PlayStation Vita

Szerző: gigazte, 2012. February 25., téma
Fórum » Konzol
Az új kézikonzolról, azaz a PlayStation Vita -ról minden.
Hozzászólások: 49
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Most néztem és nagyon sokba volna nekem egy ps vita, munkábra járáshoz kellet volna valami. Na meg nincsenek is rá olyan címek amikért oda vagyok. Tekken, god of war, gran turismo és gta, és ne azt hozza már fel valaki válasznak hogy játszhatom a psp verziókat, vagy a ps2 verziót. 😆
0
0
0
0
💬 4
bukta2 avatar
@carl18: Nekem van kb a megjelenés óta... ne vegyél... nagyon nem foglalkoznak vele sajnos... van rá 1-2 jó cím és annyi... amiért megtartottam az a crash team racing 😆 azt szoktam néha nyüstölni rajta!
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Hát nem is állt szándékomba. Volt a kezembe annyira nem esett le tőle az állam, nincs rá olyan játék ami igazán bejön, na meg gondolom a üzzemidő se olyan mint a psp esetében! 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18: Üzemidőre nem panaszkodom! Meglepően sokáig bírja, azért vannak rá jó címek! Főleg hogy a ps one os gamek is mennek rajta (ahogy írtam crash széria driver 1 stb) ezek mind nagyszerű játékok! Ott a gravity rush,uncharted az újjabbak közül de a baj az hogy nem foglalkoznak a konzollal sajnos amikor megjelent 1 évig csöpögtették nagyjából a játékokat...de mostmeg max ilyen indle kakik jönnek rá... abból is a gagyibbak...
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Tudom épp ez a bajom. Jöhetne rá valami értelmes cím, már a San Andreas is jó volna. 😃
0
0
0
0
djsiegfried avatar
Máris bebuktam. 3.61 OFW van a gépemen.
0
0
0
0
drabie22 avatar
Az Ncore webshop egy kisebb halom Vita Iso-t rakott ki nemrég.
0
0
0
0
djsiegfried avatar
Nos uraim. Tud valaki valamit erről a PS Vita 3.60 Henkaku CFW-ről? Hirtelen megjelentek a psvita iso-k....
0
0
0
0
bukta2 avatar
Csodálkoznak a Playstation-nél hogy a ps4 eladások már most meghaladták a mittudom én hány milliót, míg a ps vita-ból nem kelt el sok... én annyira nem csodálkozom rajta felmegyek vitán Store-ra és a játéklista már fél éve ugyan az 1-2 cím eltéréssel...A Trailer illetve Demo listát meg inkább nem is említem. akkor min csodálkoznak?... kellene rá játékot csinálni és lennének eladások ennyire egyszerű...Nem azon rinyálni hogy a vita mekkora bukás lett... egyáltalán nemlenne bukás ha lennének rá értelmes játékok... érdekes a psp re kissmillió játék van míg vitára kb jó ha van 20 értelmes játék és akkor lehet sokat mondtam,.... most az ilyen ps1/Indle játékokat ne vegyük ide... nem is értem miért kezdtek ilyenbe bele a fejlesztők... nem azért veszek Ps Vitát (Kézikonzolt) hogy telefonos játékokkal játszak... Ezt meg kellene írni a Playstation-ek így ahogy van...
Azzal meg ne jöjjön nekem senki hogy nem erős a vita a nagy címek hez mert akkor nézzetek rá a Killzone-ra Vitán... hogynéz már ki, sok számítógépes (új) cím megirigyelhetné azt a grafikát amit alápakoltak...
0
0
0
0
lumosnina avatar
Na! Egy X-box 360-ra viszont eruhaztam. Megyek is a megfelelo topikba. 😀 Melle egy note3 es minden problema meg van oldva. 😜
0
0
0
0
bukta2 avatar
SwitcX" jól mondja, és ezt úgy mondom ugye hogy van Vita-m
amennyibe fáj egy vita mondjuk már 40k-ért dobálják az ember után de dobsz hozzá még 20kt 60k-ért már komoly Tableteket lehet venni én azt vennék a helyedben
0
0
0
0
lumosnina avatar
Koszonom a tippeket! Meg nem tudom vegyek e egyaltalan, mennyire hasznalnam ki...stb. De a birtoklasi vagy eros...esetleg, ha valakinek kellenek jatekok vannak. 😀 Cimek es ar priviben. 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
igazad van rosszul fogalmaztam,elég szar az ACL mert nem fps csökkenés van hanem szaggat sokszor...
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nem folyamatos szaggatásról beszélek, hanem pár mp-es jelenetekről. De az is zavaró tud lenni.
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Sztem azért az FPS ingadozás meg a szaggatás között van különbség. Minden platformon van FPS ingadozás ez egy értelmű. De hogy bármi is szaggatna rajta, azt nem hiszem el!
0
0
0
0
bukta2 avatar
az Asassin's Creed Liberation az elég szarul lett optimalizálva a masinára mer sokszor van FPS csökkenés...
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Azért az, hogy nem tud beszaggatni, az nem igaz. PS3-nál is vannak fps ingadozások sajnos.
0
0
0
0
CsehMedve avatar
lumosnina
Hidd el semmiféle hátrányt nem jelent az hogy "csak" 512 mb RAM van benne. Egyáltalán nem úgy kell felfogni egy kézikonzolban a memóriát mint egy PC-ben vagy okostelefonban.

A PS Vita esetében nincs szó össze-vissza portolgatásról. A fejlesztők számára adott a konzol hardvere és annak figyelembe vételével történik a játékok fejlesztése, kiaknázva annak minden tartalékát. Kifejezetten rá van optimalizálva.

Emiatt van az hogy nincs szaggatás, nem laggol. Mivel a megírt szoftver nem igényel annál nagyobb erőforrást mint amit a konzol nyújtani tud. Szóval ugyanaz a helyzet mint az exkluzív játékoknál.
0
0
0
0
bukta2 avatar
nincs vele baj megy szépen minden rajta, de anno amikor én vettem 60k-ért...most ennyiért inkább tabletet vennék nagyobb rá a választék,oké ez csak egy Playstation nincsenek fagyásai stb stb vagyis nekem a 2 évem alatt egy sem volt,gyors megbízható,de nincs törve a játékok "drágák"az újak,és kevés is van,de meg kell hagyni a Killzone-t nagyon komolyan megcsinálták rá 😃 mintha egy PC-s játékkal multiznék,nagyon komolyan néz ki.
0
0
0
0
lumosnina avatar
Sziasztok!

Gondolkodok egy PS VItan! Jatekok mar vannak 😜 ( Batman-Blackgate, NFS Most Wanted, Amazing Spiderman, CoD Black Ops-Declassified, Metal Gear Solid HD Edition es egy 8GB memkari )

Egy dolog aggaszt csak, hogy a 4 magos processzora melett "csak" 512mb memoriaval rendelkezik. Nem vagyok otthon a kezi konzolok vilagaban, de a mobilokbol kiindulva kicsit kevesnek tartom. Mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Valaszokat elore is koszonom! 😀
0
0
0
0
Ajax avatar
Jól le ment ám az ára. Most nézem, hogy már 41.500ft-ért kapható úgy, hogy mellé adják a LBP játékot, 4gb memóriát és 30 napos PS Plus előfizetést.
0
0
0
0
bukta2 avatar
igen lehet feltörni, csak éppen nem úgy ahogyan azt gondolod. 😉

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Lehet feltörni elég drágán 😞 .Amúgy ha tört a konzol és a játék se eredeti lehet vele multizni?PS3-mal lehet 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
nem tudok róla, de hozza bőven azt a szintet mint egy PS2
Gravity Rush,Killzone, csodaszép a masinán! a Ps1-es "PSOne" Játékokat lehet tölteni rá+psp-s játékokat+ugye ami vitás, szóval van rá játék ezerrel csak az a baj hogy a Vitás Címeket elhanyagolják, kevés a komoly Cím... és ezt nem törték fel, és ha eddig nem tették, ezután sem lesz feltörve szóval ha jön valami új játék annak elég húzós az ára.
0
0
0
0
no avatar
Lenne egy kérdésem:Viszi-e a PS2-es játékokat?Lehet beruházok egyre ha találok olcsón 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
igazad lehet Ajax, nekem meg van 5-6 game+ 2-3 letöltve ami PSOne-os (amire büszke is vagyok az a "Crash Team Racing" 😉 nagyon szeretem
amit meg vételből nem bántam meg az a "Gravity Rush" brutál jó Story,Grafika,játékélmény, és már készül a második rész is, láttam képeket még szebb grafika nagyon szép kidolgozottság, ha minimum hozza az első rész szintjét akkor már tökéletes játék lesz, így is úgy is megveszem majd. Már várom de megjelenési dátumot nem találok róla...
0
0
0
0
Ajax avatar
Az a baj, hogy nem sok fogyott belőle, és nagyon senki nem akar rá csinálni játékot. De a konzolból több fogyna, ha csinálnának rá sok jó játékot, de ezt ugye senki nem meri bevállalni, mert kevés konzol fogyott. Szóval patthelyzet van. 😃 Plusz még az se a legjobb dolog, hogy azt a pár jó játékot ami eleve csak PS Vitára (vagy esetleg még más kézi konzolokra) jön ki, azt később kiadják nagy konzolokra és PC-re is (lásd.: AC: Liberation, Batman: Batman: AO Blackgate). Mert ugye így nem kell ezekért a játékért PS Vitát venni, és sokan nem is fognak.
Amit itt kéne csinálni, az az, hogy a Sonynak rengeteg exkluzív játékot kéne készítenie rá, amik természetesen jók is, és akkor sok PS Vita fogyna, így pedig a többi a fejlesztő/kiadó csapat is neki kezdene a PS Vita játékok fejlesztésének.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Hát én nem hallottam róla, mondjuk nem is érdekelt eddig,de abban egyet értek hogy máshogy nem éri meg megvenni, nekem is van, de ez a játékfelhozatal hogy 2 havonta 1 értelmes játék az is 40-50 € ez azért egy kicsit gyér... sztem nagyon nem foglalkoznak ezzel a kézikonzollal, pedig azt sem lehet mondani már rá hogy nagyon új lenne, maga a konzollal semmi bajom nagyon szeretem van rá 5-6 játékom, de nem veszem meg rá mindíg a legújabb game-eket, nem azért mert nem tudom, hanem mert nem szánok rá ennyi pénzt...Szóval szó mi szó nagyon elhanyagolják... a playstation store "Demo" fül nél már nem láttam 2-3 hónapja semmi változást, a Trailer-ről nem is szólva ott már vagy 4-5 hónapja ugyan azok a videók vannak... azért ez durva...a konzol maga jó lenne ha foglalkozna vele a fejlesztő...
0
0
0
0
BiGame avatar
Olyasmit hallottam, hogy már lehet flashelni a vita-t, ez igaz? Mert akkor már lehet megéri megvenni!
0
0
0
0
zsivko avatar
Ha kell valakinek társjátékos, akkor felvehet barátként a PSN-ben. Online ID: zsivko
0
0
0
0
BiGame avatar
Jaa igen, má kezdtem örülni😞😆
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Ez csak remote play.Szal ez ps3-ról megy a vita képernyőre.Lehet visszafele is asszem.Ps vita --> Ps3 (nagy TV-n játszani a ps vita gamekkel)
0
0
0
0
BiGame avatar
Gyerekek, erre kérek magyarázatot!
0
0
0
0
BiGame avatar
De, hogy? Neten láttam videókat, h működik, csak a törtet, h kell rá üzemelni^^
0
0
0
0
ceni98 avatar
elvileg igen
a ps3 támogatja a psp-s játkokat sztem ez is 😀
0
0
0
0
BiGame avatar
Valaki tudja, h működik ezen a PSP játékok kompabilitása? Most kapok egy kisebb összeget, és gondolkozom, h beruházom😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
Skacok az miért van hogy nem tudom összekötni a Vita-t a pc vel? mutatja a gép h Playstation Vita de rámegyek és nincsenek file-ok full üres az egész. Nem értem :D Megoldódott a probléma :D 1 Manager-t kell telepíteni amit ps oldaláról kell letölteni :D
0
0
0
0
repfect avatar
van vkinek vita-ja? néhány infót kérdeznék róla
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
szabolaci10 írta:
Én most tanácstalan vagyok mert vagy PS Vita-t veszek vagy Xbox-ot , szerintetek melyiket kéne ? :D

Te helyedben tuti xBoxot vennék..:D De te tudod:D
Sokkal többet ér egy xBox mint egy kis PS Vita..:D
0
0
0
0
bukta2 avatar
4 magos processzor azért befigyel a kicsi gépezetbe :DDÉs ez hogy szinte ps3 al bír azsem semmi! de ugye az hátrány hogy megkell még venni a játékokat rá :/
0
0
0
0
ASlipi avatar
Csumpa Valakit érdekel PS3 játék csere Vita játékra rajtam maradt egy Start The Party 2: Save the Word PSN ID Slipi92 vagy PM esetleg e-mail Slipi@windowslive.com
0
0
0
0
no avatar
anyámnak van ez a PsVita engem nem nagyon érdekel mert hát ugyan az majdnem mint a psp de azért már az uncharted golden abbys-t meg még az f1 2011 et átmentem rajta meg még anyámnak is van valami rayman játék az nem érdekel engem 😀 meg azt is halottam hogy lesz call of duty is PsVita-ra na az lesz még az utolsó játék amit meg vetetek hozzá
aki szereti a kézikonzolokat annak fog tetszeni biztos de én inkább maradok az én konzolomnál 😀
0
0
0
0
almos avatar
Azt hiszem nyár végén,ősszel beszerzek egy Vitat,csak addigra remélem megoldják,hogy tört játékokkal is lehessen játszani 😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Igen ez valóban hasznos. Ráadásul, ha mész egyedül haza a buszon, akkor is tudod tolni az adott játékot, s nem kell szenvedni a hazafelé tartó úton. 😆
0
0
0
0
gigazte avatar
Új kezelőfelülettel büszkélkedik. A két analóg karnak, és a hátsó érintőfelületnek köszönhetően sokkal könnyebb és élvezetesebb a játékok irányíthatósága. 5"-os OLED érintőképernyős. Beépített Wifi, Bluetooth és lehet venni olyat is amiben 3G-s szolgáltatás van.
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Most nem tudom megnézni videót, de ez mivel tud többet mint az előd?
0
0
0
0
gigazte avatar
"Minden idők legszélesebb nyitókínálata". Jó kis játékokat lehet már kapni rá és még csak most jelent meg. Pl. F1 2011, Mortal Kombat, Uncharted Golden Abyss, Asphalt Injection, Ridge Racer, Ultimate Marvel vs Capcom 3 és még sorolhatnám😀
0
0
0
0
DCMAN avatar
ooo megelőztél😆

itt egy video.oszátok
0
0
0
0
gigazte avatar
Az új kézikonzolról, azaz a PlayStation Vita -ról minden.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció