Ez a táp elég lesz nekem?

Szerző: Matesz9818, 2018. September 20., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok volt a gépembe valami PS-450W-os táp ami nyár elején elszállt (8-9 éves volt), és azóta egy Akyga 420W-os táp van a gépbe de játszani nem próbáltam (csak letöltés,filmnézés,netezés) még de most már pontot szeretnék tenni a végére, hogy elég lesz ez a táp lehet vele tovább játszani, vagy vegyek bele másikat?
A config:
CPU: QuadCore AMD FX-4100 3,6Mhz (18x200)

Alaplap: ASRock 970 Pro3 R2.0

Ram: Kingston Hyper X Fury DDR3 1866-os 2x4 GB

VGA:AMD Radeon HD 7870 2GB

HDD: Western Digital 320GB 7200rpm SATA ll (valami régi amit majd cserélni szeretnék egy gyorsabb 1 TB-osra)
Hozzászólások: 30
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
tomi961 avatar
Sziasztok, felujitas elott allok, a mostani tapom tegnap meg is adta magat, FX 4100 FX 8350re cserelek,es egy hd 7770et egy r9 270x-re, 2x4 gb 1600mhz rammal, sajnos tapban nem vagyok otthon igy kicsit tanacstalan vagyok, az elso kerdes hogy mekkora lenne eleg, kiszamoltam, a kalkulator 650W osatt ajanlott, gondolom az egy kicsit nagy de ezert is vagyunk itt, hogy mas is megitelje, a masik kerdes hogy a csatlakozok altalaban jok e, tehat figyelni kell hogy mindene meglegyen vagy altlaban egy kaptafara keszulnek? A masik kerdes hogy amig a kartyat es a procit le nem cserelem addig hasznalhatom e a regieket a nagyobb tappal vagy nem tudja kezelni? (Gondolom tudnia kene de jobb megkerdezni) Eddig 420as volt bent.
0
0
0
0
💬 7
Bronson avatar
@tomi961: Egy jobb 450-500w bőven elég lesz! még további fejlesztésekhez is. Mennyit szánsz rá?
0
0
0
0
tomi961 avatar
@Bronson: 15-20 korul gondoltam, ahogy neztem mar vannak egesz normalisak is annyiert, tudnal ajanlani egy megbizhatot,aminek jo a hatasfoka? 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@tomi961: Ez teljesen megfelelne! Fekete kábelek, 80+bronze, 3 év gari! (ebben a szegmensben 80+ bronze-tól jobbat nem igazán találni, azok már drágábbak)

[LINK]
0
0
0
0
tomi961 avatar
@Bronson: Köszönöm szépen a segítséget 😀
0
0
0
0
tomi961 avatar
@Bronson: Szia, újabb tanácsot kérek 😃 egy 280x re még elég lenne a táp? Jóval nagyobb a fogyasztása,de ha jó áron sikerül kifogni akkor minimális az árkülönbség, vagy inkább egyszerűbb egy GTX 1050?
0
0
0
0
Bronson avatar
@tomi961: Persze hogy elég lesz! de szerintem keress használt rx kártyát, a 280x már elég régi...
0
0
0
0
xsebix avatar
Udv!

Vettem ma egy I7 5820k + asus strix x99 kombot es par nap mulva erkezik a 4x4gb ddr4 ram.
Kicsit elbizonytalanodtam a tapomat illetoen, hogy birni fogja-e az uj felallast...
Szerintetek okes lesz I7 5820k + 1080ti melle a jelenlegi Corsair RM 650i 80+Gold (650W) tapom?
Nagyon nem szeretnek uj tapot nezni tekintve, hogy most volt par ujitas tobb is mint amit terveztem es a tap se olyan regi meg garancia is van rajta szerintem boven...
Mi a velemenyetek?

Elore is koszonom! 😀
0
0
0
0
💬 5
Bronson avatar
@xsebix: Bőven elég lesz, ha nem tervezel extrém tuningot! 😉
0
0
0
0
xsebix avatar
@Bronson: Köszi, akkor megnyugodtam csak ma valaki azzal ijesztgetett , hogy gondban leszek vagy legalábbis nagyon a határait fogom feszegetni a tápnak.. 4ghz-re szeretném belőni annyi szerintem elég lesz és az talán nem is extrém. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@xsebix: az teljesen alap oc annak a procinak, mehet az feljebb is! 😉 még ha egyszerre fogod stressztesztelni a gpu-t meg a cpu-t, akkor sem fog kifogyni a szufla abból a tápból, játékok alatt meg főleg nem fog, ne aggódj 😉
0
0
0
0
xsebix avatar
@Bronson: Ezt örömmel hallom, hát lehet majd próbálom feljebbis, bár nem értek hozzá, de most majd megpróbálok beletanulni a tuningba mert kicsit gáznak érzem, hogy nem értek hozzá, de a cuccok amik vannak meg kb. "arra valóak" csak olyan bonyolultnak tűnik, hogy nem fogtam bele eddig soha... 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@xsebix: Egyáltalán nem bonyolult! 😉 youtubeon találsz egy csomó tutorialt, lényegében biosban két beállítást ha megtalálsz, azokat kell belőni és csá. Leegyszerűsítve persze... csak a szorzóval és a feszültséggel kell játszni, 4ghz szerintem alap fesszel is menne!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok adott egy fsp hexa serias he 500 (500w) tápegység kérdésem az lenne,hogy a felsorolt dolgokhoz elég lenne e valamint ha nem mit ajánlanátok ?! 😀
Alaplap-Asus M5A78L
VGA-Asus Strix Geforce GTX 1050 TI
CPU-AMD FX8350
4x4 GB CORSAIR VENGEANCE DDR3 1600 Mhz
1-SSD
1-7200 RPM 1TB HDD
1-5200 RPM 512 GB HDD
Válaszokat előre is köszönöm 😀
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@mjj18: Szia!

Igen, elég, de egy alap táp, kevés védelemmel, viszont megbízható!
0
0
0
0
bendeguz avatar
Sziasztok! Megint én 😃 A konfig kb ugyanaz tehát i7 3770(4.3Ghz), 16GB(1600Mhz)RAM, 1TB HDD, 240GB SSD, FSP raider 550w-os táp. Kérdésem pedig a következő elbír ez a táp még egy gtx1070-et egy minimális oc-ot belekalkulálva? A válaszokat előre is köszi! 😀
0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
@bendeguz: Igen elbírja
0
0
0
0
bendeguz avatar
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy Fsp raider 550w-os tápom és most egy r9 280x van a gépben és szeretnék váltani egy gtx980ti-re és mellette lenne 12gb ram i7 3770 ezt a setupot meg elbírja minimális tuning-gal de akár stock beállításokkal? A válaszokat előre is köszi!
0
0
0
0
💬 2
bendeguz avatar
@Puffin: Kösz szépen a gyors választ! Ez remek hír!
0
0
0
0
no avatar
értem, köszi szépen 😀 gyorsan annyit még törlés előtt, hogy ami elszállt az egy mypc PS-450-es táp volt amivel jó sokat játszottam, ami van benne ideiglenes ez a 420 Akyga ez alkalmas egy darabig játékra vagy nem? De persze amint tárcám engedi cserélni szeretném ezt a tápot is.
0
0
0
0
💬 2
FoLey avatar
@Matesz9818: Alapjáraton meg videónézésre talán elég. Az a baj hogy HD 7870+FX 4100 kombóval eszik már 280W-ot terhelve Kalkulátorral kiszámoltam és az a Akyga táp 228W-ot tud leadni.
Tápegységet venned kell sajnos.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Köszönöm szépen, igy már akkor tisztában vagyok a dologgal.
0
0
0
0
FoLey avatar
Vegyél bele minőségibb tápegységet pl. FSP Raider II 550W-ot. Az akyga-t meg ad oda a kutyádnak vagy valakinek játékszernek,esetleg ajtófogónak felhasználhatod,mert az egy ótvar tápegység.
0
0
0
0
no avatar
bocs srácok hogy még nem hasznaltam ezt a fórumot itt nem tudom itt mi a módi, de akkor elnézést hogy segítséget kértem.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Napok kérdése és úgyis törlik remélhetőleg...de legalább valaki adjon neki választ a kérdésére 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
Van másik hasonló téma,ahová ezt fel tudod tenni!Egyébként pedig ha témát hoz létre valaki,akkor a leírásba nem azt kell írni,hogy neked mid van,vagyis nem azt,amiről kérdezni akarsz,hanem azt,hogy miről szól az adott topik,és alá külön kommentben írod le,hogy neked mi a bajod,már ha van értelme a topiknak,mert eddig nem volt,de ha van már ,akkor felesleges létrehozni ugye.
0
0
0
0
FoLey avatar
Ehhez minek kellett nyitnod feleslegesen új témát?....
0
0
0
0
no avatar
AKYGA BASIC 420W AK-B1-420 ez a táp van most benne.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció