITA van meg a psp nek 4 fajtája(1000,2000,3000,GO)


Igen ez mind igaz és bocs de télleg az PSP VITA... ezt eddig nem tudtam igaz annyira nem is érdekelt, de jobb lett volna ha kicsit utána nézek mielőtt írok...
amúgy a Go az k@ki.. 😃
0
0
0
0
JaniWalker avatar
OLyan nincs hogy psp 2 😞 PS VITA van meg a psp nek 4 fajtája(1000,2000,3000,GO)
0
0
0
0
becker0042 avatar
MaximumGame írta:
Felújitott gamek jönnek az új PSP re is? pl Tekken 6 érdekel 😃


Mér melyik az új psp?? 😃 A PSP 2 vagy a Go vagy a PSP 3004?? Mert sztem biztos hogy mindre jön.. (ezek közül)
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Felújitott gamek jönnek az új PSP re is? pl Tekken 6 érdekel 😃
0
0
0
0
JaniWalker avatar
EZEK tényleg jó játékok habár a jackasst nem szerettem.😀
0
0
0
0
becker0042 avatar
Szerintem:
Little Big Planet
God of War: mind a kettő (Chains of Olympus, Ghost of Sparta)
Jackass: The Game
Tekken 6
Tony Hawk's Underground 2
Gran Turismo
Én ezeket szeretem és nekem nagyon bejönnek. 😀
0
0
0
0
JaniWalker avatar
Leírnátok a legjobb psp játékok neveit légyszi.
0
0
0
0
becker0042 avatar
Igen gondoltam ezért is írtam oda.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nyílvánvaló, hogy fizetned kéne még pluszba, hiszen nem egy árban vannak.
0
0
0
0
becker0042 avatar
Valaki nem cserélne velem egy PSP 3004 - et (Fekete) egy x360 - ra? Ha kell még rá is füzetnék!
0
0
0
0
shghs123 avatar
[LINK] katt a linkre és nyerhetsz 1 psp-t ha ugyes vagy
0
0
0
0
kaldyka avatar
egy 1000-es, 2000-es psp ára flashelt-en 20-30-35k körül szokott mozogni, újan 50-60k is lehet
3000-est 40k-ért szoktam látni
én 2000-est vettem 35k-ért, flashelt-en, használtan, hibátlanul, már két éve megvan és nem bántam meg 😃

egyébként sokak kérdésére:
a PSP-nek ugye van 4 féle fajtája : az 1000-es sorozat, a 2000-es, a 3000-es és az NGP

az 1000-esnek, másnévet "fat"-nak is van több megjelölése, pl 1001, 1003, 1004. Ezek csak annyit jelentenek hogy melyik az újabb, aszaz az 1001 előbb készült mint az 1004, különbség nincs köztük
az 1000-eseknek a hátulján van két kidomborodás, így talán kényelmesebb, bár ki hogy érzi
általában matt fekete színű, de van pár fehér is, ebből nem sokat láttam, a többi tuningolt
jobb oldalon a bekapcsoló gomb, bal oldalon a wifi kapcsolója onnét egy vezeték (néha ennek az érintkezése miatt nem működik a wifi) vezet a jobb oldalra ahol a wifi antenna van
felül az UMD (olyasmi mint a cd csak sokkal kisebb) ajtó nyitó csúszka és az USB van
az akksija 1800mAH, ez kb 8-9 órát bírja
az összes 1000-es amivel találkoztam flashelt volt (erről lejjebb)

a 2000-esnek, másnéven "slim"-nek is van 2001, 2004... megjelölése, itt ugyanaz a helyzet, és itt megtévesztő, de nem azt jelenti hogy melyik évben készült, egyébként ezt a psp aljára rá van írva egy vonalkód mellé
a 2000-esnek a hátulja teljesen lapos, nem mint az 1000-esnél, könnyebb, és mivel laposabb kevesebb hely van az akksinak ezért ez 1200mAH, ez kb 6-7 órát bírja 1 töltéssel
ennek nincs UMD ajtónyitó csúszkája, ezt egyszerűen kézzel kinyithatjuk
felül a wifi ki-be kapcsoló van, a wifi panel is valahol ott a képernyő alatt van, az antenna meg jobb oldalt (ezek csak belső dolgok)
a slimnek van egy wifi gyorsítója ezért ennek gyorsabb a netje
a legtöbb flashelt, és fényes fehér, de van fekete is, ami alapszín, meg talán még szürkében is van, a többi tuningolt

a 3000-es külsőleg csak a hátul lévő fémkarikában különbözik a 2000-estől, ezen vékonyabb
meg ez általában fényes fekete
szóval külsőleg teljesen ugyanolyan mint a 2000-es, csak ennél valami más szoftveres dolog van, mert ezt próbálták úgy csinálni, hogy ne legyen flashelhető, azaz ne tudjanak rá ingyen letölteni játékokat és felrakni a kártyára
persze pár hozzáértő ezt a változást is áthágta és flashelte
ezért kezdenek ezek is flasheltek lenni

az NGP-re most nem nagyon térnék, ki. Nem rég adták ki. Érintőképernyős, két joystick van rajta, hátul van egy touchpad.
és ez visz olyan játékokat, amit a többi nem, az újítások miatt

az hogy egy játék elindul-e a psp-n vagy nem, itt nincsenek olyan nagy különbségek mint gépnél, itt inkább a szoftver frissessége számít
szerintem a legjobb szoftver az 5.00 M33-6, és az 5.50 GEN
ezen a kettőn minden elmegy

a flashelés egy olyan dolog amikor letörlik a hivatalos szoftver (új esetén ugrik a gari), és egy hackeltet raknak rá, ami engedi hogy memóriakártyáról (Memory Stick Pro Duo) fusson a játék. Ha valaki flashelt psp-t akar, akkor legbiztonságosabb egy ismerős hozzáértővel megcsináltatni (de egy tényleg hozzáértővel), ez a legbiztonságosabb, mert vannak fennt pl vaterán az olyanok hogy psp flashelés. Na igen de azért mi fizetjük a postát amikor elküldjük az illetőnek a psp-t, ő megcsinálja és visszaküldi. Ez a jó eset. Rossz esetben utána jöhetnek gondok, vagy a flashelésben meghalhat a psp, amiért ő nem vállal felelősséget. Ha kimúlik, küldhetjük megint valakinek hogy élessze újra, ez megint posta. Vissza meg nem küldhetjük, mert nincs gari.

Nekem egy 2000-esem van, használtan flashelve vettem. Szerencsére nem volt vele gondom, töltöttem le hozzá játékot és jól elvoltam, a haveroknak is volt psp-je így ad-hoc-on multiztunk, általában mindig (az ad-hoc a gépek közötti kapcsolat, a wifinek bekapcsoltnak kell lennie, de nem kell hozzá net, de mindegy ez bonyolult, végül is mint a bluetooth)
ha valaki venni készül előtte próbálja meg, szerintem mindenképp személyesen vegye át, másképp könnyen odaadhatjuk egy hibás psp-ért a pénzt
ha valaki vesz használtat, vegye figyelembe: ha flasheltet akar akkor azt, a wifi nem hibás-e (azaz valahol próbáljon meg netre csatlakozni, bár így se derül ki minden), a gombok nem hibásak-e és működik-e rendesen a joystick, a képernyő nem hibás-e

a wifinek van egy gyakori betegsége, hogy ha sokat van használva, nem lehet vele netre csatlakozni, vagy másokkal nem lehet pár játékon multizni. Ez sok psp-vel megesik, a wifi panel kicserélésével meg lehet oldani. Ilyenkor az történik hogy más megosztja a multi szobát, erre csatlakoznak mások, de a hibás psp nem találja meg a szobát, vagy a jó psp nem találja meg a hibás psp multi szobáját

jah igen és így a végére, aki alkatrész vásárol a psp-hez, gyakorlatból mondom: ne vegyen utángyártottat, lehet hogy olcsóbb, meg azt több helyen lehet találni, de az utángyártottak mind gagyik
alkatrészt csak bontott psp-ből
énnekem egyszer felmondta a szolgálatot a joystick, vettem bele egyet olcsón, utángyártottat. 2 hétig bírta (és talán még sokat mondtam)!! Megnéztük, a joystick alja teljesen szétesett. a Régit megcsináltuk (ami eredeti volt) és még mindig azt használom.
Na meg az akksi. Nekem volt benn egy 1200mAH-s akksi. Egyszer amikor sokat ellett várakozni, játszottam és full lemerült, tölteni meg nem tudtam sokáig, szóval unalom volt. Ekkor döntöttem úgy hogy rakok bele egy 3600mAh-s akksit. Na igen vettem egy utángyártottat. Nemhogy nem volt feltöltve, de nem is lehetett feltölteni, teljesen használhatatlan volt. Etzt visszavittem (szerencsére ismerős volt), adott egy másikat, meg egy eredeti 1800mAh-s fat akksit. Na igen az a 3600mAh-s akksi is utángyártott volt, az 1200mAh-s akksinál kevesebbet tudott. Az 1800mAh-s eredeti akksi tökéletesen működött. Az eredeti slim 1200mAh-s akksi 3 év használat után mult ki, utángyártott ilyen használatban max1-2 hónap, és ez nem csak utángyártott akksira, hanem minden utángyártott psp alkatrészre vonatkozik

jah igen és a fat akksi belefér a slim-be egy nagyobb akksifedéllel, de slim akksi nem fér bele a fat-ba

remélem tudtam segíteni 😃
0
0
0
0
Reptile110 avatar
itt tudtok nézni: http://www.576.hu/webshop_hardware_platform.aspx?Platform=PSP&HardwareCategoryID=0cada82c-9dd3-4ec0-b0fe-ae0293b49d1e

😀..
0
0
0
0
Furmann96 avatar
szabolaci10: Engem is pont ez érdekelne 😆 😉
0
0
0
0
kaldyka avatar
hardX írta:
Jövőre bejelentik a PSP 2-t és jön a PS Phone is 😃


Az iden mar mind kijott 😃
0
0
0
0
Reptile110 avatar
LewisHamiltonF1: Haha az nem segített 😀 elveszett a flash és újra ki kellet flashelni,de már jó..és nemrég amikor írtam a kommentet ráraktam a psp-mre a rock band unplugged-et és nem lehetett rá rakni játékot,de már azt is megcsináltam...tehát már mind1 😉
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció