Hangrendszerek

Szerző: niteforce, 2011. March 26., téma
Fórum » Periféria
Sziaszok, azt gondoltam legyen mar egy tema, ahol a hangrendszerekkel, hangszorokkal, erositokkel, hangkartyakkal kapcsolatos dolgokat lehetne megbeszelni
Hozzászólások: 334
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Zollie avatar
Őszinte leszek, fogalmam sincs és azt sem tudom, hogy ezt az opciót hol találom. Utána nézek, remélem jutok valamire.
0
0
0
0
Bronson avatar
nem lehet hogy be van állítva a monitoring funkció?
0
0
0
0
Zollie avatar
Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy ha fejhallgatóval egy barátommal beszélgetek akkor ő visszahallja saját magát. Illetve ha például az én fejhallgatómon szól valamilyen zene (vagy akármi) azt ő is hallja. Megjegyzem itt nem arról van szó, hogy a fejhallgatómon túl nagyra van állítva a hangerő és a mikrofonom ezt veszi és ő emiatt hallaná. Akkor is fenn áll a probléma, ha a fejhallgatóm szinte teljesen le van halkítva. Rengeteg fórumot böngésztem már, de nem nagyon találok megoldást. Remélem valaki tud nekem segíteni.
Köszönöm!
0
0
0
0
Bronson avatar
nem kell lemondani a többi hangszóról sem zene alatt... nem tudom milyen programot használsz, én aimp-ot ott be lehet állítani hogy 2.1 4.1 5.1 vagy 7.1-ben szóljon!
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Robinxd: A zenék nem 5.1-ek! ha zenét hallgatsz állítsd át 2.1re. Játékokban meg állítsd a hangot 5.1re mag a realtekbe is!
0
0
0
0
Payphoner avatar
ÜDV!
Van egy kis gondom... van egy 5.1 hangfalszettem.... és össze kötöttem a géppel úgy ahogy kell (narancs, fekete, zöld kábel) és van Realtek HD progi amivel beállítottam az 5.1-et és ha megszólaltatom a programon belül egyesével mindegyik megszólal... De ha elindítok egy zenét vagy bármi mást akkor csak egyetlen egy hangfal szólal meg.... Mi lehet a probléma? Mert elméletbe működik de mint mondtam csak a program tudja kezelni minden más (játék, zene, stb) csak egyetlen egy hangfalat szólalt meg
0
0
0
0
Bronson avatar
én a Logitech-et választanám...
0
0
0
0
rise01 avatar
[url]http://***/webshop/product/genius_sw_g_2.1_2000/626305[/url]

[url]http://***/webshop/product/genius_sw_g_2.1_3000/201460[/url]

[url]http://***/webshop/product/logitech_speaker_system_z523_fekete/117011[/url]


******* i.p.o.n.h.u

(Logitech az ajándékozott szerintem nem szép 😃 )
Azért ezeket néztem ki, mert ezekről voltak vélemények, vakon pedig nem szeretnék venni. Ezek közül egyébként én a Genius SW-G 3000 fele hajlanék, jó lehet?
0
0
0
0
rise01 avatar
Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni 2.1 ügyben. 😀 20.000 Ft környéki 2.1-es hangrendszer érdekelne, tudnátok ajánlani párat? Láttam vannak amik nem annyira gagyik, de jól jönne még pár vélemény 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
nagyon hálás vagyok, kipróbáltam és tökéletesen bevált!! Cool köszi a tippet még egyszer!

Szerk : most érkezett vissza mail az asustól (még aznap írtam nekik a problémámmal amikor teszteltem a kártyát). nagy meglepetésemre azt írták hogy valószínűleg rossz a kártya, küldjem vissza... na most akkor mi van? 😊
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Bronson: ASIO-t használ, a Xonar DGX pedig alapból támogatja az ASIO-t így nem lesz késleltetés, vagyis lesz, de 10 ms alatt jó esetben, amit nem igazán lehet észrevenni. 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
Flash : köszi neked is a tippet, azt is kipróbálom majd!
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Nekem most egy JBL SCS 178 szettem van, a gyári mélynyomó helyett egy JBL Northridge E150P Sub, az erősítő pedig egy Harman Kardon AVR-355. Forrásként pedig a másodlagos gépem szolgál HDMI kimeneten keresztül. 😀
0
0
0
0
Flash avatar
Bronson: Ha alapból nem ASIO-s a karid, akkor dobd fel az ASIO4ALL univerzális drivert, és azt állítsd be Cubase-ben, meg a többiben, és nem lesz késés.
Ötletek felvételéhez meg bőven jó a GuitarRig 5, vagy a lentebb említett Amplitube 3.
0
0
0
0
Bronson avatar
nirvana67 : köszi, ezt majd mindenképpen kipróbálom estefelé! 😀 felvételekre eddig cubase-t használtam de egy próbát ez is megér, mivel csak kezdetleges demókat szoktam így felvenni. de ebben már lehet állítani a latency-t is, nem fog ugyanúgy késni?
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Bronson: Ott van pl. az ingyenes Amplitube 3 Custom Shop, én is azt használom elektromos gitárhoz, nem rossz. Nincs benne sok effekt, mert eléggé korlátozott az ingyenes verzió, de persze alap dolgok mint pl. a torzítás azért vannak benne. Természetesen felvenni is tud. 😃

[LINK]

https://dl.dropboxusercontent.com/u/28761811/amplitube.JPG

Hogyha bármi kérdésed van a programmal kapcsolatban, akkor keress meg nyugodtan, szívesen segítek.
0
0
0
0
no avatar
Kösz! Én nem igazán értek a hangcuccokhoz azért is kérdeztem 😃
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Dono :
Itt vannak a paraméterei :
Spoiler!
Bluetooth hangszóró V3.0+EDR
Hangterjedelem: 10 m
Bemenet: DC 5V ~ 500mA
Beépített Lithium akkumulátor:400 mAh
Kimenetei teljesítmény: 3 W
Frekvencia sáv: 90 Hz - 20 kHz
Érzékenység: 80 dB ± 2 dB
SNR:76 dB
Méretek: 56 x 57 mm
Súly: 145g

Annyira nem rossz,a te döntésed,hogy megveszed vagy sem,a hangzásáról viszont nem tudok semmit... 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
hát nem tudom az megoldaná e, majd kicsit utánajárok van e ilyen program...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Talán valami asio alapú programmal meg lehetne oldani. Az kikerül mindent, talán még a drivert is.
0
0
0
0
Bronson avatar
ha azt bekapcsolom akkor az rosszabb mint a monitoring... az alaplapinál sem kapcsoltam be sosem, mert akkor az is késett elég rendesen...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Eszközkezelőnél az eszköz figyelését kipróbáltad?
0
0
0
0
Bronson avatar
nálam az alaplapinál nincs semmi késés monitoring nélkül (legalábbis egyáltalán nem zavaró, nem észlelhető különösebben). a DGX-nél viszont van... lehet nem zavarna más körülmények között de amire én használnám ott ez totál használhatatlanná teszi erre a célra.... jó, nyilván nem is erre van kitalálva, de azért kicsit csalódás hogy ezen a téren egy alaplapi megveri... nyilván itt sem lenne semmi gubanc, ha monitoring nélkül is szólna a line in...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Kipróbáltam én is milyen ez a késés. Nálam D1-en nem tűnik soknak, kb max 100ms lehet.
De alaplapinál is szintén van ennyi, még több is.
0
0
0
0
Bronson avatar
azért gondoltam ha egy koszos alaplapi tudja ezt, akkor egy ilyentől alap... 😠 kár, pedig a többi funkciójával nagyon elégedett vagyok eddig ezért a pénzért... köszi hogy válaszoltál!
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Bronson: Ez ilyen. Vagy használj olyan programot, ami tudja ezt.
0
0
0
0
Bronson avatar
Üdv! van egy problémám és már nem tudok vele mit kezdeni... ma beújítottam egy Xonar DGX kártyát és az a gondom hogy a line in bemeneten van jel de a hangszórókon nem jön ki hang... gitárral szoktam alapokat felvenni és most csak akkor hallom ha a 'monitoring' engedélyezve van... de ez esetben késik kicsit a hang, ami ha kicsi is de nagyon zavaró... az alaplapi realtek kártyán nincs ilyen, ha bedugom ott a line in-be akkor monitoring nélkül is van késésmentes hang... ha a xonarral fel is veszek valamit akkor visszajátszáskor már van hang, tehát veszi a jelet tökéletesen... bármilyen tippért hálás lennék, nem tudom mi lehet a hiba...
0
0
0
0
cseszka avatar
A mostani integrált hangkártyák már elég minöségesen vannak megcsinálva,szép a hangjuk,báris az enyémnek igen,nem recseg,nem zug,ne nem torzul a hang...külsö hang kari akkor lehet jó,ha komolyabb hangcucc van rákötve,pl erösitö hangfalakkal amik nagyobb teljesitményüek.Ha pl csak egy füles vagy egy egyszerübb 2.1 vagy 5.1 szett van rajta,nem veszel észre külömbséget.Ezért kár is szerintem belefektetni.Nekem minden jack csatlakozással van bekötve,és szépen szól.
0
0
0
0
K0WA avatar
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ha a fejhallgatómhoz használok egy arra a termékre tervezett USB-adaptert, akkor számít-e hogy milyen hangkártya van a gépemben? Tehát, ha USB-adaptert használok érdemes-e jobb hangkártyát vennem mint az alaplapi? Ezeket az adaptereket érdemes egyáltalán használni, vagy jack-kel jobban szól füles?
A fejhallgató: Logitech G430
0
0
0
0
Slyy avatar
Köszi, ez jónak tűnik.
0
0
0
0
adavidka11 avatar
http://ájpon.hu/webshop/product/creative_sound_blaster_audigy_se_oem/14083
0
0
0
0
Slyy avatar
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e esetleg valamiféle jó minőségű hangkártyát ajánlani olyan 8-10K értékben? Főleg azért kellene, mert élő zenét szeretnék felvenni.
0
0
0
0
no avatar
Hát ha úgy vesszük lenne rá igény, mert úgy lenne jó, hogyha nem kellene rákötni semmit
0
0
0
0
Bronson avatar
szerintem nem sok értelme van az ilyen cuccoknak... azt a minőséget sima usb csatlakozású cucc is hozza, a bluetooth kapcsolat sok esetben nem indokolt, hacsak nincs ilyen igényed...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Nem igazán értek a hangcuccokhoz, azért is kérdezlek titeket hogy a képen is látható Bluetooth hangszóró megér-e 6000 forintot?
https://www.ramiris.eu/Yenkee_YSP_Mini_Bluetooth_hangszoro-i2255529.jpg
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Mérd már meg rajta az ellenállásokat a jack dugón. A csatlakozó tövén van a föld, utána a jobb hangszóró, majd a legszélső a bal.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Elnézést. Probléma megoldva. Nem a jack dugó volt a hibás. A jelenlegi gondom az, hogyha a hang balanszot teljesen balra, vagy teljesen jobbra teszem akkor van hang, de ha középre rakom a balanszot akkor a hang eltorzul és alig érthető. Ezt mi okozza?A füllhalgató nem volt 1x-er se leejtve, kábel nem sérült.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Köszönöm szèpen skacok!
0
0
0
0
Bronson avatar
15ezer nem egy nagy keret, de GENIUS SW-5.1 1505 i ponon pont 15 ropi, szerintem jobb lenne mint a Dyras... ha viszont használt is szóba jöhet akkor ott már lehet szemezgetni... Logitech, Creative, Altec Lansing, ezen márkák közül elég jókat lehet találni akár kisebb összegekért is....
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Mi lenne a fő cél? A zenehallgatás vagy a játék/filmnézés?
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Ajánlasz valamit? 9 négyzet méter a szoba. kb 15 ezer ft lenne rá
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Ha van rá több pénzed, akkor mindenképp nagyobbat vegyél! 😉
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Sziasztok adva van ez a Dyras CinemaxX 5.1 Házimozi hangfalszet 5x5w szatelit 18w mélynyomó és az lenne a lérdésem hogy a szateliteket le lehet cserélni jobb minőségüre és azoknak is 5wattosnak kell lennie vagy haggyam a fenébe és vegyek jobb minőségü 5.1 et? pchez kell természetesen.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Ilyet akkor szokott, ha elszakadt benne egy vezeték.
0
0
0
0
Bronson avatar
mobilon vagy mp3 lejátszón is ezt produkálja?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Hali, az lenne a kérdésem, hogy a füllhalgató tönkrement, ha ezt csinálja?
Tehát a probléma az, hogy a hangzás hogyis mondjam 1 rakás sz*r, elmosódott érthetetlen semmi amikor a balansz középre van állítva a realtek-ben. De mikor balra, vagy jobbra állítom kitisztul a hangzás és megint jó. De nekem középre kéne hangzás , hogy úgy működjön hibátlanul mint régen.
A füllhalgató tipusa: Genius HS-G500V.
Garancia van rá. Szerintetek érdemes visszavitetnem?Ütés nem érte, nem volt ledobva, leejtve. Vezeték habár kicsit be van nyomódva mivel íróasztal alá véletlen becsúszott és kilapította kicsit.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Ez sem semmi:

A mély ráadásul egy sima tda 7294-es ic-ről megy ami max 100W-ot tud.
0
0
0
0
szabo176 avatar
logitech z523 + MNC bit box 200W
Már tervbevéve, legnagyobb lodzsi! 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció