Élet külföldön, hol jobb?

Szerző: lumosnina, 2013. October 21., téma
Fórum » Társalgó
Sziasztok!

Ahogy olvasgatom a forumokat egyre tobb tagnal latom, hogy vagy mar kint elnek mas orszagban vagy epp szandekoznak ki menni valahova.
Ez a topik lehetoseget ad az informaciok cserejere... Ki, hol, mit, miert, mennyiert dolgozik abban a bizonyos orszagban ahol van.
Minden temahoz kapcsolodo kerdes megbeszelheto! Remelem hasznos lesz mindenki szamara! :)
Hozzászólások: 67
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Nem tudok semmit németül.
0
0
0
0
kaizinger avatar
ha eu-ba akarsz élni akkor a legközelebbi ausztria!
a legkönyebb munkát szerezni jelenleg és egész jól fizetnek és akár magyarországról is járhatsz dolgozni 😀 itthon meg amenyi pénzed van a segged kinyalják😀
0
0
0
0
no avatar
Én nem szívesen dolgoznék feketén sehol sem. Persze, ha az embernek nincsen más lehetősége, akkor a muszáj nagyúr. 😀 Viszont én maradok Magyarország egyelőre - nincs pénz költözésre -. Anglia lesz az első ahova megyek, de min. 2-3 év még. Utána gondolkodom, hogy kinézek Kína. De az... esélytelen hogy ott éljek, gondom lenne a nyelvükkel meg az írásrendszerükkel. Max. csak nyaralni. 😀 Ha az ember EU-ban akar élni akkor Anglia vagy Németország. Ha EU-n kívül akkor Ausztrália, Kína és U.S.A
0
0
0
0
kaizinger avatar
Alapvetően nehéz kijutni Amerikába!
3 mód van a kijutásra!
1.kiutazol mint turista 1 hónapig nincs gondod de utána már feketén tartozol a országba!
Magyarul nem válalhatsz hivatalos munkát! vagyis vagy feketén fogsz kint dolgozni vagy jön az alvilág!
2.Kiházasodsz amerikába könyebb mint hinnéd a amcsi csajok mindent bevesznek és ha szerencséd van 2 hónap és már a repülöjegy a postán van😀!
3.kő gazdag vagy és befektetsz egy válalkozásba és már van is zöldkártyád kibe járhatsz a országba szabadon😀!

És persze hogy nem mennénk ilyen országba de europába kell gondolkodni mert itt a zsé vagy a amcsi kontinens felé😀!
Nekem németország anglia már megisfelelne!
Azt hogy Magyar vagyok nem szégyenlem igaz csak állampolgár származásilag nem de ide születtem ez van én úgy fogom fel hogy tettünk eleget Europának és kész de ezzel nem nagyképüsködni kell hanem élni amúgy is hánytorgatni nem illik😀!
A raszizmus alapfillére a országnak és ez a gond a magyarokal😀 azért nincs itt annyi török meg egyébb pedig olcsó munkaerő lenne a piacon meg egyébb😀 milyen érdekes hogy Németország is részt vett a világháborúba és a vesztes oldalon végezte ő is és most mégis talán Europa leggazdagabb országa😀
0
0
0
0
no avatar
Mi Magyarok tettünk azért, hogy lenézzenek minket szerte a világon. Nem hiszem, hogy mondanom kellene az okokat. DE ha valaki nem tudná: először is a Magyarok nagy része ősbunkó, mindenkinél többnek képzeli magát - tisztelet a kivételnek - segítségnyújtás helyett kötekednek és sorolhatnám. Zsidózás, cigányozás, ferdeszeműzés, rizsszeműzés az megy. MO-n vicc a politika, vicc minden. Ki vagyunk használva, dolgozzunk szarért-hugyért 12 órában. Itt Magyarországon nincsen jövő, aki teheti az inkább menjen külföldre. Szégyellem hogy Magyar vagyok. Én is megyek el innen, ahogy tudok. És bárhol megkérdezik, hogy honnan jöttem lefogom tagadni hogy MAgyrországról.
0
0
0
0
Bicike avatar
Nem feltétlenül jobb, Észak-Koreában nem laknék, meg Afrikában sem.
Németországban és UK-ben, de még Amcsiban is szívesen élnék. Sokan azt hiszik, hogy Amcsiba nehéz kiköltözni, szerintem meg nem nehéz, csak sok cash kell hozzá. Amerika sem arról szól, hogy mindenki kőgazdag, szimplán 4x 5x annyi pénzt adnak egy gagyi munkáért, mint nálunk.
Nem akarok hazudni, de ha jól emlékszem, Svájcban 800k- 1 miskát is adnak simán, csak ott meg nagyon drága minden, így azt a pénzt itthon költeném el, de mivel nem tudok németül, így maradnak az angol nyelvű országok. Van egy tanárom, 23 éves, neki rögeszméje, hogy nem szabad elmenni innen.
Csak rosszat hallok azoktól, akik magyar főnökkel mentek ki, inkább egy angol legyen a főnököm Angliában.
Engem is ez idegesítene, hogy lenéznek, mert magyar vagyok, pedig semmi baja Magyarországnak UK-el. De akiben van becsület, az nem nézi le a másikat. Na, meg Angliában van a szentély, az Old Trafford 😃
0
0
0
0
xoki avatar
kaizinger: igen ez zavar is engem a külföldön való munkával, mivel tudják hogy biztos valami rossz országból jöttünk ezért tudják hogy szinte bármit elvállal az ilyen, és majdnem 100% hogy nem is adnak annyit érte mint amit szoktak fizetni, de mivel nekünk ez jóval több ezért tökéletes fizetés....
0
0
0
0
kaizinger avatar
jah csak az a szomorú hogy átkell mennem a határon azért hogy keresek pénzt ahol elkell viselnem azt hogy más "magyarok" miatt lenéznek minket! És duplán kell bizonyitania a "normálisabbaknak" hogy elismerjék a munkánkat!
És tudják jól hogy bármit elválalunk különben nem lennénk itt😀!
Köszönjük magyarország😀 többet már nem kellesz😀!
0
0
0
0
Pc Game1994 avatar
Akkor neked jo,ne panaszkodj😀
0
0
0
0
kaizinger avatar
én magyaroszágon élek 5 km-re ausztriától😀
havi 3-4 százezer ft ot lehet keresni egész jó itt 😀! itthon meg mint a kis király olcsó a albérlet a kinti keresethez képest félre tenni lehet meg amit csak akarsz de gondolkozunk a családal hogy Németekhez kiköltözünk😀
0
0
0
0
xoki avatar
lumosnina: kösz az infót. Nem Magyarországon élek szóval ott nem tudom hogy átlagkeresetből hogy lehet megélni, de itt szinte semmire nem elég. Természetesen én PC be fektetném be a pénzt, a sikerül egyszer kijutni 😃 A lakbérlet stbn kivül 😆 Azt mindjárt gondoltam hogy a minimálbér is nagyobb az itteni átlagnál. Meg ott több munkaerő is kell gondolom, tudomisén pl raktáros meg ilyenekre...
0
0
0
0
lumosnina avatar
Demoz: mindketto jo valasztas, bar Angliaban elonyod lenne az angol nyelv amit ugye mar tudsz es nem kellene egy uj nyelvet megtanulnod. 😀
0
0
0
0
Demoz avatar
Én Anglia és Németország között gondolkozok...és egyre fogy az időm, alig 1 évem van gondolkozni ezen.
0
0
0
0
lumosnina avatar
Kazinger: koszonjuk! Te hol elsz amugy?
Xoki: az elhelyezkedesben a nyelvtudas dont meg a szerencs is, ha lehet igy nevezni. 😀 Angliaban mindenkepp jobb mint otthon, feltve, ha nem kerzltel lehuzos magyarok vagy agencyk markaba. A leg kevesebbet fizeto munkaval is keresel 350ezret es csak rajtad all mire vered el vagy epp sporolsz. Alberlet a legdragabb, de a tobbivel be lehet hozni az aranyt. 😀 Mi ket honap alatt tettunk felre 800ezret ugy, hogy albi kifizetve, kaja, ruha, 32kg borond tele ajandekkal... Es en minimalbert keresek jelenleg, parom kicsivel tobbet.
Ha elszant vagy es nem rogton milliokat akarsz keresni illetve alazatos vagy- nem a nagy arcu magyar aki meg mondja a frankot az angoloknak- akkor csak pozitivumra szamithatsz.
0
0
0
0
xoki avatar
Én angliára, és németországra szavazok, oda a legjobb kimenni, francia is lehet hogy jó csak azoknak nem birom mentalitásukat(pl minek beszéljek angolul amikor francia vagyok....) 😃

lumosnina: ha szabad tudni akkor milyen az elhelyezkedés? Tehát hogy milyen munkavégzés céljából döntöttél úgy hogy angliába jobb lesz....

kaizinger: ne felejtsd ki szerbiát sem a rosszak közül 😃
0
0
0
0
kaizinger avatar
ez a topik fölösleges mindenhol jobb szinte mint itthon😀 kivétel szlovákia meg románia😀!
Ausztria Németország Franciaország Anglia ezek mind jobbak nem fizetnek agyon de albérlet,élvezeti cikkek , kaja, bulik,és még félre is tudsz rakni és szépen ki jösz 1 hónapban ezt itthon nem tudod megtenni😀
0
0
0
0
lumosnina avatar
Kezdem is! 😀 En ez ev aprilisaban jottem ku Angliaba. Sokan mondtak, hogy aaaaa...Anglia nem jo. Keves a penz meg minden. Hat nekem nem ez a tapasztalatom. Nem roszabb mint mas orszag pl Francia. Nagybatyam ott dolgozik es nem keres jobban mint mi.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció