"Kötelező" játékot.

Szerző: ELERY, 2018. October 21., téma
Fórum » Játékokról általában
Olyan játékra/játékokra gondolunk amit, minden játékosnak át kell élnie vagy te mint játékos ezen a játékon nőtt él fel, és a játékot csak ajánlani tudod neki hogy ő is érezze azt az érzét, amit a játék neked adott.

Ilyen például: A GTA III, Half Life 1.
Hozzászólások: 19
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Én nem kötelezőként fognám fel ezeket hanem erősen ajánlottnak, amik az adott stílusban szerintem maradandót alkottak:
C&C 1 és a Warcraft 2 - RTS
Unreal Tournament 1 - aréna FPS
Half Life 1 - történet alapú FPS
Civilization 5 - körökre osztott stratégia
Homeworld 1 és Emergence - 3d űr stratégia
Anno 1404 - középkori városépítő
Subnautica - túlélő
HAWX 1 - arcade repülősdi
Ace Combat 7 - arcade repülősdi, jó sztorival
Final Fantasy VIII - openworld JRPG
Diablo 2 - hack n slash
World of Warcraft - az MMO
Life is Strange - ahol a döntéseknek súlya van
Mass Effect 1-3 - scifi TPS
Division 1 - hangulatos TPS
Assassin's Creed 2 - ahogy második részt kell készíteni
Star Trek Bridge Commander - utánozhatatlan hangulat és perspektíva
Star Wars X-wing Alliance - mintha film lenne
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ni No Kuni 2-t mindenképpen tudnám ajánlani a japán rpg rajongóknak. Talán ami sokaknak nem fog tetszeni benne, hogy Hard-on sem nehéz, de emiatt sokan végig tudják vinni. Expert szinten nem próbáltam ki. Nagyon jó a grafika, Anime szerűség az egész, az átvezető videók gyönyörűek. S nagyon jó zenék vannak benne. Nem rövid az tény, de melyik RPG az? Minden percét élveztem, egyszerűen imádom ezt a játékot.

Igazából még íírhatnék címeket, de ez a jták nem annyira ismert idehaza, így inkább ezt hagyom itt csak, hátha valaki kedvet kap hozzá.
0
0
0
0
MrSzakember01 avatar
Stratégiai rajongóknak a Strongholdot és a Stronghold Crusadert merem ajánlani.
0
0
0
0
Demoz avatar
Viszonylag új, de minden másodpercét megéri, hiszen nagyon részletgazdag a játék. Ez pedig a Hitman széria 2 új darabja. Mindenkinek ajánlom, mindegyik pálya legalább 6-7x újrajátszós! 😀
0
0
0
0
feriking avatar
Eggyik kedvencem a :Heroes Might & Magic sorozat...ajánlom a stratégiát kedvelő gamereknek
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@feriking: Azt azért tegyük hozzá hogy körökre osztott amit nem minden stratégiai játékot kedvelő kedvel. Igaz én csak a böngészős verzióval nyomtam, pedig szeretem a körökre osztottakat, az Heroes of MM-el nem tudtam megbarátkozni.
0
0
0
0
feriking avatar
@Palanova: végül is igen embere válogatja..
0
0
0
0
susguy avatar
Super Mario 64
Egyébként miben más ez mint a "Nektek melyik a kedvenc játékotok?" téma? Mindenki csak azokat írja amikkel játszott és tetszett neki, sőt ahogy nézem itt még kisebb a mérce arra hogy ki mit említ meg itt.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Olyanról tudtok hogy lehetne megnezni az oldalon melyik játékot jelölték be legtöbben kedvencnek? Mert ha annyi embernek tetszett akkor biztos kötelező. (Kiindulva abból hogy szubjektív téma ez itt.)
0
0
0
0
Techthomas avatar
Singularity,Metro,Fallout,PrinceofPersia,Starcraft bár a kettőt még mindig nyomom az egyet meg vagy 10évig nyomtam sőőt,Unreal Tournament, na meg a jó öreg Knights and Merchant no meg voltak még sok kötelező gyöngyszemek 😀😉 Utolsóként pl egy Wolfenstein széria a kezdetektől "hatalmas volt" 😀😉
0
0
0
0
Wihay avatar
Le Számítva még ilyenek a FIFA sorozatok is, személyes kedvencem a FIFA 15.
- Max Payne 1 & 2 <3
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@Wihay: Fifa 15-ben az tetszett,hogy ha az irányító gombot,például kapuval szemben egy jobb lábas játékossal a lövő gomb megnyomása után eltoltad/megnyomtad balra,akkor rakkot bele egy kifelé nyesést,utána talán a 17-től ezt leredukálták nagyon extrém méretben,már csak nagyon nehéz előhozni,pedig nagyokat lehetett nyesni.De a csavarás is nagyon szép volt,utána pedig 17-től nagyon fura gagyi lett,én amúgy a Frostbite engine használatát sem értem,szépnek szép,jónak jó,meganimálható minden ,de valahogy a régebbi motor színei is elég jók voltak,nekem nagyon tetszett.
0
0
0
0
Wihay avatar
@Andor1997: Persze igazad van, én mikor halottam hogy motor váltás lesz nagyon megörültem gondolván kevesebb bug lesz a játékban, erre pont az ellenkezője lett 😂

Másik kedvencem a csavarás mellet, az a futás volt.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
Jó ötlet volt ezt létrehozni! 😃
Elsősorban hozzátenném,hogy nyilván az adott játékoknak más értéke volt régen,mint most,és így a játékos korától is függ,hogy hogy éli át,mi számít jónak neki.
GTA sorozat (San Andreas főként az amerikaisága miatt,de igazából mind jó,na meg a sok retró zene 😃😉
Mafia 1-2
Far Cry sorozat (5. részt kihagynám,legalábbis nem helyezném rá a hangsúlyt)
Far Cry 3 Blood Dragon (különálló rész,mely a 80-as évek jövőképét vetíti a játékba,zseniális hangulat,és effektek ,bár aki fiatal,az nem biztos,hogy érti majd)
Call of Duty 1-5
Battlefield széria(de főként a hangok és a környezet miatt talán a BF1,bár az előzőek is jók voltak a kedvelőknek)
LA Noire
Metro sorozat
Walking Dead történet alapú játék
Fallout játéksorozat (Hosszú ideig játszható,történet alapú ,sok lehetőséget kínáló kaland játék)
Forza Horizon 3-4
GTR 2 szimulátor
GT Legends szimulátor
My Summer Car (Újabb játék,de te magad építheted meg a játékban szereplő kocsit,szó szerint 100%-ban még a motort is neked kell összetenni,és 1 ember készítette sok-sok ideig.Ma már 3-an csinálják 😂😉
Sleeping Dogs (Az "Ázsiai" GTA.Jellegzetessége,hogy elég szép,jól fut gyengébb masinán is,és rengeteg a verekedés kombó benne.)
KB ennyi jutott eszembe,bár biztos van még 😀
0
0
0
0
💬 5
Wihay avatar
@Andor1997: Azért akad egy pár mindenképpen 😃 , én még ide sorolnám a Need For Speedet és a Serious Sam-at is.

az NFS egy olyan széria, ahol nem nagyon számít a sebesség limit, de ha számít akkor is ott van a faltól-falig 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Wihay: Nos igen,a sok játék és a szép emlékek ,de ennek ellenére én is felejtek 😃.Bár én a Carbont és a MW-et preferáltam,de az Underground is tetszetős cucc volt nagyon is.Utána lévőekbe nem nagyon néztem bele,nem is érdekeltek,kivéve Shift,ami szépnek szép,de az az irányítás elég ótvar,nem is értem,hogy csinálhatták úgy meg.Spoiler!
Főleg úgy,hogy még a Project Cars is azt használja,nem is értem.😂
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Andor1997: Azért a San andreas lenne szerintem is helyén való amikor mac hangerővel megy a k-dst.
A sleeping dogsot meg nemrég játszottam ki. Nagy kár hogy előbb nem találtam.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Andris18: Nekem anno 2012-ben mutatta egy haver,csinált róla videót.A látvány meg az egész hangulat zseniális volt,aztán kb 2016 végén,amikor kipróbálhattam,beszippantott,bár még nem játszottam végig bizonyos okokból kifolyólag,de egyébként most kezdem újra majd,ha minden jól megy,most már végig tolom 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Andor1997: Örülök neki! 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció