Őslények

Szerző: yugiohyugiohzebuyug, 2010. January 10., téma
Fórum » Társalgó
Írhattok felfedezéseket,érdekes cikkeket is bemásolhattok.. vagy kérdezhettek ha kiváncsiak vagytok vmire, stb..
Paleozoikum tól a Kainozoikumig minden jöhet! xd
miattam Nessi is, mert aztolvastam, hogy egy Elasmosaurus :)
Hozzászólások: 59
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Szabcsi avatar
azbizony írta:
Szabcsi írta:
azbizony írta:
Szabcsi írta:
yugiohyugiohzebuyug írta:
: DD
ez is hasonló dolog, hogy Szibériában még élnek mamutiok.. itt a link videóval:
http://www.dinoportal.hu/Friss-hirek/sziberiaban-meg-elnek-mamutok-video.html
nemtudom.. tényleg kinéz egy medvének is, mintha vinne vmit.. : D


Nagyszerű videó!
Remélem hogy élnek még mamutok!

Ezt nem mertem végignézni de vannak benne durva dolgok!:S
[LINK]


A mókus meg a medve mióta szörnyeteg?😃


Most végig néztem és tényleg gagyik!
A fehár zsiráf durva!😃


2:33 nál van az a hosszú hal vagy nem tom mi az 😃 Van egy tó amibe szoktam úszkálni nyáron 😃 nyílván ott sz*rnám össze magam ha elúszna mellettem mikor a gumimatracon heverészek 😆


Hát nemtudom de nekem nem kéne vízbe lennem ahhoz hogy besz*rjak tőle!😃
0
0
0
0
azbizony avatar
Szabcsi írta:
azbizony írta:
Szabcsi írta:
yugiohyugiohzebuyug írta:
: DD
ez is hasonló dolog, hogy Szibériában még élnek mamutiok.. itt a link videóval:
http://www.dinoportal.hu/Friss-hirek/sziberiaban-meg-elnek-mamutok-video.html
nemtudom.. tényleg kinéz egy medvének is, mintha vinne vmit.. : D


Nagyszerű videó!
Remélem hogy élnek még mamutok!

Ezt nem mertem végignézni de vannak benne durva dolgok!:S
[LINK]


A mókus meg a medve mióta szörnyeteg?😃


Most végig néztem és tényleg gagyik!
A fehár zsiráf durva!😃


2:33 nál van az a hosszú hal vagy nem tom mi az 😃 Van egy tó amibe szoktam úszkálni nyáron 😃 nyílván ott sz*rnám össze magam ha elúszna mellettem mikor a gumimatracon heverészek 😆
0
0
0
0
Szabcsi avatar
azbizony írta:
Szabcsi írta:
yugiohyugiohzebuyug írta:
: DD
ez is hasonló dolog, hogy Szibériában még élnek mamutiok.. itt a link videóval:
http://www.dinoportal.hu/Friss-hirek/sziberiaban-meg-elnek-mamutok-video.html
nemtudom.. tényleg kinéz egy medvének is, mintha vinne vmit.. : D


Nagyszerű videó!
Remélem hogy élnek még mamutok!

Ezt nem mertem végignézni de vannak benne durva dolgok!:S
[LINK]


A mókus meg a medve mióta szörnyeteg?😃


Most végig néztem és tényleg gagyik!
A fehár zsiráf durva!😃
0
0
0
0
azbizony avatar
Szabcsi írta:
yugiohyugiohzebuyug írta:
: DD
ez is hasonló dolog, hogy Szibériában még élnek mamutiok.. itt a link videóval:
http://www.dinoportal.hu/Friss-hirek/sziberiaban-meg-elnek-mamutok-video.html
nemtudom.. tényleg kinéz egy medvének is, mintha vinne vmit.. : D


Nagyszerű videó!
Remélem hogy élnek még mamutok!

Ezt nem mertem végignézni de vannak benne durva dolgok!:S
[LINK]


A mókus meg a medve mióta szörnyeteg?😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
lol ezek tök gagyik végis se nézem 😆
0
0
0
0
Szabcsi avatar
yugiohyugiohzebuyug írta:
: DD
ez is hasonló dolog, hogy Szibériában még élnek mamutiok.. itt a link videóval:
http://www.dinoportal.hu/Friss-hirek/sziberiaban-meg-elnek-mamutok-video.html
nemtudom.. tényleg kinéz egy medvének is, mintha vinne vmit.. : D


Nagyszerű videó!
Remélem hogy élnek még mamutok!

Ezt nem mertem végignézni de vannak benne durva dolgok!:S
[LINK]
0
0
0
0
Szabcsi avatar
Spartan117 írta:
én ma a nagylábut néztem a tv be hogy létezik-e de végül inkább kinyomtam a tvt 😆 azt vizsgálták hamisitott vidó van e róla vagy ténleg igazi-e brarkok egyet
bár nem tartom valoszinünek de lehet hogy létezik de NEM A MÁTRÁBAN 😆😜😃

UGYANEZT LÁTTAM A TV BE CSAK TISZTÁBBAN És Igazatt mondok mint magyar ember elhiheittek tényleg nem ugy nézett ki mint egy ember.max beöltözött de ki tudja? hát CSAK norisz 😆 😃😃😃


Jaj ilyeneket én is láttam!(elég határozottan megy valahova!)😃
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
: DD
ez is hasonló dolog, hogy Szibériában még élnek mamutiok.. itt a link videóval:
http://www.dinoportal.hu/Friss-hirek/sziberiaban-meg-elnek-mamutok-video.html
nemtudom.. tényleg kinéz egy medvének is, mintha vinne vmit.. : D
0
0
0
0
no avatar
én ma a nagylábut néztem a tv be hogy létezik-e de végül inkább kinyomtam a tvt 😆 azt vizsgálták hamisitott vidó van e róla vagy ténleg igazi-e brarkok egyet
bár nem tartom valoszinünek de lehet hogy létezik de NEM A MÁTRÁBAN 😆😜😃

UGYANEZT LÁTTAM A TV BE CSAK TISZTÁBBAN És Igazatt mondok mint magyar ember elhiheittek tényleg nem ugy nézett ki mint egy ember.max beöltözött de ki tudja? hát CSAK norisz 😆 😃😃😃
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
NA AKKOR : DDD
hogyan fogalmaztam régen, Úristen x dd
ezektől a tollas b*romságoktól (amik nem azok x d) szétmegy a fejem -.-" : D
Bevezetésként:
Ugya voltak a donoszauruszok meg a kis, egér nagyságú emlősök : ) Az emlősöknél kifejlődött az agykérek (ha jól emlékszem.. (: ) az északai
életmód során. Hisz csak akkor tudtak táplálékhoz jutni, mikor a dinoszauruszok aludtak.. Persze a dinoszauruszok se voltak fejletlenek..
egyesek nem is akármilyen érzékszervekkel rendelkeztek, a JP-os V.raptorokat meg kicsit ugye eltúlozták : D valóban inteligensebb volt,
mint az átlag, de ennyire nem. : P Lényeg, a dinoszauruszok is fejlődtek tova az emlősökkel párhuzamosan. Az emlősök eljutottak odáig, hogy
már "kis dinoszauruszokat" ettek.. közel fél -1 méteresre sikerült növekedniük. Végül kialakultak a tollas dinoszauruszok, melyek tagjai
főleg Theropodákból álltak. Hogy a tollaknak milyen szerepük volt.. mintha már hallodtam volna, de.. elfelejtettem x d Aztán.. úgy tűnt a
dinoszauruszok állnak nyerésre, csak aztán közbe avatkozott valami.. utat engedve ezzel az emlősöknek. (: Kövi ellenfelük a madarak volt,
de ebbe most ne.. : D Szóval, a kréta kor közepe-vége felé kialakultak a tollak a dinoszauruszoknál ez idáig oké jó...
Tyrannosaurus, az "újabb" felfdezések szerint testét toll borította. Azt feltételezik hogy csak bizonyos korig volt rajtuk toll, aztán a méret
növekedése során vált meg tőlük.. Családban élt, gondoskodtak a kicsinyekről, és azt gondolják a fiatalabbak segédkeztek a vadászat során,
mivel a kifejlett állat nem tudott olyan gyorsan futni, hogy elejtse a zsákmányát. Ez még úgy ok, elfogadom (:
De áá annyira megszoktam már JP-ba is meg amúgy is hogy a Velociraptorokat nem fedi toll meg.. és erre ez is?! x D
ez vhogy annyira szokatlan hogy fhuu : @ : DD
0
0
0
0
Kempeti avatar
Elméletileg találtak egy sellőt..
0
0
0
0
doriand avatar
koben, sokszor evekig szedik ki a csontvazakat a kovekbol, mert anyira megkemenyedett az uledek. van olyan, hogy nem is tudjak azonositani, mert csak kicsi resze latszik ki a kobol. ezert ulhetett 25 evet, nem volt egyszeruen idejuk arra, hogy kiszedjek a csontokat a kobol.
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
de nemaz, egész végig ott volt a szemük elött a múzeumba x DDD
0
0
0
0
Ferrari avatar
25 év nem olyan sok idő 😃, kitudja hány millió évig voltak előtte a föld alatt 😆
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
jólvan ehez a baromsághoz most nincs kedvem x D

Egészen kicsi, húsevő dinoszauruszt találtak --
Képzeljen el egy legalább annyira erőszakos velociraptort, mint amilyet a Jurassic Park című filmben látott, ami viszont csak akkora, mint egy modern kori csirke. Ilyet találtak kanadai tudósok Észak-Amerikában.

„Feltehetően mindent levadászott, amit méretéből adódóan csak tudott - rovarokat, emlősöket, kétéltűeket és még az is lehet, hogy a bébidinoszauruszokat sem kímélte" - mondta Nicholas Longrich, a University of Calgary kutatója.

Az apró raptor csontjait egy olyan leletcsoportban fedezték fel, ami egy 25 évvel ezelőtti ásatásról származik, és eddig egy múzeum raktárában porosodott, jelentette be Longrich és kollégája, Philip J. Currie
0
0
0
0
Ferrari avatar
Mi van akkor h ha a megnevezés is téves. A helyes megnevezés Bala - Toni szürny lenne 😆😆
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
Balaton = Lock Nes? x D szerintem a lock nesi szörny a lock nesben él (ha..) nemis tudom miért...
ebből valami Balaton csokis reklám is kisülne, ha így lene 😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
lehet h létezik csak vmi más tóban nem ott, mi van ha a Balatonban él??? 😆😆😆 csak eddig nem tudott róla senki 😃😃
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
hmm.... bocsáss meg 😆 ezt nemtudtam hogy csak 10ezer éves 😀 így tényleg kicsit lehetetlen....
ennek ellenére persze hiszek benne mert én ilyen vagyok 😆 lehet, hogy csak szeretném hinni hogy létezik... mind1 😀
0
0
0
0
doriand avatar
yugiohyugiohzebuyugioh írta:
igen, már említettem párat a rendek közül 😀
Miért ne maradhatott fen Nessi? Ha volt 1kezdetben több Elasmosaurus, abba a tóba vagy korábban lehet hét korábban biztos 😆 hogy óceán volt, és akk ott... és tod léteznek utódok 😆 ha így veszük fennmaradhatott... csak nemtom hogy 😆


300-400 millio eves hegyen nem nagyon lehettek oceanok, se olyan elolenyek, amik a tengerben eltek.
amit kiemeltem a tiednel: mondom 10000 eves a to, nem 65 millio. az utolso nagy jegkorszakban az egesz egy nagy gleccser volt, abbol lett a to.
de latom nincs akinek magyarazni, sokan hisznek benne, de egy ilyen bizonyitas utan jonnek a masik hulyeseggel, hogy miert van a toban Nesse. egyszeru teny, nem lehetseges
0
0
0
0
Ferrari avatar
ép az lenne a szar benne h nem férsz be egészbe és mikkor csukja össze a száját pont leharapná a fejed....😆 vagy ha forditva kap be akkor a lábfejed...😆
vajon h lehetett a jobb? h ha előlről vagy h ha hátulról kezdett vna el enni? 😃😃
0
0
0
0
Ferrari avatar
gondolom 1 ilyen 1be lenyelne...😆
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
" Egy újabb keletű becslés szerint a Spinosaurus a legnagyobb ismert húsevő dinoszaurusz, amely nagyobb még a Tyrannosaurus rexnél és a Giganotosaurusnál is. E becslések alapján 16–18 méter hosszú és 7–9 tonna volt."
wikin ez van 😆 lehet tul uj az elmélet és akk még nemlétezet maikor kiadták a könyvet...
de akk is van még ami nagyobb a Tyranosaurusnál 😆
ilyen a Carcharodontosaurus

Egy kis ízelítő belőle😀 :
https://www-news.uchicago.edu/releases/96/images/dinosaur.jpg
0
0
0
0
Ferrari avatar
nemtom, dinós könyvből irtam ki az adatokat, lehet h azok tévednek 😃😃
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
khm... Azért Spinosaurus nagyobb mint a Tyrannosaurus mert hát 16-18m... és 7-9t,és aza diplodocus se igaz 😆
mert Seismosaurus 50mig nőtt míg a Diplodocus 28mre (ha jól emlékszem, javítsatok ki ha tévednék)
ott is van valaha élt legnagyobb akor a hosz meg a nagyság nem ugyan az? x DDDD mind1 a többi ok 😆
Különben Ultrasaurus tömege: kb 130t
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
a) A leghosszabb dinoszaurusz...
a Seismosaurus
Hossza: 45 méter (vagyis 50... x D)
Külön érdekesség: egyes tudósok úgy vélekednek, hogy a Seismosaurus nem más, mint egy öreg Diplodocus

b) A legsúlyosabb dinoszaurusz...
az Argentinosaurus
Súlya meghaladhatta a 100 tonnát.
Külön érdekesség: Egyetlenegy hátcsigolyája több, mint másfél méter.

c) A legnagyobb karmú dinoszaurusz...
a Therizinosaurus
Egy karma meghaladhatta a 60 cm (70..) hosszúságot is.
Külön érdekesség: ennek a dinoszaurusznak fogatlan volt a szája, így ahelyett, hogy vérengző ragadozóként képzelhetnénk el, inkább csak a dús ágakat húzta le a karmaival, vagy a termeszvárakat bontotta szét velük.

d) A legnagyobb húsevő...
a Spinosaurus
Az eddigi legnagyobb fellelt példány hosszúságát több, mint 18 méterre becsülik.
Külön érdekesség: Noha edigi ismereteink alapján ő a legnagyobb húsevő dinoszaurusz, meglehet, hogy nem egy aktív, vérengző ragadozó volt, hanem inkább egy "gyenge", halevő vadász.

e) A "leghíresebb" dinoszaurusz...
a Tyrannosaurus rex
Szinte nincs olyan gyerek, aki nem a "tírex' szót ejtené ki először a dinoszauruszok közül 😀
Külön érdekesség: Eddig mindenki óriási, vérengző dinoszaurusznak képzelte a Tyrannosaurust, de elképzelhető, hogy dögevő volt, akár csak a mai hiénák.(de nemvoltaz 😆😉

f) A legismeretlenebb dinoszaurusz...
a Deinocherius
Érdekessége: eddig csak 2,5 méteres karját ismerjük tőle.

g) A "legagyasabb" dinoszaurusz...
Valószínűleg a Troodon vagy a Velociraptor.
Ők rendelkeztek szokatlan méretű aggyal a dinoszauruszok között.
Külön érdekesség: összehangolt csapatmunkával terítették le náluk tízszer nagyobb zsákmányukat.
0
0
0
0
gabi86 avatar
nekem régen volt egy játékom nem emlékszek pontosan a címére talán dinohunter de nem biztos az volt a lényege hogy egy szigeten vadásznod kellet a dínókra mikor lelőttél egyet jöt egy űrhajó és elvitte utána megnézhetted a trófea teremben jó kis game volt két fegyvered volt egy sörétes vadász puska meg vagy egy 4ágú nyílpuska 😆
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
jan ekem is eredeti, de térjünk vissza a nem virtuális dinoszauruszokra 😆
0
0
0
0
azbizony avatar
Azt tom mert meg van eredetiben 😆 Van egy jó kis dínós játék ami ilyen verekedős mint a warpath csak nem tudom a nevét😃 elégé régi de jó el lehet vele szórakozni😃 és az is PC re van
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
na a king kong is van PC re 😆
0
0
0
0
azbizony avatar
A turokról tudtam de nekem az olyanok jönnének be mint a jurassic park warpath, vagy mundjuk a king kongban amikor a gorillával irtottad a dínókat 😃 vagy mint a godzilla: unleashed. Én ilyenekre gondolok 😃
0
0
0
0
Ferrari avatar
azbizony írta:
Én is szeretem a dínókat 😆. Csak kár hogy pc re nincs dínós játék csak konzolokra😞 Nekem pl ez nagyon tetszene pc-n :jurassic park warpath


van pcre is 1 pár dínós game 😃😃
pl: stratégia: Zoo Tycoon: Dinosaur Digs, Zoo Tycoon 2: Dino Danger Pack, Zoo Tycoon 2: Extinct Animals
Akció: Dino Crisis/Dino Crisis 2 igaz már nem a legújabb de viszont nyáron jön 1 új dínós akció játék: a Dino D-Day

itt van a trailerje:
[movie=youtube]<object width="640" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/8o00ha17Jic&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/8o00ha17Jic&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>[/movie]
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
nincs?? Turokal mivan? meg látam vmi Dino Crysis os baromságot is.. mind1, Turok 2008at letölthetet ha akarod, 13giga majdnem 😀
0
0
0
0
azbizony avatar
Én is szeretem a dínókat 😆. Csak kár hogy pc re nincs dínós játék csak konzolokra😞 Nekem pl ez nagyon tetszene pc-n :jurassic park warpath
0
0
0
0
Ferrari avatar
De szerintem nel a Lochnessi tóban él, mert nat geon vagy discoveryn néztem vmi műsort róla h őt keresték, és az egész tavat behajózták, kőzben ultrahangot bovsátottak a tó fenekére és ezzel keresték, persze az is előfordulhat h pont kikerülte az ultrahangot vagy elbújta vmi barlang 😆
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
igen, már említettem párat a rendek közül 😀
Miért ne maradhatott fen Nessi? Ha volt 1kezdetben több Elasmosaurus, abba a tóba vagy korábban lehet hét korábban biztos 😆 hogy óceán volt, és akk ott... és tod léteznek utódok 😆 ha így veszük fennmaradhatott... csak nemtom hogy 😆
0
0
0
0
Demoz avatar
Rendszertani besorolás:
Ország: Állatok (Animalia)
Törzs: Gerinchúrosok (Chordata)
Altörzs: Gerincesek (Vertebrata)
Osztály: Hüllők (Reptilia)
Öregrend: Dinoszauruszok (Dinosauria)

Rendek és alrendek:
Ornithischia &#8224;
Cerapoda &#8224;
Thyreophora &#8224;
Saurischia
Sauropodomorpha &#8224;
Theropoda
0
0
0
0
doriand avatar
az elejen emlitetted Nessit, egy baj van az egesszel, nem lehetseges, hogy miert, mert egy 10.000 eves toban nem maradhatott fenn, egy tobb millio eves allat😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Az egy dolog hogy a hüllőkhöz tartoznak de a dinoszauruszok leszármazottai a madarak. És az ilyen ős krokodiloknak meg az krokik a leszármazottai
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
ja.. mind1 😆 mindig felülre akarok meni, elfejeltem hogy alul van a tiéd, mármint az a válaz téglalap x DD
Ferrarinak már mondtam, de bemásolom az egész cikket 😀


Észak-Amerikában a új kacsacsőrű dinoszauruszt fedeztek fel a kutatók. Gryposaurus monumentensis, magyarul kacsacsőrű gyík valószínűleg 75-80 millió évvel ezelőtt élhetett. A lelet érdekessége, hogy a növényevő szájában 800 fogat találtak, amivel alaposan megrághatta a növényeket.
A kutató szerencsések voltak, mert a csontokat viszonylag épen, bár szétszóródva találták meg. A lelőhelyet még 2002-ben felfedezték, de csak mostanra állt össze a kirakós játék. A csontozat alapján a paleontológusok úgy becsülik, hogy a felnőtt példány elérhette a 10 méteres hosszúságot.
A kacsacsőrű gyík 300 fogat használhatott arra, hogy a növényi eredetű táplálékát alaposan felaprítsa, a többi fog funkciója még ismeretlen. A hatalmas állkapcsok és a rengeteg masszív fog szinte bármilyen szívós és rostos növényi anyagot fel tudott aprítani. A pontos táplálkozási szokások kiderítése még hátra van, még az is lehet, hogy ez a dinó komplett fákat evett meg.
Maga a lelőhely még sok érdekességet kínál, mivel a Gryposaurus csak egy a számos új dinoszaurusz közül, melyet erről a területről írtak le. Találtak itt már a Velociraptorhoz hasonló ragadozót (Hagryphus), egy Tyrannosauridát és három szarvakkal feldíszített állatot is. Összességében több mint egy tucat dinoszauruszt fedeztek fel ezen a vidéken, és legtöbbjük új fajnak bizonyult a tudomány számára.
A leletek alapján sikerült rekonstruálni a 75 millió évvel ezelőtti mikrokörnyezetet, ami jelentős lökést adhat az akkori állat és növényvilág ökoszisztémájának megértéséhez.
0
0
0
0
FeRR avatar
Igen, bár egyszerűbb lenne a szerkeztésre venni, de nekem ígyis jó!😆😆
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
lol 😆 mind1 ebben az esetben most ezvan: yugiohyugiohzebuyugioh írta= FeRR írta
azt kész 😆
0
0
0
0
FeRR avatar
A saját válaszodra válaszoltál!😆
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
yugiohyugiohzebuyugioh írta:
hm... hányas cikk? 😆 monjuk 2007be írták... jólvan nekem hüllők lesznek 😆

Hát amiről akarsz 😆 amit érdekesne találsz.. akármi... x D
Ferrari: hát hírtelen nemtaláltam meg de elhiszem 😀, adátum sincs meg 😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
itt van a wikipédia cikk ahonnan néztem-->[LINK]

van írva róluk minden bőségesen 😃😃
0
0
0
0
FeRR avatar
😲 No comment😲 Miről kéne írnom?😃
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
hm... hányas cikk? 😆 monjuk 2007be írták... jólvan nekem hüllők lesznek 😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
wikipédián is az van írva h hüllők családjába tartoznak 😃
szal nemtom 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció