Milyen memóriát vegyek?

2009. February 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt memória de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Ilyen gépbe milyen memóriát ajánlotok?", akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen memória lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)
Hozzászólások: 2 030
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
TaylorXIII avatar
Én az utóbbit írtam ami a 2x4gb de akkor csak remélem, hogy nem intel alaplapba kell mivel pontosan nem írtad milyen ramokról van szó.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Inkább utóbbi bár jó lenne tudni milyen alaplapba megy és milyen processzor megy mellé.
0
0
0
0
ximo avatar
A Jóisten sem tudja, ezért mondtam, hogy ugyan olyan kéne az a biztos 😉 , vagy veszel valamilyent aztán vagy működik együtt vagy nem, akkor aztán adhatod el mindkettőt és vehetsz 4 giga egyformát 😀
0
0
0
0
Athis18 avatar
Jelenlegi ramom 5-5-5-18 as késleltetésö, viszotn amit venni szeretnék, az mg 5-5-5-15 ös. Menni fognak egyutt vajon?
0
0
0
0
Bronson avatar
a márka mindegy, csak a specifikációik kell hogy megegyezzenek!
0
0
0
0
Athis18 avatar
ha bővíteni szeretnél akkor vegyél ugyan olyan RAM-ot amilyened már van jelenleg.


Hát az elég érdekes lenne, mert uyge a DDR2 es memók is kifutoba vannak, és hát ahogy néztem ami most van benne az is valami noname lehet 😃 Igy hát azt lenene jo tudni, hogy a 2 márka megfér-e egyams mellett.
0
0
0
0
ximo avatar
Athis: ha bővíteni szeretnél akkor vegyél ugyan olyan RAM-ot amilyened már van jelenleg.
0
0
0
0
Athis18 avatar
Corsair 2Gb DDR2 800MHz memória KIT .. Ilyneröl lenne szo, nem nagy cucc. De abba a vasba, amit használok boven megtenné 😃
0
0
0
0
RedRabbit avatar
Drágábbat magasabb órajelekkel szerelik, több Mhz többet ér, én csalok itthon ugyanez a művelet ingyenes. 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
akárcsak itt is,(mint mindenhol szinte) a drágább nem mindig annyival jobb amennyivel drágább 😆
0
0
0
0
RedRabbit avatar
Még igaz is lehetne, de ugyanazzal a Hynix H5 chippel szereltek, van egy pár kivétel amibe Micron került.
0
0
0
0
Bronson avatar
attól függ melyik.a Corsair kínálatában vannak felsőkategóriás memóriák,szerintem a legjobbak között vannak...
0
0
0
0
Athis18 avatar
Corsair tipusu memoriák mennyivel jobabk/rosszaabak a megszokott kingstone oknál? 😃
0
0
0
0
kmetovics avatar
Köszi a választ Attila 😀
0
0
0
0
alvast avatar
Athis18:Annyival jobb az 1x2GB hogy utána könnyebb bővíteni, egy hellyel több marad.
0
0
0
0
kmetovics avatar
Én azt szeretném kérdezni, h ez Kingmax 4GB DDR3 1600MHz és ez Kingston 4GB DDR3 1600MHz CL9 DIMM HyperX Blu Edition működik együtt?
0
0
0
0
Athis18 avatar
Hali. DDR2 es memoriákat szeretnék venni, és nem tudom miylen márkákat érdemes választani.. Másik kérdésem pedig az lenne, hogy 2x1 vagy 1 2 gigás a jobb?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Beteheted, viszont a nagyobb órajelű a kisebbik órajelén fog menni.
0
0
0
0
cian880123 avatar
ha jól tudom müködik együtt a kettö csak 1333mhz fog menni 1600mhzes ram de nem akarok rosszul irni remélem többi fórum társ is hozzá szól 😀
0
0
0
0
fefe1990 avatar
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne hogy most van a gépemben 4Gb 1333MHz de szeretnék bele venni 8Gb 1600MHz. Működne a két eltérő MHz együtt vagy nem? 1333 MHz mellé tehetem az 1600Mhz?
0
0
0
0
RedRabbit avatar
KHX1600C10D3B1/8G ez cl 10, cl 9 vagy más típusból cl 7 időzítésűt keress. Melegedés nem feltétlenül a Mhz miatt van, 5 éve is voltak hűtőbordás 800Mhz-es ramok, ráadásul 3000Mhz mellett sem gyulladna ki...😆
0
0
0
0
PC GAMER avatar
RedRabbit:

Kingstone HyperX KHX1600C10D3B1/8G DDR3 1600MHz 8GB Vdd=1.5V
Kingston KVR DDR3 8GB/1600MHz

nincs rajta hűtőborda, ha jól tudom max 1333Mhz.

Nincs bizony,de ezen a MHz-en nincs is ra szukseg!Ja es nem tudod jol,mivel ez 1600MHz!
0
0
0
0
RedRabbit avatar
Sok van...VR_ValueRAM, nincs rajta hűtőborda, ha jól tudom max 1333Mhz.
HX_HyperX, hűtőbordás, 100 verzióban. Ameddig nem írsz pontos sorozatszámot sötétben tapogatózunk.😃
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Kingston KVR es a KHX kozott mi a kulonbseg?
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Gaboo7 most te ertettel felre,nem rad celoztam...😃
Koszonom szepen a valaszokat.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Mint írtam a memória chipek mások, sebességben kb ugyanaz a kettő de ezt is leírtam már. Ezért is írtam hogy még a magasabb órajelű memóriáktól sem lesz számottevő gyorsulás nem hogy azonos paraméterekkel rendelkező ramok esetén. Te értetted félre. 😀 Azt vedd amelyik olcsóbb vagy amelyik szimpatikus. Vehetsz akár hűtőborda nélküli memóriát is mivel a hűtőborda is felesleges rájuk annyira kevés hőt termelnek ezek az 1600Mhz-es modulok a hűtőbordát szinte csak a "szemmel vásárló" célközönségnek készült ebben a kategóriában. 😀
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Sajnos felre ertettetek!!!.Tisztaban vagyok azzal,hogy a Mhz emelese nem hoz novekedest(FPSt) jatekokban,ezert ha odafigyeltek es visszaolvastok latni lehet,hogy nem 2400MHz ramokat IRTAM.
Spoiler!
Nem megsertodni!!!

Arra gondoltam,hogy ugye ezt a 2Ramot ugye nem egy vallalat gyartja szoval kellene lennie valami elteresnek...
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Így igaz! Lehet venni akár 2800Mhz-es memóriát játékra az 1600Mhz-es árának 3x-ért de különbség nem sok lesz játékok alatt, nem hogy azonos paraméterekkel rendelkező RAM-ok esetén.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ha arra gondolsz, hogy a játékokban lesz bármilyen előnyöd, akkor a válasz nem.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Mindegy melyiket veszed.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Gaboo7
Érdemes megnézni az alaplapod memória kompatibilitási listáját és az alapján választani.
persze ezzel tisztaban vagyok.
De megis szerinted van valami paraszthajszalnyi kulonbseg a ket RAM kozott?
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
PC GAMER: Azonos gyártástechnikával készülnek mivel mindkét modul DDR3-as. A különbség a rajtuk található memória chipek. Azonos paraméterekkel rendelkező memóriák esetén (1600Mhz 8-8-8-24 2T CL9) mint pl itt, nincs számottevő sebesség különbség a memóriák sebességét illetően. Érdemes megnézni az alaplapod memória kompatibilitási listáját és az alapján választani.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Azt én sajnos nem tudom😞
0
0
0
0
PC GAMER avatar
TaylorXIII Felre ne erts!
Azt szeretem volna tudni,hogy mi a Corsair vengeance es a Kingston hyperx Ramok Gyartasi technologiajuk kozti kulonbseg?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Felőlem akkor azt veszi amelyiket akarja😃 Most nézni fogsz PC GAMER de még ez sem a pontos nevük😃 Na mind1.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
En erre gondoltam 1*8Gb Corsair vengeance 1600MHz cl9 vs 1*8Gb Kingston hyperx 1600MHz cl9!!!
Kincs kulonbseg a 2kozott valami Paraszthajszálnyi?
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
PC GAMER: Corsair-el sincsenek gondok. Amelyik szimpatikusabb vagy olcsóbb azt vedd. Az utóbbi 2-3 évben szinte csak Corsair ramot raktam a gépekbe és egyikkel sem volt probléma, Kingston-ból volt nálam nemrég egy hibás pár de ott is elenyésző a hibaarány.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Utóbbit bár nem írtad milyen hyper-x. Olyan mintha azt írtad volna, hogy Samsung S telefont veszel.
0
0
0
0
Lacessz16 avatar
Sziasztok!!! szerintetek mien ramot vegyek Corsair vengeance 2*4 gb v kingston hyperx 2*4???? 😃
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
szerintem nem. Corsairnél is vannak már kompatiblitási problémák olykor-olykor. Kingston kompatibilisebb elvileg.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Gaboo7 TaylorXIII Köszönöm a valaszokat!
corsair vengeance jobb valasztas lenne,mint 1 Kingston?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
szerintem kingston és semmiképp se legyen magas ram mert procihűtőnél az még nagy szívás lehet.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Gskill-el van a legtöbb gond, sok lappal nem működik rendesen. X58-as chipset-hez használhatatlan volt.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Sziasztok! corsair vengeance vs kingston hyperx vs g.skill
Melyik a legmegbizhatobb,leggyorsabb ugyanazokon a MHz-eken es a legkisebb a Hibahatara?
0
0
0
0
no avatar
Urak! Köszönöm a válaszokat (a gépházas topicból is), valóban létezik több pc-s megoldás, egy kifejezetten az fs-hez fejlesztett ügyes program segítségével (VideView) 2 vagy akár több pc hálózatban összekapcsolható, és ezeken megjeleníthető a kívánt mennyiségű kép, FPS esés nélkül. Az egy pc-s megoldásnak az lenne a lényege hogy egyszerűbb kompakt megoldással üzemeljen a rendszer, hálózatba kötögetés, és segédprogik használata nélkül. Ezzel a hibalehetőséget és egyben a költségeket redukálva. Mint írtam ez a megoldás egy egyszerűbb verzióval már üzemel, de egyre valószínűbb h nem fogunk tovább kisérletezgetni simán anyagi okok miatt. Kidobnivaló lóvé az nincs rá, főleg nem ennyi.
0
0
0
0
tomcsojn avatar
Hogyha eljutsz ahhoz a példához amit redrabit irt akkor feltétlen hívj meg minket 1 próba körre 😃
0
0
0
0
RedRabbit avatar
robaj: Elméleti síkon lehet, hogy működik de a gyakorlatban nem fog, nem hinném, hogy létezik ilyen hibrid alaplap. Ehhez 2 különálló pc kéne. Jobban járnál, 2 erős kártyával, rettenet mennyiségű rammal, és persze bivaly proci sem hiányozhat. Mindez alsó hangon 600k, ja, meg persze kell 7 monitor.😆

Ha maximalista vagy elsőnek vegyél egy könnyűszerkezetes csarnokot, paks közelében, aztán mehet bele ez: https://kepfeltoltes.hu/131211/3368f2.resized_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció