Hangrendszerek

Szerző: niteforce, 2011. March 26., téma
Fórum » Periféria
Sziaszok, azt gondoltam legyen mar egy tema, ahol a hangrendszerekkel, hangszorokkal, erositokkel, hangkartyakkal kapcsolatos dolgokat lehetne megbeszelni
Hozzászólások: 334
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
laci503 avatar
Edem105 írta:
Helló!
Tudnátok mondani valami faja Disco Hangfalakat az ár olyan 30000ft-ig vagy nekem az is jó ha adtok egy weboldalt vagy egy liknet. Előre is Kösz!


otthoni használatra akarod vagy akarsz házibulit is vele?
0
0
0
0
Edem105 avatar
Helló!
Tudnátok mondani valami faja Disco Hangfalakat az ár olyan 30000ft-ig vagy nekem az is jó ha adtok egy weboldalt vagy egy liknet. Előre is Kösz!
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Egy xonar dg mennyivel rosszabb hangú a d1-től?Megéri az árkülönbséget?(KB 2-szer drágább a d1)
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Helló!
Most egy Aiwa NSX SZ5 -ös hifi-t vagyok kénytelen használni normális hangcucc hiányában. Valaki ajánlott nekem egy Genius 1255A ez mennyivel lehetne jobb a mostaninál?

Másik kérdés. Maximum 40ezerért (akár használtan) milyen aktív hangfalpárt vennétek monitorozásra ? (gitár)
Persze jobb lenne 100ezer felett nézelődni, de most csak erre van pénz.
0
0
0
0
laci503 avatar


egy kis Video a DX2222-emről 😃 nem max hangerőn 😆
csak az szól más nem 😃
0
0
0
0
MuSiC Is My LiFe avatar
Genius SP-J200
Logitech S-150
Genius SP-M120

ezek jól szólnak még teljes hangerőn is.
0
0
0
0
niteforce avatar
xear 3D asszem letoltheto akarmihez.

nekem HDVDeck VIA progim van, az nagyon jo
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Nem találtam hozzávaló szoftvert.
0
0
0
0
laci503 avatar
Windows Mediaplayerben is van hangszínszabályzó illetve Winamp-ban is.
A mostani hangkaridriverben nem tudsz állítani?
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Nem tud valaki egy jó kis szoftvert, olyan control panel szerűt, amivel állítani lehetne a magas, közép, mély hangokat? Windows alá. Anno a régi lapomhoz a driverrel együtt feltelepült vmi realtek progi, amivel lehetett játszadozni a hanggal, olyasmi kellene.
0
0
0
0
skateout avatar
NA kanál rezgés nálam is volt 😃 És az még csak simán a 2x150 W-os HIFI hangfal miatt. A mostani 600W-os Philips 5.1 esetében már minden rezeg 😃 Jah és kötöttem már be mindkettőt egyszerre, ha jól számolom akkor az 900W persze nem nyomtam maxon, de nem volt semmi. A zenének és a házimozinak élek!
0
0
0
0
azbizony avatar
Kmisi99 írta:
Most vagy gagyi a mikrofonod vagy kicsi a basszus😆 Nálam a pendulumnál amikor elkezdődik rendesen zeng a szoba az én hangfalamnál.


Elhiheted itt mikrofon gond van mert ha fel van tekerve akkor a konyhában a mosogatósban is rezeg pl a kanál 😃
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Az volt a csúnya, mikor szilveszterkor haveromnál két HS 280-ast bömböltettünk olyan este 11 körül. Elég sokan voltunk, elbaromkodtunk és jön át a szembe szomszéd (panelről van szó), hogy kapcsoljuk ki a zenét. Még ha nem szilveszter lett volna megértem, de így... Sok hülye ember van, de hogy ennyire sok... 😲 😆
0
0
0
0
laci503 avatar
hát nálunk 1ik oldalt nicns szomszéd mert panel szélén lakunk. 1ik szomszéd kocsmában dolgozik alig van itthon. Alattunk lévővel jóban vagyu7nk őt nem zavarja 😃 Aki felettünk lakik meg spontán leszarjuk mert elég sokat újjítgatnak a lakásukon és reggel 6 körül fapapuccsal járkálnak... 😃
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Hát én kertes házban lakok, és így is előfordul, hogy felhív a hátsó szomszéd, hogy kuss legyen... A mellettünk lévő szomszéddal jóban vagyunk, ők szeretik is azokat amiket hallgatok, meg hát most tőlük kaptam a két HS 500-ast is ugye. 😃
0
0
0
0
laci503 avatar
Mikor ide költöztünk volt 1 kis távfűtés cső kopogás de az abba maradt még 3 éve és akkor még Genius hangfalam volt. Am sosem jöttek még át szomszédok amiatt h hangoskodok 😃 Asszem szerencsés dolog 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
szerintem ha ezt benyomod ott maxon akkor omlik a fal 😃
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
laci503: Gondolom a szomszédnéni nem szokott átvinni neked sütit... 😃
Irigyellek ezekért a drágaságokért! 😃
0
0
0
0
laci503 avatar
bár az erősítő lehet nem elég a 2 nagynak de hát 😃 majd jön még 1 erősítő is valamikor de egyenlőre így is jó 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
KuTYanMajOM írta:
Hát te nem ma kezdted! 😃
A lényeg, hogy működjön. 😀


a lenyeg a lenyeg 😃

laci : durva 😃
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Hát te nem ma kezdted! 😃
A lényeg, hogy működjön. 😀
0
0
0
0
niteforce avatar
na itt a vidi 😃



bocs a hangminosegert!
0
0
0
0
no avatar
Én még nem csináltam meg a videót😜
Majd délután amikor senki sem lesz itthon😆
Akk maxon odazúzom😆
0
0
0
0
niteforce avatar
en videom is mindjart fent van, csak 740 mega es 80 kilobajtal tudok feltolteni :S
0
0
0
0
laci503 avatar
Holnap lehet fogok cisnálni de mivel panelben max hangerő veszélyes... Max fél hangerőn fogok. Illetve képeket majd meg csinálok újakat róluk 😃
De július 9.ei bulin majd csinálok max hangerőnél vidit mikor bemelegítünk 😃 (azaz beállítjuk a hangfalakat)
0
0
0
0
no avatar
Nagyon durva hangrendszered van😃
Majd csinálhatnál róla videót😜
0
0
0
0
laci503 avatar
Most van egy aktív 800wattos hangosítási mélyládám. Abba van egy 2 csatornás erősítő ami 2 x 250W ot ad le 8 Ohmon (ha minden igaz). Most erre a ládára 2 darab SAL 1020CP hangfal van rákötve. De ez a 2 hangfal nem bírja a max hangerő a mélyládával. Ez a 2 hangfal amit most hozok el holnap ezt a 2 SAL hangfalat váltja le. A 2 SAL hangfal meg valszeg a Panasonic Hifi-mhez fog vándorolni illetve lehet eladom. Még nem tudom. Minden esetre a buli amit most fogunk 9.en majd csinálni ida még viszem a SAL hangfalakat is.
0
0
0
0
no avatar
Nem semmi😜
Am hány csatornás hangfalad van most?😀
És még ezt is rá akarod kötni?😃
0
0
0
0
laci503 avatar
https://forum.ge/uploads/post-58-1276673900.jpg

holnap hozom el ezt a 2 hangfalat haza 😃
0
0
0
0
no avatar
laci503 írta:
saját hsz-edre válaszolsz? 😃😃😃😃

amúgy a TV-den az a 3 csatlakozó amir mondassz annak rca a neve és annak is az lenne a lényege mint a scart csatlakozónak 😃


ami a hifiden van rca csatlakozó (piros fehér valszeg) abba dugod a vezetéked 1ik felét illetve a TVbe a másik felét aminek fülhallgató azaz jack dugónak kell lennie. Ha nincs ien zsinorod kb. 500Ft


Jaja, rossz hsz-re kattintottam😆

Igen, rca, így már megvan😀

Am azért nem sikerült eddig akkor, mert a TV-be is az rca csatlakozóba dugtam be, 1 rossz kábelt😆
De am van olyan kábelem asszem, aminek az egyik fele jack dugós, a másik pedig rca😜
0
0
0
0
niteforce avatar
tibeee írta:
Nekünk sincs még LCD TV-nk😆
Igaz, tervezünk a jövőben venni, de még nem volt rá szükség, de mivel most elromlott ami az én szobámban volt, ezért már venni kell újat😂


enyem sajnos meg muxik 😃 Ha megmegy en is kapok 1 ujat 😜
0
0
0
0
Need For Speed avatar
na én meg ma megrendeltem az új hangfalamat. Nem akartam ilyen 5.1-es aktív rendszerekbe fektetni ezért inkább veszek egy JBL Northridge E80-as álló hangfalat. erősítőt is beszerzem mellé jövő hónapra és mehet a buli 😎
0
0
0
0
no avatar
Nekünk sincs még LCD TV-nk😆
Igaz, tervezünk a jövőben venni, de még nem volt rá szükség, de mivel most elromlott ami az én szobámban volt, ezért már venni kell újat😂
0
0
0
0
laci503 avatar
saját hsz-edre válaszolsz? 😃😃😃😃

amúgy a TV-den az a 3 csatlakozó amir mondassz annak rca a neve és annak is az lenne a lényege mint a scart csatlakozónak 😃


ami a hifiden van rca csatlakozó (piros fehér valszeg) abba dugod a vezetéked 1ik felét illetve a TVbe a másik felét aminek fülhallgató azaz jack dugónak kell lennie. Ha nincs ien zsinorod kb. 500Ft
0
0
0
0
niteforce avatar
en az X530-at hasznalom TV-hez is. tok jo hogy adtak hozza ezt az adaptert. Igaz hogy igy csak stereo, de igy (regi tv-m van) egy scart, rca kabel eleg volt.
0
0
0
0
no avatar
[quote][b]laci503 írta:[/b]
[quote][b]tibeee írta:[/b]
[quote][b]niteforce írta:[/b]
kicsike hangfalam 😃 2.1 17 watt 😃 durva mi? 😃:😃[/quote]

Ok, majd holnap megpróbálom, ma már nem, mert késő van és anyámék aludnak😆
0
0
0
0
no avatar
A TV-n, egyszerű füllhallgató bementet, 3 színes csatlakozó(elfelejtettem mi a neve😆😉 + scart csatlakozó😕
A hifin pedig van 2 színes, amit ha a DVD-vel kötök össze, tökéletes, de ha a TV-vel összekötöm ugyanúgy szín szerint, akk nem jó még mindig😕
0
0
0
0
laci503 avatar
tibeee írta:
niteforce írta:
kicsike hangfalam 😃 2.1 17 watt 😃 durva mi? 😃:😃



Azt hiszem😆
Én azt gondoltam, h a másik gépre rákötöm a Sony hifit és akk ott is lenne jó hang😜
Am nem tudjátok, h csak úgy simán a TV-re rá lehet-e kötni a hifit?😜
Mert a DVD-re rá tudtam kötni, de a TV-re sehogy sem sikerül😕


ha van a TV-dnek fülhallgató kimenete akkor oda dugbe a jack dugót és a hifibe az RCA dugót 😃 nekem úgy volt 1 időben TV-re kötve a Genius hangfalszettem ami volt 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
milyen csatik vannak ( tv-n meg a hagrendszeren) ?
0
0
0
0
no avatar
niteforce írta:
kicsike hangfalam 😃 2.1 17 watt 😃 durva mi? 😃:😃



Azt hiszem😆
Én azt gondoltam, h a másik gépre rákötöm a Sony hifit és akk ott is lenne jó hang😜
Am nem tudjátok, h csak úgy simán a TV-re rá lehet-e kötni a hifit?😜
Mert a DVD-re rá tudtam kötni, de a TV-re sehogy sem sikerül😕
0
0
0
0
niteforce avatar
5000-ert tuti vetel volt 😃
es meg mostan is ennyi 😀
0
0
0
0
laci503 avatar
www.technobase.fm 😃 www.techno4ever.net 😃 hallgassatok bele 😃

niteforce : azért a te hangfalad se szól olyan vacakul a vidiből ítélve 😃 persze nem házibulira való 😃

0
0
0
0
niteforce avatar
kicsike hangfalam 😃 2.1 17 watt 😃 durva mi? 😃:😃
0
0
0
0
no avatar
Mi az az S220?😕
ACDC is jó😜
A Thunderstruck a kedvencem😜
0
0
0
0
niteforce avatar
amiota pesten nincs RISE fm azota retro zenet hallgatok 😀
0
0
0
0
laci503 avatar
én techno4ever rádiót szoktam bömböltetni 😃 vagy amit én mixelek éppen 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
ennekem most igy este az S220 szol 😃
amugy en most ACDC-t hallgatok 😃
😃😃
0
0
0
0
no avatar
Én most a Kanye West - Love Lockdown-t hallgatom rajta😜
Eszméletlenül jól szól, mert jó mély hangok vannak benne😃



Én am majd fényképezővel kamerázom le😜
Még úgy sem próbáltam ki rajta, hiába van meg karácsony óta😂
0
0
0
0
niteforce avatar
tibeee írta:
niteforce: Én is most gondolkoztam rajta, h majd levideózom az X530-amat😆
Nem baj, mert én úgy sem ma csinálom már meg😜


en is csak holnap amikor mennek a szomszedok el 😃 akkor feltekerem a hangerot 😃😃😃😃
(csak adja oda anyam a kamerajat mert telommal eselytelen 😃😃😉
0
0
0
0
laci503 avatar
attól h nincs valakinek nagy több száz wattos hangcucca attól levidizheti nyugodtan 😀

Nekem hiába van ien hangfalam meg minden hangminőségben a X530 valszeg jobb 😃 úgy értem magashang téren szebb a hangja 😃 mivel nekem hangosítási hangfalaim vannak 😃😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció