Számítógép hűtése

Szerző: skinny, 2009. April 11., téma
Fórum » Asztali PC
A téma a gép vagy részegység hűtése.
Hozzászólások: 6 161
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
reszler112233 avatar
Szerintem sok.Bár ahogy hallom illetve olvasom a netet AMD prociknál hajlamos fals értéket mutatni a hő jeladó szenzor.Ha viszont az jó akkor valami hiba van.
0
0
0
0
Joker avatar
Hali.Szerintetek ez normális hőmérséklet?Most pasztáztam újra a procit és fullon megy a hűtő 93 fokon.Az nem túl sok?
https://kepfeltoltes.hu/160629/703707868N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Hát gyári hűtővel volt 65 fok is a proci még akkor is ha az oldala nem volt fent,de azért ez a mostani azért elég jól mozgatja a levegőt még zárt házon belül is,igaz gpu-t nem hajtottam meg,ha az is ment volna akkor is max 50 fokot mutat nekem az alaplap OC programja,na meg jó hűvös szobám van,mert nem süt be a nap soha.... Legalább nemkell klíma 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
ez sem pontos adat, az 7szentség... 😊
0
0
0
0
Viktorinho avatar
https://kepfeltoltes.hu/160614/test_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Nekem asszem megfelelő a procihűtőm.
0
0
0
0
ElMariachi avatar
Nem tudom,jó kérdés.............az viszont biztos,hogy terhelés alatt normális adatokat mutat.Legalábbis szerintem.Na mindegy,ezt a részét nem nagyon nézem inkább a vga hőfokot figyelem általában.
0
0
0
0
Bronson avatar
vagy rossz a szenzor, vagy rossz adatokat kap a program.
0
0
0
0
ElMariachi avatar
Ha viszont már meg nyitom a böngészőt és el kezdek netezni,rögtön 28°c körüli értéket ír ki.
0
0
0
0
Puffin avatar
A magokra szokás szerint hülyeséget ír.
0
0
0
0
ElMariachi avatar
Az aida is ugyan azt mutatja 😀
https://kepfeltoltes.hu/160613/IMG_0771_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
Bronson avatar
ez egyszerű fizika, nem értem hogy gondolhatod, hogy egy sima léghűtés majd hűvösebben tart egy procit mint a szoba hőmérséklete...
0
0
0
0
Puffin avatar
Aida 64-ben nézd meg a CPU hőfokot.
0
0
0
0
ElMariachi avatar
Akkor ezek szerint az ilyen progik,mindig fals adatokat mutatnak...............
0
0
0
0
Bronson avatar
annyi logika lehetne az ilyen kijelentésekben, hogy nem lehet a cpu hőmérséklete alacsonyabb, mint a szobahőmérséklet... 😊
0
0
0
0
ElMariachi avatar
Piero: Normál szoba hőmérséklet van nálam is 😀 Mellesleg a Core Temp ezt az adatot mutatja,el hiheted hogy nem én találtam ki 😀
https://kepfeltoltes.hu/160613/IMG_0770_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
Puffin avatar
Kenny3: alapjáraton 18-20 fokos a procid akkor hány fok van nálad 10?
0
0
0
0
csuz-li avatar
A Zalman mellett szól még, hogy nem kell a keretet kicserélni, mehet fel a gyári keretre. Az sem mindegy, pár ősz hajszállal kevesebb... 😀
Nekem ez az fx-et 50-55 fokon tartja
0
0
0
0
ElMariachi avatar
Melegednek,de nem ennyire 😃
Az én procim alapjáraton 18-20 °c-os terhelésnél pedig 38-40°c.
Hűtő szempontjából én a Zalmant ajánlanám,bár mind a kettőnek jó hűtése van csak a Zalman mégsem akkora robosztus mint a másik 😀
De ha a házban jó sok a hely,akkor végül is mindegy 😀
0
0
0
0
Twist avatar
Nem volt még tapasztalatom AMD procival, csak annyit tudtam, hogy melegednek... de akkor nem ennyire 😂
Megróbálom leszedni a hűtőt, újra pasztázni és visszatenni, hátha megoldja amíg megjön a webshop-ból a hűtő rá.
Más kérdés... micro ATX alaplapra Rajintek AIDOS vagy Zalman CNPS5X lenne a jobb választás?
0
0
0
0
ElMariachi avatar
Twist: Az nagyon magas,ott valami nincs rendben.Hiába sz*r a gyári hűtő de azért nem ennyire.........
60°c körül meg kéne állnia még terhelés alatt is.
0
0
0
0
Twist avatar
Üdv!
Az szerintetek normális, ha egy AMD x4 860K proci terhelés alatt stabilan hozza gyári hűtővel a 90-95 °C-ot? Tudom, a gyári hűtő sz*rt sem ér, na de ennyire? Vagy AMD-nél viszonylag normális ez a hőfok?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Most szereztem be ezt a hűtőt potom 8 ezer forintért. ('Használt' de bontatlan)

https://i.imgur.com/uo6SkRf.jpg

2 ventivel egyenlőre, a lefogató csavarok pedig csak kézzel vannak úgy-ahogy meghúzva... 😆

https://i.imgur.com/1wmbqL8.jpg
0
0
0
0
Black Wolf avatar
Okés köszi, akkor hagyom hadd örüljön. 😜
0
0
0
0
Puffin avatar
SpeedMeUp: ez normális! Nálam is úgy indul a gép!
0
0
0
0
Black Wolf avatar
Sziasztok! Nemrég szereztem be egy új gépet és a házban lévő venti indításnál mindig felpörög. Előtte is van egy pár másodpercnyi időszak amikor normálisan jár, és miután kitombolta magát (2-3 mp) utána minden normális. Ez miért van? Talán portalanít? Ki lehet kapcsolni? A ház amúgy egy Bitfenix Neos, a gyári ventivel.
0
0
0
0
gibdj avatar
azuredragon4

Elég olcsón lehet venni használtan szabályzókat. Azokkal úgy állítod ahogy akarod.
0
0
0
0
Bronson avatar
gépházét sehogy, csak ha alaplapra vannak kötve a ventik. azt meg automatikusan szabályozza elvileg a cpu fordulatszámával.
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
Sziasztok!

Gépház ventillátor sebességet hol tudok állítani? BIOSban? (ház Kolink Aviator, alaplap AsROCk Z170 PRO4S)
0
0
0
0
heizerd avatar
Sziasztok
Szerintetek mennyire gáz ha a cooler master k350es házam plexis oldalán lévő rendszerhűtő helyét úgy használom ki h a venti kívülre kerül? A levegő menne be mert van ott bordázat nyilván, de belülre nem fér mert akkora a vidikártya hővezető csöve h nem lehet felszerelni. Vinni bé nagyon a port is? Hatékony lenne így is?
Köszi előre is
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
Látod, de érdekes, hogy játék közben 55-nél még nem láttam feljebb, de inkább 50 körül mozog. Mindenesetre ahogy látom nincs baj, elég átlagos értékek. Köszi a visszajelzéseket 😀
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Kétlem hogy az i7 6700 forrófejűbb lenne mint az én i7 2600-am (de igazából megeshet, nem tudom...). A hűtőd is jobb szerintem mint az enyém, ennek ellenére én alacsonyabb értékeket kaptam.

Szó se róla, max 67 fok nem vészes de ezen most kicsit meglepődtem.

https://i.imgur.com/RNfVsqO.jpg
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
https://i.imgur.com/W2MiBLs.jpg

10 perces stressz után ezek lettek az eredmények.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Teljesen jók azok a hőmérsékletek. Mind a Cpu mind a VGA terén! 😀
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
Mindhárom be volt pipálva, ha erre vagy kíváncsi. Vagy a hőmérsékletekre gondoltál?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
azuredragon4: AIDA64-en belül pontosan melyik? CPU, FPU vagy cache?
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi!
Adott a PC-m az eszközöknél, egy Kolink aviator házzal, illetve egy Raijintek Ereboss proci hűtővel. Már egy ideje tesztelgetem a gépet, stressztesztekkel, meg különféle játékokkal, így átfogóbb képet kaptam a hőmérsékletekről. A gondolataitokra, megjegyzéseitekre lennék kíváncsi, de mindenféle kritika és/vagy építő jellegű hozzászólást szívesen fogadok.

A gépházban 3 12 centis venti van, 2 elől 1 hátul, alapvetően jónak mondanám a szellőzését, nem tudom, ti hogy vagytok vele.
Mivel a videokártyámnak nincs saját OC progija, ezért az MSI afterburnert használom. (Egyébként XFX r9 390 8gb gddr5 Double Dissipation-öm van)
Idlén a CPU 28 fokon megy, az gondolom jó. A kártya 33-36 fokon megy Idlén.
Stressz alatt a proci átlag 51 fokon ment, maximum 58 fokot mért. Ezt aida-val mértem, nem tudom mennyire jó stresszelő program, annyira nem vagyok járatok ezekben a dolgokan.

A videokártya stressztesztek alatt maximum 75 fokig ment fel, saját ventillátor beállításokkal, a gyári beállításokkal 80fokig ment fel. Egyébként 70-75 fok között ingadozik az én beállításommal.
Aidán kívül teszteltem unigine heaven-el, valley-vel, Withcer 3-al, Fallout 4-el, BF4-el multiban, illetve singlében, mindent 1080p-ben ultrán, minden beállítást maximumom, kivéve ha épp nvidia feature volt elérhető az adott játékban, mert az ki volt kapcsolva, lévén AMD kártyáról van szó. A gépet magát egyébként nem én raktam össze, úgy vettem, de panaszom nem volt rá eddig ,meg vagyok vele elégedve, csak mivel a hőmérsékletekben nem vagyok otthon, hogy mi a jó, illetve mi nem, gondoltam, megtudhatok tőletek egy kicsit többet!

Lehet épp nem a legjobb fórumra írtam, csak hát hűtés...😃

Várom észrevételeiteket, véleményeiteket!

Üdvözlettel

Azuredragon4
0
0
0
0
wezz avatar
Köszi a választ! De azért a buherálási hajlamomat kielégítve megpróbálom 😆
0
0
0
0
Puffin avatar
wezz: teljesen felesleges!
0
0
0
0
wezz avatar
Hello.

A véleményetekre lennék kíváncsi. a profilomban látható 2 üveges vízhűtést rá akarom tenni a videokártyám tetejére. Szerintetek ez változtatna a túlhúzás határain? GTX 260 Super Overclock-ról ( [LINK] ) van szó és most alapjárat 42 fok, játékok közben maimum 75 fok. A gyárituningos alap órajelei: 680-GPU ; 1250-Memory ; 1500-Shader. Én 725/1275/1600-on használom. Tehát az extra hűtés segíthet az órajelek feljebb tornázásában?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Annyira sok hely nincs az alaplaptálca mögött a 350ben. 8mm-re saccolom, de ha gondoljátok megmérem a "szovjet mitutoyoval"
Amúgy a plexin a ventihely a videokártya magasságában van, az nem befolyásol semmit. A 148mm helyt álló amúgy.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdv.

Lenne egy kérdésem.
Adott a 212 EVO hűtőm.Nemrég beújítottam egy MX2-s pasztára és azt reméltem javít a procim hőfokán, de a gyári paszta amit kaptam is a hűtőhöz ugyan azt tudja.Nem mintha magas lenne a hőmérséklete a processzornak mivel max 60-64 fokig megy terhelésen is, de alapjárat mellett is a ventilátor szinte maxon pörög aminek van némi szélzaja.(1500 körül pörög ilyenkor és a max 1600 elvileg.)
Tudna valaki mondani egy jó légszállítású és csendes 120 mm-es ventilátort a 212-re?A gyári is jó, de mint írtam eléggé nagy szélzajjal üzemel.
0
0
0
0
heizerd avatar
Ilyet olvastam most az iponon a K350 es cooler master termék értékelésnél. "Azért 148,5 mm-t adnak meg, mert oldalra befér egy 12 cm-es venti és akkor már tényleg csak 148,5 mm-es hűtő fér bele. Viszont ha nincs ott ugye akkor magasabb is befér. A gyártó biztosra megy ezért ad meg ekkora méretet." Végülis van benne valami mert az oldalapon (plexin) van kialakítva rendszerhűtő furat. De ez a kép meg megcáfolja mert eszerint a rendszerhűtő lejjebb kerül.. [LINK]
Mostmár nagyon kíváncsi vagyok de csak hétvégén tudom lemérni odahaza.
0
0
0
0
Omis avatar
én a vga kártyám hűtését cserélném le😃
(majd lehet lefogom)=vagy így hagyom(kicsit zajos)
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Piero, reszler112233: Igaz, az alaplaptálca mögötti hellyel nem számoltam, valamiért azt gondoltam, hogy a K350-ben nincs olyasmi, de hát na, tévedni emberi dolog. 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
impalaman: Én akárhány CM termékkel találkoztam, azoknak amik a gyártói oldalon fel volt tüntetve mind megegyeztek a valós mértekkel.Legyen az ház vagy CPU hűtő.Az lehet, hogy páran betették a 212 EVO hűtőt egy K350 házba de ott biztos nincs fent az oldallap, vagy azon a részen ki van vágva.Eleve a K350-nek kevesebb a belső tere mert az alaplapot tartó lemez bentebb van mint a 334U-ban a hátsó kábel elvezetés végett.Amúgy nekem meg CM Elite 335 házam van amibe a gyártói oldal szerint 161 mm-es hűtő fér be.Ez valóban igaz mert benne volt a 212 EVO aminek szintén pontosan 159 mm a magassága.Maradt is 2 mm hely a hűtő teteje és az oldallap között mikor az oldallap fel volt téve.
0
0
0
0
heizerd avatar
Köszi a válaszokat srácok. Pieronak abban igaza van h 148.5 mm-t ír a gyártó a procihűtő max méretére, de pár embernél olvastam olyat h 155-ös is befért, ha hazamegyek lemérem mi hely van ott 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
impalaman: csak az a különbség a két ház között hogy a tiedben 16.3cm-es lehet a hűtő, addig a K350-esben csak 14.8 cm-t írnak gyári oldalon.
0
0
0
0
nirvana67 avatar
reszler112233: Befér az, nekem CM Hyper 212 Evo van egy CM Elite 334U-ban, ami 193 mm széles. A CM K350 200 mm széles, tehát bemenne abba is. 😃

heizerd: Ahogy előttem is említették, CM Hyper 212 Evo. Nálam egy tuningolt i7-950-et hűt teljesen jól, ennek megfelelően egy i5-4690-nel bőven elbánik, mivel utóbbi "enyhén" barátságosabb fogyasztással rendelkezik. 😃

random-szavak-olasz: Nekem is van PS4, nálam is hangos tud lenni olykor, vannak példányok amikben kevésbé jól sikerült a pasztázás vagy éppen a hővezető paszta minősége nem kielégítő, tehát ha nem fontos a garancia akkor megbontod és újrapasztázod, ha pedig fontos, akkor megpróbálod cseréltetni emiatt, ami nehézkes lehet, mert rendeltetésszerű működést nem befolyásoló dologról van szó. 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció