Nem kapcsol be a gép

Szerző: Floriian, 2019. January 26., téma
Fórum » Asztali PC
Hali,
akadt egy kis problémám. Reggel akarnám bekapcsolni, de csak pörögnek a ventillatorok, világít a kártya a lap is, áramot kap, majd egy idő utan kikapcsol.
Az alaplapon adottak visszajelző ledek. Ezek közül a CPU hiba ledje világít. Tegnap még semmi baja nem volt, kitakarítottam, kábeleket átnéztem.
Konfig:
Gigabyte GA-Z270X Ultra Gaming
Intel Core i5-7500
2x4GB Kingston HyperX Fury DDR4
Asus ROG RX580 8GB
FSP Hydro Brone 700W
Hozzászólások: 5
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
xoki avatar
Próbáld meg lekapcsolni az alaplapot a tápról és azt követően ha nem kapcsol ki semmi más akkor nem az volt a gond, viszont ha nem szűnik meg a probléma akkor a táp lehet a ludas és általában az szokott gondot okozni. (+gemkapocs trükk, viszont akik nem tapasztaltak ebben azoknak nem nagyon ajánlott)
Sajnos a leírtak alapján az alaplapon egy elszakadt áramkör is okozhat hasonlót ami épp a procihoz vezet.
Egyébként mégis meddig jut el a gép? POST, BIOS esetleg windows is?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
Én mindenképpen a CPU körül keresném a probléma forrását. Ki kellene mérni, hogy kap e áramot rendesen, vagy hogy felveszi e.
Esetleg ha Pécs környéki vagy, írj privátban és akár le is tudjuk tesztelni egy gépben a procit, tápot, hogy jól működik.
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
Az a táp nem egy életbiztosítás, én azzal kezdeném...
Táp, alaplap, vagy CPU halt meg. Ki kell őket külön próbálgatni egy másik géppel.
Nekem régen egy gagyi tápom volt, ugyanezt a jelenséget okozta, ugyanígy egyik napról a másikra. A tápon belül elengedett egy kábel. Leolvadt, vagy tudom is én. Visszacinezve tökéletesen ment újra, de 1 hétre mertem benne hagyni a gépben amíg nem jött meg a Corsair.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
nekem ugyanez a hibajelenség volt pár hónapja, az alaplap volt a defektes
0
0
0
0
MoonW avatar
Nagyon valószínű, hogy a cpu-val lesz gond, ha az világít.

Ha van kéznél egy csere cpu akkor próbáld meg azzal.
Vagy esetleg gond lehet a táp CPU-t ellátó részével.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció