Webfejlesztés - Webprogramozás

Szerző: lumosnina, 2012. February 23., téma
Fórum » Szoftver
Minden ami a weboldalak készítésével / programozásával kapcsolatos.
Kezdők, haladók, profik hozzászólását és tanácsát várom ebbe a topikba, hogy hogyan kell weboldalakat készíteni és az arculatát megtervezni.
Hozzászólások: 132
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok!

Én egy weboldalt hoztam, ahol magyar nyelven és ingyen tanulhatjátok a webfejlesztést: [LINK]
A weboldalon jelen pillanatban a HTML, a CSS, a JavaScript és a PHP alapjait tanulhatjátok meg, de természetesen ezek még bővülni fognak.

A weboldal úgy van felépítve és a leckék úgy vannak megírva, hogy mindenki számára követhetőek legyenek a lépések, illetve a témák egymást követik, így ha valaki logikusan felépített tematika alapján akar tanulni, annak sincs elengedve a keze, nem kell saját magától kibogarásznia, hogy melyik leckét melyik után kellene megtanulnia.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok!
Szeretnék belekezdeni egy weboldal fejlesztgetésébe, és arra gondoltam lehetne online is. Láttam hogy 1-2 évre 2000 forintokért lehet venni domaint. Több kérdés is felmerült, egyik pl. hogy a tárhelyet is ők biztosítják és akkor online lesz végig, következő mi a különbség a magyar, eu és nemzetközi regisztráció között, utolsó , kinek volt tapasztalata domain regisztrációs céggel, tud-e ajánlani?
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
Szerintem sehogy nem fogod tudni megkerülni hogy JS-elj egy kicsit.
Próbálhatnál esetleg a select boxnak az onChange-ére AJAX hívást kötni amivel postba elküldöd az infót a PHP-nek ott kikéred az adatot és visszatöltöd a kapott adatokat a táblázatod template-jébe. Persze ehhez fel kell template-elned külön a táblázatot hogy real time tudd töltögetni. 😃
0
0
0
0
Floriian avatar
Úgyúgy. előre definiált opciókból .
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
select alatt gondolom autocomplete-re gondolsz nem?

Szerk.: Vagy ha félre értettem és tényleg előre definiált opciókból akarsz szűrni oldal frissítés nélkül, akkor egyszerűbb ha iframe-be nyitod meg magát a táblázatot és azt frissíted.
0
0
0
0
Floriian avatar
Pacsi.
1 éve nem nyúltam PHP/CSS/HTML-hez, de most újra előrekerült. Szeretnék egy táblázaton belüli keresőt készíteni. Erre a neten csak input mezőst találtam, de nekem selectes kéne. Az is JS-el készült, de én aligha konyítok a JS-hez 😃 Előnyha nem kell frissítgetni az oldalt, aka. real-time kereső lenne. Ha szükséges küldök forráskódot.
0
0
0
0
Krissz avatar
Webes felületről; pl: suli oldalára belépve a tanár, letudja kapcsolni az internetet az ifós termekben külön-külön is, meg kitudja resetelni a jelszavunkat, alapértelmezetre; hogyan lehet ezt/milyen nyelvek ismerete szükséges egy ilyent megírni?
Köszi
0
0
0
0
no avatar
Nem rossz, de ha ajánlhatok dolgokat:
- nem igazán működik jól eltérő felbontású képernyőkön, tehát például mobilon jóval nagyobb gombokra és feliratokra van szükség, hogy jól kezelhető és olvasható legyen (mellesleg a Google is előrébb listázza azokat az oldalakat, amelyek mobilbarátak)
- az üzenőfalat én Disqus-al oldanám meg
- hosszútávon én beszereznék egy normális domaint, nem drága és jóval igényesebb
- ugyanez vonatkozik a tárhelyre is, az ingyenesnél sokkal jobb, olcsó csomagokat lehet találni és azon kívül, hogy több tárhelyet és jobb szolgáltatást kapsz, még a felső reklámsávtól is megszabadulsz (amivel a fő gond az, hogy ezzel lényegében egy keretbe rakja a weboldalat, ami egyrészt csúnya, másrészről elavult, harmadrészt a mobilok sem szívlelik)
0
0
0
0
Moose avatar
sziasztok, szükségem lenne a segitségetekre.
szeretnék készíteni egy costum dropdown, valamennyire meg is írtam müködik köszöni szépen jól van de a hintes része nem müködik rendesen, vagyis nem úgy ahogyan én szeretném, jelenleg a hint az inputban szép ígyis kell kinézzen de ha kiválasztok valamit annak nem marad meg a stilusa hanem felveszi a hintes stilust. nem sikerült megcisnálnom
itt a file: [url]http://ge.tt/4X6aanb/v/0[/url]

Esetleg valaki segitene ?😀
0
0
0
0
lumosnina avatar
És akkor a harmadik videó




0
0
0
0
Dante15 avatar
Példát tudsz mondani esetleg?😃
0
0
0
0
lumosnina avatar
Hát ezzel az oldallal vannak gondok...nkem semmi nem jelenik meg...csak fehér háttér meg egy-két ul-es linkelős felsorolás...

Na, most bejott.
Bannercserét hirdető oldalakat kellene keresned.
0
0
0
0
Dante15 avatar
Üdv! Nem rég készült el a csapatom CoD4-es oldala.
[LINK]
Olyan kérdésem lenne h hol tudnám hírdetni?
0
0
0
0
lumosnina avatar
A második lépés a CSS által felkínált lehetőségek. 😃



0
0
0
0
AlwinHD avatar
Hú, hát lemaradtam pár napja... 😃
0
0
0
0
bEEfRee avatar
vizuális css editorra 😃 ahol nem kódokat írsz, hanem már mintha kész álapotában raknád össze. kepeket elhelyezel, stb, de vizuálisan, nem forráskód formában
0
0
0
0
lumosnina avatar
bEEfRee: Én a notepad ++ -ban szoktam megcsinálni a css-t. Bár nem tudom, hogy te milyenre gondolsz...Jobb oldalon írom a html-t, bal oldalon a css-t és folyamatosan tudom ellenőrizni hogyan néz ki 😃
0
0
0
0
bEEfRee avatar
Ninácskám 😃 nemtudsz valami programot nekem, amiben css-t tudok készíteni? nemtalálok semilyen vizuális css szerkesztot. ahh suliból deszar írni 😆 szlovák billentyuzeten nincs se ´o´ , se ´u´ 😃 na szal azok az o,u ekezetes szarok 😆D
0
0
0
0
lumosnina avatar
Akkor itt van egy videó, annak aki teljesen kezdő vagy épp nincs tisztában a kódolással...stb. 😃


0
0
0
0
bEEfRee avatar
okés 😃 már várom 😃
0
0
0
0
lumosnina avatar
A bal...😜😜😲
Ám...kicsit rágyakorlok az nfs-re és megszorongatlak. 😃
0
0
0
0
bEEfRee avatar
meik oldalam? 😃 a jobb oldalam vagy a bal? 😃 (csak hülyülök 😃 )

köszi 😜
0
0
0
0
lumosnina avatar
Am...most jobb az oldalad 😜
0
0
0
0
bEEfRee avatar
hát nálam eléggé késnek dolgok 😃
0
0
0
0
lumosnina avatar
Ami késik, nem múlik. 😃
0
0
0
0
bEEfRee avatar
maximum a sajátomon 😃 sose sikerült sajna bejutnom sehova se 😞
0
0
0
0
lumosnina avatar
bEEfRee írta:
uhh bocsi 😃 nemszeretném megnehezíteni a dolgod 😃 egybedobom őket 😃 mekkora betűméretet ajánlsz? 😀 hát én tudom 😃 minden moderátor álma hogy majd egyszer kedveljék őt az adott fórumon/oldalon 😃 szerencsére neked nálam bevált 😊


CSak azért kértelek meg téged, hogy gyakorolj, hátha egyszer modi leszel. 😜😃😆

Ez most hány px betűméret?
0
0
0
0
bEEfRee avatar
uhh bocsi 😃 nemszeretném megnehezíteni a dolgod 😃 egybedobom őket 😃 mekkora betűméretet ajánlsz? 😀 hát én tudom 😃 minden moderátor álma hogy majd egyszer kedveljék őt az adott fórumon/oldalon 😃 szerencsére neked nálam bevált 😊
0
0
0
0
lumosnina avatar
bEEfRee írta:
Nina 😃 [LINK] jobblett így szerinted?


Komolyabb a kinézete, de nagyon kicsi a betű. 😃
Amugy az a célom, hogy megkedveljetek,nem az, hogy utáljatok.

Am...egybe szerkeszthetnéd a két komidat 😜
0
0
0
0
bEEfRee avatar
[LINK]

itt találsz pár dolgot. de a legegyszerűbb, ha képekből összeraksz egy templatet (témát) vagy esetleg css-t, és abban helyezed el a tartalmát a webnek


lumosnina királyság 😃 még a végén túlságosan megkedvellek :$ 😆 😆

[LINK] jobblett így szerinted?
0
0
0
0
lumosnina avatar
bEEfRee: ok.LEszedem. 😃

BRUgamer: hát...ez nagyon tág fogalom, vagy kérdés😃
Am...a kék keretek gondolom ugy vannak, hogy a border-re szín van állítva.
0
0
0
0
BRUgamer avatar
hej fiuk ( vagy lanyok ? ) na mind1 azt akarom kerdezni hogy hogy lehet azt egy weben hogy ketszinu legyen ? (nem nem ugy ertem 😀 ) hanem hogy mondjuk egy csik kek tobi pedig fekete (mint pl ezen az oldalon is ) ksoz ha tudjatok a valaszt 😀
0
0
0
0
bEEfRee avatar
várlak 😃 addig ittisjó 😃 közben dolgozgatok a webemen 😃 nemteccett a jelenlegi kinézete szóval átcsinállom 😀

amúgy most nézem, hogy szereted az autós játékokat 😀 ha esetleg majd valamikor lessz kedved és megvan a pro street, akkor mehetünk hamachin lanozni 😀 haverokkal szokom itt-ott 😀
0
0
0
0
lumosnina avatar
Majd nemsokára bejelentkezek...még van 1kis dolgom. 😃
0
0
0
0
bEEfRee avatar
lumosnina én ezért leszek grafikus 😃 na azok zsebelnek rendesen 😃 ahh masszőr 😆 najó vissza a témára mertmég elkalandozok 😃 amúgy jah, a developerek meg a grafikusok, animátorok marhasokat keresnek ebben a mai modernizált világban.

de mértnem skypon vagyunk? 😃 ott gyorsabb, egyszerűbb
0
0
0
0
lumosnina avatar
Az a baj, hogy miután érettségiztem, akkor még nem volt ekkora szerelmem a programozás. És gyógymasszőr lettem...Most meg milyen jó lenne, ha nem azt választottam volna.
0
0
0
0
bEEfRee avatar
hmm 😃 egy suliba? 😆 várjá,várjá 😃 nekem még elősször ezt bekell fejeznem 😃 de délután 3 után átjössz, bármikor tanítalak 😃 😃

de délután 3 után átjössz, bármikor tanítalak 😃 😃


ezalatt annyit értek hogy gyorsan tanulok, főleg ha olvasok róla, és látok valami példát. nagyonsokmindent itthon tanultam meg magamtól. pl főzni is :$
0
0
0
0
lumosnina avatar
bEEfRee: Csak a falak maradjanak 😃


kalashnikoff: Ebben a mai világban már nem meglepő. 😕


Ám...jo lenne találni valami olcsó sulit, ahol meg tdunánk tanulni a webfejlesztést...és konnyebb lenne, mint most. 😃
0
0
0
0
bEEfRee avatar
kalashnikoff ugye? 😃 😆 az atomreaktor nemmelegszik fel annyira mint a homokosok körül a levegő 😆

Szerk: na még pár másodperc és üres lessz a lakás, Spoiler!
és végre áttérhetek fülesről házimozira 😜 😃 BULEE lessz itt mindjárt 😆
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
lumosnina írta:
bEEfRee: mindez azért jutott eszembe, mert épp a műkormommel bajlódok. Nem ér rá a kormos, de én már nagon szeretném leszedetni. Ha magam csinálom, akkor mindnképp sérül a sajátom és azt nem szeretném.

kalashnikoff: hát...hallottam már róla, hogy pasi is rakatott magának. Biztos tengerparti stílusú volt... 😃


Úr isten.... 😆 Na az már tényleg a b*ziság magas foka 😆
0
0
0
0
bEEfRee avatar
lumosnina látod 😀 megy ez neked ha akarod 😜 a műköröm nemszépíti a kezet 😃 csak bebeszélitek 😃

Szerk: báár 😆 mélyebben belegondolva voltak műkörmös jó emlékeim 😃 (nem rajtam volt a műköröm 😃 )
0
0
0
0
lumosnina avatar
bEEfRee: Hát...sajna nem tudom mgoveszteni, és ha valami olyan helyre megyek, akkor nagyon ritkán tetetek fel, hogy szép legyen a kezem. Ám...sztem baromi egészségtelen és ezért nem is csinálom gy, hogy állandóan ez legyen. 😃😜
0
0
0
0
bEEfRee avatar
kalashnikoff: hát...hallottam már róla, hogy pasi is rakatott magának. Biztos tengerparti stílusú volt...
homokos? 😆

lumosnina szegény pára 😃 de nemértem a műköröm lényegét amúgymeg 😃 😃
0
0
0
0
lumosnina avatar
bEEfRee: mindez azért jutott eszembe, mert épp a műkormommel bajlódok. Nem ér rá a kormos, de én már nagon szeretném leszedetni. Ha magam csinálom, akkor mindnképp sérül a sajátom és azt nem szeretném.

kalashnikoff: hát...hallottam már róla, hogy pasi is rakatott magának. Biztos tengerparti stílusú volt... 😃
0
0
0
0
bEEfRee avatar
Nina, hát ha te nyitod, akkor csakis a te kedvedért én látogatnám 😃 😆D
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
lumosnina írta:
Háááhhááá...nyissak egy műkormos topikot? Vajon mennyire lenne nagy látogatottsága? 😃


Nők körében biztos lennének nézők, férfiaknál nem igazán 😆 (bár, a mai világban ki tudja 😆😉
0
0
0
0
lumosnina avatar
Háááhhááá...nyissak egy műkormos topikot? Vajon mennyire lenne nagy látogatottsága? 😃
0
0
0
0
no avatar
[LINK]
Az én kis oldalam 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció