Böngészőkről minden

Szerző: Herman, 2009. March 31., téma
Fórum » Szoftver
Böngészőkről minden. Ki melyiket használja, ajánlja. Tippek, trükkök, stb.
Hozzászólások: 379
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Hol tudom kikapcsolni a Chrome böngészőn, hogy jobb felül ne adja be állandóan a TV átküldés lehetőséget?? Flags-nél a "Global media controls control Cast start/stop"-n tettem Disabled-re, de nem segített, ma megint ott volt az ablak ha lenyitom.. És tegnap azt is láttam ott, amit nálunk néznek a nappaliban az okos TV.n.. paranoia, irritál. Hogyan kapcsolható ki? Köszönöm!
0
0
0
0
Gerhard avatar
Sziasztok! A Chromiummal van egy kis problémám.

Nemrég lett a Windows 10 feltelepítve, és a rendszer a Chrome-mal furcsán viselkedik. Konkrétan nem tölt be semmilyen weblapot. Mindig az időtúllépés hibát írja ki.

Érdekes módon viszont a Firefox és az Edge működik. Ott semmi baj sincs.

Kíváncsiságból kipróbáltam más Chrome klónokat (Hola, Yandex) is, azok sem működnek.

Valaki tud megoldást a problémára?
0
0
0
0
BudayT avatar
Sziasztok, a mai naptól valamiért a firefoxban nem megy az *** és jönnek a reklámok youtubon és mindenhol, telepiteni se tudom, tudja valaki mitől lehet? köszi
0
0
0
0
Andris18 avatar
A google chrome v73 mintha néha villanna egyet. Más is tapasztalt ilyet?
MEGVAN A MEGOLDÁS.
Akkor villan, amikor változik a háttérképem.
Én így tudtam megoldani.
Asztal--> jobb.egér --> személyre szabás--> színek --> és itt kivettem az "automatikus témaszín a háttérkép alapján" pipát.
0
0
0
0
Arbalest avatar
Sziasztok.

Google Chrome -t használok már nagyon régóta, de még a mai napig nem értem, hogy ha megnyitok egynél több oldalt akkor miért pörög fel a memória meg a proci ennyire? (indulásnál is 3 oldalt nyit meg alapból, amiket használok)

Előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@Arbalest: Valahová csak be kell tenni.Az oldalak pedig ma már teli vannak reklámmal ,meg sok hülyeséggel.KB ennyi.
0
0
0
0
Arbalest avatar
@Andor1997: Az lehetséges, köszönöm 😀
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
ha nincs szolgáltatói hiba, több eszközön is akadozik, wifin is, és mind ugyanarról a routerről kapja a jelet, akkor csak ez lehet a ludas
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
Sziasztok!
Az miért van, de már évek óta és ez alatt több számítógépen, több oprendszeren is, hogy az internet ingadozik?
Ha úgy van kedve, normálisan betölti az oldalakat, de van, hogy csak tölt és semmi, majd kiírja, hogy nincs net.
Fél perc múlva meg betölti.
Jó lenne már megoldani ezt a problémát.
Segítséget előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 6
H-ECTOR avatar
@zolcsi86: szolgáltató? technológia? saját routered van?
egyébként meg betelefonálsz szépen a szolgáltatóhoz, és megkéred, hogy futtasson le egy mérést, hogy minden rendben van-e az ő oldalukon, vagy nem lehet-e esetleg cserélni, jobb technológiára
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@H-ECTOR: Szolgáltató, Aktív net, egy kisebb cég.
Technológiát nem tudom.
Saját router, én vezetékről használom, egy másik laptop meg wifin keresztül.
Mérést már csináltak, ott minden rendben volt, voltak is kint az évek alatt, de nem lett megoldás.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@zolcsi86: wifin is akadozik? ha igen, lehet, hogy a modem a ludas. de ha egy kisebb cég, simán lehet hogy ilyen szerencsétlen a szolgáltatásuk. mennyi időközönként jön ez elő?
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@H-ECTOR: Változó, mondjuk 1 óra alatt 2-3 szor
Ha telón használom a wifit, akkor nincs gond
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@zolcsi86: laptopon igen?
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@H-ECTOR: Ott is van, hogy killódik
0
0
0
0
Wihay avatar
Chrome böngésző alatt lehetséges hogy YouTubeon a szűrés funkció nem működik?

Ki választom hogy: ma, erre kidob 1 éves videókat..
0
0
0
0
💬 2
19ati93 avatar
@Wihay: Napok óta nem jó sajna a rendezési funkció. Az a fura hogy még nem csinálták meg.. pl sort by uploadra megyek akkor is mind a feautured videókat vagy a jól meg SEO-zott videket dobja be.
0
0
0
0
Wihay avatar
@19ati93: Rendben köszi szépen, most megnyugtattál..
0
0
0
0
no avatar
Nem ide tartozik de olyan kérdésem lenne, hogy a google adsen-nél az államnál miért csak amerikát engedni megadni? (magyarra van állítva a csatornám)
0
0
0
0
Wihay avatar
Ez a Google Canary pontosan micsoda? Jobb mint a sima Chrome?
Mennyire ajánlott használni, azért gondolkozok a "cserél" mivel elég sok ramot eszik a sima Chrome..
0
0
0
0
💬 2
zolcsi86 avatar
Sziasztok!
Miért van az, hogy ha videót nézek a youtube-on, akkor, ha közben megállítom, vagy belehajtok, egy idő után elkezd késni a hang??

Válaszokat előre is köszönöm!!
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Hello, tudja valaki hogy a Mozillanál ha megnyitom a YouTube-t akkor az oldalsáv miért tűnik el?
https://kepkuldes.com/images/7902b4a1736b97ef453e9ce48cfdf6b3.png
0
0
0
0
💬 6
kmetovics avatar
@FrostnovaZ: Még a 3 vonallal sem adja be?
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
@kmetovics: Nop... ha bezárom a böngészőt és megnyitom újra akkor van hogy "megjavul" de akkor is idegesítő...
0
0
0
0
no avatar
@FrostnovaZ: Az ***ert próbáltad már (ideiglenesen) kikapcsolni és úgy betölteni az oldalt? A YouTube tele van dobálva reklámmal és lehetséges, hogy az ***er "eltöri", nem jól blokkolja, rossz elemet blokkol.
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
@Dono: Egy ideje most már működik (nem csináltam semmit), de ha újra előjön kipróbálom, köszi a tippet 😀
0
0
0
0
19ati93 avatar
@FrostnovaZ: Mekkora felbontáson használod?
A képed 1440x900, lehet az a baja. Nálam is csinált hasonlókat kisebb monitoron 1366x768-ban még a Chrome is.

Amióta 1920x1080-as monitorom van semmi gond.

Esetleg ha az adb locker (kicsilaggozza vmiért az oldal azért írtam így) miatt ilyen akkor használj ublock origint a jelenlegi helyett.
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
@19ati93: Rendben, köszi! Mondom most egyenlőre működik, de ha megint meghülyülne, akkor kirpóbálom az ublockot.
0
0
0
0
Wihay avatar
4GB memóriából, a Google Chrome ennyit használ? - pár napja szinte tökéletesen ment minden most pedig még a videók is akadoznak..

Kép: https://imgur.com/qJRXi1X

Windows 10 Pro x64.
0
0
0
0
💬 4
Andris18 avatar
@Wihay: Nekem általában kicsivel többet is. Lehet a firefox jobb lenne számodra, kb ugyanúgy néznek ki. Csak a megszokás miatt maradtam a chromenal.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Wihay: Ott akkor valami más gond lehet.Bár mostanában frissült ,és nálam is néha vannak furcsaságok.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Wihay: Annyit használ, amennyit a rendszer kioszt. Ha meg kifut a memóriából végleg, akkor jön a "Valami hiba történt" felirat
0
0
0
0
Wihay avatar
@SuperPuma: Okés, köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
0
0
0
0
Krissz avatar
troger és tibi211
A Firefoxal nem tudom mi van, de énis hasonló gondokkal szenvedtem mint ti.
Csak nálam a CPU használat volt 100% os, 2 oldallal (ami nem normális) meg sokszor YT videó nézése alatt, csakúgy random elfeketedett a kép, és semmi, aztán ha ráfrissítettem az oldalra általában visszajött, de volt hogy komplettan az egész böngészőt újra kellet inditanom...

Esetleg egy VGA driver frissítés hátha segítene, illetve egy Firefox frissítés/újratelepítés.

Énis szenvedtem már a Firefoxxal, pedig lassan 10 éve használtam, de egyszerűen ami az utóbbi verziókban volt, az tűrhetetlen volt már... Éppen ezért fájó szívvel, de könyvjelzőimet lementve, áttértem a Chrome ra, amit ezelőtt utáltam, de mostmár megkedveltem, és legalább szinkronizálja a könyvjelzőimet a telefon és a gép között, a felhőben

Ajánlom nektek kipróbálni, hosszabb távon használni egy másik böngészőt, pl.: Chrome, vagy akármit, csak ne a Firefoxot
mert az utóbbi verziók egyszerűen sz@rok
0
0
0
0
💬 1
KRZT963 avatar
@Krissz: Ezért jó az Opera 😆😆
0
0
0
0
troger avatar
Sziasztok!

Olyan "problémával" szembesültem az elmúlt pár napban, hogy a kép 0,5-1 mp-re elmegy( monitoron és tv-n is) ha netezek főleg görgetésnél (mozzila). Játékoknál sosem csinálja akár több órányi folyamatos játék után sem. Gépemről minden ki van töltve az adatlapon.
Mi lehet a probléma vagy valaki találkozott hasonló jelenséggel? Esetleg annyit tudnék hozzátenni ha tükrözöm a képet tv+monitor akkor hol az egyik hol a másik csinálja.

Ui.: Chrome/Edge-en nem csinálja de a Mozzilát már megszoktam és nem szívesen váltanék!
0
0
0
0
tibi211 avatar
Üdv az lenne a probléma hogy mikor böngészek a firefoxba egy idő után 2.5 gb használ a ramból és rohad lassú az egész böngésző. Mikor már lassú a böngésző akkor a feladatkezelőbe kétszer jelenik meg a firefox. Viszont ha rámegyek az egyik folyamatban lévő firefoxra és rámegyek a feledat befejezésére akkor megszűnik a lassúság viszont újra és újra vissza jön ez a probléma.
És hiába telepítem újra a firefoxot ugyan az a probléma.
Mi lehet a gond? Előre is köszönöm.https://www.kephost.com/images/2017/04/13/8588.png
0
0
0
0
szekereskata avatar
Tudtok esetleg olyan add-ont firefoxra, ami segít egy kicsit rendszerezni az elmentett oldalaimat?

Nagyon sok cikket mentek el későbbre. Például szakmai jellegűeket. Később akarok foglalkozni egy témával, de most nincs időm. Viszont ha szembe jön egy ezzel kapcsolatos cikk szeretném ha később meglenne.

Illetve sok olyan cikk is van, ami érdekelne, de most nincs időm elolvasni. Vagy megnyitva van 123141 tab vagy a könyvjelző bar néz ki úgy, mint amit lehánytak. Próbáltam már mappákkal rendszerezgetni, de valahogy nem elég effektív.

Van erre esetleg valami jó ötletek? Régen találtam valami ilyen oldalat, ahol gyűjteni lehetett a linkeket. (El is mentettem de most nem találom :'D #irony)

Főleg firefoxot hazsnálok, szóval ahhoz kéne valami plugin. De ha sikerülne lecsökkenteni a megnyitott tabok számát, akkor lehet váltanék chromera, csak ugye az ilyen szempontból gyilkos. Megölné az összes RAMot.
0
0
0
0
💬 1
troger avatar
@szekereskata: Tudsz a könyvjelzőkön belül mappákat csinálni. én is így csinálom: Atomfizika mappa: csak atomfizikával foglalkozó cikkek linkekek, Stb Stb
0
0
0
0
no avatar
Kedves ors11 a spyhuntered regisztrált vagy csak demó változat, mert az látja a Motioust.Törölni viszont nem tudom hogy kell vele ,ha lehet egyáltalán.
0
0
0
0
ors11 avatar
Nem segített az se :/

U.I: spyhunterrel sikerült törülnöm a vírust 😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
ors11: Nekem eddig legtöbbször az avast boot előtti vizsgálata szokott segíteni makacs kártevők esetén. Egy próbát megér.
0
0
0
0
ors11 avatar
Sziasztok! a spora randsomeware-t hogyan tudom kiiktatni? próbáltam malwarebyte-el de nem ment.
0
0
0
0
no avatar
Köszi szépen megnéztem vele ,maradt minden a régiben.Egyébként a youtubon fent van az eltávolítás, de nincs kedvem .Jó éjt!
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Dpoci Egy próbát megér a malwarefighter nevű program, egyszerű, és hatékony. Ráadásul magyar nyelv is van benne 😀

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok !Találkozott már valaki a Motious.com nevű f...szopó mocsok webes vírussal?Nem tudom kiiktatni sem a Crom-ból ,sem pedig a Firefoxból ,magas nekem mint nyúlnak a lórács. 6. hete hogy megvettem a gépet ,de már úgy unom a sok szarakodást ,megbántam az egészet, nincs nekem már 43 évesen kedvem megtanulni semmit ,de ehhez el kellett költenem 400 000 Ft-ot mire rájöttem. Sajna angolul sem tudok ,úgyhogy valószínűleg meg kell várnom kedves sógoromat kb. 2 hét ,majd ő.
0
0
0
0
FoLey avatar
Microsoft Edge böngészőben is lehetéges kezdőlapnál háttérképet kirakni?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Barátomnak van egy problémája. Böngészőben (firefox a képen látható alább) bármelyik oldalt próbálja megnyitni, nem bírja. Ahelyett hogy megnyitná neki a következő látható:
[LINK]

Esetleg tudja valaki, hogy mi okozhatja a problémát? Nagyon szépen köszönöm előre is!
0
0
0
0
19ati93 avatar
Töltöttél le valahonnan úgymond valami random dolgot, fake video drivert? ha videót/filmet akarsz nézni bizonyos oldalakon bedobja az ehhez hasonló kamu szövegeket mint pl: You need to have HD codec pack,download now! You need to downlaod XY Video driver to play this video stb stb, talán onnan kaptad be ezt a malware szerű izét.

Nézd meg ezt hátha,vagy ez: [LINK]

Feladatkezelőben új eddig nem megszokott alkalmazás nem megy?
0
0
0
0
NamelessOne avatar
Sziasztok!
Elég nagy problémával szembesültem. 😞 A Chrome-on megtelepül egy "Youndoo" nevű progi és sehogyan nem tudom eltávolítani... Az elejénm még csak egy fura nevű mappát találtam a program fájlok közt amibe belenéztem és nem voltak fontos fájlok szóval kitöröltem. De aztán láttam hogy van ez a cucc a böngézőmben és amikor vezérlőpulton el akartam távolítani azokat a fájlokat hiányolta amiket előzőleg kitöröltem. Chrome-al mindent próbáltam ikonon a tulajdonságok a beállításokban minden a Cleanup Tool és még újra is telepítettem de semmi ugyan úgy ott van. Valami ötlet? Nagyon aggódok 😞 Az is lehet hogy agmail-embe is betelepült és minden újratelepítésnél amikor bejelentekezem a Chrome-ba szinkronizálja magát (bár ezt is beállítottam csak a könyvjelzőkre és a jelszavakra) és feltelepül újra? Végleg megragadt? Segítsen valaki :/
Előre is köszi! 😀
0
0
0
0
DonTuros avatar
Sziasztok! 😀
Olyan problémába ütköztem, hogy az Andyroid android-emulátor letöltése, telepítése és használata után (kb. 30 perc) a Google Chrome "megbolondult"... Ahogy el szeretném indítani, bejön, majd azon nyomban kifagy, kikapcsol, majd újra elindul (magától!), és folyamatosan "erőlködik" betölteni... Feladatkezelőben leállítani nem lehet, csak hard-reset, vagy a gép rendes kikapcsolása után áll helyre minden, de nem javul a Chrome-s helyzetem. Kétszer letöltöttem, kétszer újratelepítettem azóta.
Valakinek van valami ötlete?
0
0
0
0
Funes avatar
Nemrég fölraktam megint a Chrome-ot, de win10 alatt nem stimmel valami youtube-on be-be szaggatnak a videók és fogalmam sincs miért..
Keresgéltem mások is találkoztak ezzel a hibával, de konkrét megoldást nem nagyon találtam vagy csak nem vettem észre.
Szóval valaki tud valami megoldást erre, mert néha elég zavaró tud lenni ? 😕
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

Régebben csináltam olyat a Firefox-al hogy a benne lévő mentett jelszókat a hozzá tartozó oldal elérhetőségéveivel és felhasználó neveiket ki exportáltam vagy másoltam belőle. XML formátumba mentette amit szövegszerkesztővel olvashatóvá lehet tenni. Egy a gond ezzel hogy elfeledtem ezt hogy is kéne.Azóta regisztráltam egy jó pár oldalra és gondoltam újra megteszem ezt a lépést.
0
0
0
0
Kaktuszmalac94 avatar
csuz-li: hát igen, mondjuk Opera lett belőle nálam, mert én nem nagyon szeretem a Chrome-ot! 😉 Mert (szerintem sokat szemetel)
0
0
0
0
csuz-li avatar
daniel58230: Sajnálja a Mozzila, hogy ilyen szerencsétlenek. 😜
2014- elején még fej-fej mellett voltak a Chrome-val, most meg a Firefox szép lassan csökken (Na jó: stagnál), míg a Chrome meg kilőtt a felhasználók arányát tekintve.
0
0
0
0
Kaktuszmalac94 avatar
csuz-li: Köszi a gyors választ, akkor sajna cserélni kell! :/ 😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
daniel58230: Nekem is elkezdte. Valami félre csúszott a fejlesztésben. Az animációkat (vagy talán a java szkripteket?) nem képes kezelni. Én is lecseréltem gyorsan másra, mert tele lett a hócipőm ezzel.
0
0
0
0
Kaktuszmalac94 avatar
Hali, olyan problémám lenne, hogy nemrég elkezdte a Firefox (64bites), hogy összeomlik random, régen megvolt nyitva 50 oldal akkor sem omlott össze most meg állandóan, 46.0.1 verzió, ha ez számít valamit, a gépem az eszközeimnél megtalálható, minden más tökéletesen működik a gépen, még az internet explorer is! nem szeretnék böngészőt váltani! de idegesítő már...
0
0
0
0
Levi0903 avatar
gyulazsolti!

Köszönöm a segítséget kipróbáltam mindkettőt, a spyhunter talált is bőven cuccot, de sajnos ugyanúgy fennáll a probléma.. 😞
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Levi0903!

Még ezt a programot tudom ajánlani takarítás céljából: [LINK]

Ha esetleg fent vagy torrent oldalon, onnan. Csak többet tud egy Crack-kelt változat.
0
0
0
0
no avatar
Kitöröltem akkor meglátjuk hogy ez csinálta ezt a reklámos bulit.
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Akkor kimásolom.

Egyfajta "internet gyorsító" program. Lényegében több funkciója is van. Az egyik, hogy gyorsítótárazza a netezésed így ha ugyanarra az oldalra tévedsz akkor az adatok többségét nem húzza le ismét.

Főként videók letöltésének okosítására van még kihegyezve, szóval elvileg egy videót több szálon több részletben is elkezd lehúzni.

Emellé elvileg az útválasztást is megmanipulálja valamennyire illetve a kimenő kapcsolatokat többszálúsítja a gyorsabb letöltés érdekében.

Azt, hogy miként került a gépedre nem tudom 😀
---------------------------------------------------------------

Az van h ezt a progit más programok használják. Akkor viszont valszeg úgy került fel h felraktál valami programot ami használja ezt. Jó kérdés h mi lehet az.

Én törölném de Revo Uninstaller -el, egyrészt h a registri-ből is kiszedje a hivatkozásokat rá, másrészt pedig hátha kiírja, hogy melyik program használja.

Nekem amúgy megnyitja: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__1888900-mi-ez-az-akamai-net-session-interface
0
0
0
0
no avatar
Akkor nem tudom melyik lehet az.
http://www.kephost.com/image/SycF
http://www.kephost.com/image/SycS
Ezek vannak itten.
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Levi0903!

Ha chromot használsz, akkor próbáld meg az uBLOCK ORIGIN bővítményt. Reklám blokkoló.
[LINK]

Vass Gábor!

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Milyen progi lehet ez az akamai?
0
0
0
0
💬 1
bickxo avatar
@Vass Gabor: Azt hiszem, ez válaszol az alkalmazás támogatására az [LINK]
0
0
0
0
Levi0903 avatar
Sziasztok! Lenne egy kis problémám, sehogy se tudom orvosolni. Nagyon sok weboldalnál ha rámegyek vagy az oldalon belül kattintok 1 menüpontra feljön mindig 1-2 ablak kamu reklámok stb... a citromail bejelentkezés után be se tölt értelmetlen szöveget dob be, gyanítom, hogy vírus, de se az avg se a spybot nem talált semmit, ugyanúgy jelentkezik a probléma... Valaki tudna segíteni? 😞 [LINK]
0
0
0
0
no avatar
Bővítmények között nincs telepítve semmi csak a reklámmentesítőt raktam rá.
Akamai kezdetű lehet?
0
0
0
0
Bronson avatar
nem... a programok listájában keress valami gyanúsat. meg a böngésző bővítményei közt is!
0
0
0
0
no avatar
Kitöröltem a letöltéseket.
Appatch, Assembly, Cbs temp, Logs, Win sxs. Ezek közül lehet valamelyik?
0
0
0
0
Bronson avatar
ppfff.. hát én tudjam? lol 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció