Webfejlesztés - Webprogramozás

Szerző: lumosnina, 2012. February 23., téma
Fórum » Szoftver
Minden ami a weboldalak készítésével / programozásával kapcsolatos.
Kezdők, haladók, profik hozzászólását és tanácsát várom ebbe a topikba, hogy hogyan kell weboldalakat készíteni és az arculatát megtervezni.
Hozzászólások: 132
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
lumosnina avatar
Hali srácok 😃 Szép hétvégét mindenkinek. 😃
0
0
0
0
AlwinHD avatar
a legnagyobb az 5mb, az nem akar felmenni, ATW-re felment 5 perc alatt az egész. :S
0
0
0
0
bEEfRee avatar
nagyobb tétel például? mekkora?
0
0
0
0
AlwinHD avatar
Próbáltam egyesével úgy se ment, nagyobb tételeknél megszakad :|
0
0
0
0
bEEfRee avatar
joker, próbáld kisebb darabokban feltenni, mert ha pl total commanderrel töltöd, akkor egy idő után megszakítja automatikusan a kapcsolatot az ftp szerverrel. Ha ezsem megy, akkor esetleg feltölthetem neked én.

Mellesleg örülök hogy tetszik 😀
0
0
0
0
AlwinHD avatar
Hát ez nem akar felmenni az istenért sem, feltöltésnél megáll egy idő után =/
bEEfRee elég jó lett 😃 nekem is össze dobhatnál egyet
0
0
0
0
bEEfRee avatar
[LINK]

hajrá srácok 😜 még a végén lemaradtok 😀
0
0
0
0
lumosnina avatar
Már megvan 😃

NA, akkor kezdjük az alapoknál.
1. Kódolás beállítása: UTF8 Bom nélkül
2. Doctype [LINK] <---innen ki lehet másolni. Az xhtml 1.0 strict doctypeot kell kimásolni.
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN"
"http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">

3. Mindezt elmentjük html-ként és így már html forrás szerint kezeli.
4. Aztán jonnek a <meta> tegek a <html> tageken belül.
0
0
0
0
bEEfRee avatar
okok. megadtam a skypom majd vegyél fel
0
0
0
0
lumosnina avatar
Sziasztok. Most értem haza, még főzok meg ilyenek, aztán jovok. 😃
0
0
0
0
AlwinHD avatar
Elkezdtem előröl feltölteni mert 10%-nál megállt :|
0
0
0
0
bEEfRee avatar
Joker020 nemlehet ott nálad gond? mert nekem elég szépen dobál fel dolgokat, akárhova. lehethogy sokan használják az fpt szerverüket jelenleg. de amúgy nagyonis megbízható szolgáltató. ahhoz képest hogy ingyenes, ugyanazt megtudod itt is csinálni mint máshol ha fizetsz
0
0
0
0
AlwinHD avatar
Hát elég lassú, 40 perc alatt felrakott 1,4mb-ot! 😃😆
0
0
0
0
bEEfRee avatar
partnerlista felett kéne bevillannia narancson, ha az újabbik skypod van
0
0
0
0
BRUgamer avatar
amugy nem neztelek szokenek csak egy kicsit )
0
0
0
0
bEEfRee avatar
https://kepfeltoltes.hu/120224/asdf_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
csaknemnézek ki ennyire szőkének 😉
0
0
0
0
BRUgamer avatar
neeem vetel fel mer blackm65 nem pedig Blackm65 😀😉)

mar ezt is elfelejtetem nem sokat jarok skype-on
0
0
0
0
bEEfRee avatar
ha minden igaz akkor felvettelek
0
0
0
0
BRUgamer avatar
Blackm65 ha jol tudom 😃 engem is lehet

bazz de jo hogy felsincs teve a skype
0
0
0
0
bEEfRee avatar
lehet nekikezdek énis valaminek. úgyis akarok ismerősömmel játékteszteket készíteni+ videókat, és kell oda a honlap 😃

Skypom: top_black-original aki akar felvehet bátran. nemharapok
0
0
0
0
BRUgamer avatar
nah kesz van nagyon minimalis let de most mar nincs kedvem csinositgatni 😀

szerk: ha esetleg kivancsi lene ra vlaki skype 😀😉
0
0
0
0
bEEfRee avatar
BRUgamer ha gondolod használhatod alapanyagnak a blogomat, vagy esetleg mintának. nemnagy kunszt a kinézete, de nem is azon a hangsúly. [LINK]

Joker020 okés 😀 ugyanúgy FTP tárhelyes webhosting, mint az atw, csak asszem jócskán nagyob kapacitással
0
0
0
0
AlwinHD avatar
bEEfRee: megpróbálom átrakni 😃
0
0
0
0
BRUgamer avatar
😀 ertem 😃

szerk: megyek csinalok egy oldalt lumosnina-nak amig lejon a Darkness 2 csak hogy tisztaba legyen az eroleteimel 😀

szerk: csak aszt nem tudom miet 😞
0
0
0
0
bEEfRee avatar
amint az előző oldalon is írtam, sajnos azok már idővel törlődtek, mivel csak cs 1.6-os klánok voltak, akik általában elég hamar fel is bomlottak, és elhanyagolták a weboldalat. jelenleg márcsak a blogom van, amit már pár hónapja nem frissítettem, mert nemnagyon volt rá időm játékok mellett 😀
0
0
0
0
BRUgamer avatar
tuti😃 esetle gmegnezhetem az oldalakat amiket csinaltal ?
0
0
0
0
bEEfRee avatar
hivatalosan mégcsak tanuló vagyok, 3d animáció és grafika szakon, és ezt a webdesignerkedést csak hobbiként kezdtem el, mivel ittis képekkel kell dolgozni 😀 pár játék klánnak már csináltam oldalat, meg a helyi dj-nek is. van hogy már egy kész template-t dolgozok át, de ha nagyon kell akkor sajátot. Igaz már egy jóideje nemcsináltam ilyet, de megpróbálhatom
0
0
0
0
BRUgamer avatar
megnezek valamit amugy van esetleg egy skype-od ? ugy konyeb lene a komunikacio 😀
0
0
0
0
lumosnina avatar
BRUgamer: bele. Elkezdem csinálni és ha kell valami segítség, szólok. 😃 Vagy, ha arculattervezés lesz, akkor is, hogy milyen elképzeléseid vannak. Ám...te is elkezdhetnél valamilyen oldalt, hogy lássam mit tudsz. 😜
0
0
0
0
BRUgamer avatar
sziasztok mar megint vagyok na mitszolsz <b> lumumosnina </b> belevagunk ? 😀
0
0
0
0
lumosnina avatar
bEEfRee, Joker020: koszi a hszeket. Este leszek, majd beszélünk. 😃
bEEfRee, te hivatalosan is webdesignerként dolgozol? Hol tanultál?
0
0
0
0
bEEfRee avatar
Joker020 rakd át zymic-re
0
0
0
0
AlwinHD avatar
Nekem van egy oldalam ([LINK]) igaz nem én szerkesztettem meg, Joomla! portálrendszer van alatta. Még egyáltalán nincs kész kb 5-6 napja telepítettem fel az ATW-s tárhelyre (december óta nem akarta engedni :S) Viszont nem is vagyok vele megelégedve, valamiért nem úgy hozza lesz a posztokat ahogy szeretném, ma is össze vissza töredezte a cikkeket, minnél elöbb át akarom helyezni egy megbízható normális tárhelyre az egészet, mert ez így nem lesz jó.
0
0
0
0
bEEfRee avatar
ha esetleg kell webdesigner akkor jelen! 😃 grafikus vagyok 😜 html-t nagyon még nemvágom, de készítettem már weboldalakat

jelenleg ami még látható az a blogom, mert a többit már törölték 😆D

[LINK]

A honlapkészítéssel kapcsolatban meg annyit, hogy általában drupal, webspell motorral szoktam dolgozni, htm, php-hez nemértek. Ja ésha ajánlhatok egy ingyenes webtárhelyet, ami szerintem nagyon jó akkor az a

[LINK]

ftp feltöltési lehetőség, 6gb tárhely és 50gb bandwith, és persze reklámmentes 😀
0
0
0
0
lumosnina avatar
Csak terv. Már kétszer abba hagytam a tanulást, de most nm fogom. 😃 Holnap besz. CS:
0
0
0
0
BRUgamer avatar
termeszetesen elkezdted mar vagy meg csak terv ? na majd holnap leszek vagy meg ma de szerintem mar nem 😃 csa
0
0
0
0
lumosnina avatar
Egy hardvereket hirdető oldalt akarok csinálni. Ha akarsz bekapcsolódhatsz.
0
0
0
0
BRUgamer avatar
nem tudom eszt kikene talaljuk 😃

de midnenkepen valami szamitogepel kapcsolatos-ra

na en most megyek majd meg leszek es beszelunk errol 😀
0
0
0
0
BRUgamer avatar
neked amugy van mar feltoltve most oldalad ? teh mikozbe irtam ezt a komit eszember jutot bele kene fogjunk ketten egy projekt-be es mikor kesz felteni van kedved ? 😀😉 leeeeeeeeeeeeeciiiii
0
0
0
0
BRUgamer avatar
eertem kosz mondjuk most nagyon nincs ojan oldal amit felkene toltsek de ok kosz 😀
0
0
0
0
lumosnina avatar
Jobb oldalt a te gépd, bal oldalt az oszlop tetején van egy ikon: két számítógép egymás mellet, címe kapcsolódás, arra katt és a gyorskapcsolódást válaszd. Aztán beírod az adatokat és a kapcsolódás gombbal kapcsolódsz az ftp szerverhez, majd feltoltod, amit akarsz.
0
0
0
0
BRUgamer avatar
letoltve feltelepitve most ?
nah nah mond mar
0
0
0
0
lumosnina avatar
Csináld flashFXP-vel. Toltsd le és elmondom, hogy kell.
0
0
0
0
BRUgamer avatar
ertem de nekem total-al latjatok oda fent nem engedi feltolteni "kapcsolathivasi hiba" mit cisnaljak ? ez a video nem magyaraza ell

mivel tudom legkonyeben feltolteni a sajat irt weblapomat na erre valaszoljatok ha tudtok 😉
0
0
0
0
lumosnina avatar
Atec91: Dettó, csak notepadban. 😃


BRUgamer: a css egy olyan kódrendszer amivel az oldal kinézetét változtatod. Konnyebb ezzel, mint ha a html kódban írod meg és, ha hiba van, akkor így jobban átlátható.
A stylesheet-tel kell behívni a html-be ezt a css-t és így az ott beállítottak lesznek érvényben. Pl: szin, betűméret, tipus...

Ja...én a flashFXP-vel toltottem fel.
0
0
0
0
BRUgamer avatar
wtff ?? ?

HELP nekem aszt irja ki hogy kapcsolat hivasi hiba mit cisnaljak?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció