Trónok Harca (Befejező 8. Évad kibeszélő)

Szerző: bukta2, 2019. April 15., téma
Fórum » Társalgó
Nem nyitottam még soha témát és ha van már ilyen töröljétek nyugodtan de azt hiszem ha valami akkor ez a téma menni fog ;) itt a tél a nyakunkon!
Hozzászólások: 44
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
vyne avatar
Vicces, hogy egy sima ember jobban megirta volna az egesz evadot, mint a ket bohoc.

Spoiler!
Olyan jo lenne latni, hogy elhajtjak oket a star warstol ezutan..
0
0
0
0
💬 3
ors11 avatar
@vyne: Leszámítva 1-2 logikai bakit elég jó lett 😃
Pl. Jon-t teljesen más isten hozta vissza, szóva miért halna meg...nem beszélve arról, hogy okkal hozták őt is vissza, és ebből se derül ki, mi volt az az ok, ahogy a HBO sorozatából se derül ki 😆
Plusz Arya se tudná felvenni Jamie arcát amíg Jamie életben van...

Én jobban szerettem volna, ha a próféciákkal is kezdenek valamit és így Jon is kapott volna egy érdemi lezárást, mert ezek így elég gyatrák :/
A sorozatba talán Jorahnak volt egyedül érdemi lezárása, meg talán a Houndnak, de már az is elnagyolt volt.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@ors11: Ha jól emlékszem valahogy lehetett élő emberek arcát is felvenni.
0
0
0
0
vyne avatar
@ors11: Az igazi ok az volt, hogy o olje meg az ejkiralyt, mert elvileg igy kellett volna lennie. 😃
Jorah nem volt rossz lezaras amugy, ja. Ellenben az osszes tobbi karakterrel szinte.
Nem tudom miert kellett elsietni ezt. Siman meg 1-2 evadot tudtak volna csinalni,ahogy ezt Gearge rr is akarta.
En siman vartam meg volna am +1 evet, hogy rendes lezarast kapjon. Az hbo meg ajanlott nekik+ evadot is es +2 reszt ebbe az evadba. Siman csak leszarta a ket bal***. 😃
0
0
0
0
gigazte avatar
Feltették az "i"-re a pontot! Ez az utolsó rész a legalja lett... Sajnos nagyon gyenge lett ennek az utolsó évadnak a forgatókönyve, és a karakterekről is elmondható, hogy sokkal sekélyesebb lett mindenki! Szomorú vagyok, hogy így lett vége, mert legalább 20 teóriát feltudna hozni az ember, ami ezerszer jobb lehetett volna, mint az eredeti!
0
0
0
0
💬 3
FrostnovaZ avatar
@gigazte: Amit én szerettem volna látni (de sajnos ez a 3. rész után ment a kukába)
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/05/521ezgif.com_webp_to_jpg_.jpg
0
0
0
0
gigazte avatar
@FrostnovaZ: Na igen! Szerintem az egyik, ha nem a legjobb ending lett volna, hogy az Éjkirály győzedelmeskedik! Én azt is jobbnak éreztem volna, ha az Éjkirály csak Királyvárnál esik el, és Daenerys, Jon elmenekül, hogy Cersei- el összeálljanak, és akkor a legvégén jöhetett volna a végső harc a trónért maradék emberrel! Akárhogyan is nézzük ez a mézes mázas több sebből is vérző 8. évad talán az egyik legszarabb, leglogikátlanabb befejezést adta...
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
@gigazte: Hát igen, én úgy csináltam volna, hogy a 7. évadban még nem törik át a Falat, közben Dany meg Jon megindul Cersei ellen, legyőzik, közben a halottak átjönnek, Winterfell is elpusztul és Kings' Landing alatt küzdenek meg vele.
Na mindegy, legalább vége lett, több csalódás már nem érhet 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
Én nyitottam a témát de még nem néztem meg egy részt sem mert várom a szinkronos verziót így nem is olvasom mi megy itt de amint megnéztem majd őket jövök kommenteket olvasni! 😃
0
0
0
0
matany001 avatar
Spoileres!

Nem tudom mit lehetne mondani így a vége után. Csalódottság? Részben. Az a legnagyobb probléma, hogy nagyon évadokon át építenek bizonyos karakter fejlődéseket, tesznek utalásokat, ki merre tart jellemben, erre ezeket szinte mind lehet a lantba dobni. Nekem személy szerint Jon volt a kedvenc karakterem Ned Stark után de, hogy így lezárni az ő történetét, visszadobják a falra (avagy túlra) eléggé bugyutaság, mert a makulátlanok meg a dothrakiak ne pipuljanak be. Honnan voltak ők annyian, hogy ekkora nagy szavuk lehetett benne? Mindenki behátrált mert, ha nem jutnak dűlőre velük, akkor hú de nagy háború lesz. Alig kellett volna lenniük, bár még így se voltak annyian, hogy egyáltalán a rengeteg többi ház katonáival felvehették volna a versenyt, nem ők itt az atyaúristen. Annyira jellemtelenek már. Szürke Féregnek is már rég vesznie kellett volna, nem pedig nyújtani a karakterét fölöslegesen. Az, hogy Bran lett a Hat Királyság ura, az megint csak egy wtf momentum. Egy büdös szóval nem mutatták az előző részekben, hogy ő bizony tudja, h király lesz, és egyáltalán a jelleme se volt királyhoz való. Ült a székben mormogott pár szót, elhintett bizonyos titkokat, és ennyi. Nem azzal van baj, hogy ő lett a király csak, azzal hogy nem kövezték ki neki az utat, ezért jellemtelen az egész szituáció. Konkrétan úgy építették fel, hogy ő a csendes kerekesszékes fura fazon, aki majd az évad végén Deresben megpihen, és segíti a többieket ( bár nem tudom már miben). Inkább az éjkirályra volt kihegyezve, és azzal se kezdtek semmit. Bron meg a legvégén feltűnik pénzmesterként.. what? Hol volt ő eddig? Ez a lezárás olyan volt, hogy jónak indult meg minden, de most már mindenki menjen dolgára erre-arra. Meg még ha Bran király is lett, Jon első évados szereplése óta követtük a tetteit, cselekedeteit, a végére a legközpontibb szereplő lett szinte a sorozatba, megvívott megannyi csatát, segítette és védelmezte az embereket (amikor észnél volt), erre annyi a lezárása, vissza a falon túlra. Persze a legvégén a hóban az a kis zöldellő növény, jelentheti azt is, hogy hamarosan kivirágzik az ottani élővilág, de akkor is felemás végzet egy szereplőnek.
0
0
0
0
💬 1
ors11 avatar
@matany001: +1
A logikátlanság fáj a legjobban az egészben. Bran mondja, hogy azért jött idáig, hogy király legyen (persze nem akar az lenni, de mégis), így azt is tudta, hogy mi kell ahoz, hogy ez bekövetkeződjön...szóval kb több tízezer ember értelmetlen csúfos halálát hagyta megtörténni, errefel a többiek úgy ünneplik, mintha ő lenne a megváltó 😃 Tyrion megöleti a legjobb barátját, majd 1 rész után ,, no shit sherlock,, igaza volt Varysnak még is 😀😉 Tehát kb Tyrion is értelmi fogyatékossá vetkőzött vissza az évadok alatt. + Jamie karakterfejlődése is csalódás úgy ahogy van... Meg így őszintén a karakterek fele nem azt csinálja amit kéne.
Onnan tudod, hogy sz*r lett az évad, hogy a neten jobb fan fikciókat olvasol, ami azért ciki, mert azoknak több értelmi alapja van, mint amit D&D kihozott ebből...a próféciák teljes mértékbe hanyagolva lettek.
0
0
0
0
ors11 avatar
Szomorú, mert a kivitelezés tökéletes. A látványvilág szép és mesteri...de mindhiába, ha a történet keresztbe lett kaszálva. Ez az évad az OMG, meg a WTF pillanatokra épített mindvégig, míg a karakterek szépen elvesztek és a történetet is rövidre zárták, de úgy, hogy érdektelen lett az egész.
7 évadon keresztül épült lassan fel a történet, errefel 1-1 részbe lecsapják az Éjkirályt, meg Cerceit is. Az érdekes részletek helyett kaptunk egy jól kinéző üres akciófilmet 😃
0
0
0
0
gigazte avatar
Hát gyerekek ez a ötödik rész megint mi volt??? Dara dara hátán! Nulla értelem! Hol vannak a sorozat ki ki harcai? A karakteres párbeszédek? Szinte minden, ami a sorozat védjegye egyre jobban kukázva van... Össze van csapva ez az egész évad sajnos, és kínjukban a forgatókönyvírók szerintem nem tudtak már mit kezdeni a sorozattal! Bőven megcsinálhatták volna ezt az egész évadot 10 részben, és úgy talán jobban tudtak volna ügyelni a részletekre! Sokkal többet érdemelt volna a Cersei elleni harc, sajnos ugyanaz a helyzet, mint az Éjkirály elleni csatánál! Faék egyszerűségű győzelem, a főkarakterek a vásznon, viszont a karakterük a háttérbe szorítva. Mellesleg Aryaval se tudtak mit kezdeni! Szomorú vagyok, mert voltak pillanatai ennek a résznek is, de így édes kevés, mert a negatív felé billen megint a mérleg nyelve...

Hurrá!!! A végjátékot megint egy részbe sűrítve tolják le a torkunkon... 😶
0
0
0
0
💬 1
PatkosXX avatar
@gigazte: Hát igen. Én erre a sorozatra már inkább nem mondok semmit, lényeget amúgy is leírtad. Vicc ez az egész évad. Mostmár csak 1 rész van, nyilván végig fogom nézni, de nem várok semmi extrát, ugyanezt az unalmas, semmilyen valamit.
0
0
0
0
maestro86 avatar
Spoiler!
Hát nem azért de én sajnálom Missandeit nagyon kedveltem. Kiváncsi vagyok a folytatásra hogy Deni most mit fog lépni.
0
0
0
0
gigazte avatar
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy rossz volt a 4.rész, mert felvezető résznek pont tökéletes lett, de viszont ugyanazt érzem, mint amit az első két résznél, hogy csak szándékos beetetés az egész.

Mellesleg Arya megindult, hogy a végjátékban Cerseit is leszúrja! 😉
0
0
0
0
bukta2 avatar
Én vátom a szinkront még ... de erősen gondolkodok már h megnézem feliratosan már alig birom mikor már mindenki erről beszél 😞
0
0
0
0
💬 6
ben_aloha avatar
@bukta2: Én nem ülök fel a hypevonatra, mindenki erről a szarról meg az endgameről pofázik, kezd rohadt unalmassá válni 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@ben_aloha: Nem is csoda h mindenki erről beszél... mind2 címnek a befejező részeiről beszélünk több év munkája és több évnyi dolgok zárulnak le...
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
@ben_aloha: Ha nem érdekel, ne nézd. Akiket meg érdekel, hadd beszélgessenek róla.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@FrostnovaZ: Jajj, el ne kezdd nekem a bőgést, nem vagyok rá kíváncsi 😃
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
@ben_aloha: Nem bőgök, csak nem látom az értelmét hogy valaki odaírja egy fanoknak (!!!) szánt fórumhoz, hogy "Hööö szar, unalmas hööö". Vagy ha már ezt teszed, támaszd alá érvekkel, hogy miért nem tetszik.
0
0
0
0
xsebix avatar
@ben_aloha: Amúgy én kb. A 6-7. évadnál kapcsolódtam be néha-néha hallottam róla, hogy Trónok harca hű , de jó stb kb mindenki nézte körülöttem aztán 1x unatkoztam és elkezdtem nézni az első évadot egy huzamba le is tóltam mert annyira megtetszett és elég hamar bepótoltam a többit is.. Mondjuk aki nem szereti az ilyen stílusú filmeket annak úgyse fog tetszeni... 😀
0
0
0
0
gigazte avatar
Epikus volt ez a 3.rész azt meg kell hagyni., de a vége nekem csalódás... Spoiler!
Kiszámítható volt, hogy valaki(Arya) idő előtt megöli az Éjkirályt... Az meg a másik fele, hogy látszódik, hogy a főbb karaktereket nem igazán akarták kiírni, mert olyan helyzeteket úsztak meg, amit egyáltalán nem kellett volna, ha reálisan közelítjük meg a körülményeket! Röhejes, hogy például Joraht folyamatosan rohamozták, Daenerysnek meg egy hajszála nem görbült meg! A többi karakterre is ez igaz, mert a falhoz voltak szegezve(Brienne, Jaime...stb), de semmi bajuk nem lett. Amennyire ki volt fáradva mindenki rendes esetben még pár ember simán meghallhatott volna! Ezek után nem érzem azt, hogy Cersei akkor fenyegetés lenne! Maximum a létszám miatt lesznek túlerőben.
Ettől függetlenül minden percét élveztem, és várom a folytatást! Már csak abban bízok, hogy a vége nem lesz csalódás!
0
0
0
0
💬 6
maestro86 avatar
@gigazte: Igen egyet értek nekem is csalodás én túl gyorsnak találtam az egészet hisz ez csak a 3 rész volt az biztos hogy nehéz dolguk lessz hiszen rengeteg embert veszitettek most el.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@gigazte: Egyetértek veled, néha vicc volt már amit műveltek, viszont mindezektől függetlenül nekem is tetszett, és várom a folytatását!
Brannek sincsen nagy szerepe a 3 szemű hollóként azon kívül, hogy megtudta Jon igazából nem is fattyú.
Jó volt látni azt is, hogy Theon is végre az igazi hazájáért harcolt, a Starkokért.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@gigazte: Ezt éreztem én is. Spoiler!
Néha röhejes volt, hogy nem akartam meghalni a főszereplők, pedig nagyon csúnya helyzetben voltak
. De ezen kívül kellette ez a rész, már hiányolták az emberek a harcot.
0
0
0
0
Bicike avatar
@gigazte: Nekem az az érzésem, hogy:

Spoiler!
komolyan, 8 évadnyi "mitológiát" egy késszúrással lerombolnak?


Szerintem hiányzik Martin zsenije a sorozat mögül.
0
0
0
0
gigazte avatar
@Bicike: Egyszerűen ennyi kreatívitás szorult a készítőkbe, és az a legviccesebb, hogy ezen a cselekményen ültek ilyen hosszú ideig... Ezzel az utolsó évaddal lerombolják az egész sorozat "kultuszát", amit a évek során felépítettek ilyen nonszensz Hollywoodi kliséhalmaznak nevezhető förtelemmel! Utólag visszagondolva a fenéket volt ez epikus! 😆 Másodszor nézve már fele annyi értéket se képvisel az egész. Végignézni végignézem, de ahogy az évad indulása előtt vártam a részeket, most annyira nem, de hát ha már eddig néztem, akkor már befejezem az egészet, hátha lesznek még kellemes meglepetések... 😂
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Az ultimate defense
https://kepkuldes.com/images/f3a6790c519fd0ac76022a7d05129ce2.jpg
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@FrostnovaZ: Lehet hogy ezzel a csapattal jobbak lennének a nyerési esélyek 😆
0
0
0
0
Bicike avatar
Én még azt se tartom kizártnak, hogy a Mások fognak nyerni.
0
0
0
0
💬 3
Tyrion Lannister avatar
@Bicike: Én sem, és jobban örülnék neki, mintha Cersei nyerne.
0
0
0
0
Bicike avatar
@Tyrion Lannister: Én ezeket gondolom:

1. Cersei nem áll Jonék mellé, pláne nem Daernerys mellé, hiszen sosem volt arról híres, hogy lemondana az uralkodói címéről. Arra tudok gondolni, hogy beadja, hogy Eurontól terhes, így vebiztosítja magának az ő hadseregét, dr az annyira bem sok ember. De mivel nem áll Danyék mellé, így ők szerintem elveszítik a háborút, bár ebben biztos nem vagyok.

2. Nyernek a Mások, mert túl gyenge Észak. Csupa olyan emberrel harcolnak, akik nem is katonák, meg Másokat se láttak soha. Jó, van pár keményebb arc, a Véreb, Tormund, 2 sárkány, stb, de szerintem ők kevesek ehhez. Mondták is, a Mások kifáradhatatlanok és soha nem állnak meg.
0
0
0
0
wiza avatar
@Bicike: Ne feledjük a kiskapu már ott van Jon már megemlítette ,ha megölik a királyt az összes teremtett lény "meghal". Bár dráma biztos lesz....
0
0
0
0
wiza avatar
Nagy csata lesz! Pirkadatkor jöhetne Gandalf kelet felől 😆😆Kicsit nyugodtabb lennék ...nagyon izgi 😜
0
0
0
0
Bicike avatar
Nekem kezd az a gyanúm lenni, hogy a könyvek cselekményét figyelembe sem veszik.

Könyv spoiler:
Spoiler!
Azt nem értem, Jon hogyan avanzsálódott Aegon Targaryenné, holott a könyvben tisztán kiderül, hogy Aegon mégsem halott és Daeneryshez tart.


Tűz és Jég dala: Sárkányok vs. Mások, ez várható volt, habár érdekes, hogy szerintem Cerseinek esze ágában sincs segíteni, túl vak, hogy belássa, hogy csak együtt győzhetők le a Mások.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Sziasztok. Valakinek esetleg van felesleges meghívója a sorozatbarát oldalra? 😀
0
0
0
0
maestro86 avatar
Én nagyon kiváncsi vagyok hogy mit hoz a befejezö évad érdekes dolog ez hisz egyrészt nagyon várom mástrész ez a befejezö évad és sajnálom hogy nem lessz több. Mondjuk remélem valamilyen elözmény vagy egy kiss jövöbeli részt majd kitalálnak. De mindenesetre biztos hogy nézem.
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@maestro86: Az a baj hogy szinkronosan elvileg csak május 12.-én lesz nézhető... 😢
Én nem szurkolok senkinek mert tuti az fog meghalni... azt én is sajnálom h ez a befejező és nem lesz több de hogy egy korszak alkotó sorozat lett és lesz is azt már most kijelenthetjük, jobban várom a történéseket mint az utolsó Avangers-t 😃
0
0
0
0
maestro86 avatar
@bukta2: Én nem szoktam várni a szinkronost felirattal nézem majd utánna ha van szinkron megnézem ugy is. Abba igazad vann hogy egyhamar nem lessz ilyen minöségi sorozat. De halkan megjegyzem hogy én az avengers-t jobban várom nem néztem semilyeb elözetest rola ugy hogy kiváncsi leszek.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Nos, kit mit remél a befejező évadtól? 😲
0
0
0
0
💬 1
Memento Mori avatar
@bukta2: Szerintem valaki meg fog halni. 😜
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció