Hány mp alatt kapcsol be a géped? (tálca megjelenéséig)

Szerző: PrekopDavid1993, 2009. April 25., téma
Fórum » Társalgó
Hozzászólások: 564
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
SuperPuma avatar
Post screen és a bejelentkezés a fiókba. M.2 SSD-vel kb ennyi. Nagyon messze vagyunk már a régi ATA korszakos 1 perces Windows 95 boot időktől 😊
0
0
0
0
no avatar
7-8 sec mire bent vagyok. Ebből 2 sec-et van bios és win loading között. Ritka alkalmak egyike mikor ki van kapcsolva, szóval gondoltam megmérem.

Corsair Force Series MP600 Gen. 4.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
13 másodperc a gomb lenyomása és a asztal megjelenítése között. 😀
0
0
0
0
19ati93 avatar
14 sec - cold bootból miután megnyomom a bekapcs gombot és a login screen-nél belépek

ha biostól nézzük akk kb 9-10sec

SATA 3 SSD
0
0
0
0
no avatar
17 mp ami nekem tökéletes!😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar

Spoiler!
Gigabyte H61-M
Core i3 3240 (CoolerMaster Hyper103)
2*4GB HyperX Fury Black 1866 (1620)
120GB HyperX Fury SSD
na meg a jó öreg Gigabyte GT730

Ez így ilyen formában ennyit tudott

A jelenlegi is kb ugyanezt fogja tudni.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Amióta újraraktam gépet és a Rog logó megjelenik hosszabb ideig tart jó pár mp-el. Ezelőtt 6 mp alatt bent volt a Windowsban. Most már ez az érték 10-12mp-re nőtt. Nem tudom,hogy hogyan tudok javítani rajta. Fast Boot "ON" , "OFF"-al kb hajszálpontosan azonos sebességgel lép be Win-be.
0
0
0
0
no avatar
Nagyjából fél éve nem volt kikapcsolva a gép, szóval nem nagyon emlékszem.
0
0
0
0
💬 8
Warlordcommander avatar
@LordSzalko: Van egy 10 éves laptopom amit én se kapcsoltam ki sokszor ma már ott tart hogy ha kikapcsolom nem indul el. Csak ha berakom gépbe a hdd-t, futtatok rajta ellenőrzést aztán vissza a laptopba, és újra elindul. Szóval ráfoghatom hogy van egy fél óra vagy több mire elindul.😃
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: Nekem volt egy nagyon régi laptopom amin még az 1.6 sem igazán ment tűrhetően. Talán 10 éves lehettem. Szét szedtem mert unatkoztam, viszont összerakni már nem tudtam. 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: LordSzalko még rímel is amit írtál 😆
0
0
0
0
Andris18 avatar
@LordSzalko: Az ilyet úgy hívják szerver 😂
0
0
0
0
no avatar
@Andris18: Valóban, bár nem annak használom. Még azt se mondhatom, hogy esetére úgy hagyom, hogy rendereljen, de azt is játék mellett szoktam, vagy mikor szimplán netezek.

1 évente újra szoktam rakni a gépet az végül is újraindításnak minősül 😂
0
0
0
0
Andris18 avatar
@LordSzalko: Az igen, "újraindítás", 😃
0
0
0
0
no avatar
@Andris18: Jó igaz, ha olyan update van akkor újraindítom amúgy is. 😜
0
0
0
0
Zoli869 avatar
Sosem érdekelt így nem mértem sosem.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Sosem mértem még,de valami brutál gyorsan bekapcsol,megne kérdezzétek hogy miért....na majd holnap 😃 ...
0
0
0
0
hashimoto avatar
700-800perc +- a jelszó
0
0
0
0
💬 1
Larten avatar
@hashimoto: Mennyi az órabére? 😃
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@Moon_Breaker: Ahz ohszt ihgen!
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Átlag 30-40 másodperc.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
Fast Boot: 17mp
Újraindítással/fast boot nélkül: 29mp

Bios-t több ideig látom mint a Windowst, tehát jobb géppel ez kevesebb is lehet. 😆
0
0
0
0
Viktorinho avatar
nekem ennyi lett,persze nem egy atomerőmű 😃 https://kepfeltoltes.hu/160328/g_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
showtekk avatar
Jó igen így már értem mi a különbség. Bootracer progit felraktam, 14MP alatt áll fel, az tényleg nem 3-5. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
én a bootracer progit ajánlom, az az idő amikor teljesen feláll a rendszer. Az egy dolog hogy tálcáig gyors, meg lehet használni a netet, de az a valós idő.
0
0
0
0
Nexuska avatar
A laposom 40mp-jéhez mérve határozottan rakéta 😃

https://kepfeltoltes.hu/151220/snap046_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
showtekk avatar
De amúgy tényleg simán benne van Ultra fast boottal az a 2.6, nekem anno mikor meglett a gépem és vadonat új 8.1 volt rajta hozta ezt a szintet, azt nem tudom miért meg, hogy de tényleg nemvolt több a tálca megjelenés 3-5mpnél. Most más a helyzet, de azért most is vannak jó pillanatok és ha nem is mindig de pár alkalommal tényleg feláll arendszer 5mp körül. Ez tényleg ennyire hihetetlen? Azért kérdezem amúgy, mert látom, hogy mindenki kételkedik, lehet én nézek valamit nagyon csúnyán félre.. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
2,6mp?? aham, ja persze. 😊
0
0
0
0
Krissz avatar
Képet is róla akkor...

- Mivel mérjem?
- BootRacer még mindig
0
0
0
0
no avatar
Most összerakott gép, Samsung 120 gb SSD, Asrock Fatality Z97 alaplap fast boot-ra állítva.
Gombnyomástól számítva: 6.1 mp.

Ultra fast boot: 2,6 mp.

Eredetileg, a gép indítással induló folyamatok késleltetése és az automatikusan induló programok letiltása nélkül 11.5 mp volt. Már az se rossz. 😀

Én meg vagyok elégedve vele. Végre. Ez az első gép amit én raktam össze magamnak. 😀
0
0
0
0
mtrelax avatar
Jongir: afelett elsiklottam! ez sem jött be! 😞
pedig megpróbáltam
0
0
0
0
Jongir avatar
mtrelax :-) argoszé a pálma lenntebb :-) Őt nem übereli senki :-)
0
0
0
0
Puffin avatar
Hát az IDE-s vinyó nem az igazi már! 😃
0
0
0
0
mtrelax avatar
Azt hiszem ez viszi a pálmát!!!
https://kepfeltoltes.hu/151128/bootracer_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
Krissz avatar
Ohh, Jongir boot időd odaba* 😀
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
otfarkas:kulonbozo op rendszerek kulonbozo fele keppen vannak megirava.Mindegyiknek megvan az adott feladata amit elvegez bootolas kozben.Most azert mert pl az egyik 3 masodpercel tobbet bootol attol meg nem jelenti azt,hogy rosszabb.De ugye egy ssd-vel amiutan bebootol instant bejon chrome meg ami eppen kene szoval az a par masodperc hanyagolhato az en velemenyem szerint.
Ez a bootup dolog meg a bootracer inkabb csak afele 'geek'-seg,statisztikak meg minden....
0
0
0
0
higi08 avatar
robixx:5-10mp???😆..nálam be se kell kapcsolni...csak rágondolni és bumm tálca😊
0
0
0
0
otfarkas avatar
lincoln_a_vandor: Akkor végülis egy bizonyos konfig után már kb nem is számít sokat az oprendszer, mert az veszi el a legkevesebb időt? (gondolok arra, hogy nálam a win előtt tököl többet indításnál, aztán meg kb 3-4 másodperc mire feláll)
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
otfarkas:en ahogy tapasztaltam talan a windows 8.1 gyorsabban bootol mint a 10 szoval az allitasod nem feltetlenul igaz.
Amugy meg windows 10nel ott van a jelszo/pin is mig masnal megy az asztalra egyenesen.Ki lehet azt szedni csak ugy megemlitettem 😀
0
0
0
0
otfarkas avatar
Akkor tudomásul veszem 😀 újabb operációs rendszerek gyorsabban bootolnak gondolom mint a win7...
0
0
0
0
otfarkas avatar
Nekem 24 másodperc volt, a gomb megnyomásától addig, hogy megjelenik a tálca. Viszont, most hogy ezt lemértem felmerült pár kérdés, mivel nem értek annyira hozzá mint itt páran. Ebből a 24 másodpercből talán több mint a fele az volt, hogy még kép se volt, mikor már a windowsnál tart, akkor csak néhány másodpercig tart a dolog, üdvözlő képernyő is csak épp megjelenik egy pillanatra. Ennyi idő amíg a bios feláll vagy mi?
0
0
0
0
compactegon avatar
10-11 mp volt, míg szűv volta gép. mostanság kb 20-23.
0
0
0
0
Adamhun97 avatar
https://www.kepfeltoltes.hu/151125/na_dikk_www.kepfeltoltes.hu_.png

Kell nekem ennyi ikon az asztalra....
0
0
0
0
no avatar
A gépem egy pillanat alatt bekapcsol, hiszen csak egy gombnyomás az egész.
A tálcáig kicsit tovább tart eljutnia.
https://kepfeltoltes.hu/151125/E-penizBOot_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
Hat igen...jo dolog az SSD 😃
https://kephost.com/images/2015/11/24/Screenshot6.png
0
0
0
0
Krissz avatar
Nekem csak uTorrent meg Smart Security indul el, többi kigyomlálva, és sokat jelent hogy nemindul el minden alkalommal: Skype; Daemon Tools; Steam; ASC
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Hát igen elég sok progi indul ráadásul van két 500Gb-s külső winyó is a gépen usb-n szerintem az a sok idő mire azokról beolvassa az ikonokat az asztalra.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció