Számítógép összerakás

Szerző: Hungarian13, 2020. February 02., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok!

Szeretnék összerakni egy új gépet kb. 80-100.000 forint a keret (minél kevesebb annál jobb. :) )

Gépházam sincs jelenleg, úgyhogy az is kellene. Az a helyzet, hogy az utóbbi 5 évben kb egyáltalán nem követtem az újdonságokat, úgyhogy kijelenthetjük, hogy kb. fingom sincs már, hogy mi számít jónak/elégnek.

Nem játszom túl sokat, de amihez viszonyítani tudnám, hogy kb. milyen gépre gondoltam :

Pl. GTA 5 menjen rajta közepes/magas beállításokkal, nem kell hogy "HD"-ban 1080pben stb. Nem vagyok ennyire nagyravágyó. :D Vagy pl. Just Cause 3 szintén ilyen feltételekkel, Far Cry játékok (pl. a legújbb is)

Előre is köszi!
Hozzászólások: 117
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
xymano avatar
Hello
Vettem egy új házat aminek az eleje világítana, ha lenne az alaplapomon olyan csatlakozó ami a házból jön ki. Egy sata ami ugye okés meg egy 3 tüs pici valami ami nem okés.
Valaki esetleg nem tudja létezik valami megoldás arra, hogy világítson, esetleg valami átalakító a táp molex csatijából? A ház egy koling k5
0
0
0
0
💬 1
PoPet avatar
Inkább egy kis beszélgetést szeretnék kezdeményezni, mint kérdezni.

Nektek mi a véleményetek az itthoni, prebuilt gépeket árusító oldalakról? Nyilván a célközönség a kevésbé hozzáértő réteg, mert aki ért hozzá, magának fog építeni, de sokszor fájdalmas mennyire átverés szagú 1-2 dolog.

Most futottam bele egy ComputerImperiumos hirdetésbe, állítólag az egyik legjobbak az országban évek óta, vagyis ők ezt mondják magukról. Elkezdtem olvasgatni kommenteket és ebbe a gyöngyszembe botlottam egy 5800X+3060Ti konfig alatt (abba most ne is menjünk bele, hogy bőven elég lenne alá egy 5600 is, valószínű azzal is árulják, csak nagyobb termékpaletta kell):

Sziasztok!
AMD kártyákkal terveztek foglalkozni mint konfig komponens?

Válasz:

Esélytelen, jelenleg teljesen versenyképtelenek. Viszont egyedi rendelésre hozunk bármilyet 1 napon belül ha azt szeretnél!


Felvetődik bennem a kérdés, hogy mennyire hiteles és megbízható az a cég, aki inkább árul RTX 3050-el gépet, mint 6650XT-vel, vagy 3060Ti/4060Ti helyett nem ad azonos árban 6700XT-t, ami még teljesítményben jobb is, a jövőállóságról már nem is beszélve (12G VRAM).

A másik kedvencem amit felfedeztem náluk, hogy c tier alján lévő, pl OTP védelem nélküli FSP tápokat tesznek mindenbe szinte. Vagy komolyabb gép alá is c-ből választanak pl EVGA tápot, miközben A-B kategóriásak vannak olcsóbban. Nyilván egyik sem direkt tűzveszély, de maga az indoklás, amit olvasni lehetett, hogy "Azért jó, mert FSP", na az már kifejezetten kacagtató egy elavult, double forward-os (sokszor group regulationel párosított) tápról.

Lehetne ezt még sokáig húzni, pl a gagyi alaplapokkal, mint mondjuk egy 520-as (erős procival pl 5800X) amik az előre épített gépek alatt vannak, meg a legolcsóbb SSD-kkel, gagyi 0 szellőzésű házakkal, ahol az előlapi üveg miatt a ventik csak dísznek vannak, mert levegőt nem kapnak stb...

Nekik mindegy, hogy a 27 ezres FSP-t teszik a gépbe, vagy a 27 ezres CM/Seasonic/Giga tápot, mindegy, hogy piros vagy zöld a videókártya doboza. Egyszerűen a rosszabb termék ajánlása, eladása nálam egyenlő a szakértelem hiányával, és a múltban ragadással, valamint a gyanútlan, kevésbé hozzáértő vásárló átverésével.
0
0
0
0
💬 8
Viktorinho avatar
@PoPet: Valahonnan ismerős volt a cég neve. Aztán le esett,hogy ez az Esztergomi. Hát ott minden van,csak hozzáértés nem. Szó szerint megy a "tegyünk bele olcsóbb cuccokat,na meg valami erős procit,adunk rá 2 év garit aztán ha utána leég majd jön és vesz másikat" .
0
0
0
0
PoPet avatar
@Viktorinho: Hát ezaz, ha leég 2 év múlva, te visszamennél venni oda? Egyszerűen nem értem nekik ez miért jó.

Kár, hogy nincs magyar verziója a Linus féle secret shoppernek, olyan vicces lenne ha valaki leleplezné ezt a sok lehúzó, múltban ragadt bandát.
1
0
0
0
Bronson avatar
@PoPet: Az az egyik legjobb szeria, rendkivul tanulsagos es szorakoztato! 😄
0
0
0
0
PoPet avatar
@Bronson: Néha még unalmasabb napokon csak poénból is vissza szoktam nézni, mert jókat lehet röhögni rajta. Simán el tudnám képzelni itthon is, venne valaki 3-4 népszerűbb helyről gépet, meg ugyan abban a kategóriában összerakna egyet ő, és megnézné, melyik hogy teljesít, mert 30-40k-val olcsóbban tuti meg lehet úszni, még minőségibb alkatrészekkel is, mint pl az Imperiumnál a 350k-s 3060Ti-os gép (igaz az 5800x-el van, de azokhoz a kártyákhoz egy r5 is bőven elég, a különbözetet meg lehet költeni normálisabb házra meg dezskára, vagy választható a leggagyibb helyett egy középkategóriás ssd.
0
0
0
0
Bronson avatar
@PoPet: Itthon az a baj nem sokan vallalnak be szerintem... a legtobb PC-s video szponzoralt es a videokban ugye sajat penzbol lett veve, igy nehezebb osszehozni hacsak nem egy nagyobb csatornarol van szo. De nagyon megneznek egy ilyen csatat ettol fuggetlenul 😃
0
0
0
0
PoPet avatar
@Bronson: Hát van ahol 343k-ba egy i3 12100F fér bele, single channel 16 giga rammal, és 1660-al, "Gigabyte/ASUS/MSI B660" lappal, és meg nem nevezett 600W-os táppal. :D Imádnám mellé tenni egy R5-ös 6700XT-s gép tesztjeit.
0
0
0
0
Bronson avatar
@PoPet: Nagyon remelem hogy elobbinek a haza akril az oldala/eleje, 8 RGB (termesztesen molex) ventillatoros valtozata lenne, kulonben az fps is szamitana... 😁
0
0
0
0
PoPet avatar
@Bronson: "Thermaltake Versa T25 vagy hasonló ház" :D
2 venti elvileg, de a 2 üveglap stimmelt
0
0
0
0
no avatar
Erről a configról szeretnék véleményt kérni:

Gigabyte H610M H DDR4

Intel Core i3-12100F

Kingston Fury Beast Black 16GB / 3200MHz KIT2

Rx580 8gb

Köszönöm! :)
0
0
0
0
💬 1
xCube avatar
@cekus: Szervusz! Mia a kérdés?
0
0
0
0
kailee avatar
Üdv sziasztok!

Kis segítségét kérnék tőletek, esedékes lesz egy upgrade és később egy új gép összerakása számomra. kicsit kiestem mostanában az újdonságokból és megjelenésekből így szükségem lenne kis segítségre, hogy mit miért lenen jó és mit miért nem, melyiket éri meg és nem.

(Előre szeretném leszögezni nem vagyok AMD fan, de engem nem érdekelnek azoka tized másodpercek és úúúú 0,5 ezred századal jobb a másik. vagy 5 fpsel többet tud a másik. Pusztán így jön ki a kellemes a hasznossal, pénztárca barát és a kellő igény elérése.)

2 gép ben gondolkozok.
1. a jelenlegi az egy felújítás lenne CPU és max VGA téren. Utóbbi lehet hogy a következő új gépbe átkerülne később.

Ahogy elnéztem alaplapom a teljes am4 ryzen széria belemegy és támogatott. Én itt egy 5700x-5800x re gondoltam, kisebb felé hajlok kisebb fogyasztás miatt, hogy tápba beleférjek. Ez mindenképp kellene a win11 upgradhez és hogy még legalább ennyi, vagy még 2 szer ennyi ideig kitartson a gép :)
VGA opcionális lenne,de egy 6600xt-6700xt között gondolkoztam 3 ventis példányokba. Ahogy elnéztem ezek még passzolnak a 550es tápomhoz.

2. gép egy későbbi projekt, ha az elsőből kiöregszem és némileg normalizálódik a piac és láthatóak lesznek a teljes széria paletta amd részen. Ez lehet akár jövőre, de valószínűbb később és akkor újra meg kell kérdeznem. De ettől függetlenül érdekel a véleményetek. Még sok adat képlékeny főleg proci étren nem tudom, hogy az új széria a vastag tok fedővel hogy a régi hűtők passzoljanak rá mennyire kóser melegedés fronton ,mert hallom, hogy jócskán emelkedett a hőmérséklet emiatt.

főként játékra van egyik is másik is, de alkalmas munkára, ami kimerül webszerver, programozás némi photoshop használatban.

Itt pedig a kérdéses konfigok.

1 gép (upgrade):
https://gepigeny.hu/user/kailee/eszkozok/225423
2 gép (teljesen új összerakás):
https://gepigeny.hu/user/kailee/eszkozok/225423

válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Erről a configról szeretnék véleményt kérni:
Alaplap: GIGABYTE B760M DS3H DDR4
Processzor: INTEL CORE I5-12400F 2.50GHZ LGA-1700
Processzor hűtő: BE QUIET! PURE ROCK SLIM 2
Videokártya: GIGABYTE GV-N3060WF2OC-12GD GEFORCE RTX 3060 12GB GDDR6
Memória: KINGSTON FURY BEAST 2x8 GB DDR4 3200MHZ
Tápegység: FSP HYDRO M PRO 700W
SSD: KINGSTON 500GB NV2 M.2
Ház: ZALMAN N5 OF
+ a jelenlegiből még belekerűl egy 3Tb-os HDD

Alapvetően játékra használnám, de a monitorom nem 4K, csak full HD felbontást tud. Nem is célom, hogy minden játék extra részleteséggel fusson.
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@ezertomi: Nem rossz, de tápból én 80+Gold alá nem mennék így FSP vonalon maradva a Hydro GSM Lite PRO 650W-ot ajánlanám.
1
0
0
0
Sweetwater avatar
Sziasztok. Ez a config milyen lenne?
MSI A520M PRO
AMD Ryzen 5 2600
HyperX Fury Black 2x8GB DDR4 3200Mhz RAM
Sapphire NITRO+ RX 580 8G G5 SE
CHIEFTEC ECO 700W Bronze (GPE-700S)
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Sweetwater: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Sweetwater avatar
És proci helyett Ryzen 5 5600X? Az megfelelő lenne?
0
0
0
0
no avatar
@Sweetwater: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Sima és X-es Ryzen processzorok között csak órajel különbség van, semmi más. 5600 és 5600X között egészen pontosan 200MHz, tuningolni ugyan úgy lehet mindkettőt, így az X-es verzió igazából semmilyen körülmények között sem éri meg.
0
0
1
0
Quadgame94 avatar
@Sweetwater: RX 580-nál újabbat amire gari is van nem találsz? 7 éves kártya...
0
0
0
0
KERKO avatar
Sziasztok, nem találtam hasonló topicot szóval itt kérdezném meg.
A profilomon található 2016-ban összerakott i5-6600k-s configomat megközelítőleg milyen áron tudnám eladni? Egér-billentyűzet és monitor nélkül.
0
0
0
0
Sicko_Istii avatar
Sziasztok. Bocsi ha rossz helyre írom. :/

Sok kutakodás és utánajárás után, ezt a konfigot tervezem összeépíteni és kérnék egy véleményt rá még mielőtt megvásárolok mindent, illetve tippet hogy így rendben van-e, vagy változtassak-e valahol valamit?

Köszönöm szépen!

CPU: Intel Core i5-6600K 3.5 GHz Quad-Core Processor
CPU Cooler: Cooler Master Hyper H412R 34.1 CFM CPU Cooler
Thermal Compound: Corsair TM30 3 g Thermal Paste
Motherboard: MSI Z270 GAMING PRO CARBON ATX LGA1151 Motherboard
Memory: Kingston FURY Beast 16 GB (1 x 16 GB) DDR4-2666 CL16 Memory
Video Card: Asus TUF GAMING OC GeForce GTX 1660 SUPER 6 GB Video Card
Power Supply: *Gigabyte P-B 650 W 80+ Bronze Certified ATX Power Supply
Case Fan: ARCTIC P14 72.8 CFM 140 mm Fan
0
0
0
0
💬 9
reszler112233 avatar
@Sicko_Istii: Ez ugye használtam lesz? 6600K-t újonnan tudtommal már nem lehet kapni, illetve nem is nagyon érdemes már rá építeni.
0
0
0
0
Sicko_Istii avatar
@reszler112233: Nem használtam tervezem. Mit ajánlanál helyette?

Ezen az oldalon néztem hogy együtt jól kihajtják egymást, azért az volt a választásom: https://pc-builds.com/bottleneck-calculator/
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Sicko_Istii: Intel vonalon minimum 10. generáció, de ha a pénztárca engedi inkább 12 vagy 13. generációt nézz, mert időtállóbb lesz. Én pont 6600-ról váltottam decemberben ami ugyan nem a K-s volt, így érezhetően gyorsabb és erősebb lett a gépem, főleg miután bekerült a 3070-is. VGA-ból is inkább a 3000-re szériából 3060 vagy a fölött. Ezekkel el lehetsz még évekig is, de a 6600K hamarosan elavult lesz játékok terén. Bár ha régebbi címeket futtatsz akkor még vállalható, de akkor is csak neccesen. Amit leírtál csakis használtan érné meg azt maximum 150-250 közt. Na meg Z270-es deszkába i5 7600K kéne már, de mondjuk a 6600K is menne benne, de alapból az Z170-re készült.
0
0
0
0
Sicko_Istii avatar
@reszler112233: Köszönöm a válaszod!

Épp ez a probléma, hogy a pénztárca nem igazán engedi, azért is a 1660 a maximum amit meg tudok venni.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Sicko_Istii: Nézz körbe használt piacon azt javaslom. Alaplap proci és memória kombót én újonnan vettem, de a VGA-t már nem. Az cirka 500-ba fájt volna újonnan, de 180-ért vettem használtan még 1 év garanciával.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
@Sicko_Istii: Szia! Nekem lesz eladó 1660 szuper ha érdekel. Patika állapotba
0
0
0
0
Sicko_Istii avatar
@MaximumGame: Azóta kicsit feljebb raktam a limitem és megrendeltem egy másik setupot. :) De köszönöm!
0
0
0
0
MaximumGame avatar
@Sicko_Istii: Oksa :) nincs mit
1
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Ha valaki ért a gépekhez, és van egy kis ideje, segítene nekem abban, hogy mit kellene a gépemben fejleszteni hogy egy kicsit jobban fussanak a játékok? (Adatlapomon a gép megtalálható).

Sajnos az általam kedvelt multis játékok gépigénye is nőtt az évek alatt, R6-ban már sokszor a 75 megtartása is nyögvenyelős 1-1 pályán, de akár a 65 körülit is meglátogatja. CS:GO-n is az új pályák már nem igen futnak a legjobban. Illetve a kártyám VRAM-ja is érezhetően kevés ez a 2giga, ahogy a 2x4 is.. Például a Far Cry 5. részénél már kompromisszumokat hoztam hogy szépen tudjak játszani. Szerintem esedékes lenne egy új gépház is, jobb hűtéssel. Esetleg RAM bővítés is. Viszont nem akarok a gépre annyira sokat költeni majd, szóval költséghatékonyan szeretnék majd eljárni amennyire lehet. Köszi!
0
0
0
0
💬 4
botmunpls avatar
@Blade890: Ehhez jó lenne tudni egy anyagi keretet is, hogy lehessen matekozni.
VGA mindenképpen új kellene.
De processzorból is kellene egy új, megoldás lenne egy 9.gen i5/i7 hogy olcsón kijöjjön, de az alaplap kérdéses mennyire időt álló, mivel erre a platformra már újonnan nem lehet venni.
Itt jönne a kérdés, hogy mennyire éri meg. Ha nem akarsz annyira költeni, akkor miért házat akarsz cserélni? A ház árából már lehetne a ramot bővíteni akár, stb.
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: Nem tudom egyenlőre. De gondolkodom egy gtx 1650 kártyán, plusz 2x8 giga ramon. Esetleg egy gépházon is.. utóbbi főként a hűtés miatt. 1 kis alap ventillatoros a ház, és nem a leghalkabb :(
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Blade890: Hát az a kártya a költséghatékonyság egyik ellenfele.
Egy jobb kártyára beruháznék inkább most, amíg lefele mennek az ára, meg egy low budget házra megbízható gyártótól, 10-15 között már lehet elég jól szellőző házakat venni. A ram ráér később is, és 2*8 gb-re cserélni.
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: Processzor mindenképpen maradna egyenlőre ez a 9100.. ramot mindenképpen terveznék bővíteni alapvetően, még ha 30 ezer is egy kit... Egyre jobban érzem már hogy kevés ez a 8 giga (ami ugye nem is tisztán 8, inkább 6). Kártya itt a nagy dilemma, mert amikkel én játszanék (Mafia 3,Mafia DE, Far Cry 5-6, R6 Siege, Red Dead Redemption 2), azokra elég lenne az a 1650. Mert ahogy néztem, 80-90 között kapható, az még nem is egy olyan vészes ár szerintem, én pedig 150-200 ezret nem adnék ki egy kártyáért, nem használnám ki. Gondolkozom még egy SSD-n is egyébként, egy új házon is. Az a baj, hogy én nem vagyok otthon ezekben, viszont óriási beruházást meg feleslegesnek tartok, mert annyit már nem játszok, másfelől meg nem a legcombosabb játékokkal tolnám. És persze csak 1080p-ben.
0
0
0
0
no avatar
Üdv! Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha az alaplapon PCI Express 5.0 csatlakozó van, abba belerakhatom a PCI Express 3.0 - ás kártyámat??? Nem lesz belőle probléma??
0
0
0
0
💬 4
zelcsi avatar
@petyo123456: Persze, visszafele kompatibilis!
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: Köszönöm szépen a gyors választ!!
0
0
0
0
zelcsi avatar
@petyo123456: Nagyon szívesen! :)
0
0
0
0
xCube avatar
@zelcsi: Minden irányban kompatibilis, csak fordítva sebességet veszíthet esetenként az ember.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Egy új PC-t tervezek venni, amit már nagyjából össze is állítottam:
Proci - I5-12400F
Lap - Asus Tuf B660M-Plus wifi
Ram - Kingston Fury Beast 2x8GB 3200Mhz
Proci hűtő - Kérdéses
Ssd - Már adott (Kingston A2000 250GB)
Hdd - Már adott (WD Blue 1TB)
Videokártya - Rtx 3050
Táp: Seasonic Focus GX 650W Gold
Gépház - Kérdéses

A kérdésem az lenne hogy milyen léghűtőt illetve gépházat ajánlanátok ehhez a konfighoz? Házból én valami a matx-re gondoltam a lap miatt. A keret kb 35-40 ezer Ft, hűtőre pedig 15-20 ezer Ft.

Előre is köszönöm szépen a segítséget!
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@LightMate: Szervusz!

Gépház - Phanteks Enthoo Evolv mATX
0
0
0
0
botmunpls avatar
@LightMate: Nekem a 9400f-et az arctic 13 nehezen tartotta 70-80 fokon, úgyhogy szerintem egy 10k feletti, 2 ventis, többcsövesbe megérné beruházni, mert szerintem az újabb modell még jobban is melegszik. Pl. arctic 34 esports duora váltottam, ami lényegesen jobb.
0
0
0
0
Core2 avatar
Sziasztok. Olyan problémám van, hogy a proci hűtő miatt nem tudok 4 db. RAM modult berakni az alapba, csak 3at, egyszerűen nincs helye a proci hűtő ventilátor miatt. Van valakinek valami ötlete mit tudnék tenni hogy beférjen?
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@Core2: Milyen huto/ram? Ha tudod, tedd at a ventit a tulso oldalra legrosszabb esetben...
0
0
0
0
Core2 avatar
@Bronson: Noctua hűtő, mindkét oldalán ventivel.
Corsair Vengeance RGB Pro ram, elég magasak.
Ha kiveszem az egyik ventit, akkor gyenge lesz a proci hűtés, és azt nem szeretném.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Core2: Az extra venti max par fokot segit ra, semmi baja nem lesz! amugy meg el kene adnod a jelenlegi ramokat, mas megoldas nem igazan van
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Gép építés előtt állok,van egy 150-170k-s keretem,proci,ram és alaplap újításon gondolkodom.
Jelenleg egy i7 4770 feszíti szét a házat és egy 1660Ti-t hajt.
Sokáig AMD-s konfigot akartam,de most az árak feljebb mentek(vagy fél éve gondolkodom ezen az újításon,eddig csak pénzt szereztem hozzá) és nem tudom,hogy most az AMD-s konfig érné-e meg vagy egy Inteles?
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@villam viking: Az olcsóbb és elérhetőbb kategóriákban az intel sokkal jobb ár / érték arányú termékekkel van jelen a piacon, mint az AMD. A kereted alapján én intelre voksolnék.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@villam viking: Ennyi pénzből használtan de még garival lehet venni i7 9700-at 2*8 gb rammal, de talán 10700-at is ki lehet fogni.
0
0
0
0
XfighterX avatar
Intel Core i3-12100 LGA1700 BOX cpu
ASUS PRIME H610M-K D4 Alaplap
Kingston HyperX Predator 16GB 2x8GB DDR4 3200MHz
Zalman Z11 Plus számítógépház, ATX Mid Tower, Tápegység nélkül, Fekete
Seasonic Core GC 500W Gold (SSR-500LC)
Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 (WD10EZEX)
És a saját ssd-met szeretném majd belerakni
és ez még majd bővülni fog pár hónap múlva egy GTX 1070-el és az lenne a kérdésem hogy mennyire passzolnak egymáshoz az alkatrészek elég kezdő vagyok még de alaposan elemeztem a dolgokat de inkább rá kerdezek...szóval ti hogyan épitenétek egy hasonló gépet változtatnátok rajta vagy maradhat minden?
0
0
0
0
💬 7
MrPAYER avatar
@XfighterX: Szia, én mindenképp egy legalább 6/12 magos procit választanék, 4 mag nagyon kevés már most, szinte minden játékba problémád lenne vele, visszafogná a kártyát is pontosan emiatt, semmi értelme bele így az 1070. Amit én ajánlok az a i5 12400, vagy ha az drága akkor a 11400. Nincs esetleg most valami kis GPU-d amit beletudnál rakni a gépbe? Az is jó ha valami 10k forintos vacak ha van rajta megfelelő csatlakozó. Akkor tudnál venni F kódjelű procit amelyek esetenként 20%-al is olcsóbbak lehetnek a sima "nem F" verziókhoz képest, annyi a különbség, hogy azokba nincsen Intel HD Graphics, magyarán dedikált kártya nélkül nem indul a gép mert nincs videóvezérlő, de ettől nem kell félni mert amint kerül bele kártya akkor azt fogja használni természetesen a rendszer, magyarán hátránya nincsen, csak annyi, hogy kell a gépbe valami GPU.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@MrPAYER: Ümm, hát a 12100 igazából minden, csak nem nagyon kevés. Jelenleg talán a legjobb budget CPU.
https://i.imgur.com/WZaaKnJ.jpg
0
0
0
0
XfighterX avatar
@Yezi_: Sajnos 40-50ezernel dragabb procira most nem futja ..ezert valasztottam az i3 - 12100at es esetleg hogyha ez a proci visszafogna a videokartya teljesitmenyebol milyen videokartyat vegyek?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@XfighterX: 12100-zal nem nyúlsz mellé, egy 1070 mellé bőségesen elég, erősebb kártyát is nyugodt szívvel rakhatsz majd mellé.
0
0
0
0
XfighterX avatar
@Yezi_: Igen aza cel csak elsonek 1070el akarok kezdeni mert az meg jo ar errtekbe van .. szoval akkor minden stimmel a ram ,tap is? Nem kell cserelni semmit esetleg hutes?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@XfighterX: Megfelel éppenséggel a gyári hűtő is, de ha szeretnél valami halkabbat és belefér a büdzsébe akkor nézhetsz valami toronyhűtőt, 10 rugóért már akadnak értelmes darabok azért.
Alaplap alapvetően megfelel, bár én legalább egy B660M-K D4-re neveznék be, nem sokkal drágább, cserébe picit jobb a VRM, illetve ezen már legalább van valami hűtőborda is.
Táppal sincs gond, kérdés, hogy mit szeretnél fejleszteni a jövőben, 650W-os darab pár ezer forinttal drágább, annyit megérhet a későbbiekre való tekintettel.
Z11-től vannak azért jobban szellőző házak is, de sok múlik az esztétikán is ami személyes preferencia, így ebbe nem kötnék bele.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Yezi_: Az most egy dolog, hogy jó FPS számokat produkál, a future-proofing meg megint egy másik dolog. Mivel i3-at tervezett alapból venni feltételezem, hogy nem szeretné két évente alaplapostól mindenestől cserélni a gépet a legfrissebbre és 6 mag mindenképp időtállóbb az új gen. hajnalán mint a 4.

De számit az is, hogy a kérdező mivel akar játszani majd. Új RTS-ek, sokszereplős online játékok ( Pl. Warzone) biztosan már most sem elég a 4 mag hiába hyperthreading meg legújabb gen ez tuti.

Ha pedig megnézzük a Stalker 2 ajánlott gépigényét akkor nagyjából kirajzolódik, hogy mi lesz az elvárás, ha már összerakja a gépet legalább ezt a generációt húzza ki valahogy, azzal az i3-al nem fog menni, még akkor sem ha egyébként a magonkénti teljesítmény magasabb is lehet valamivel mint egy több magos társánál.

Kedves kérdező én továbbra is kitartok amellett, hogy a 11th gen i5-t válaszd még ha drágább is lesz valamivel. Később jobban fog fájni ha a lappal együtt cserélni kell. Persze ha csak singleplayer játékos vagy akkor MOST jobb az i3, mert elhanyagolható különbséggel, de gyorsabb. Neked kell mérlegelni, hogy mivel fogsz játszani.
0
0
0
0
gabi86 avatar
Sziasztok !
Kinek mi a véleménye az
Az MSI B460 Tomahawk alaplapról?
Egy intel Core i5 10500 3,1GHz proci mellé gondolkodom !
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@gabi86: Egész korrekt VRM van a deszkán, sztem jó választás a jövőre nézve is! mert jóval erősebb CPU is mehet majd bele később!
1
0
0
0
gabi86 avatar
@bukta2: Köszi szépen!
0
0
0
0
no avatar
Ez a setup ti szerintetek jó egy kezdő géphez?
Proci 1 db Amd 5 1600 3.6ghz 6 magos
ram 1 db HP v6 series memoria 8gb ddr 4 3200Mhz Alaplap 1 db Asus prime B450m-K alaplap
~~~~~ 1 db A+HLI 4 az 1-ben gamer készlet
Táp 1 db Aerocool Lux 550W tápegység 80 plus bronz
Mimrofon 1 db Trust Stranzz All-round mini mikrofon
Ssd 1 db Verbatim Vi560 51 GB Sata 3 m.2 ssd
Hűtő paszta 1 db Artic Mx-4 2019 edition hővezető paszta
Vebkamera 1 db IUni venka.era full HD 1080p
Pc ház 1 db zalman s2 számítógépház
Venti 8 db akyga 120 mm-es kék venti (legalább 2 a hatásért)
Cidi kártya 1 db shapyre radeon rx 480 8gb nitro
Összeg 202 000ft a szállítással együtt

És a venti az csak 1 000 forintos és nem a minőségi mert bele akartam férni a keretbe és így pont bele fért mert mind a 8 db venti foglalattal fel akartam használni a gépház an a teljesítménye miatt

És minden újonnan kivéve a Vidi kártya azt majd újra kell pasztázni mert a tulaj nem tudja hogy az meggyire járt el az idő az alap pusztán de az attól még műgődik
0
0
0
0
💬 2
ppista avatar
@Dorci145: Én csak két dolgon változtatnék:
Akyga ventik helyett inkább ezt veném olcsó & minőségi is. SSD-nek meg ezt venném mert gyorsabb mint amit kinéztél.
-ARCTIC P12 Value Pack (ACFAN00135A)
-Kingston A2000 500GB M. 2 PCIe (SA2000M8/500G)
0
0
0
0
carl18x avatar
@Dorci145: Hát attól függ mire, a lényeg Ryzen cpu mellé mindenkép ajánlott egy Dual Channel memória kitt.
Single channel memória vissza fogja majd elég szépen a CPU teljesítményét.
Gondolom videózásra kell, hát egész jó ár-érték arányúak az alkatrészek.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Nemrég állítottam össze egy konfigot. Intel 10600 ment bele (sima,nem K verzio). Ennek a gyári orajele 3,6 ghz. Az lenne a kérdésem hogy ha felhuzom 4,5-ig ameddig ugye gyárilag lehet akkor az alap gyári hűtő bírni fogja ? Köszi előre is.
0
0
0
0
💬 12
Yezi_ avatar
@james007: Nem tudsz rajta semmit húzni, a körülményeknek megfelelően automatikusan boostol a lehető legmagasabb órajelre.
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: Amennyiben az inditásnál a BIOS-ban be van kapcsolva az Intel Boost Techonolgy... Ekkor alapból 4,5ön megy. Ezt értettem ,,húzásnak". Az alap gyári 3,6. 4.5-öt a hűtő bírná ?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@james007: Ennek szerintem alapból bekapcsolva kellene lenni, legalábbis utoljára mikor Intelem volt akkor még biztosan nem kellett manuálisan bekapcsolni.
Egyébként meg próbálj rá, ha nagyon magas lesz a hőmérséklet akkor legfeljebb kikapcsolod, de ez esetben úgyis throttlingolni fog a CPU, hogy ne főzze meg magát.
Stock coolert én amúgy kukáznám instant, hangos és gyenge, pár ezer forintért már lehet egészen korrekt léghűtőket vásárolni. (Pl. Gammaxx 400 V2, potom 8 ezerért)
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: Alapból nincs vele gond, játék közben ilyen 42_45-fokra megy csak fel a hőmérséklet. Batttlefield V Cyberpunk, Valhalla alatt is ezek az értékek vannak.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@james007: K nélküli Intel processzorok nem húzhatóak. Csak AMD oldalon van az, hogy bármelyiknél tudsz bármit!
0
0
0
0
no avatar
@james007: Húzható BCLK-val, ha nagyon szeretnéd de annyit nem fog hozni, hogy megérje vele foglalkozni. Ha már simát vettél hanyagold a tuningot, a gyári hűtő mellett úgy is felejtős lenne.
0
0
0
0
Puffin avatar
@james007: Azt a gyári hűtőt jó messze eldobnám a helyedben! 😃
0
0
0
0
botmunpls avatar
@james007: A legendárium úgy írja, hogy az intel gyári hűtőt megvétel után el kell tenni a dobozok legmélyére vagy a szemétbe, és venni hozzá egy normálisat. De már a postaköltség áráért is olyan hűtőt veszel, ami fényéveket ráver a gyári intelre.
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: Milyet ajánlanál? Igazából legyen megbízható meg ne legyen horror áron.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@james007: Szerintem bármelyik jobb mint az, ismertebb gyártóktól. A régi gépemben pl deecool gammaxx 300 működik már bő 7-8 éve, másikban raijintek aidos (?), de pl silentium pc, coolermaster, arctic stb 7 ezertől (régebben 4-5ért vettem mondjuk előbbit...) már indulnak a vállalható darabok.
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: Oks köszi. Akkor lehet Artic lesz. Vagy Silentium, ha már a házam is az 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@james007: Ha sima akkor nincs lehetőség tunningra, Biosban a Turbo boost legyen bekapcsolva. A gyári hűtés talán elég, de attól függ milyen gépházban van.
0
0
0
0
Attilamester avatar
Üdvüzlök Minden Kedves Forumozót!

Szeretnék pár hasznos tippet/tanácsot kérni tőletek új konfig vásárlásával kapcsolatban.
Hamarosan Teljesen kicserélném korosodó konfigomat, Mely a következőt tartalmazná:

CPU.: Ryzen 7 3700X - vagy Ryzen 9 3900X **Még nem döntöttem el melyik lenne jobb de hajlok mindkettő felé**
A CPU-t Elsősorban 2K -jelenleg, majd késöbbiekben-4K Gamingre használnám, mindezek mellett Videókonvertálás lenne számomra még a heti rutin, de csak a filmek szempontjából,+néhány Telefonnal felvett UHD-s Felvétel Archiválása havi szinten 4K- ból 1080p- minőségben, kissebb fájlméret végett)

Alaplap: Eddig teljesen nyitott vagyok, amit néztem az egy MSI X570 A-PRO Alaplap terén mindenképp alapvető fontosságú számomra a 6db SATA 3-mas Port, és egy minimális Cpu tuning lehetőség. ( Másik lap amit néztem az a Gigabyte X570 Gaming X alaplap)

RAM: Van egy Bitang nagy Gépházam jelenleg (Corsair Obsidian 1000D), és elkeztem telepakolni ventikkel, és mivel a Corsairnak tetszett az LL RGB-s Fan felhozatalából a 120-140-es emiatt Maradnék ugyanezen a vonalon és a Corsair Vengeance ramokra gondoltam 16-32Gb-os kiszerelésben.

Videókártya: Egyenlőre amit most rendeltem meg pár napja és kedden kapok kézhez egy Gigabyte GTX 1660 Ti (Akciósan volt most 249 Font "UK"😉 Aztán ha megjelenik az Új AMPERE NVidia széria és tényleg jó vétel lesz 4K-Gamingre mostmár akkor az lesz a választottam, ha nem hoz különösebben nagy előrelépést teljesitmény terén akkor egy RTX 2080Ti-t néztem ki következőnek.

Game-ekhez: M.2 Háttértár? Javasolnátok-e egy mondjuk 1TB-ost, vagy maradhat a jelenlegi Samsung SATA 3 SSD?
Rendszeresen ami aktiv Game az 7 darab jelenleg: BDO, MASS EFFECT Andromeda, Anthem- (ezt most akarom jövő héten kipróbálni pár éve láttam egész jól néz ki kiváncsi lennék rá milyen) GTA5 Multiplayer - régi kedvenc DOOM, +Az új Ethernal, Call Of Duty És a Tera Online jelenleg. ezekután minden komolyabb cimet mint a Forza- széria tagjai, METRO FAR Cry- még megnézném.

Ki mit javasolna CPU-ALAPLAP-GPU Fronton fő itt is a legmegfelelöbb Ár/Érték arány megtalálása számomra mert pl +6-8% teljesitmény többletért nem adnék ki feleslegesen extra pénzt, Szóval nem szempont nekem sem fölöslegesen a Ryzen 9 3900X csak azért mert több magja van, tudom hogy a Heti munkálatoknál jól jöhetne a többlet teljesitménye de a munkákat éjjel inditom el és reggelig végez a gép legtöbb esetben 1-2 film, és álltalam felvett 4k-s video Átkódolásával. Nem vagyok márka Fan inkább ami megteszik azt választom Tipus. Várom Válaszaitokat ajánlásaitokat indoklással, vagy ha elérhető az általatok javasolt márka / tipus tesztje azt is szivesen elolvasom.

+1 Mostanság ahogy látom még mindig elegendő nagyon sok esetben a 16GB RAM viszont komolyabb 4K Gamingnél mennyire számit hogy 16GB- vagy megérné a 32GB-ot választani?

Válaszaitokat Köszönöm Előre is! Üdvözlettel.: Attila Winchesterből
0
0
0
0
💬 18
Attilamester avatar
@ricsiricsV: ricsiricsV Köszi a Linket, Már sejtem merre kell majd elindulnom kb.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Attilamester: Nos 3700X bőségesen elegendő,azonban ha 4K-ban játszanál akkor azért egy erősebb videókártyára szükség lenne,javasolnám,hogy várd meg az új szériát ,addig meg kompromisszumokkal ,vagy egyel alacsonyabb felbontáson,de jó kis alap próbának. Alaplap 3700X-hez tökéletes lenne.Nos 16GB-ram egyébként még mindig elégséges 4K-hoz is SSD pedig bőven elég a te céljaidra,betöltésben szinte semmi különbség nem lenne ,szóval összességében én ezeket tudom első körben mondani.
0
0
0
0
Attilamester avatar
@Andor1997: Andor1997 Köszi az infót maradok akkor egyenlőre a 2*8GB 3200-3600Mhz Ramoknál majd.
0
0
0
0
Attilamester avatar
@Andor1997: Viszont kicsit ismét nézelődtem és megtetszett egy Asus Rog Strix B450F Gaming Alaplap, ez nem kerül egy komolyabb vagyonban idekint sem, de legalább megvan benne az összes feature ami nekem lényeges lenne, és lehet a végén még egy kis OC-t is tudnék adni a Processzornak.
Viszont Amit most nemrég elkaptam online az egy nagyon jó alternatíva az NVidia RXT 2080 Ti (idekint 1060-1100£-nál kezdődnek az alig ismert márkák kártyái) megvárom mindenképp az NVidia Ampere Szériát ha nem lesz véletlenül komolyabb előrelépés teljesítmény terén akkor hanyagolom. Mivel amit néztem az 2DB RTX 2070 Super NVlink-kel (924£) és átlagban 32-36%-ban az RTX 2080Ti "Túlárazott vasdarabját" 😃 állva hagyja Azaz láttam ezekről teszteket, és mindenben szinte jobban teljesítettek, 1-2 játék volt ahol nem volt meg az a hatalmas előnye de azok jobban voltak Optimalizálva Single Card-Konfigra. És a 2 2070S-el NVlinken mindenhol megvolt szinte a Minimum 60-80-100 fix FPS 4K Ultrában!!! 😃 (személy szerint nekem a 4K 60FPS a Kitűzött Cél idén még majd pár év múlva a 4K 144/240 ha elérünk arra a technológiai szintre)

Alaplap Szerintetek jó Lenne ez az Asus a 2 GPU+ R7 3700X-hez?
0
0
0
0
Bronson avatar
@Attilamester: Az sli halott én arra semmiképp sem alapoznék, egy maréknyi játék támogatja csak és azok is közül is kevés skálázódik jól... akkor meg csak ott csücsül a másik kártya és az ég viláon semmit sem csinál...😊 vegyél egy 2080supert és kevés kompromisszummal meglesz a 4k/60 nem érdemes azt hajhászni hogy minden maxon legyen rtx mellett, mert sem a pénztárcád, sem a mai technológia sem bírja azt még.

Az alaplap teljesen okés, és alapból választanék egy jobban felszerelt B450-es lapot, mint egy belépő X570-et...
0
0
0
0
Attilamester avatar
@Bronson: Hello Bronson Köszönöm a Válaszodat/infód. Még megnéztem ajánlások alapján az MSI 450 Tomahawk MAX Alaplapot az mindenben megfelelne számomra majd, igy nem aggódok túlzottam mert van pár alternativa az alaplap kapcsán és majd pár hónap mulva lesz ez aktuális.
Az (SLI) vagyis az újjabb NVlink-et megnézve nekem főként az open World/MMO-kban szeretem ha mindent normálisan késedelem nélkül látok, az általam játszott BDO pl ilyen egy dual RTX 2060Super stabilan hozta abban is a 70 Fps-t 4K Ultrán, a többi Game inkább alkalomszerü, a döntésem majd azután lesz mint emlitettem végleges, ha megjelenik az Ampere Széria, azután dől el hogy melyik irányba megyek el 1 GPU Fullon OC-val vagy 2GPU NVLinken +OC, a legtöbb cim amivel játszanék kihasználja ma már az NVLink technológiát. szóval majd meglátom mi lesz ebből és is jobban szeretem az 1 GPU-s megoldást mindig is igy volt. csak nem mindegy sokszor az ár/teljesitmény mutató nekem sem. (remélem hamarosan eljutunk oda ebben az évben hogy legalább egy stabil 4K 60Fps-t kihoztahunk kompromisszumok nélkül a következő generációs GPU-szériából.)
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Attilamester: MSI B450 Tomahawk MAX a legerősebb B450-es lap teljes mértékben rábízhatod húzással együtt magad,viszont ahogy Bronson is mondja az NVLink ,SLI, Crossfire egyszóval a két kártyás cuccok technológiája elhalt ma már és ez csak még jobban el fog halni,egyre kevesebb kártya támogatja,egyre kevesebb játék...mivel külön úgy megírni egy játékot ,hogy megegye a két kártyát egy tortúra lenne ,ezért nem is foglalkoznak vele.Egyedüli létjogosultsága a modellezésnél van ,sehol máshol,jelenleg az új GPU széria célja,hogy egy személyben tudjon 4K-ra alkalmas kártyát adni.Semmilyen formában nem tudom ajánlani ,hogy két kártyát tarts a gépben csak játékra.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Andor1997:
Egyedüli létjogosultsága a modellezésnél van


Modellezésnél sem feltétlenül, csak ha van pénzed bőven (vagy a cégnek) és olyan kaliberű munkád van amihez feltétlenül kell, ja és programkörnyezet függő is erősen.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Scorn Face: Nyilván ez így is van a részleteket már nem akartam irkálni igazán.😂
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Andor1997: Biztos voltam benne, csak úgy gondoltam én is hozzájárulok egy kis okos gondolatvezetéssel.
0
0
0
0
Attilamester avatar
@Andor1997: Akkor Marad a Kivárás egyenlőre, Remélem Nvidiáéknk idén összejön a korrekt 4K-s GPU, Várom már régóta, Eddigi infók alapján Julius vahy Augusztus lehet a bejelentéi idő. Az sajna még arrébb van.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Attilamester: SSD-ből bőven elég játékhoz egy sata3-as, nem lenne szinte semmi különbség betöltés terén.
0
0
0
0
Attilamester avatar
@Warlordcommander: Warlordcommander: köszönöm Akkor egyenlőre csak cserélem a Kis 256GB-ost egy Sata3 1TB-osra.
0
0
0
0
no avatar
@Attilamester: CPU: Ilyen minimális "munkára" bőven jó a 3700X. Lényegesen több kreatív munkát kellene végezned játék mellett, hogy megérje a nagyobbik modell.

MOBO: Alaplap-ból csak ASUS-t vennék, ha felső kategóriás X570-es lap nem fér a keretbe akkor jobban járnál komolyabb X470/B450-es lappal.

GPU: 4K/60-hoz 2080Ti alaphangon, de még az is kompromisszumos legtöbb esetben, alatta meg pláne, bár én többre tartom az 1080/1440p - 144/240hz párosokat.

Storage: Játékoknál nem jelent sokat, hogy m.2 avagy SATA3. Magának a rendszernek jobban megéri a M.2 minden téren érezhető az előnye egy SATA3-al szemben, kivéve játékoknál, arra tökéletesen megfelel a SATA3-as SSD is.

16GB RAM elegendő még manapság játékra, de amennyire lent vannak az árak simán mehet a 32GB is, ártani nem árt, pláne rendereléshez amihez végtelen RAM kell 😶
0
0
0
0
Attilamester avatar
@LordSzalko: Hello LordSzalko! Köszi az Infót!
Alaplapnál egyenlőre tesztek +2 ajánlás alapján vagy az MSI B450 Tomahawk MAX / (vagy majd az ASUS AMD Ryzen ROG CROSSHAIR VII HERO AC WiFi AM4 ATX Motherboard ) - de ez csak ha nem lenne tényleg elég az MSI b450-ese
GPU-val mint mondtam várok.
SSD-t egy Samsung 860 EVO 1TB-os lesz a csere darab. ( a régi 256-os helyett)
Ramot főként Gaming miatt venném meg/használnám, a renderelés csak itthoni hobby heti-szinten pár film mindig utazás miatt néha munka közben amikor adúdik 3/4-óra- néha 1 óra szünet)+havi 4-6 alkalommal lementem a telefonnal felvett felvételeimet 4K-ból 1080p-re, de ez a szempont másodlagos.

Már csak azon gondolkozok hogy mennyire érné meg később 4K-ra az NVidia RTX 2080 Super - ha nem váltja be az Ampere széria a hozzá füzött reményeket. (Ampere szériát bevárom majd utána veszem meg vagy azok közül egyet vagy a 2080 Supert.)
0
0
0
0
no avatar
@Attilamester: Szerintem későbbiekben egyre kevésbé fogja megérni a 2080 Super, meg úgy igazából bármelyik 20-as kártya, persze ha jobbára régebbi címekkel játszol akkor anyagilag jobban kijössz vele a későbbiekben, viszont ha az új címeket hajszolod akkor folyamat szükséged lesz jobb kártyára, pláne 4K/60-hoz, amihez a 2080 Super is mondhatni erősen kompromisszumos az újabb címek többségénél.

Akkor egyenlőre neked elég lenne a 16GB, ha kevésnek éreznéd, akkor veszel bele még egyszer annyit és kész 😀
0
0
0
0
Attilamester avatar
@LordSzalko: Hello Lordszalkó.
Igazából jelenleg 4K-ban nem játszottam már kb egy bő fél éve, Majd most tervezek, amit rászánnék össz az olyan 1600-2000£ maximum, ebbe simán beleférne egy 2080 Ti-is de jelenleg még nem éri meg mert ez a kártya sem képes hozni a legtöbb általam használt Játékban a stabil 60FPS-t emiatt is Várom most az Nvidia Új Ampere szériáját Hátha eljön végre a megfelelő GPU ami a terveimhez megfelel. néztem infót az AMD 6900XT kártyáról is(AMD szerint plusz ~50% előrelépés a jelenlegi generációhoz képest, de ezt az infót még csak kevés helyen leltem meg, plusz elég skeptikus vagyok minden kiadatlan és teszteletlen GPU-val szemben Mind 2 Oldalon.) de az eddigiek alapján, majd akkor hiszek mostanság még az AMD-s GPU-knak is, ha lesz legalább 8-10-Teszt, Intel+AMD Processzorok mellett is.
0
0
0
0
retek77 avatar
Sziasztok !!!
Barátom gépet rakna össze, de nem ért annyira hozzá. Játékra lenne.
Keret 170-200eft lenne. monitor nem kell.

Mit ajánlotok?
Köszönöm a válaszokat 😃
0
0
0
0
💬 6
no avatar
@retek77: Mire akarja használni? Játék? Excel? 4k filmezés?
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Palanova: "Játékra lenne."
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@retek77: AMD RYZEN 5 1600 AF 30k
MSI B450m pro m.2 MAX 22k
2x8gb 3200MHz RAM 25k
XFX RX 580 8gb 55k (alza.hu)
Be Quiet 11 500W GOLD 25k
Silentiumpc signum sg1 tg 15k
170k
+HDD?+SSD?
0
0
0
0
retek77 avatar
@ricsiricsV: Köszönöm szépen 😀

Igen, szeretne bele rakni HDD+SSD-t
És hogy ha Nvidia videókártya menne bele?
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@retek77: GTX 1650 SUPER 4GB DDR6 60k (RX 580 szint, újabb, 400w-os táp is elég hozzá, viszont 4gb VRAM hátrány.)

GTX 1660 6GB 75k
0
0
0
0
retek77 avatar
@ricsiricsV: Köszönöm a segítséget 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Szeretnék összerakni játékokhoz egy konfigurációt. Ami már biztos:
- Processzor: Ryzen 5 2600x
- Videókártya: MSI GTX 1660 Super 6G DDR6

Amit nem tudok:
- Ram. 3200-as órajelű, DDR4, 2x8 gigát akarok. Ezekre gondoltam:
https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/fn:termekek-osszehasonlitasa:kingston-hyperx-predator-16gb-2x8gb-ddr4-3200mhz-hx432c16pb3k2-16-p339980008,g-skill-ripjaws-v-16gb-2x8gb-

ddr4-3200mhz-f4-3200c16d-16gvkb-p327044051,g-skill-aegis-16gb-2x8gb-ddr4-3200mhz-f4-3200c16d-16gis-p505099300/

- SSD: Szeretnék a rendszernek egy SSD-t. 240-500 giga körülire gondoltam. Igazából csak a rendszer lenne rajta, esetleg 1-2 program és a játékok. A mai játékok ahogy néztem, elég nagyok, szóval emiatt

hajlok talán az 500 gigára. Nem tudom, hogy melyik gyártók megbízhatóak, de fontos szempont lenne, hogy évekig ne legyen vele gondom.

- Alaplap: Ez az, ami nekem teljesen homály. Gondolom passzolnia kell a procival, videókártyával, gépházzal és rammal. Plusz szempont, hogy kezelje a 3200-as ramot. A gyártók közül mi megbízható?

Örülnék, ha a 20.000 körüli kártyák már jók lennének. A videókártya alapján más konfigurációkból ezeket találtam:
https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/fn:termekek-osszehasonlitasa:asus-prime-b450m-k-p420160440,asrock-h370-pro4-p405784899,msi-b450-gaming-plus-max-p490076550,asus-prime-b360-

plus-p405784963,gigabyte-b450m-s2h-p442371483/

- Táp: Szintén homály. Gondolom az alkatrészek fogyasztása felé kell lőni egy picit és a csatlakozóknak is passzolnia kell, pl. a videókártyával. Aminek még örülnék, ha esetleg lenne rajta hely plusz

ventilátornak, ha szükséges és még beleraknék minimum 1, de inkább 2 HDD-t. 20-30.000 körül vannak már jók? Vagy alatta?

- Gépház: Ez is homály. Örülnék, ha csendes lenne az egész gépem, gondolom szempont a gépház is. Nyáron elég meleg a szobám, ezért egy alapból ventilátorral felszerelt ház lenne a jó választás? Hány

ventilátor számít jónak és ezekkel mennyire lenne hangos? A ventilátorokat akár ki is lehet kapcsolni? Talán ezek jók? Hát igen, örülnék, ha 15.000 körül megúsznám.
https://www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/fn:termekek-osszehasonlitasa:silentiumpc-signum-sg1-tg-spc230-p457215918,zalman-i3-edge-p472510794,zalman-s2-p435614760/

Ami szempont még: Ahogy látom, néhány dolognál vannak csili-vili világítós mindenfélék. Nálam ez nem szempont és örülnék, ha esetleg van is az eszközön, akkor az kikapcsolható lenne. Éjszaka

zavarna. Összességében még az tetszene, ha az egész csendes lenne.

Tudom, sok kérdés, szóval köszönöm annak, akinek van türelme és válaszol! 😃 (A procin és videókártyán kívül akár más alkatrészeket is ajánlhattok, az enyémek csak tippek.)

Bónusz kérdés: Melyik helyről érdemes rendelni, ahol nem lesz probléma és árban is jó? Pcx-en gondolkodom.

(Most látom, hogy az alattam lévő is hasonló konfigurációt szeretne, ez már megnyugtató... 😃😉
0
0
0
0
💬 5
Warlordcommander avatar
@wolfiu: Hát ha az összes kérdésre nem is, néhányra válaszolok, ramból én a hyperx-et venném, mert mindig kingstonom volt de a gskillek se rosszak. Ssd-ből samsung 860 evo-t ajánlom én is olyat használok és jó pár haverom is. Pcx-en 25 körül kapsz 500gigásat. Plusz akkor a pcx-es kérdést is megválaszoltam 😀 én onnan rendeltem mindent több részletben és soha nem volt gond, gyors, megbízható. Ventikből be quiet és noctua ventiket nézz azok halkak. Tápból seasonic egy jó márka de akár melyiket választod mindenképp minimum gold minősítésüt vegyél, szerintem egy 550-600wattos elég lesz. Alaplappal nem tudok segíteni sajnos, mindig intelem volt.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@wolfiu: Ramból jó a Kingston Hyperx Predator,csak annyi a bajuk,hogy elég magasak a modulok és igy gond lehet a proci hütönek.
Az Msi alaplap msi-b450-gaming-plus-max jó lesz vagy msi-b450-a-pro-max

Tápegységnek egy félmoduláris,hogy a fölösleg kábelekkel ne legyen gond:
FSP 600W Hyper M vagy be quiet! BN298 Pure Power 11 600W

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 12700FT
0
0
0
0
visor261 avatar
@wolfiu: A pcx-et én is ajánlani tudom mint alkatrész beszerzések, de 1x rendeltem onnan ismerősnek és ő összeszereléssel kérte mert nem akart bajlódni vele.
Nem akarok rosszat mondani róluk de mivel szinte ugyan az a konfig volt mint az enyém gondoltam hogy hasonló lesz, de nagyon hangos volt az enyémhez képest, és amikor rákérdeztem telefonon azt mondták hogy ez teljesen természetes... nem azt mondom hogy mindegyik alkalmazott de zsinórba kettőt kifogni...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@visor261: Elég egy alkotóelem különbség és már a gép hangja akár teljesen más lesz. Elég egy más ház, táp, ventilátorok vagy sorolhatnám még.
Viszont PCX-től nekem is sok minden van, szinte az egész gépem onnan van. Korrekt bolt, bár mivel nálam garancia időm beleül semmi nem döglött még be, így garanciális javításnál milyenek azt nem tudom.
0
0
0
0
visor261 avatar
@reszler112233: Hát azért hogy üresjáratba olyan hangos legyen mint nekem maxon az azért elég durva...Spoiler!
nem nem néztem meg a bios beállításokat mert azt mondta "ne nyujkájjak" jó ez neki majd használ fülhallgatót
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok mit gondoltok erről az összeállításról kellene valamit változtatnom rajta vagy pedig maradjon így? Pár ismerősöm vízhűtést ajánlott hozzá mert könnyen melegszenek az AMD nem tudom mennyire valós amit mondott azért is írtam ide a kérdésemet. Előre is köszönöm a válaszokat.

Proci: AMD Ryzen 5 3600X

Videókártya: GTX 1660 SUPER

Ram: Kingston HyperX Fury 3200mhz 2x8 Gb DDR4

Alaplap: Gigabyte Aorus Elite

Tápegység: KEEPOUT FX800 tápegység, 800W, 85+, PFC Activ, 14cm

Segotep Wider X3 Black Számítógépház 6x 120mm Ventivel (ATX)

SSD: Kingston A400 SSD meghajtó, 240GB, 2.5", SATA III

HDD: Seagate BarraCuda® 1TB merevlemez, 7200rpm, 64MB cache, SATA III

Proci hűtő: Thermaltake Contac Silent 12 processzor hűtő, Intel/AMD kompatibilis
0
0
0
0
💬 4
Boldor81 avatar
@TheCubi: Szia ! Én személy szerint attól a táptól lehet elzárkóznék. Hozzá kell tennem ,hogy nem is ismerem (sőt, még a nevét se hallottam , bár attól még lehet jó !)
Inkább minőségibből egy 500-550W körülit vennék. Nekem a favorit márka a superflower és a seasonic. Véleményem szerint ezek a legmegbízhatóbb minőségi tápegységek, igaz az áruk sem 12ezer.
0
0
0
0
Puffin avatar
@TheCubi: Azt a 800W-os csodát inkább cseréld le valami normális 500-550-es tápra! Az is bőven elég hozzá.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Milyen tápot tudnátok hozzá ajánlani? és igy amúgy a konfig az rendben van csak a táppal van a baj?
0
0
0
0
Puffin avatar
@TheCubi: FSP Hexa+ 500 mondjuk.
0
0
0
0
Hungarian13 avatar
Köszi szépen a válaszokat a használt gépek között fogok akkor nézelődni. 😀
0
0
0
0
Wihay avatar
Üdv, ilyen topik van már: " Milyen gépet vegyek, vagy valami hasonló "

- Elégé szűkös a keret... -Ryzen 3 1200, xy 320 alaplap,
Memória: Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz HX432C16FB3K2/8 15 751 Ft-tól
Tápegység: FSP HEXA+ 500W
HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 13 407 Ft
Ez idáig ha jól számoltam 80k körül van:

Videókártya pedig használt piac, + kell gépház is!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció