Gamer Notebook vs. Gamer PC

Szerző: tlacuss, 2008. November 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 123
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
matany001 avatar
Én most vásároltam meg a a kis cukiságomat, mit ne mondjak teljesen megérte, atomerőt biztosít egy jó ideig annyi biztos. 😀
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Mit szóltok az ASUS ROG GX800 Notebookhoz? Szerintem szép darab lett, főleg az ára! 😆
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Mint már egy két helyen leírtam szerintem lapos játékra minimum 500+ ezért én nem is vagyok lapos párti mert abból már azért elég izmos játszós asztalit lehet össze rakni. 😀
0
0
0
0
A-D-x avatar
gamer notebook vs gamer pc??
a pc azt jelenti hogy personal computer (szeméjes kompjúter/számítógép)
amúgy én asztali párti vagyok (hogyha pc alatt ezt értetted)
0
0
0
0
Jongir avatar
Szóval a gamer jelzővel csak óvatosan ;-) Baromi relatív...
0
0
0
0
Liptik avatar
HakuDragon: Én nem a gépemet szidom, hanem a játék fejlesztőket. 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
terepminta: Azt be kell fogni pokémon labdával. Ha ezt sem tudod, hogy leszel igazi pokémon mester?

winrar: Én számítógépnek hívom. Viszont ha felhúz, akkor elég sokmindennek.....
(Ha CoD/CS/Hello Kittyben lelőnek, akkor meg nem a gépet szidom, hanem a játékosokat....benneteket...téged Hello Kittyben 😊)
0
0
0
0
Liptik avatar
*HD 7750, csak elírtam
Nekem az FPS minden játékba 0-60 FPS között fut, nem tart egy fix FPS-t.
0
0
0
0
winrar avatar
Sajátomat sosem hívom gamer-PC-nek, hanem csak az én kicsikémnek.
24fps pedig minden, csak nem folyamatos játék 😆
0
0
0
0
Liptik avatar
Jongir: Ezt hogy csináltad?
Az én FX 7750 és FX 4100 + 8 giga rammal GTA V ultra grafon 1680x1050-be 15-30 FPS, amikkor csak a textura + pár dolog van felhúzva.
Amúgy én, azért hívom Gamer PC-nek, mert általában azzal szoktam játszani,és minden játék megy.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Már az enyémbe is VGA-t kéne cserélni, hogy rá merjem mondani, hogy gamer...
0
0
0
0
Jongir avatar
Hát ez az :-) Én is kizártam a Gamer jelzőt és általános felhasználásra modifikáltam volna javallatként de a srác megsértődött, hogy igenis Gamer gép, meg, hogy 24 fps felett úgyis folyamatos, aztán jött a 40 fps. Mikor mondom, hogy 60 a standard gyerekek, meg Fhd... Akkor meg mirőlbeszélek?
Óóóó
Ilyen érvekkel nem lehet vitába szállni... Jó lenne egy weboldal hivatkozási alapként helyretenni a "gyerekeket"...
0
0
0
0
csuz-li avatar
Az AMD Athlon X4 860K egy jó processzor, a fiam gépébe is azt vettem. Az nagyjából egy i3-3220 szintjét hozza, ami meg épp a minimum gépigény a mai játékoknál. Az 1GB-os VGA meg manapság felejtős, főleg FHD-ban, ahova az én 2GB-om is kevés. A "Fallout 4 (High) 55-75 FPS" egy vicc. Egyrészt az a játék senkinek nem fut laggmentesen, másrészt nekem, enyhén szólva erősebb géppel sincs meg a 60FPS sem, olyan 45-50, néha 55, ami elérhető. A GTA V viszont megy stabil 60-al high beálíltások mellett, szóval elég esetlegesek a srác mérései, mert ha a Fallout 4 tudja a 60 fps-t hihgt beállítások mellett, ami szerintem kizárt, akkor a GTAV-nek ennél többet kellene tudnia. A két játék gépigénye köszönő viszonyban sincs egymással. Amúgy Azt is megnézem, hogy egy 7790 teljes terhelés mellett hogyan marad 45°C...
Szóval maga a gép nem rossz, az árat nem tudom, kicsit magasnak tűnik, de nem értek a használt gépek árazásához, viszont az eladó simán linknek tűnik nekem, így nem vásárolnék tőle.
0
0
0
0
Jongir avatar
És mit mondasz erre az esetre? Így részletezi a gépét a srác:
------------------------------------------------------------------------------------------------
Alaplap : Asus A55BM-K
Tápegység : Deepcool Aurora DA500-M
Processzor : AMD Athlon X4 860K. 4x3,7ghz
RAM : Kingston Hyperx Fury : 8GB (2x4GB) 1600mhz
Videókártya : Asus Radeon 7790 1GB
HDD : 300GB.
Játékok (FPS)
GTA V (Medium-High) 35-45FPS
Call Of Duty Black Ops 3 (Medium-High) 35-60FPS
Counter Strike: Global Offensive : (High) 180-320FPS
The Forest (High) 65-70FPS
Fallout 4 (High) 55-75 FPS
Farcry4 (High) 45-78FPS
Ezeket a játékokat próbáltam,szépen lagg mentesen futottak, játék közben a processzor sosem megy feljebb 30C°-nál, illetve a VGA 45°C körül van játék közben.
Ára: 70000FT! ( Az ár fix, mivel ez már bőven az alja!)
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szerinted ez állja?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Jongír: Azt én úgy szoktam meghatározni, hogy megnézem az adott év AAA játékainak ajánlott gépigényét, kidobom az kirívóan magas és a kirívóan alacsony gépigényeket és az a gamer pc az adott évben, ami megfelel az ajánlott gépigényeknek. Mert ugye attól még nem lesz gamer pc egy gép, mert képes elfuttatni egy játékot.
0
0
0
0
Jongir avatar
Ti miként definiálnátok egy GAMER PC-t? Ez csak azért jutott eszembe, mert a facen mindenki aki eladja használt gépét GAMER PC-nek reklámozza aztán egy szutyok :-) A kommentekből olyan parázsvita alakul ki, hogy öröm nézni :-) Kíváncsiságból rágugliztam, hátha találok egy irányadó leírást végül is, de nem jártam sikerrel. Titeket kérdezlek, ti mit gondoltok erről?
0
0
0
0
Zsolttt1 avatar
Szerinted drága amit linkeltem? az az igazság szeretném ha lenne rá garancia.😃
0
0
0
0
Zsolttt1 avatar
Nem találtam alkalmasabb topikot ezért itt kérdem meg..

50-60 ezerért akarok pct venni. szerintetek ez megéri?

http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_asztali_szamitogep/komplett_pc_asztali_szamitogepek/ibm_lenovo/ibm_lenovo_thinkcentre/lenovo_gamer_pc_4gb_nvidia_2119173053.html

fifa 15-16 f1 gta5?....
0
0
0
0
Arnybiro avatar
USB port biztos van benne, úgyhogy a kérdésre a választ, hogy természetesen igen.
0
0
0
0
Sipos G avatar
Biztos,hogy az asztali PC pl: Teszel az asztali PC-be AMD FX-t, laptopba nem tudsz AMD FX-t tenni vagy vidikari laptopváltozatairól ne is beszéljünk.
0
0
0
0
JUNGELHUN avatar
Sziasztok elnézést hogy ideirom de nemtom hova írjam más hova: Van egy újonan beszerzett laptopom! A Battlefield 4 hogyan menne rajta?
0
0
0
0
Payphoner avatar
jaaa:/// 450-ről lett 600-ra.... a VGA GTS 450 től GTX 650 TI OC-ra, és az alaplap
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
előző tápod alaplapod nincs megadva. Így honnan lehessen megmondani, hogy miben jobbak az újak?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
és miről módosultak? 3850 meg ismeretlen alaplap? és a táp?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Ezk már megl ettek véve? Mi módosult?
0
0
0
0
Payphoner avatar
[url]http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=74111&sub=usercomp&comp=75147[/url] Na frissítettem a gépemben egy két dolgot.. Mit gondoltok?
0
0
0
0
JUNGELHUN avatar
Szerintem ne próbáld, a laptoba nem jó ötlet dolgokat cserélni max RAM-ot
0
0
0
0
danmih97 avatar
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! A laptopomban (Packard Bell EasyNote TE11HC-460HG) lévő Intel Celeron B830-as procit szeretném Intel Core i3-2328M-re cserélni! A laposom működne az i3-as procival szerintetek, vagy kiégne az alaplap? A két proci: http://ark.intel.com/compare/70927,71141,
Kérlek szépen Titeket segítsetek, nagyon fontos lenne!
0
0
0
0
Szabcsi avatar
Cooley
itt van példának rögtön az én notebookom,amihez nincsenek nagyon illesztőprogramok(Win7 esetén)
Tehát nem úgy értettem,hogy nem telepíthető rá.(elnézést a fogalmazásért!) 😀
0
0
0
0
Cooley avatar
Szabcsi: Már miért ne menne?
0
0
0
0
Szabcsi avatar
Jeno133:
igen,számít...az újabb laptopokon nem megy a Win7(persze van kivétel)
Tegyél fel Win8-at! (:
0
0
0
0
no avatar
fel tedtem amit adtak az Asus-hoz de semmi,de gyanakodok a 7-sre mert a leptop windows8 kezikonyve van ez szamit valamit?
0
0
0
0
no avatar
sziasztok van egy Asus x55a laptopom es windows 7 operacios rendszer van rajta,mikor beinditom akkor nincs hang elinditom a winampot teszek zenet semmi hang,es mikor a hangot huzogatom a hangszabajzoban akkor latom hogy a windows hangot ad de a hangfalak nem mukodnek illetve nem ad hangot,resztartolom a leptopot 2-3 szor es akkor helyre jon,kezd nagyon idegesitove valni nem tudjatok mi az oka??Elore is koszonom!!
0
0
0
0
kung avatar
dzsanni94: elvileg jó, mert az alaplapod fogadja a Sockets PPGA478-as procikat.

[LINK]
0
0
0
0
dzsanni94 avatar
Üdv mindenkinek aki elolvassa 😃
Van egy AcerTravelMate 4001 LMi notebookom és az lenne a kérdésem hogy ebbe jó ez a fajta proci :Intel Core 2 Duo T5500 ?
Köszönöm előre is a válaszokat
0
0
0
0
GamerFater82 avatar
Hát lassan de végig olvastam minden hozzászólást 😃 Nekünk idehaza van több laptop is, van ami már 6 éves! De van egy asztali is igaz az sem mai darab.(csak azért írom mert valaki a tartósságot említette , és nem drága notik már a vételkor alsó kategóriások voltak)
A Jelenlegi gépem adatait ami most vettem megnézhetitek a leírásban( Elsö "komolyabb laptopom". A véleményem pedig ezzel a kapcsolatban hogy szerintem teljesen mindegy mid van csak szeresd és az általad támasztott elvárásnak maximálisan megfeleljen. Mivel én is szeretek játszani azért fontos hogy menjenek rajta valamilyen formában a játékok és úgy gondolom hogy csak annyira legyünk a grafikával maximalisták ahogy a pénztárcánk bírja! A mostani szerzeményen is elfut minden mai játék még a Crysis3 is ráadásul nem a legbutább beállításon.
Amúgy meg ha már az ár szóba jött, egy TÉNYLEGESEN komoly (nem AZ, amit az átlag ember annak titulál) gamer pc az ott kezdődik hogy 300K felett. Ezen lehet vitázni de lássuk be így van sőt van 700K ért is monitor nélkül! Tehát majdnem mindegy minden téren, hogy hordozható vagy sem a szeretett masinád! A legfontosabb hogy éveken át valóra váltsa mindazt, amit elvársz tőle! Ennyi!
0
0
0
0
52utas avatar
Szerintem is egy asztali pc játékra való és notebook jó hordani melóba vagy ha utazunk .
s 😆😊
0
0
0
0
no avatar
A pc-nek csak a sok villanyszámla a hátránya, meg a notit lehet hordozni is 😃
0
0
0
0
Osynho avatar
A gamer laptop nálam kb olyan, mint egy terepjáró sportautó. Biztos meg lehet oldani, de nem arra való és olyan kompromisszumokra kényszerülnék, amiket nem akarok. 😀 Szóval maradok a netbook + asztali gép párosnál én is. Hozzáteszem, nekem baromira nem szempont, hogy a netbookon menjenek a "korrekt gamek". Amíg utazok, vagy suliban vagyok, kibírom játék nélkül... Cserébe egy ilyen tudású netbook egy középkategóriás vga áráért kapható.
0
0
0
0
sily avatar
atomapocalypse írta:
Eddig laptopista voltam, de ma már máshogy gondolom. Annyira a laptopokra figyeltem,hogy észre sem vettem, az utóbbi években mennyire agyondurvultak a gamer asztali pc-k. Full foramtervezett multimédiás szórakoztatóközpontokká váltak, tetszenek ezek a neonfényes full dizáyn házak is, és eldöntöttem, hogy legközelebb ilyet veszek, és könnyebben lehet modernizálni alkatrészenként, jobban megéri. Kár volt két éve a jókis netbookom mellé egy gamer laptopot is venni, mert az uj Needfor már akadozhat rajta, már avulgat elfele, és ameddig minden ment rajta fullosan, addig ez volt a király, de mára már középszer, és nem bővíthető, mit csináljak vele, még eladni se tudom, annyira megkopott. Legjobb párosítás egy erős netbook, amin mennek már korrekt gamek unalmas utazáshoz, és egy fullos asztali pc a legujabb progikhoz mellé. Normál gamer laptop nálam leszavazva.


Egyetértek veled az a legjobb ha van egy hordozható géped (laptop,netbook vagy vagy akár egy tablett igény szerint) és egy asztali fejleszthető játékra való gép. Még mindig jobban jössz ki mintha a laptoppal akarnál fullosan játszani a legújabb játékokkal !
0
0
0
0
no avatar
Eddig laptopista voltam, de ma már máshogy gondolom. Annyira a laptopokra figyeltem,hogy észre sem vettem, az utóbbi években mennyire agyondurvultak a gamer asztali pc-k. Full foramtervezett multimédiás szórakoztatóközpontokká váltak, tetszenek ezek a neonfényes full dizáyn házak is, és eldöntöttem, hogy legközelebb ilyet veszek, és könnyebben lehet modernizálni alkatrészenként, jobban megéri. Kár volt két éve a jókis netbookom mellé egy gamer laptopot is venni, mert az uj Needfor már akadozhat rajta, már avulgat elfele, és ameddig minden ment rajta fullosan, addig ez volt a király, de mára már középszer, és nem bővíthető, mit csináljak vele, még eladni se tudom, annyira megkopott. Legjobb párosítás egy erős netbook, amin mennek már korrekt gamek unalmas utazáshoz, és egy fullos asztali pc a legujabb progikhoz mellé. Normál gamer laptop nálam leszavazva.
0
0
0
0
niteforce avatar
miért nem jó semmire?
vannak gyorsabbak is.
Nem játékra való.
Például hosszú vonatúton lehet dolgozni vele. vagy útközben lemerül a telefonod fel tudod vele tölteni. Vagy szeretnél megnézni egy filmet, előveszed és nézed. Semmivel nem nagyobb mint egy közepes könyv, kiválóan tudod hordozni, mindenhova magaddal tudod vinni, és ott van ha kell. Nem játékra meg videoszerkesztésre van kitalálva.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Szerintem egy netbook nagyjából semmire sem használható. Főleg azok, amikben atom proci van fél giga rammal, és win 7 fut rajtuk. Kegyetlen lassúak. Nem beszélve arról, hogy merevlemezként egyes típusok integrált flash csipet használnak, amiknek az írási és olvasási sebességük nagyjából olyan, mint egy mezei usb stické.
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Drága mulatság az is😀
0
0
0
0
niteforce avatar
Szerintem úgy a legjobb, hogy van egy asztali géped, és egy netbookod is, azt tudod magaddal hurcolni, vinni akárhova.
0
0
0
0
stalker41 avatar
igazad van van én ehhez csak annyit mondok hogy életmód kérdése melyiket veszed ha otthonra kell akkor gép ha hordozni kell akkor laptop
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció